Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowy Świat Bryki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
501 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 06 grudzień 2013 - 22:16

Ja wam mówiłem! :D
  • woblery z Bielska i bryka lubią to

#202 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 06 grudzień 2013 - 22:29

To też nie jest tak że sam na goło Wam o tym mówię. Potestowalem trochę z żywicą a wszystko dzięki Januszowi vel Woblery z Bielska. To on przekazał mi wiedzę co do form żywicznych choć ja zmodyfikowałem trochę jego metodę. Z tego miejsca wielkie dzięki!
I sorka za OT bo się trochę rozbujałem...
  • woblery z Bielska i bryka lubią to

#203 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 06 grudzień 2013 - 22:41

E tam paskudna jak na 1 forme dobra jest a pozatym jak spelnia oczekiwania to jest gicior.... no i taniej niz zamawiajac u kogos prawda? jak dojdziesz do wprawy to u ciebie beda zamawiac  :)  wobkow z jajkami nie lubie a ten mikrusek z tej foremki bardzo ladny jest  :)  temat ciekawy bede zagladal

To że taniej to fakt , choć nie chodziło mi akurat o to zeby obnizyc koszt tego , bo się sprzeda kilka wobków i się forme zamówioną u kogoś odrobi. Chodziło mi głównie o to ze nikt mi nie zrobi tego co sobie u mysle i co mam w glowie , cięzko coś korespondencyjnie wytłumaczyc  itd. ,a jak coś nie spełnia moich oczekiwań w 100% to nienawidze takiej roboty i nie bede w tym robił, dlatego wole formy robić pod siebie.

 

Noo i o to cały czas chodziło.
Powodzenia w dalszych próbach :)

Dzięki Kuba za rady ;) i proporcje mniej więcej . Choc już po pierwszej formie widze ze wszystko i tak trzeba z eksperymentować i dobrać pod siebie -jak to bywa ze wszystkim :)

 

No no, ładnie dałeś do pieca ;). Dzięki że pokazałeś że dla chcącego nic trudnego

Zobaczymy co będzie dalej :) Jak narazie coś wyszło ;)



#204 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 grudzień 2013 - 00:20

Bardzo podobają mi sie Twoje wobki! Jak wrócę do PL i zacznę polawiac jazie, klenie i inne gady wtedy sie na pewno zglosze :) fajna ta forma. Z czego wykonana? Pozdro

#205 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 07 grudzień 2013 - 07:26

Bardzo podobają mi sie Twoje wobki! Jak wrócę do PL i zacznę polawiac jazie, klenie i inne gady wtedy sie na pewno zglosze :) fajna ta forma. Z czego wykonana? Pozdro

Maciej , nie widze najmniejszej przeszkody  ;) a Forma z żywicy poliestrowej wykonana  ...

 


Użytkownik bryka edytował ten post 07 grudzień 2013 - 07:28


#206 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 08 grudzień 2013 - 20:55

Na dziś zamykam pracownie , jestem spełniony i szczęśliwy ... myśle ze nie jest źle jak na początek ,biorąc pod uwage ze nigdy nie miałem doczynienia z robieniem form , zywicą , rozdzielaczami , odlewaniem i tym wszystkim .

Kolejny dział wymagający nauczenia się go by móc postawić kolejny krok w tej dziedzinie.

Spędziłem przy tym całe popołudnie eksperymentując ,kombinując...
A tak naprawde zrobienie tej formy zajmuje  z 2 godzinki czasu..

Teraz będe próbował zrobić formy na te modelki ale 3 gniazdowe..

Robal ma z 3 cm , jeju ile mam wizji na jego kolorki...

Mam straszny mętlik w głowie z powodu 1000 myśli na sekunde co teraz moge zdziałać, 3 dzien chodze zakręcony mając w głowie woblery..jak robic te formy , co jak i z czym ...
Załączony plik  P1110163.JPG   43,52 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  P1110161.JPG   38,11 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  P1110164.JPG   48,89 KB   3 Ilość pobrań


 


Użytkownik bryka edytował ten post 08 grudzień 2013 - 20:59

  • bertold12 lubi to

#207 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 08 grudzień 2013 - 21:55

I to jest to :D :D :D :D :D :D, pozytywne zakręcenie. Ale ciesz się puki możesz bo jak słyszałem już niedługo czym ( kim ) innym zakręcony będziesz :lol:



#208 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 08 grudzień 2013 - 22:05

Dokładnie tak Marcin , albo pod koniec tego miesiąca albo początek stycznia urodzi się córeczka :)
Nie moge się już doczekać...

No i właśnie dlatego staram sie jeszcze ogarnąć formy sobie nim sie maleństwo urodzi.
Zeby w wolnym czasie coś jeszcze odlać/strugnąć a nie bawić się z formami. :)) ;)


  • BARENZ lubi to

#209 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 08 grudzień 2013 - 22:54

Oj tego wolnego czasu to na początku będzie Ci brakować, tzn inaczej, zobaczysz że wobki same zejdą na dalszy plan :)



#210 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 09 grudzień 2013 - 15:48

Dokładnie tak Marcin , albo pod koniec tego miesiąca albo początek stycznia urodzi się córeczka :)
Nie moge się już doczekać...

No i właśnie dlatego staram sie jeszcze ogarnąć formy sobie nim sie maleństwo urodzi.
Zeby w wolnym czasie coś jeszcze odlać/strugnąć a nie bawić się z formami. :)) ;)

NO TO POGRATULOWAĆ PANIE MICHALE !!!!

To teraz masz 12 lat spokoju a potem się zacznie :P

A tak szczerze to jeszcze raz gratuluję stary ;)



#211 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 09 grudzień 2013 - 19:39

Córeczka powiadasz........, to super :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:. Też mam córeczkę i nie zamieniłbym jej na chłopaka za nic. Ma 3 latka a już wie co to wobler i guma, pomaga zalewać mi formy i zamówiła sobie spinning jak urośnie :D.



#212 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 09 grudzień 2013 - 23:13

No tak tylko jak masz chłopaka to pilnujesz Jego a jeśli dziewczynę to pilnujesz całej wsi :P



#213 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 grudzień 2013 - 07:45

Jak to mawia mój znajomy lepiej raz na jakiś czas syna z komisariatu odebrać niż córke po krzakach szukać :) z dawnych lat pamiętam jak gonilem chłopaków zbliżających sie do moich 3 sióstr :) jeden, który według mnie był bardzo nie odpowiedni dostawał lanie średnio raz w tyg :) nie wytrzymał tej próby :P

A tak swoją droga to gratulacje :) mój Franek ma juz 10tyg i dalej czasu na nic nie ma. Zapomnij o planowaniu różnych rzeczy na początku, i tak sie nie uda :) czasami do malowania zbieram sie 4dni :)

Pozdrawiam Melek


Edit.
Jak juz wcześniej pisalem fajne te formy. Wiesz jak z ich żywotnościa? Moje silikonowe sie psują pi jakimś czasie. Zywice wstrzykujesz?

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 10 grudzień 2013 - 07:48


#214 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 10 grudzień 2013 - 08:39

NO TO POGRATULOWAĆ PANIE MICHALE !!!!

To teraz masz 12 lat spokoju a potem się zacznie :P

A tak szczerze to jeszcze raz gratuluję stary ;)

Dziękuje ;)
 


Edit.
Jak juz wcześniej pisalem fajne te formy. Wiesz jak z ich żywotnościa? Moje silikonowe sie psują pi jakimś czasie. Zywice wstrzykujesz?

Nie mam pojecią , choć przy normalnym domowym uzytkowaniu to nie wiem co musiało by im sie stac zeby sie uszkodziła. Raz jedną połówke musiałem połamac bo mi nie wyszła , a korpus mi w niej utknął to zeby go odzyskac musiałem uzyc imadła i młotka , także wydają mi się trwałe..
Nie wstrzykuje , tylko zalewam. Osadzam wszystko na plastelinie ,zakładam na to wszystko jakąś ramke - wciskam w plasteline i zalewam wszystko od góry.



#215 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2013 - 14:26

Michal dziekowka za wobaski jak nie lubilem wobkow z jajkami to chyba polubie bo twoje eleganckie sa a boleniowka super zrobiona z precyzja powiem szczerze ze wymienialem sie troche z chlopakami to twoja najlepiej zrobiona nie wiem jak z praca ale na bank bedzie gites pozdrowionka



#216 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 11 grudzień 2013 - 15:45

Dziękuje ;)
 

Nie mam pojecią , choć przy normalnym domowym uzytkowaniu to nie wiem co musiało by im sie stac zeby sie uszkodziła. Raz jedną połówke musiałem połamac bo mi nie wyszła , a korpus mi w niej utknął to zeby go odzyskac musiałem uzyc imadła i młotka , także wydają mi się trwałe..
Nie wstrzykuje , tylko zalewam. Osadzam wszystko na plastelinie ,zakładam na to wszystko jakąś ramke - wciskam w plasteline i zalewam wszystko od góry.

Maćkowi chyba chodziło czy pianę/żywice z strzykawki ładujesz :)

#217 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 11 grudzień 2013 - 17:34

Michal dziekowka za wobaski jak nie lubilem wobkow z jajkami to chyba polubie bo twoje eleganckie sa a boleniowka super zrobiona z precyzja powiem szczerze ze wymienialem sie troche z chlopakami to twoja najlepiej zrobiona nie wiem jak z praca ale na bank bedzie gites pozdrowionka

Cieszę się Kamil ze się podobają , mam nadzieje ze do mnie jutro paczka dojdzie od Ciebie... Co do pracy.... ? : "będziesz Pan zadowolony " !

 

Maćkowi chyba chodziło czy pianę/żywice z strzykawki ładujesz :)

A to nie zajarzyłem ;) ja piane leje do jednej połówki i dopiero zamykam forme ;)



#218 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:28

Dzisiaj odwiedził mnie listonosz z micro woblerkami Michała;) Po otwarciu paczuszki i przejrzeniu wobków  składam wyrazu podziwu za precyzję wykonania, detale i ogólnie całokształt przy tak malutkich przynętach!:) Są mega mega śliczne!:) Szacuneczek!:)  Polecam Wyroby "Bryka" :)



#219 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 13 grudzień 2013 - 11:38

Pierwsza wersja kolorystyczna która zostaje na 100 % ,będzie dostępny w 3 kolorach , zielony ,żółty i czerwony



wersja pływająca , waga 2,6 g ,
głębokość pracy od 10-70 cm


Załączony plik  P1110178.JPG   42,37 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  P1110177.JPG   28,34 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  P1110176.JPG   37,79 KB   4 Ilość pobrań

Macie jakis oryginalne pomysł na nazwe tego iż robala ??
 


Użytkownik bryka edytował ten post 13 grudzień 2013 - 11:40


#220 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 grudzień 2013 - 11:43

RED ASS :P


  • bryka lubi to