Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodka pychówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 28 marzec 2011 - 21:31

ja teraz będę używał drugi sezon,po pierwszym nie narzekam


#262 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 06:19

witam
co Byś chciał wiedzieć
pozdrawiam

Witam
Pierwszy post więc witam kolegów . Obecnie jestem na kupnie pychówki i mam prośbę czy może ktoś zna pychówki od tego Pana ?
Mam zamiar taką 6,5m zakupić proszę o radę , będe pływał po Sanie.

http://allegro.pl/lodz-drewniana-lodz-wioslowa-pychowka-wios la-i1529114707.html

pozdrawiam



#263 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2011 - 07:59

ja teraz będę używał drugi sezon,po pierwszym nie narzekam


Witam.

Co tak często zmieniasz pychówki :unsure:


#264 OFFLINE   danielst

danielst

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaSTALOWA WOLA

Napisano 29 marzec 2011 - 09:11

Chciałbym wiedzieć czy w trakcie 1 sezonu pływania trzeba doszczelnić , czy wystarczy raz przygotować przed sezonem , jaki silnik do 6,5 metra na sporą rzekę (dony San), czy Kruszyn użytkujesz łódkę od tego gościa co dałem linka i jeśli tak to jak się sprawuje na rzece jaką długość wybrałeś , może kupić krótszą ? Będę wdzięczny za rady .



#265 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 29 marzec 2011 - 10:13

jaki silnik do 6,5 metra na sporą rzekę (dony San),

Nie pływałem po Sanie, ale do takiej łódeczki 6-8 KM (nawet do 10) powinno zapewnić komfort pływania..

Co do długości, to kompromis między zdolnością manewrowania na danym akwenie (im mniejszy akwen, tym krótsze) a wygodą (im dłużej, tym lepiej).
te 6,5 m chyba jest OK. Swego czasu pomagałem kolegom przy wodowaniu takiej łódeczki na Wiśle.... Od wspomnianego powyżej p. Szymańskiego z Kromnowa...
Maszoperia




#266 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 15:47

witam
w zeszłym sezonie zakupiłem u niego 7.2 m,w trakcie pływania doszczelniać nie musiałem teraz po leżakowaniu zimowym pewnie będzie trzeba ją trochę poupychać i zaimpregnować.Co do silnika to wedle upodobań i zasobności portfela ludzie pływają na 5km
i 20 km ja sobie wybrałem 15 km i też jest zajebiście.Biosteron ,musiałem poprzedniej sie pozbyc bo cała pierwsza decha mi pękła i zrobiła się szpara na centymetr gruba.Dlatego zmieniałem

Chciałbym wiedzieć czy w trakcie 1 sezonu pływania trzeba doszczelnić , czy wystarczy raz przygotować przed sezonem , jaki silnik do 6,5 metra na sporą rzekę (dony San), czy Kruszyn użytkujesz łódkę od tego gościa co dałem linka i jeśli tak to jak się sprawuje na rzece jaką długość wybrałeś , może kupić krótszą ? Będę wdzięczny za rady .




#267 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2011 - 16:06

Biosteron ,musiałem poprzedniej sie pozbyc bo cała pierwsza decha mi pękła i zrobiła się szpara na centymetr gruba.Dlatego zmieniałem


Samoistnie pękła, ta górna deska :unsure:, czy coś innego wpłynęło na ten fakt :unsure:. Wymiana takiej deski nie jest zbyt trudna, no chyba, że i wręgi popękały...


#268 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 29 marzec 2011 - 19:04

Pierwsza od dołu,SZymański nie chciał robić na drugą też nie chciał się namówić.A pękła sama co roku po trochu :lol:,mój błąd jak była nowa zostawiłem ją na długi czas suchą i akurat tak operowało słońce że sobie pękła .A dwa w 2009 ja ją trochę też dorobiłem

#269 OFFLINE   gajowy

gajowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjakońcówka Bugu
  • Imię:Adam

Napisano 29 marzec 2011 - 20:30

Witam
Pierwszy post więc witam kolegów . Obecnie jestem na kupnie pychówki i mam prośbę czy może ktoś zna pychówki od tego Pana ?
Mam zamiar taką 6,5m zakupić proszę o radę , będe pływał po Sanie.

http://allegro.pl/lodz-drewniana-lodz-wioslowa-pychowka-wios la-i1529114707.html

pozdrawiam

Właśnie kupiłem od niego taką 6.3m właściwie to dwie razem z kolegą z forum sumowego. W hurcie po stówce nam opuścił
Przedwczoraj było wodowanie i pierwsze próby na Bugu Ogólnie wszystko jest ok. wręgi z krzywulców dębowych i akacjowych deski bez sęków wszystko ładnie spasowane i uszczelnione. Bardzo stabilna
Co do impregnacji to jest niewystarczająca. Ja po odbiorze malowałem jeszcze trzy razy w ciągu dwóch dni dechy wypiły 5litrów oleju lnianego (malowałem aż przestał wsiąkać) Pawęż robi sosnową trzeba wzmocnić jeśli ma być pod silnik Mi zrobił dębową gr.5cm ale zawiozlem mu dechę na pawęż (mam blisko) Jeśli będziesz pływał na spalinie podaj mu jaką wysokość ma mieć pawęż
Co do mocy sinika to według mnie 8-10koni aby się w miarę sprawnie poruszać to minimum Gdybyś chciał szybko się przemieszczać na większe odległości 10-15kilometrów to 20koni Śmiało można i założyć 30stke

Załączone pliki



#270 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 30 marzec 2011 - 17:15

Co do impregnacji to jest niewystarczająca. Ja po odbiorze malowałem jeszcze trzy razy w ciągu dwóch dni dechy wypiły 5litrów oleju lnianego (malowałem aż przestał wsiąkać)


Na gorącą, czy na zimno :unsure: , TROLJA :unsure:, warto to kupić :unsure:, przymierzem się do konserwacji pychówki, przed sezonem i szukam dobrego środka konserwującego drzewo (pychówka).


#271 OFFLINE   gajowy

gajowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjakońcówka Bugu
  • Imię:Adam

Napisano 30 marzec 2011 - 17:34

Czy warto? Miałem malować polskim olejem lnianym np TAKIM
Ale że nadawali deszcz nie chciałem czekać na przesyłke więc kupiłem w castoramie 117zł za 3L dwie puchy 234zł
Nasz polski to praktycznie to samo ale trzy razy tańszy więc nie ma co przepłacać
Nie warto
Malowałem na zimno


#272 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 30 marzec 2011 - 17:46

Maszoperia


Cyt. ,,Nasz guru wiślanych pychówek, Nalejlama Argrabi :D, jak się ma ta pychówka :unsure:, co jest zamieszczona w fotorelacji :unsure:.


#273 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 31 marzec 2011 - 09:17

Jak każda rzecz, która ma kilku średnio zainteresowanych właścicieli :D
Leży sobie gdzieś w ogrodzie pod Warszawą...
Dwa lata temu pływałem nią - przygotowanie jej do wodowania po 3 latach leżakowania zajęło mi pół dnia, więc nie jest taka zła.
Choć kazdy kolejny rok leżakowania zbliża ją bardziej w kierunku kwietnika, niż sprzętu pływającego..

PS. Tytułu sam sobie nie nadawałem :D

#274 OFFLINE   danielst

danielst

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaSTALOWA WOLA

Napisano 31 marzec 2011 - 20:23

Po namyśle i konsultacjach z Gajowym zamówiłem , ma być gotowa na przyszły tydzień 6,5 m moja pierwsza pychówka , teraz szukam silnika z tego co widzę na więcej niż 6 koni nie uzbieram mam nadzieje że da rade.

#275 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 01 kwiecień 2011 - 10:29

Ja do swojego prawie 8-metrowego Śmiganta kiedyś 2 konie Hondy przypiąłem. W średnio mocnym uciągu na Wiśle ruch pod prąd był zauważalny :D.
Więc da radę :D

#276 OFFLINE   gajowy

gajowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjakońcówka Bugu
  • Imię:Adam

Napisano 02 kwiecień 2011 - 16:10

Ruch wody? :mellow:

#277 OFFLINE   danielst

danielst

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaSTALOWA WOLA

Napisano 05 kwiecień 2011 - 18:07

witam
Silnik kupiłem 4 takt yamaha 6 koni mam nadzieje że da rade :D
Znowu pytanko jakie kotwice do pychówki 6,5m na sporą rzekę ?
może ktoś wstawi fotki jakiś uchwytów na wędki i innych przydatnych patentów ?
Z góry dzięki.


#278 OFFLINE   Swider

Swider

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2011 - 19:28

Ja do drewnianej pychowki 6,5m na Wisłę używam prostokątnego kawałka zelaza o masie ok 12-13 kg
W silniejszym nurcie nie daje rady więc zrobiłem sobie kotwicę,niestety jeszcze jej nie testowałem.


#279 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 05 kwiecień 2011 - 20:18

witam
ja uzywam na przód ok.18 kg tył ok.15,i też w trudnych miejscach nie daję rady

#280 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 06 kwiecień 2011 - 07:12

Kotwica, albo odlany z ołowiu klocek z wtopionymi wąsami... Z metalu, który przy dość mocnym pociągnięciu da się odgiąć..
A przykłady wędkarskiego osprzętu do łodzi możesz zobaczyć np tutaj lub tutaj




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych