Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5X DSI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 22 marzec 2013 - 08:56

Witam wszystkich,jestem tu nowy ,wybaczcie proszę ewentualne wpadki.Kupiłem sobie to cacko w Stanach(nie wiele taniej-ok.300zł)(Elite)Do tej pory używałem X-85,teraz zachciało mi się nowości i mam....kłopot.Chodzi o ustawienie-w trybie nauki pokazuje obraz jak ze zwykłego echa a nie DSI.Gałązki i  tym podobne szczegóły mogę sobie domalować.Chyba chodzi o przełączenie trybów ale nie ma tego w instrukcji,a z elektroniką to  ja nie bardzo :unsure: Może bardziej doświadczeni koledzy pomogą??Z góry dziękuję za podpowiedzi(użytkowania tego cacka i ustawień-abym mógł się cieszyć zakupem)pozdrawiam



#2 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 marzec 2013 - 10:33

Z twojego opisu wydaję się być wszystko ok. To nie jest tak że DSI pokaże ci każdy pojedynczy listeczek na gałązce.

Nie ma również takiej opcji że echo DSI obrazuje w trybie normalnym. Do Elite DSI masz również zupełnie inny przetwornik niż do tradycyjnego Elite 5  lub Mark 5x. 

 

Może wrzuciłbyś kilka zdjęć to można byłoby ocenić.



#3 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 22 marzec 2013 - 11:35

spróbuję,nie wiem za bardzo jak ,zrobiłem raptem pięć zdjęć i edytor zgłasza miże plik je :(st zbyt duży! :(



#4 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 marzec 2013 - 12:29

musisz zmniejszyć zdjęcie. możesz jeszcze zoabczyć filmiki na Youtube z elite 5 dsi w akcji i porównać z tym co masz.


Użytkownik rower26 edytował ten post 22 marzec 2013 - 12:30


#5 ONLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 22 marzec 2013 - 18:14

Zeby  były 2 tryby  DI ,DSI i normalny to trzeba  kupić  kombo.

Też chciałem kupić samo DI ale sprzedawca mi doradził   kombo i to był strzał w 10.



#6 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 22 marzec 2013 - 21:18

Dzieki za odpowiedzi ale może ktoś mi podpowie co spietruszyłem,niemożliwe żeby nikt takiej nie używał.Będę wdzięczny za podpowiedzi jak ustawić,na co zwrócić uwagę aby mieć zadowolenie z nowego sprzętu.Sami wiecie jak to jest- radość chłopca z nowej zabawki(młodsi,możecie mi wierzyć z tego się nie wyrasta.pozdrawiam



#7 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 marzec 2013 - 07:23

może pokombinuj z ustawieniem kolorów, taki typowy kolor do dobrego rozróżnienia obiektów na DSI to np sephia.  



#8 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 23 marzec 2013 - 17:51

oj,próbowałem,próbowałem.Ok.dziękuję ,wiesz odnoszę wrażenie że to forum jest puste.. ;)



#9 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 23 marzec 2013 - 19:48

Powiem tak,i radzę innym skorzystać z dobrej rady.Większość z nas ma problemy z każdą nową echosondą(poprzednią miałem 10 lat)Nikt nie umie napisać "zrób tak i tak a to da Ci to i to)Zrobię to na swój sposób i myślę że pisząc o tym pomogę wielu kolegom.Znajdę sobie blat powiedzmy 6-7m głebokości do ciężarka kotwicy przywiążę jakąś sporą gałąż i na podglądzie sonaru postawię to na dnie,na powierzchni do linki przywiążę    pływak.Powinno to być dobrze widać,poczym jak ustabilizuje się obraz sprawdzę różne ustawienia echa.Po czym napływać trzeba będzie z różnych kątów na znaną nam świetnie przeszkodę i sprawdzać pozostałe parametry.Myślę że to zadziała i nie trzeba nikogo prosić o pomoc.Ot tak to sobie wymyśliłem.Lubię się dzielić z innymi.Powodzenia i napiszcie jak to wyszło.Pozdrawiam wszystkich :rolleyes:



#10 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 23 marzec 2013 - 20:30

Panowie DSI działa tylko jak łódz jest w ruchu na sucho to nie działa.



#11 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 marzec 2013 - 21:07

oj,próbowałem,próbowałem.Ok.dziękuję ,wiesz odnoszę wrażenie że to forum jest puste.. ;)

Kolego, Dsi to nie jest rewolucja a tylko ewolucja poznawania podwodnego swiata bez zanurzania sie pod powierzchnie. W pewnych okolicznościach nie ma prawie żadnej różnicy w obrazowaniu dsi a tradycyjnym. Jeśli dno masz puste to za cholerę nie odgadniesz czy to dsi czy nie dsi. Bajki marketingowe o fotograficznym obrazie dna w dsi można poczytać dziecku na dobranoc. Ot ryby jako kropki rośliny jak pionowe patyczki i tyle. Nie rozróżnimy że na dnie leży konar dębu cz topoli, czy jaka dokładnie roślinność jest pod nami. Dsi pozwala natomiast rozdzielić elementy dna i odgadniemy ze na dnie leży wielki konar z gałęziami (w sprzyjających okolicznościach, odpowiednia głębokość itd) a nie bezkształtna pulpa jak pokazywane to będzie na tradycyjnym sonarze. Oczywiście to co napisał Kolega powyżej - wyłącznie w ruchu

P.s forum nie jest puste, zobacz co sie dzieje jak ktoś wystawi coś fajnego w dobrej cenie w dziale sprzedam , w ciagu kilku minut masz 10 chętnych :) tylko niezbyt chętni do pomocy mniej doświadczonym kolegom, potrafią się wyłącznie kłócić jakie to nasze PZW hu.owe

Użytkownik rower26 edytował ten post 23 marzec 2013 - 21:18


#12 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 23 marzec 2013 - 21:41

puste??? przyznaj się szczerze czy użyłeś wyszukiwarki.osobiście wstawiałem zdjęcia z elit 5 dsi.



#13 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 24 marzec 2013 - 11:02

Hej,spokojnie>Kłócić to się potraficie ,dobre rady?O nie! zasada :ja się nauczyłem sam to i on może.Jak ktoś sprzedaje w dobrej cenie to....itd.Bazar czy forum ?tu powinniśmy sobie pomagać.Moje zdanie jest tylko subiektywnym spojrzeniem na problem komunikacji na forum.Ja nie prosiłem o kilka zdjęć tylko dobre rady tych co używają tego sprzętu odezwał się jeden kolega i próbował pomóc po czym zaatakował.Nie wiesz czegoś nie mów ,wiesz pomóż.Wielu moich kolegów( znanych wędkarzy )nie bawi się w żadne fora żeby nie narazić się na zaczepki i ataki.Dajmy spokój, dyskusja tego rodzaju do niczego nie prowadzi.pozdrawiam 



#14 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 24 marzec 2013 - 11:23

ja się nie spieram tyle że pamiętam że dość sporo było pisane na temat elit dsi. nie tylko zdjęcia.kolejna sprawa to elit jest tak prostym urządzeniem że dziecko to obsłuży.na sucho to nie ma co pisać weż na wodę to pogadamy poza tym pływałem z x-125 i jak kumpel kupił elitke to ja widziałem wszystko jak na dłoni a on nic nie kumał.dla niektórych osób to i  kamera podwodna będzie mało czytelna.



#15 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 marzec 2013 - 11:29

Jeżeli mój ostatni post uznajesz za atak to jest to trochę nie fair. Tym postem starałem się uświadomić Ci że dsi to nie jest wielkie łał i rzeczywistość skonfrontowana z marketingiem producentów bywa zgoła inna. Próbowałem pomóc gdyż przez 2 lata byłem użytkownikiem echa wyłącznie dsi, co prawda nie elite ale cz/b Marka 5x Dsi. Ze względu na niedogodności postanowiłem zmienić sprzęt na elite 7 gdzie mamy tradycyjny sonar i dsi. W cz/b dsi miałem bardzo duży problem z odgadnięciem twardości dna, w kolorowym dsi natomiast, szczególnie na ustawieniu białe tło twardość dna obrazowania jest prawie tak samo jak w tradycyjnym echu twardo - kolor żółty, miękko- czerwień ew niebieski. Osobiście jestem świerzakiem na tym forum ale nigdy nie staram się nikogo atakować. Sam zauważyłem że stare wygi są tacy wyniośli jakby wszystkie rozumy pozjadali (oczywiście z wyjątkami które potwierdzają regułę)

Użytkownik rower26 edytował ten post 24 marzec 2013 - 11:31


#16 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 24 marzec 2013 - 14:29

zwracam honor,,może się gdzieś tam nad wodą spotkamy to piwko na dobry połów wypijemy.Pływadlo moje poznać łatwo                                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                             Załączony plik  12080007.jpg   38,11 KB   39 Ilość pobrań



#17 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 marzec 2013 - 21:44

zważywszy na fakt że jesteśmy z tych samych okolic to jest to prawdopodobne, połamania i żeby nowe echo się dobrze sprawowało. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych