Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   lajcik

lajcik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rozumek

Napisano 02 lipiec 2013 - 22:01

a no to masz rację  :)  i super cel 



#382 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 02 lipiec 2013 - 22:08

Fajnie by było to osiągnąć co piszesz ale oprócz wagi jest jeszcze jeden czynnik który wpływa na pracę i komfort nadgarstka . Dobrze wiesz , że im większy wektor , tym wychylenia wolniejsze . Chyba , że tak ma być . Jednak wtedy nadgarstek i tak będzie dostawał przez opór płaszczyznowy jaki przynęta będzie stawiała we wodzie . Pozdrawiam .



#383 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 lipiec 2013 - 22:21

Nadgarstek zawsze dostaje u każdego, kto nie tylko kręci korbą, a jeszcze kombinuje z pracą. Tylko mnie te ciężkie kije wcale nie ciągną i myślę, że wiele osób chętnie by odłożyło swoje drągi i pozostało przy lżejszych jerkówkach.

Pawle, ja wiem, że marzenie nie jest łatwe do osiągnięcia. Poza tym pamiętaj, że nasze obserwacje bazują wyłącznie na istniejących konstrukcjach. To jest dobry punkt wyjścia, chociaż i tego nie jestem pewien. Może czasem lepiej zapomnieć jest o tym co się wie i pójść w las bez ani jednej ścieżki.  :)


  • Harjer lubi to

#384 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 02 lipiec 2013 - 22:31

Sam nie raz szedłem do mojego garażu z wolnym umysłem aby coś nowego i być może przypadkowego wydłubać . Zatem  życzę zapału i cierpliwości . Nowe konstrukcje , często są wypadkową naszych marzeń . Trzymam kciuki .


  • joker lubi to

#385 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 02 lipiec 2013 - 22:36

Wiem, że multiki rządzą w tej kategorii wagowej i nie dziwię się. Jednak nie o to chodzi. Jak wyjdzie mi ta "jedenastka" pójdę dalej z tym modelem z jeszcze większym, 14cm, a może 20cm  :D  Wyobraź sobie "dwudzieskę" max 50g o tej samej pracy co "8-ka". Wtedy po jakiego grzyba mi kij zaczynający się od 60g.  Mnie to kręci jak diabli. Chcę robić takie olbrzymy, które nie będą wymagały szarpania, po którym przy całodziennym łowieniu stawy z nadgarstków, łokci i barków wypadają  :lol:

 

 

Widze że mamy taki sam schemat myślenia w tym temacie - ja też staram sie przy takich przynętach nie przekraczać 35g :):)


  • joker lubi to

#386 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 03 lipiec 2013 - 12:37

Wiem, że multiki rządzą w tej kategorii wagowej i nie dziwię się. Jednak nie o to chodzi. Jak wyjdzie mi ta "jedenastka" pójdę dalej z tym modelem z jeszcze większym, 14cm, a może 20cm  :D  Wyobraź sobie "dwudzieskę" max 50g o tej samej pracy co "8-ka". Wtedy po jakiego grzyba mi kij zaczynający się od 60g.  Mnie to kręci jak diabli. Chcę robić takie olbrzymy, które nie będą wymagały szarpania, po którym przy całodziennym łowieniu stawy z nadgarstków, łokci i barków wypadają  :lol:

 i to jest bardzo dobry kierunek.



#387 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 04 lipiec 2013 - 14:59

Niezła skrzynka narzędziowa, robi wrażenie nawet jakby tylko stała w warsztacie.

 

Załączony plik  skrzynka.jpg   91,59 KB   252 Ilość pobrań


  • lajcik lubi to

#388 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 06 lipiec 2013 - 22:05

Robert, dziś wodowałem Świteziankę od Ciebie :) pracuje normalnie jak.... wobler :) ładnie trzyma się nurtu na wlewach a na wolniakach kusząco zamiata dupcią, ale to mniej ważne, miałem do niej wyjście jakiejś wielkiej ryby z napływu główki, fala za woblerem wskazywała naprawdę sporego kabana ale nie wiem co to było bo poczułem na kiju tylko lekuśkie trącenie i tyle :/ ale nic straconego, jeszcze tam wrócę :)

Pozdrowił



#389 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 05:23

Jazior to być musiał.One tak straszą.



#390 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 07 lipiec 2013 - 09:01

Tomek, jeszcze nigdy nawet największy Jazior takiej fali mi za przynętą nie zrobił, łowiłem takie 50+ i naprawdę uwierz lub nie ale to było sporo większe, Bolenia też eliminuję bo wszędzie w koło biły a ta ryba cichutko podpływała pod brzeg robiła młyn, rybki fruwały w popłochu i cisza, za kilka minut powtórka i tak chyba z 40 min tam stałem i obserwowałem. Przypuszczam że mógł być to Sandał bo zaobserwowałem takie żerowanie juz kilka razy w ciągu kilku lat i jak było branie to na końcu zestawu meldował sie właśnie mętnooki. Obrzucałem to miejsce chyba 20 woblerami od 2 do 9 cm i tylko do jednego było wyjście



#391 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:09

Piotrze cieszę się niezmiernie, że ONE namierzył ci rybę. :)  

Wierzę, że parę osób pobije w tym sezonie swoje rekordy. 

Jeśli jeden z nabywców pierwszych trzech kompletów, który nigdy w życiu nie łowił na te woblery, zgodzi się na opisanie swoich połowów, to przekonasz się, że nie jest to marketingowe gadanie z mojej strony. Ta niepozorna, mało zachęcająca w kształcie konstrukcja w rybnym łowisku wyciąga największe ryby. Nie mam pojęcia jak "Łany" to robią, ja tylko chciałem zrobić wobler na jazie pod moją rzekę - jeden na wiele sytuacji.



#392 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:28

Woda opada, odkrywając ładne przelewy więc mój ONE nie będzie miał lekkiego życia :)



#393 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:48

Po to one są.

 

Piotrze, wkrótce zrobię tatką wyprawę, na której będą łowiły wyłącznie te woblery i nie tylko woblery :D , które szczęśliwym trafem trafiły w moje ręce, w tym twój. Nie wezmę niczego innego poza przynętami od was. Obym mógł opisać o podobnej fali za twoim woblerem. To by było coś  :)



#394 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:59

Za moim nie będzie fali, bo albo coś w niego Wali albo nie wali, hehehe Jaka ładna rymowanka :D


  • joker lubi to

#395 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 07 lipiec 2013 - 22:12

Witam

Piękne prace, śliczne robienie łuski! Efekt niesamowicie realistyczny.
Masz dobrze wypracowany swój styl, tylko tak trzymaj.
Gratulacje, powodzenia!
  • joker lubi to

#396 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 lipiec 2013 - 07:04

Jedziemy dalej. :)

Wszystkie modele z lipy z pod rzeźbionymi oczodołami i łukami skrzelowymi. Kolorystyka będzie wybitnie na tą porę roku plus standard - okoń (tylko łowne kolory).  Trochę kształtek już w fazie końcowej, trochę w podkładzie, reszta w zabezpieczeniu drewna. Około tygodnia i będą dostępne, widoczna 45mm i smukła 50mm. Trochę cierpliwości. Więcej zdjęć już na finiszu :)

 

Załączony plik  joker_45.jpg   606,81 KB   361 Ilość pobrań


Użytkownik joker edytował ten post 28 lipiec 2013 - 20:25


#397 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 11 lipiec 2013 - 07:46

Niesamowity design.



#398 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 12 lipiec 2013 - 08:33

Bardzo ładne Robercie malowanie


  • lajcik lubi to

#399 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2013 - 12:11

Ładne, ładne :) A co z karaskiem ??? Gdzie się podziała ta powsinoga? :D 

Jedziemy dalej. :)

Wszystkie modele z lipy z pod rzeźbionymi oczodołami i łukami skrzelowymi. Kolorystyka będzie wybitnie na tą porę roku plus standard - okoń (tylko łowne kolory).  Trochę kształtek już w fazie końcowej, trochę w podkładzie, reszta w zabezpieczeniu drewna. Około tygodnia i będą dostępne, widoczna 45mm i smukła 50mm. Trochę cierpliwości. Więcej zdjęć już na finiszu :)

 

attachicon.gifjoker_45.jpg



#400 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 12 lipiec 2013 - 12:20

Jedziemy dalej. :)

Wszystkie modele z lipy z pod rzeźbionymi oczodołami i łukami skrzelowymi. Kolorystyka będzie wybitnie na tą porę roku plus standard - okoń (tylko łowne kolory).  Trochę kształtek już w fazie końcowej, trochę w podkładzie, reszta w zabezpieczeniu drewna. Około tygodnia i będą dostępne, widoczna 45mm i smukła 50mm. Trochę cierpliwości. Więcej zdjęć już na finiszu :)

 

attachicon.gifjoker_45.jpg

 

Robert jeszcze jedna taką fotke wstawisz i zwijam swój warsztat zeby się nie kompromitować :D


  • platynowłosy lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych