Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 18 lipiec 2013 - 08:54

Było też malowanko - zielony z miedzią

 

Załączony plik  green and coper.jpg   500,93 KB   182 Ilość pobrań

 

 


  • Dienekes, Franc i lajcik lubią to

#422 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 lipiec 2013 - 22:24

Ostatnie kilka sztuk do lakieru - czaszki w kolorach "Fury"

 

Załączony plik  joker_furry 002.jpg   492,5 KB   176 Ilość pobrań

 

Do malowania od poniedziałku okonie "Ósemki". Weekend to czas relaksu :)


  • spinnerman, lajcik i grzesiekp. lubią to

#423 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 19 lipiec 2013 - 22:37

aaaa wreszcie dales swoje czachy ladniutkie 



#424 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 19 lipiec 2013 - 22:41

Widac Robert jaka sprawia Ci przyjemność Lurebuilding, widać jak "bawisz" się drewnem i pędzlami- bomba !

 

Pozdrawiam;)
 



#425 OFFLINE   lajcik

lajcik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rozumek

Napisano 20 lipiec 2013 - 08:48

Super te Fury Robert, napisałem priv



#426 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2013 - 08:54

Ostatnie kilka sztuk do lakieru - czaszki w kolorach "Fury"

 

attachicon.gifjoker_furry 002.jpg

 

Do malowania od poniedziałku okonie "Ósemki". Weekend to czas relaksu :)

...może byś jakiś pentagramik wyczarował czy cuś ? Byłby diabelnie skuteczny wobler  :angry:  :D 



#427 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 lipiec 2013 - 12:36

Jokerciu, obserwując Twoje woblerki, kreśli mi się w głowinie taki obraz Ciebie- lekko zakręcony Włóczykij w kapelutku z głową w chmurach. Spod ręki racjonalisty w życiu nic podobnego by nie wyszło.


  • joker lubi to

#428 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 20 lipiec 2013 - 15:58

Jokerciu, obserwując Twoje woblerki, kreśli mi się w głowinie taki obraz Ciebie- lekko zakręcony Włóczykij w kapelutku z głową w chmurach. Spod ręki racjonalisty w życiu nic podobnego by nie wyszło.

 Mi również... jeszcze z nożykiem i drewienkiem siedzącym na jakims pniu ,nad brzegiem bajorka :) 

Sorry za offtopic ale nie mogłem się powstrzymac ;)



#429 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 lipiec 2013 - 16:31

Dzięki koledzy.

 

Naprawdę lubię tworzyć coś od podstaw. Nie zawsze jest to możliwe, bo każdy wobler ma "coś" z poprzedników. Masę przynęt wymyślono na świecie, a dekorowania jeszcze więcej. Jednak jak komuś sprawia to przyjemność, jak słusznie zauważył Michał :)

 

Byłem dzisiaj posiedzieć z batem. Takie tam wędkowanie towarzyskie. Przy okazji zabrałem ze sobą spinning i komplet testerów, bo poprawki wciąż jeszcze nanoszę. Tym razem nie o kolory tu chodzi, bo te strzelone w biegu, żeby nie machać jerkami białymi od farby podkładowej. 

 

Załączony plik  ronin 001.jpg   622,23 KB   134 Ilość pobrań

 

Gra toczy się o spełnienie zamierzeń konstrukcyjnych i zrealizowanie oczekiwań jakie chciałem, aby ta przynęta wypełniła.

Tonące wersje są na 99%, Będą na 100%, jak powielę jakąś ilość i wszystkie będą powtarzalnie zachowywały się w wodzie. Jerki nie wybaczają błędów. Ci co nimi łowią wiedzą, że nie każdy model nawet tego samego koloru, łowi szczupaki. To głównie zmora piankowców, jednak i w drewnie można zrobić "lipę". Nawet przy 40 gramowej przynęcie 1g robi różnicę. Np. tonące mogą nie lusterkować lub mieć różne tempo opadania. Mogą też nie zamiatać na boki tak, jak robi to twój najłowniejszy egzemplarz. 

 

To czego jestem pewny na dzisiaj jeśli chodzi o tonące.

Waga 8cm - 21g; 11cm - 41g - fajnie to wyszło z kotwicami Ownera. Opadając lusterkują. Toną w świetnym tempie i można nimi dobrze obławiać do 5m. Czy głębiej jest równie dobrze, to dopiero przede mną, bo tego nikt jeszcze nie sprawdził.

Przy okazji testów, przygodnie spotkany znajomy rzucił mi wyzwanie na model, który będzie szybko schodził na 7-9m i dał się tam dobrze prezentować. Okazało się, że łowi głównie w takich łowiskach i ma tam grubą rybę. Niestety to w Belgii, więc testery pojadą tam same, beze mnie  :ph34r:

Zarówno tonący 8 i 11 można łowić dowolnym spinnigiem do 40g. Swoboda z jaką poruszają się te przynęty, pozwala na uzyskanie niemal każdego rodzaju pracy, wyłącznie przy użyciu korbki kołowrotka. Ten jerk nie katuje mechanizmu kołowrotka tak, jak robią to przynęty stawiające w wodzie silny opór. Jak nie masz klasycznej jerkówki z multikiem, to te modele sa idealne pod korbę.  :)

 

Natomiast wersja pływająca jest praktycznie gotowa w długości 11cm. Jej waga będzie 30g i wierzę, że to będzie optimum. Obecnie ujmuję w pewnym miejscu 2g i to powinno być to, o co mi chodzi. A chodzi o to, że pływająca wersja ma oczkować tak, jak robią to ryby w naturze. Kłaść się czasem na boki. Pracować szeroko. Dać się zanurzyć do 1m lub nieco więcej i lusterkować przy wynurzaniu się. Dzisiaj prawie osiągnąłem ten cel. Mniejsza 8cm wersja jest również do odchudzenia i nie tylko. Zastosowałem przenoszenie proporcjonalne parametrów i źle wyliczyłem. Zapomniałem o różnicy w grubości pomiędzy modelami  :blink:  Tak, czy siak, mniejsza wersja pływająca może będzie miała 15g. Więc podobnie jak w wersji tonącej, różnica pomiędzy 8, a 11 wyniesie połowę.

 

A miałem dzisiaj nie rzucać jerkami, by dać głowie czas na rozprężenie i nie wytrzymałem. A jak powiadała moja babcia, jak człowiek się spieszy, to się diabeł cieszy. Racjonalista by powiedział, że robi się też niepotrzebne błędy. Tyle, że u mnie pomysły wybuchają jak gejzery. Więc łapię je póki są gorące  ;)


Użytkownik joker edytował ten post 20 lipiec 2013 - 16:37

  • lajcik lubi to

#430 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 lipiec 2013 - 16:33

 Mi również... jeszcze z nożykiem i drewienkiem siedzącym na jakims pniu ,nad brzegiem bajorka :) 

Sorry za offtopic ale nie mogłem się powstrzymac ;)

 

Jesteście blisko koledzy, bardzo blisko. Zdarza mi się strugać na zewnątrz i chyba zrobię z tego tradycję. Płockie wzgórze Tumskie jest idealnym miejscem :) 


  • spinnerman, bryka i lajcik lubią to

#431 OFFLINE   lajcik

lajcik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rozumek

Napisano 20 lipiec 2013 - 17:15

Dzięki Robert za telefon, bardzo chętnie zobaczę pracę 11-ki i cieszę się że Fury znajdą u mnie miejsce w pudełku  :)  :)  :)

Co do pływającej wersji to mistrzostwo świata, że udało Ci się osiągnąć efekt lusterkowania przy wynurzaniu. 



#432 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 lipiec 2013 - 21:14

Co do pływającej wersji to mistrzostwo świata, że udało Ci się osiągnąć efekt lusterkowania przy wynurzaniu. 

 

Owszem marzyło mi się takie zamierzenie i sporo czasu poświęciłem temu zagadnieniu ileś lat wstecz. To ten jeden z projektów, które powstawały na papierze z uwzględnieniem osobistych obserwacji jakie prowadzę od dziecka :) Jednak przyznam się, że dopiero połączenie naukowego podejścia oraz jeszcze czegoś, o czym na końcu, pozwoliło mi na osiągnięcie tego, o czym marzyłem. Nie jestem naukowcem, ale tych w internecie i książkach nie brakuje. Zresztą uczę się ze wszystkiego. Z prac innych osób w dużej mierze. Staram się traktować lepszych ode mnie jako inspirację i bodziec do tworzenia oryginalnych kształtów, konstrukcji i kompleksowego podejścia do wytwarzania przynęt.

Kocham łowić ryby, kocham robić coś do łowienia ryb, kocham takie życie :)

 

Gdy dokończę pływającą jedenastkę, zadbam o dobry film z pracą obydwu wersji. Potem zaatakuję temat jerka do łowienia z ręki poniżej 7m. Wierzę, że mi się to uda, ponieważ mój tonący glider zachowuje się inaczej niż podstawowy wobler w każdym niemal pudelku, czyli niesamowicie skuteczny Slider Salmo.

Bardzo cenię Piotra i to co osiągnął. Salmo, to najlepsza reklama dla nas, tych wszystkich, którzy wykonują ręcznie woblery. Tak samo korzystają Skandynawowie z sukcesu Rapali, oraz Serbowie na Ugly Duckling. Czasem nie mogę zrozumieć, dlaczego tylu ludzi, również tu na Jerkbait, jest ślepa na tą dźwignię promocyjną Polskiego rękodzieła.

 

Pomógł mi też przypadek, zniszczona przynęta, którą dostałem od ciebie Maćku. Być może, gdybym nie miał tego doświadczenia, ten jerk który masz, jeszcze by nie powstał. Z przyjemnością przekażę ci kolejne pierwsze wersje, które powstaną. To było szczęśliwe zderzenie dla mnie i dla wszystkich lubiących łowić szczupaki. 


Użytkownik joker edytował ten post 21 lipiec 2013 - 21:20

  • lajcik lubi to

#433 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 21 lipiec 2013 - 21:18

Robert. Przecież każdy następny, to ładniejszy!!! Super :) Wszyscy wiemy, że praktyka czyni mistrza ;)

Pozdrawiam



#434 OFFLINE   lajcik

lajcik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rozumek

Napisano 21 lipiec 2013 - 21:22

Niezmiernie mi miło Robert że choć w promilu mam wkład w Twój sukces  :)



#435 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 lipiec 2013 - 21:23

Robert. Przecież każdy następny, to ładniejszy!!! Super :) Wszyscy wiemy, że praktyka czyni mistrza ;)

Pozdrawiam

 

:)



#436 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 lipiec 2013 - 11:41

No i ustawione zaległe woblery dla kolegów z Forum. Wysłałem powiadomienia na prywatne skrzynki, abym mógł dosłać zdjęcia przygotowanych kompletów oraz opisać gdzie i jak je stosować, aby ryby połowić do końca września :) Poniżej testowy zestaw w całości. Brakuje jedynie kilku akryli z indywidualnych zamówień.

 

Załączony plik  ustawienie 015.jpg   585,85 KB   203 Ilość pobrań


  • lajcik lubi to

#437 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 lipiec 2013 - 11:42

W stanowisku testowym strzelały małe pstrążki. Jest też klenik na wobler w testowym oklejaniu transerowym.

 

Załączony plik  pstryk.jpg   50,68 KB   195 Ilość pobrań Załączony plik  flash.jpg   94,59 KB   192 Ilość pobrań


Użytkownik joker edytował ten post 25 lipiec 2013 - 11:44


#438 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 25 lipiec 2013 - 12:32

Robercie, a jak się mają prace nad jerkami?



#439 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 lipiec 2013 - 13:29

A na giełdzie coś wyląduje, czy wszystko jest już rozdysponowane?



#440 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 lipiec 2013 - 20:54

Robercie, a jak się mają prace nad jerkami?

 

schną :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych