Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka Mistrall Tournament Jerk i Abu Garcia Black Max: opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pepe9328

pepe9328

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 21 marzec 2013 - 19:18

Witam, jestem tu nowy, tak samo
jak nowa jest dla mnie metoda
castingowa. Skąpletowałem już
pierwszy zestaw do tej metody: kijek
to Mistrall Tournament Jerk 185 cm
c.w. do 100g i multik Abu Garcia
Black Max. Co sądzicie o tej wędce,
czy ktoś testował? I druga sprawa
czy mój BMax wytrzyma oranie
przynetami od 40 do 80g?

#2 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 23 marzec 2013 - 10:12

Multiki z serii Max nie są do ciężkiego łowienia,  myślę że ich realny przedział, który wróży długą i nienaganną pracę to 10-30/35gr....Pamiętaj, że obudowa jest z tworzywa...spasowana poprawnie i w całkiem sztywna....ale nie jest niezniszczalna.

Mam Pro Maxa - to ten sam multik, a rożni się jedynie kolorem obudowy i ilością łożysk...do średniego łowienia jest ok....ale do ciężkich klocków kup lepiej Revo sx....z amelinową obudową :lol:  :lol:

 

Mój Pro Max po 2 sezonach intensywnego użytkowania chodzi nadal jak nowy...ale dbam o niego, a częste smarowanko robi swoje :lol:  :lol:

 

zamiana.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Jako ciekawostkę dodam, że szpula z łożyskami i osią waży 24gr :o tyle samo co w moim C3 5601

Użytkownik minecjusz edytował ten post 23 marzec 2013 - 10:15


#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 10:19

kolowrotek zajedziesz dosyc szybko, cos bardziej krzepkiego byloby bardziej na miejscu ... o wedce nie powiem tobie nic, poniewaz nie znam



#4 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 23 marzec 2013 - 11:35

Do tego multika bardziej by pasowała wędka 10-35gr....albo inaczej do kija okrąglak Abu C3 4601 lub 5501 lub niski profil Abu revo, Shimano Curado/Citica 201 itp....   Rzucając ciężkimi klockami zajedziesz swój multik w jeden sezon....a rzucając lekkimi wabikami nie będziesz miał komfortu, bo kij nie będzie się odpowiednio ładował.

 

Dobierając źle zestaw można się łatwo zniechęcić do tej metody....Poczekaj, poszukaj trochę w dziale kupie/sprzedam, czasem trafiają się używki w bardzo okazyjnych cenach....Do maja masz sporo czasu, więc pośpiech nie jest potrzebny...poza tym jak mawiają pośpiech jest złym doradcą ;)

 

Dokup sobie jakąś wędeczkę 1.90-2.25m do 30-35gr i podepnij do niej swój multik...a do Mistrala poszukaj czegoś mocniejszego, co wytrzyma 10 i więcej lat katowania jerkami :)



#5 OFFLINE   pepe9328

pepe9328

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 11:02

Jak dla mnie okrąglak odpada, a jaki niskoprofilowiec do tego kija polecilibyście, mógłbym przeznaczyć do 300-350 zł?, rozglądałem się za okumą calera czy dał by radę?

#6 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 27 marzec 2013 - 11:23

poszukaj quantum cabo 21 pts. mocne, doskonale z tego leci, a wielkościowo pomiędzy okrąglakiem i niskim profilem. Pojemność szpulki jak w abu serii 50.

na znanym portalu aukcyjnym był chyba za 400.



#7 OFFLINE   pepe9328

pepe9328

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 22:30

wiem że może wybredzam ale to za dużo jak na mój budżet

Użytkownik pepe9328 edytował ten post 27 marzec 2013 - 22:31


#8 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 28 marzec 2013 - 20:05

Pepe, nie przejmuj się. Masz BackMax'a, nawijaj linkę i jak nadejdzie czas, rzucaj. Nie przekonuje mnie opinia, że z racji plastikowej obudowy multik będzie zbyt słaby. Obudowa przekładni jest dostatecznie sztywna, cała rama zresztą też, więć co może zawieść? Oś szpuli i łożyska, w multikach tej wielkości, są w zasadzie rozmiarowo identyczne z modelami droższymi. Myślę, że na początek wystarczy, zorientujesz się w temacie i po jakimś czasie będziesz wiedział co dalej. I na szczęście nie zawsze idzie to w kierunku pozłacanych śrubek, czy karbonowych korbek...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych