Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Joker - historia przynęt Roberta Ciarki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3684 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 październik 2013 - 11:20

Testowe - III i V przed ostatnimi dodatkami, więc na finiszu prawie.

 

Załączony plik  III i V.jpg   422 KB   4 Ilość pobrań

 

Drugi etap z tym wabiem za mną. Teraz kulminacyjny moment przede mną, albo wyjdzie dobrze, albo... 

 

Załączony plik  thymon 1etap.jpg   516,23 KB   6 Ilość pobrań Załączony plik  thymon 2 etap.jpg   483,19 KB   6 Ilość pobrań



#742 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 12 październik 2013 - 13:32

Testowe - III i V przed ostatnimi dodatkami, więc na finiszu prawie.

 

attachicon.gifIII i V.jpg

 

Drugi etap z tym wabiem za mną. Teraz kulminacyjny moment przede mną, albo wyjdzie dobrze, albo... 

 

attachicon.gifthymon 1etap.jpg attachicon.gifthymon 2 etap.jpg

....... albo zaje...dobrze heheh innej opcji nie bedzie taka fachura nie cofa sie w tyl :-)



#743 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 październik 2013 - 18:51

Najważniejsze dla mnie są potwierdzenia na maile o połowach na Roniny. Z dumą mogę napisać, że poza jednym wyjątkiem każdy nabywca złowił ryby. Na okazy jeszcze przyjdzie czas, bo do 5,5 i 8cm rzadko skaczą duże szczupaki. 

Oho to pewnie o mnie chodzi.Dzieje się tak ponieważ łowię z ludżmi którzy chcą tylko trolowac.Robert,poprawię się!


#744 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 październik 2013 - 19:39

Leszku spoko, wierzę w ciebie :)



#745 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 12 październik 2013 - 19:42

@bielik nie jest źle po kolejnym 3 etapie. W zasadzie teraz kosmetyka tylko, jakieś płetwy i lakier, lakier, lakier...



#746 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 październik 2013 - 09:44

Karki

 

Załączony plik  kark.jpg   362,51 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  kark (1).jpg   403,11 KB   4 Ilość pobrań

 

A tu dla kolegi tibhar jeden radosny do kompletu. Skorzystałem z prezentu od pietro82 i nałożyłem ręcznie tą piękną pomarańcz. :)

 

Załączony plik  joker_ronin_orange.jpg   443,74 KB   15 Ilość pobrań Załączony plik  tablica1.jpg   27,3 KB   14 Ilość pobrań


Użytkownik joker edytował ten post 13 październik 2013 - 09:46


#747 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 październik 2013 - 09:50

Cztery etapy za mną i na tym koniec malowania, pozostał jedynie lakier na pokrycie całości. Całość pokażę po lakierowaniu. Egzemplarz do kupienia.  :ph34r:

 

Załączony plik  thymon 1etap.jpg   516,23 KB   4 Ilość pobrań Załączony plik  thymon 2 etap.jpg   483,19 KB   4 Ilość pobrań Załączony plik  thymon_3_etap.jpg   490,88 KB   4 Ilość pobrań



#748 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 13 październik 2013 - 09:56

A tu dla kolegi tibhar jeden radosny do kompletu. Skorzystałem z prezentu od pietro82 i nałożyłem ręcznie tą piękną pomarańcz. :)

 

attachicon.gifjoker_ronin_orange.jpg attachicon.giftablica1.jpg

 

Chłopie co Ty masz w głowie to ja już nie wiem :) zajefajne te czachy mimo iż to kawał szkieletu a jednak jakis taki wesoły :)


  • joker lubi to

#749 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 13 październik 2013 - 09:59

"Nie zawsze poważnie - zawsze skutecznie" kapitalny slogan :lol:



#750 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 październik 2013 - 10:00

Piotrze, do tej pomarańczy i innych takich żywych kolorów będzie i tak potrzebne areo. Ręczne malowanie tymi farbami jest niewydajne i sprawia nieco kłopotu.



#751 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 październik 2013 - 10:12

"Nie zawsze poważnie - zawsze skutecznie" kapitalny slogan :lol:

 

dzięki  :D



#752 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 13 październik 2013 - 10:47

Piotrze, do tej pomarańczy i innych takich żywych kolorów będzie i tak potrzebne areo. Ręczne malowanie tymi farbami jest niewydajne i sprawia nieco kłopotu.

Tak właśnie myślałem :(



#753 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 październik 2013 - 14:54

Karki

 

attachicon.gifkark.jpg attachicon.gifkark (1).jpg

 

A tu dla kolegi tibhar jeden radosny do kompletu. Skorzystałem z prezentu od pietro82 i nałożyłem ręcznie tą piękną pomarańcz. :)

 

attachicon.gifjoker_ronin_orange.jpg attachicon.giftablica1.jpg

ale zarąbisty :D  ... jak patrze na te czachy to czuję że to będzie KILER, oj będzie siał popłoch..  :)  ;)  :P  Jest Kapitalny  :D


Użytkownik tibhar edytował ten post 13 październik 2013 - 15:06


#754 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 13 październik 2013 - 15:15

Dziś szczupakowa bonanza. Dwa z wielu skusił Ronin 8mka, okoń. Fotek brak, bo raz, że nie robiłem, a dwa, że rozmiar nieforumowy ;)



#755 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 październik 2013 - 17:07

Dziś szczupakowa bonanza. Dwa z wielu skusił Ronin 8mka, okoń. Fotek brak, bo raz, że nie robiłem, a dwa, że rozmiar nieforumowy ;)

 

Łowią ryby wszędzie, są po prostu intuicyjne dla ryb i wędkarza. Szczupłe łykają je bez oporów :)



#756 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 13 październik 2013 - 17:13

Tak Robercie, nigdy nie myślałem nawet, że jest inaczej. Ronin pracuje kapitalnie, to pewne. Od razu wiedziałem, że to pewniak. Sęk w tym, że w wodzie muszą być ryby, a o to, w odróżnieniu od efektywnej prezentacji Twego jerka, nie łatwo :(



#757 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 październik 2013 - 17:13

ale zarąbisty :D  ... jak patrze na te czachy to czuję że to będzie KILER, oj będzie siał popłoch..  :)  ;)  :P  Jest Kapitalny  :D

 

Do niego okoń i płoć, i masz zarąbisty komplet. Będzie jeszcze jakaś odmiana wersji GT, bo o taki mnie non stop ktoś zaczepia. Będę robił GT i inne też. Wszystko w swoim czasie.  :)



#758 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 październik 2013 - 17:14

Ryby to warunek niezbędny. Z pustego nawet Ronin nie połowi.  ;)



#759 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisano 13 październik 2013 - 19:46

Tak to ten. Użyłem na nim nowego materiału, który nie za bardzo na dłuższą metę. Lakier powoduje płynięcie powłoki z alu -_- Żeby było ciekawiej, to on jest z moich prywatnych, czyli praca - "niepełnosprawny". Wolniej tonie i nie ma lustra w opadzie. Nim trzeba nieco inaczej łowić i jak widać, Jackowi nie trzeba za dużo tłumaczyć. Wystarczy raz pokazać :) No jest mistrzem i tyle.

Też mi się trafił taki ciut "kulawy"okonek. Ale uznałem, że tak ma być i ... kosi szczubełki aż miło. Fakt, że ryby jeszcze niezbyt poważne gabarytowo, ale jednak :D 

Płoteczka też już "ochrzczona".


  • joker lubi to

#760 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 14 październik 2013 - 13:26

No i zarybiliśmy Skrwę Prawą pstrągami.

 

Oszczędną ilością osób bo co tu ukrywać, niechęć do zarybień wśród łowiących pstrągi jest olbrzymia ;) Na szczęście pomimo sporego poślizgu pstrągi dojechały w świetnej formie.

 

Załączony plik  skrwa_zarybianie.jpg   454,35 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  skrwa_zarybianie (2).jpg   323,28 KB   3 Ilość pobrań

 

 

Po wstępnym oszacowaniu wagi jednostkowej pstrągów, zmierzyliśmy również temperaturę wody w rzece. Jak widać była wyższa o 0,5oC, więc świetnie jest.

 

Załączony plik  skrwa_zarybianie (3).jpg   372,11 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  skrwa_zarybianie (1).jpg   350,68 KB   3 Ilość pobrań

 

Potem poszło już ważenie i rozwożenie materiału po całym odcinku.

 

Załączony plik  skrwa_zarybianie (4).jpg   417,64 KB   3 Ilość pobrań

 

W między czasie padł mi aparat. Mam jakieś zdjęcia w telefonie, ale zrzucę później to dołączę.

 

W każdym razie szczególnie chcę podziękować kolegom z Sierpca. Gdyby nie oni, to byłby problem z dostarczeniem pstrągów na górny odcinek rzeki powyżej Winnicy. W sumie trafiło do rzeki powyżej 400kg ryb. Głównie potoki, jednak sporo tęczaka, ale były też źródlaki. Te ostatnie były zwykle największe, trafiały się i takie 20-22cm. 

Pewnie niektórzy wędkarze się ucieszą z tej mieszanki pstrągowej, osobiście nie jestem tym podekscytowany.

 

Nikt nie jest w stanie przeliczyć jaki % ryb w masie zarybieniowej stanowią tęczaki, źródlaki, może też smolty troci, a wiemy, że trafiają się głowacice. Zagajony przeze mnie właściciel firmy dostarczającej pstrąga udał, że nie wie o co pytam. Jego odpowiedź dosłownie brzmiała tak. - my specjalizujemy się wyłącznie w pstrągu i niczego więcej nie robimy. Pewnie, pozostałe ryby pewnie przywlekają do rzeki kaczki na swoich łapach ;)

 

Chcę tylko dodać, że poza tym zamieszaniem z gatunkami, wartość materiału zarybieniowego była wysoka. Ryby dotarły do wody w świetnej kondycji. Jakościowo to najlepszy materiał zarybieniowy ostatnich lat. Zgodni byli wszyscy, którzy tam byli i uczestniczyli w poprzednich zarybieniach. Woda w rzece o odpowiedniej czystości, poziomie i natlenieniu. Więc liczę, że przeżywalność tej partii będzie wysoka :)

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych