Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 sierpień 2013 - 19:32

No w sumie żadna. Tylko kupować częściej trzeba taki wobler, nic poza tym.



#562 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 19:35

No właśnie.

Ale jak będziesz miał swojego Ronina w wersji okoń to chętnie przygarnę.



#563 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 29 sierpień 2013 - 21:16

Dlaczego warto popełniać błędy, bo to jeden z warunków rozwoju. 

Moje perypetie z Roninem 11 praktycznie dobiegły do końca. Zatoczyłem koło. Zacząłem od udanej pierwszej wersji, którą chciałem upiększyć, co skończyło by się katastrofą konstrukcyjną, a skończyłem powrotem do pierwowzoru z małymi zmianami wizualnymi w drewnie. Teraz pomału będę je robił już z balastem kulowym - stal. Na jesień z pewnością zdążę zrobić kilkanaście sztuk.

 

Teraz idę za ciosem, bo pomyłki okazały się zbawienne dla dalszej pracy z nowymi wersjami Ronina. Będzie ich docelowo pięć wielkości. Jest już 8 i 11, a dzisiaj wystrugałem dwa komplety połówek do 12,5. To będzie największa wersja, chyba że po jej obłowieniu przez wędkarzy będzie wskazanie na coś większego.

Ten 12,5 ma za zadanie pracować do 10m głębokości w łowieniu z rzutu. Musi zachować walory poprzedników, czyli dobre tempo opadania z lustrem. Tym samym łowienie w sinusoidzie góra dół na dużej głębokości będzie przyjemnością i nie będzie mowy o nadmiarze czasu przy czekaniu na właściwe zanurzenie przynęty. Powyższe założenie oznacza, że minimalna głębokość na, na której będzie można efektownie łowić będzie prawdopodobnie 2m. Pierwsze próby pokażą. Być może będzie też szedł dość głęboko w trolu. Sam jestem ciekaw jak głęboko.

Wielkość ta będzie uzbrojona 2 x 1/0 oczywiście Owner. Na początek w BCX bo takie mam, docelowo przewiduję w HO-ST46TN, wspaniała kotwica z idealnym jak dla mnie łukiem kolankowym do połowów drapieżnika. Być może też wraz z tym modelem zaprezentuję nowy sposób montażu woblera pod duże drapieżniki, o ile próby dobrze wypadną. 

 

cdn jutro


  • Dienekes lubi to

#564 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 31 sierpień 2013 - 14:30

Ostatni typ malowania pomału przechodzi na kolejne moje ulubione zestawienia kolorystyczne, które miałem na swoich starych woblerach. Kiedyś był głównie spray, jakieś siatki itp. Teraz pędzel i inne narzędzia, którymi mogę fakturować i malować ręcznie farbami wodnymi. 

Przy realizacji pstrągowych Fario dla kilku kolegów, obok okonków, czerwonych i klasycznych pstrągów uzupełniłem starą paletę naturali.

 

Załączony plik  joker_fario_colours 001.jpg   558,56 KB   142 Ilość pobrań Załączony plik  joker_fario_colours 002.jpg   487,54 KB   175 Ilość pobrań Załączony plik  joker_fario_colours 003.jpg   616,45 KB   130 Ilość pobrań


  • woblery z Bielska lubi to

#565 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Tomasz

Napisano 31 sierpień 2013 - 21:32

Jest pietyzm, jest pasja. Właściwa osoba właściwie podchodząca do tematu. Gołym okiem widać, jak wielką frajdę sprawia Ci tworzenie.

Ja już mam tydzień przestoju, ale jak wpadnę do warsztatu, to wióry polecą! :blink:


  • joker lubi to

#566 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 01 wrzesień 2013 - 13:20

"Romku", uwielbiam tworzyć coś od nowa. 



#567 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 wrzesień 2013 - 09:04

Gdzie jesteś jazgarzu?

 



#568 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 wrzesień 2013 - 17:49

Nie wiem jakie są wasze typy podstawowych kolorów w woblerach małych, takich 4-7cm. U mnie podstawa to okoń, a zaraz obok niego jazgarz.

Ten mały kolczasty i niegdyś masowo zabijany przez wędkarzy okoniokształtny, jest ulubionym smakołykiem wielu drapieżników. Nic zatem dziwnego, że wszystkie firmy mają w swojej ofercie złote woblery. U mnie podobnie, chociaż bardziej realistycznie. Tu 5cm.

 

Załączony plik  joker_fario_jazgarek.jpg   411,64 KB   162 Ilość pobrań Załączony plik  joker_fario_jazgarek (1).jpg   340,87 KB   180 Ilość pobrań

Załączony plik  joker_fario_jazgarek (3).jpg   409,51 KB   158 Ilość pobrań Załączony plik  joker_fario_jazgarek (2).jpg   36,29 KB   129 Ilość pobrań


  • popper i kacper524 lubią to

#569 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 wrzesień 2013 - 18:10

Skoro okonek jest na pierwszym miejscu, zawsze robię go najwięcej. Okazuje się, że jest skuteczny nie tylko dla mnie. 

 

Załączony plik  joker_fario_okonek.jpg   480,63 KB   155 Ilość pobrań Załączony plik  joker_fario_okonek (1).jpg   494,14 KB   165 Ilość pobrań Załączony plik  joker_fario_okonek (2).jpg   476,44 KB   100 Ilość pobrań


  • Piotrek Milupa, Dienekes i Iras1975 lubią to

#570 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 wrzesień 2013 - 18:22

Na kiełbie nigdy nie miałem dobrego pomysłu. W moich pudełkach, to zawsze było coś siwo-sinego z przebłyskami niebieskiego i tyle. Aha i jakieś oczy doklejone do tego. Nie jest to mój faworyt. Być może dlatego, że kiełb w moich wodach jest już rzadkością. Począwszy od Wisły, a na jeziorach kończąc.

 

Coś sobie pomazałem pędzelkami, bo dwa wolne korpusy były. Trzeba próbować nowych rzeczy. 

 

Załączony plik  joker_fario_kielb.jpg   472,09 KB   108 Ilość pobrań Załączony plik  joker_fario_kielb (1).jpg   507,28 KB   146 Ilość pobrań

Załączony plik  joker_fario_kielb (3).jpg   484,53 KB   165 Ilość pobrań Załączony plik  joker_fario_kielb (2).jpg   411,71 KB   136 Ilość pobrań


  • Iras1975 lubi to

#571 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 wrzesień 2013 - 19:13

Pozostałe kolorki nie dokończone. Lakier bezbarwny właśnie się skończył, a nowy jeszcze w drodze. To co oczekuje na wykończenie, po zrobieniu zdjęć wrzucę. Strzebla i pstrąg limited edition.

Pozostało mi kilka korpusów Ronina 8 i 11 ze starym balastem. Też poszło na nie malowanie i chociaż nieodpicowane, będę wrzucał. 

 

W "warsztacie" doszły mi wreszcie większe frezy pod oczy w do jeków 11 i 12,5cm. Kolejne będą wyglądały jeszcze lepiej. Oko w dużych przynętach ważna rzecz. Taki celownik dla szczupłych ;)

 

Nowe wyzwania podsuwają nowe sytuacje do rozwiązania. Tak już jest jak zechcesz iść do przodu z nowymi pomysłami. Po drodze ku nowemu trzeba odrzucić to, co do tej pory było wygodne i znane. Ołów, farby i techniki malowania, a także lakiery. To wszystko ma swoją cenę - czas. Czas, który jest niezbędny do wdrożenia nowych metod pracy. Ale komu ja to piszę. Każdy kto wgryza się w temat robienia przynęt, dobrze wie jak to jest :)


Użytkownik joker edytował ten post 03 wrzesień 2013 - 19:14

  • Dienekes lubi to

#572 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 wrzesień 2013 - 20:03

Nie wiem jakie są wasze typy podstawowych kolorów w woblerach małych, takich 4-7cm. ..........................

attachicon.gifjoker_fario_jazgarek.jpg attachicon.gifjoker_fario_jazgarek (1).jpg

attachicon.gifjoker_fario_jazgarek (3).jpg attachicon.gifjoker_fario_jazgarek (2).jpg

No, takie mniej więcej. Może nieco ciemniejsze tylko  :lol:


Użytkownik popper edytował ten post 03 wrzesień 2013 - 20:03

  • joker lubi to

#573 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 wrzesień 2013 - 21:03

Ciemniejsze to już bardziej pod kozę, a jeszcze lepiej śliza. Ja sobie takiego śliza na nowo opracuję, bo pstrągi mają go w głównym menu w mojej wodzie i nie tylko :)



#574 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 04 wrzesień 2013 - 09:04

@joker, bardzo ładne żeczy robisz. Podobają mi się Twoje woblerki, są bardzo realistyczne i indywidualne. Muszę i ja spróbować zrobić coś w stylu jazgarza w różnych wielkościach.


#575 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 wrzesień 2013 - 10:01

Odnośnie podstawowych kolorów i okonków - mam taką "wakacyjną" rzeczkę w środkowej Polsce, gdzie poluję na klenie i jazie, zdarzają się też kropki ale krótkie (i szczupaczki  ). Jest tam bardzo dużo okonia, głównie malutkiego. I tu właśnie dla mnie fenomen - spodziewał bym się że to okoń będzie głównym daniem drapieżników, a ani razu nie miałem tam brania na przynęty typowo okonio-podobne - zielone w paski, ani nawet w zielonym odcieniu. Skuteczne są prawie wyłącznie neutralne rybie kolory - szary, przytłumione sreberko, ew. niebieski grzbiecik. Jeśli okoniopodobne to nigdy zielone.



#576 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 04 wrzesień 2013 - 16:03

Bardzo ładny ten kiełbik :) i nie mam takiego ,  coś z tym trzeba zrobić Robercie


  • joker lubi to

#577 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 wrzesień 2013 - 17:18

Bardzo ładny ten kiełbik :) i nie mam takiego ,  coś z tym trzeba zrobić Robercie

Proponuję napad. Ja będę trzymał Roberta, Ty zrobisz wietrzenie pudełek ;)

 

PS.

A później rewanż, czyli Ty mnie trzymasz, Robert wietrzy, a na koniec, po sprawiedliwości, obaj Cię trzymamy (jak nam się uda :D ), tylko kto wietrzy? :blink:


  • joker i Franc lubią to

#578 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 04 wrzesień 2013 - 18:45

Podoba mi się Januszek Twój pomysł . Zrobimy to niebawem . :lol:



#579 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 04 wrzesień 2013 - 18:48

@joker, bardzo ładne żeczy robisz. Podobają mi się Twoje woblerki, są bardzo realistyczne i indywidualne. Muszę i ja spróbować zrobić coś w stylu jazgarza w różnych wielkościach.

 

Dzięki.

Rób, rób. Popieram :)



#580 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 04 wrzesień 2013 - 18:53

W zasadzie temat z piątkami zamknięty. Ostatnie sztuki dosychają i kto pierwszy ten lepszy  :D

Niedużo tego. Po kilka sztuk okonia, jazgarza, czerwonych pstrągów i strzebli. Pojedyncze czachy, pstrągi naturale, kiełbie i inne. Pierwsze maile poszły. Jakby ktoś jeszcze chciał sprawdzić co do dyspozycji to na priv i będziemy myśleć :)

 

Chyba zapomniałem wstawić zdjęć strzebli na Fario 5cm. Przepraszam, już nadrabiam zaległość.

 

Załączony plik  joker_fario_strzebla (1).jpg   444,04 KB   88 Ilość pobrań Załączony plik  joker_fario_strzebla.jpg   467,41 KB   113 Ilość pobrań

Załączony plik  joker_fario_strzebla (2).jpg   466,58 KB   113 Ilość pobrań Załączony plik  joker_fario_strzebla (3).jpg   445,39 KB   81 Ilość pobrań


  • Dienekes, Franc i Iras1975 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych