Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 18 styczeń 2014 - 20:11

Ten tydzień pełen niespodzianek.

 

Pierwszą sprawił mi @zahar. Człowiek od moich "Japończyków". Widać, że z metalem jest za pan brat, kto wie, co on tam jeszcze ma w zanadrzu na przyszłość. Wyczepiacz Surfer, teraz przynęta podlodowa niczym biżuteria, może jakieś wahadełka zrobi...

 

attachicon.gifstyczeń2014 005.jpg attachicon.gifstyczeń2014 003.jpg attachicon.gifstyczeń2014 004.jpg

 

Drugą niespodziankę mam od @rudiego. Secik farb do testowania. To już kolejny komplet farb do areo, chyba kosmos wzywa mnie do zakupu sprzętu  :lol:

 

attachicon.gifstyczeń2014 002.jpg

Mam prośbę Joker, weź przy czasie lipowy klocek wyszlifuj jak najdokładniej(drobny papier), pokryj 2-3x lakierem bezbarwnym i na to daj te farby. Chodzi mi tylko o kolory perłowe/metaliczne. Ostatnio szukam intensywnie czegoś co będzie jak najlepiej imitowało mase perłową.

Z góry dziękuję. :)



#1242 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 18 styczeń 2014 - 20:36

Rio Grande to 7cm o masie około 11g. Jest wyższy od Fario. Na dużą rzekę i dużą rybę łososiowatą. Podobna praca do kiełbia. Zdjęcie może jutro zrobię. Będzie jeszcze z większym sterem, a'la trociowa klasyka. W tej samej wadze najprawdopodobniej. 

 

 

Do moich pudełek trafiały cięższe woblery z zewnątrz. Mało ich mam, bo nie mam takich wód za dużo, to raz. A dwa, na duże rzeki takie jak Drwęca jeżdżę okazjonalnie. Jednakże co i rusz ktoś o takie cięższe siódemki zagadywał. Ostatecznie, skutecznie zachęcił mnie i zmotywował Rafał z Wrocławia. W ten sposób przysiadłem, podumałem, wystrugałem i zaakceptowałem dwa profile, które na stałe u mnie pozostaną. Wydłużony Fario i brakujący Rio Grande.

Fario 7 będą i lżejsze, tak jak jego mniejsi bracia, ale to w kolejnych partiach.



#1243 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 18 styczeń 2014 - 21:15

Mam prośbę Joker, weź przy czasie lipowy klocek wyszlifuj jak najdokładniej(drobny papier), pokryj 2-3x lakierem bezbarwnym i na to daj te farby. Chodzi mi tylko o kolory perłowe/metaliczne. Ostatnio szukam intensywnie czegoś co będzie jak najlepiej imitowało mase perłową.

Z góry dziękuję. :)

 

Mogę ci Irku maznąć na samo drewno, nie ma problemu. Tylko, że ja masy perłowej to do tej pory nie miałem jeszcze, a nawet się nie zbliżyłem do takiego efektu. 

Jest jeszcze pewna różnica w malowaniu na lakier bez żadnego podkładu, a na podkład barwny. Efekt ostateczny może być całkowicie odmienny. Weźmy chociażby te różowo-fioletowo-niebieski lakiery transparentne do damskich szponów. Możesz uwydatnić dowolny odcień z takiego lakieru w zależności od podkładu na jaki go kładziesz. To trzeba sobie sprawdzać by potem wiedzieć, gdzie można dany efekt zastosować. Kiedyś pomalowałem sobie kawał kija od szczotki samym lakierem właśnie i takie próby przeprowadzałem. Rzecz w tym, że te transparentne, a one są właśnie najciekawsze do szukania swojego Grala, czyli masy perłowej, na drewnie nie będą dobrze wyglądały. 



#1244 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 18 styczeń 2014 - 21:45

A spróbować na biały podkład nakładać perłowe opalizacje. Najpierw gęste, lepiej kryjące, następnie dość mocno rozcieńczone z różnymi opalizacjami. Można też spróbować nałożyć różne odcienie opalizacji na różne części wobka, efekt może być ciekawy i to nawet bardzo. Gdy lakieruję samochody białą perłą tak właśnie to wygląda z jednym ale, aplikuję to natryskowo. Najpierw biały podkład, potem opalizacja i to grubo, kolejne warstwy coraz cieńsze, wygląda to super, może pędzelkiem być jeszcze lepiej bo warstwy nakładanej farby będą miały różną grubość. Może warto spróbować.


  • bertold12 lubi to

#1245 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 18 styczeń 2014 - 21:59

Dlatego właśnie napisałem, że to co zobaczymy na drewnie pokrytym przezroczystym lakierem może być nie wystarczające, by stwierdzić, że dany efekt będzie nam pasował.

 

Nie nakładałem jeszcze lakierów transparentnych natryskowo. Doświadczanie zerowe.



#1246 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 18 styczeń 2014 - 23:22

Robert te 7 mają kopa i będą z casta latały na 100 metrów :) 



#1247 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 styczeń 2014 - 03:44

Kuzwa ludzie dlaczego nie udostepniacie filmów dla komórek? Wrr

#1248 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 09:02

Na miejscu Troci czy Pstrąga walnąłbym bez zastanowienia.Piękna praca.



#1249 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 styczeń 2014 - 11:12

Kuzwa ludzie dlaczego nie udostepniacie filmów dla komórek? Wrr

 

 

Jak mi ktoś powie jak to zrobić to będę wrzucał dla komórek bardzo chętnie :)



#1250 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 styczeń 2014 - 11:17

Robert te 7 mają kopa i będą z casta latały na 100 metrów :)

 

One mogą latać aż za daleko, mają balast przesunięty na ogon. Lecą jak pocisk. Na duże rzeki piękna sprawa. Na moje pstrągowe aż takie nie są potrzebne. Myślę też, że 7cm kiełb postawiony w szybkiej wodzie na rafie skusi nie jedną brzanę lub sandacza. :)

 

Poniżej porównanie Rio Grande z Fario 

 

Załączony plik  joker_rio_grande.jpg   359,92 KB   4 Ilość pobrań



#1251 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 styczeń 2014 - 11:49

Jeszcze o impregnacji.

 

Załączony plik  impregnacja_drewna.jpg   409,61 KB   5 Ilość pobrań

 

Powyżej z lewej dwa lipowe korpusy z tej samej listewki. Po prawej zrobiłem dla porównania z kawałka listewki sosnowej. Na pierwszy rzut oka, ten w środku wygląda na sosnowy. Przy impregnacji caponem lub preparatem jaki dostałem na próbę (pierwszy z lewej), struktura włókien nie ulega przebarwieniu. Środkowy korpus jest przesączony w całości olejem. Korpusy ze zdjęcia są już suche i czekają na drut i podkład.

:)



#1252 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 styczeń 2014 - 15:01

Na szybko dla Irasa i nie tylko jak myślę. Biała perła na podkładzie białym i na drewnie bez podkładu. Czasem nie da się stwierdzić, czy to czego szukamy jest właśnie tym co mamy w ręku jeśli nie zrobimy kilku prób na różnym tle. Jeszcze inaczej będzie wyglądać na folii aluminiowej i na ciemnym tle, a to tylko zwykła biała perła :)

Dlatego malowanie woblerów jest bardzo ekscytujące  :lol:

 

Załączony plik  IMG_0005.jpg   192,79 KB   11 Ilość pobrań


Użytkownik joker edytował ten post 19 styczeń 2014 - 15:02

  • Parf lubi to

#1253 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 19 styczeń 2014 - 15:06

Na szybko dla Irasa i nie tylko jak myślę. Biała perła na podkładzie białym i na drewnie bez podkładu. Czasem nie da się stwierdzić, czy to czego szukamy jest właśnie tym co mamy w ręku jeśli nie zrobimy kilku prób na różnym tle. Jeszcze inaczej będzie wyglądać na folii aluminiowej i na ciemnym tle, a to tylko zwykła biała perła :)

Dlatego malowanie woblerów jest bardzo ekscytujące  :lol:

 

attachicon.gifIMG_0005.jpg

Popieram ;)



#1254 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 styczeń 2014 - 15:30

 

 

Te farby to dla mnie jest jeszcze tajemnica.

Rudi przysłał mi partię, którą uzgodniliśmy częściowo na telefon i priv i to wszystko. Opalizujące kolory wyglądają jak kryjące, a to są transparentne. Rudi mnie uspokoił. Dopiero jak je rozcieńczę zobaczę co i jak. :)

Potem na podkłady trzeba pomazać i coś będę wiedział.

 

Tak mam przy każdym nowym zakupie. Człowiek patrzy na farbę w necie, na zdjęcie koloru, potem w sklepie jak ma możliwość. Wraca do domu i maluje. Klnie. To nie to, nie to miało być. 

Myślę, że natryskowe malowanie nie powoduje takich rozterek. Przynajmniej mam nadzieję, że obecne doświadczenia ułatwią mi szybsze opanowanie podstawowych tricków w przyszłości.



#1255 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 19 styczeń 2014 - 21:13

Dzięki Joker. Jeszcze tylko poproszę o link do strony na której można obejrzeć/zakupić te farby.

Dzisiaj robiłem próbę nakładania foli perłowej wyprodukowanej domowym sposobem, ale po nałożeniu lakieru moja praca się pomarszczyła i mało mnie cholera nie wzięła. Muszę to jakoś odreagować. ;)



#1256 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 styczeń 2014 - 21:35

Iras, te z przykładu na podkładzie i bez są kryjące, do twojego zadania są nieprzydatne. Ja kupuję farby w zwykłych sklepach plastycznych, najczęściej w internecie. Natomiast te opalizacje na kiełbiu to lakiery do paznokci są. Poczekaj jak sprawdzę te od Rudiego, może będą lepsze. 



#1257 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 styczeń 2014 - 21:43

Też muszę odreagować po kilku próbach impregnacji. Myślałem, że mam to co chciałem i niestety nie jest tak fajnie.

Olejowanie świetnie przesącza drewno. Listewkę do 3cm grubości w 100% i jest to szybsze niż przy pokoście. Gdzie problem.

Problem w tym, obojętnie czy dam lakier, czy podkład to zmienia się powierzchnia z gładkiej w szorstką, czyli "gazuje". Pewnie problem zniknąłby za tydzień, ale to trochę długi czas schnięcia półproduktu przynajmniej na dzisiaj.

Chciał nie chciał 1:0 dla śmierdzącej chemii. Niestety.

 

Nie poddaję się szukam dalej :)


Użytkownik joker edytował ten post 19 styczeń 2014 - 21:48


#1258 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 styczeń 2014 - 19:20

Robert, jeśli to problem z gazowaniem, to może suszarka wystarczy?



#1259 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 20 styczeń 2014 - 23:21

Dzisiaj pojechałem by nagrać jakieś filmy z Fario 7cm i Rio Grande 7cm. Przy okazji była dobra ryba na Fario 6cm.

 

attachicon.gif18.01.2014.jpg

 

Pierwszy Fario 7cm. Tonący, o mocnej pracy. Dokładne wagi wszystkich wersji podam później.

 

 

cdn.

Skomentuj ten artykuł - Poleć znajomym


Użytkownik wobler1 edytował ten post 20 styczeń 2014 - 23:25


#1260 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 styczeń 2014 - 08:54

Robert, jeśli to problem z gazowaniem, to może suszarka wystarczy?

 

 

Może i wystarczy. Na dzisiaj nie mam gdzie takiego ustrojstwa postawić, a z mieszkania nie zrobię warsztatu ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych