Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodka pychówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 06:25

witam wszystkich
moze jak jestes w stanie zrobic z ojcem pychowke ,to moze zrobicie dla mnie bo moja sie juz rozpada a fachowcow brak :D

#142 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 22 kwiecień 2009 - 07:38

[quote]
Nakładanie go w jakikolwiek sposób na całe dno jest moim zdaniem błędem.
Podstawą jest umożliwienie oddychania deskom.

[/quote]
Też jestem tego zdania.. Ale jak widać są różne szkoły....

[/quote]

Pakuły to oczywista oczywistość :lol:

Nadal uważam ,że lepik w szczelinach służy uszczelnieniu łodzi.
Czyż nie? :D


#143 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2009 - 08:15

Jak tak Was slucham to dziekuje Opatrznosci, ze swego czasu nie uleglem presji otoczenia i nie nabylem drewniaka. B)
Byc to moze, ze praca przy dlubance czegos uczy i ma swoj smak......ale ja za bardzo lubie sie op...ać (z wedka w reku rzecz jasna) :D

Z prac przy lodce zostało mi wybieranie wody, co i tak jest zajeciem nuzacym, dlatego planuje zbudowac sobie pantograf na plandeke, ktory moze sie tez przydac i na wodzie w razie ulewy.
Na razie do tego sluza mi kawaly grubej folii...jedna na łeb, druga na graty.
Aczkolwiek trafilem ze dwie takie ulewy, ze mi podnioslo wysokosc poziomu wody ponad kratki i wszystko do suszenia... <_<

Gumo

#144 OFFLINE   Mieszko

Mieszko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 maj 2009 - 07:57

Witam. Mam zamiar zakupić pychówkę. Słyszałem że na takiej łodzi można pływać bez jakichkolwiek uprawnien. Ale wolę sie upewnnić. Czytając forum wydaje mi sie że są tu ludzie mający trochę pojęcia o tym :unsure:

#145 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 08 maj 2009 - 08:01

Jeżeli chcesz łowić z pychówki musisz ją zarejestrować.
Jeżeli moc silnika nie przekracza z tego co pamiętam 13,6KM to niepotrzebujesz żadnego patentu.

#146 OFFLINE   Mieszko

Mieszko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 maj 2009 - 08:14

To świetnie:) skoro tak to mam od razu pytanko: a jak w nocy?? mozna normalnie łowić? na co sie chce?

#147 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 08 maj 2009 - 08:17

A z ciekawostek to kolega ostanio zmierzył GPS-em prędkość maksymalną mojej drewnianej limuzyny...27km/h :mellow:

Załączone pliki



#148 OFFLINE   Mieszko

Mieszko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 maj 2009 - 08:20

Naprawde limuzyna... he he ja raczej będę miał trochę mniejszą zapewne. Do 5m. Na rz.Narew taka starczy :D

#149 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 08 maj 2009 - 08:22

To świetnie:) skoro tak to mam od razu pytanko: a jak w nocy?? mozna normalnie łowić? na co sie chce?


To już regulują przepisy i są różne na różnych wodach :D

Ogólnie na rzekach można łowić 24h na dobę a to na co można łowić reguluje RAPR.



#150 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 08 maj 2009 - 08:28

Naprawde limuzyna... he he ja raczej będę miał trochę mniejszą zapewne. Do 5m. Na rz.Narew taka starczy :D


Tylko poproś szkutnika ,żeby przystosował Ci łódkę do montażu silnika.
Warto pomyśleć o poszerzeniu pawęży bo te ,które robią na codzień to prawdziwe pychówki budowane pod wiosło pychowe.

Dobrze byłoby też zwrócić uwagę ,aby zrobił ciut szersze dno to doda stabilności bo tradycyjne konstrukcje ,które widziałem nie były idealne do aktywnego wędkarstwa.

Masz już namiar na szkutnika ,który wykona Ci taką łódź?


#151 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 08 maj 2009 - 08:31

[quote]
To świetnie:) skoro tak to mam od razu pytanko: a jak w nocy??
[/quote]

To już regulują przepisy i są różne na różnych wodach :D


[/quote]

Pływanie w nocy to śliska sprawa. Teoretycznie pływać można tam, gdzie są do tego przygotowane szlaki... Gdzie nie ma, tam Urząd Żeglugi Śródlądowej zabrania pływania.. A gdzie są, można znaleźć na stronach RZGW, które opiekuje się wodami..
Choćby w corocznym komunikacie o ROZPOCZĘCIU SEZONU ŻEGLUGOWEGO 2009 NA NARWI, BUGU, JEZIORZE ZEGRZYŃSKIM..

Ale dlaczego śliska?? Bo teoretycznie nie łowimy w obrębie szlaków żeglownych.. Więc to się ma wg. mnie średnio do zarządzeń UŻŚ (którego notabene inspektorzy sa najwyższą władzą na wodzie).. Trzeba tylko mieć tylko białe światełko na łodzi widoczne ze wszystkich stron.. Opinii na ten temat jednak spotkałem wiele
Aha - w regulaminach konkretnych łowisk można też znaleźć obostrzenia co do pór, w których wolno łowić lub nie...

#152 OFFLINE   Mieszko

Mieszko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 maj 2009 - 08:41

Nie wiem czy Facet z zawodu jest szkutnikiem. Ojciec go uczył. Znalazłem go pytając w kilku miejscach. Sklepie wędkarskim:) i troche po znajomych. Dali namiary na tego samego gościa. Powiedzieli że umie robić i podobno dobrze robi takie łódeczki. Dziś pojadę i pogadam z nim. Dobra rada z tym silnikiem (ale na przyszłość bo aktualnie nie stać mnie na niego:( )

#153 OFFLINE   Mieszko

Mieszko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 maj 2009 - 08:45

Faktycznie w nocy to niezbyt dobry pomysł. :unsure:

#154 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 08 maj 2009 - 08:53

Faktycznie w nocy to niezbyt dobry pomysł. :unsure:


Ja często pływam między Pułtuskiem a Różanem i nawet w nocy pływa się łatwo ,w porównaniu z Wisłą to jest luksusowo :D

Trzeba tylko uważać na gruntowców łowiących w przyburtowych rynnach bo oni mają w zwyczaju czekać w ciszy i nieruchomo aż łódka przepłynie im po zestawach :wacko:

Światło rufowe 360* i szperacz obowiązkowo przy nocnym pływaniu.



#155 OFFLINE   Mieszko

Mieszko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 maj 2009 - 09:03

Szperacz?? a jeszcze potrzebne są jakieś kamizelki czy coś takiego? z tego co wiem to raczej nie. Ale jak to ktoś powiedział forum głównie służy po to żeby się upewnić i zobaczyć opinie i rady innych :D
Dowiedziałem sie że po Narwi mozna pływać z slnikiem tylko po szlakach w innym przypadku wiosło bądź silnik elektryczny. I trolling chyba zakazany jest na Narwi . O opłatach czy lub specjalnych przepisach nic nie mogłem znaleźć niestety

#156 OFFLINE   Mieszko

Mieszko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 maj 2009 - 09:18

Szperacz- :blush:człowiek całe życie sie uczy... juz wiem :unsure: ale głupa przypaliłem..

#157 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 08 maj 2009 - 09:32

Szperacz?? a jeszcze potrzebne są jakieś kamizelki czy coś takiego? z tego co wiem to raczej nie. Ale jak to ktoś powiedział forum głównie służy po to żeby się upewnić i zobaczyć opinie i rady innych :D
Dowiedziałem sie że po Narwi mozna pływać z slnikiem tylko po szlakach w innym przypadku wiosło bądź silnik elektryczny. I trolling chyba zakazany jest na Narwi . O opłatach czy lub specjalnych przepisach nic nie mogłem znaleźć niestety


Kamizelki ,koło ratunkowe,gaśnica(przy silniku spalinowym) ,apteczka obowiązkowo....było o tym sporo pisane, poszukaj.

W praktyce zakaz pływania na silniku poza szlakiem sprowadza się do wpływania w starożecza i odnogi rzeki.

Trolling na Narwi w mazowieckim został zakazany przez ganiuszy z PZW :angry:




#158 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 08 maj 2009 - 09:36

Dowiedziałem sie że po Narwi mozna pływać z slnikiem tylko po szlakach w innym przypadku wiosło bądź silnik elektryczny.
I trolling chyba zakazany jest na Narwi . O opłatach czy lub specjalnych przepisach nic nie mogłem znaleźć niestety


Tu znowu polecam lekturę stron ZO Mazowsze


#159 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 08 maj 2009 - 09:41

No właśnie jak to jest z kołem ratunkowym ,nie czepiają się jeżeli zamiast niego mamy na pokładzie rzutkę ratunkową? :unsure:

Słyszałem ,że jeżeli łódka jest mała to rzutka wystarcza przy kontroli ,ale większym jednostkom nie odpuszczają.

#160 OFFLINE   Mieszko

Mieszko

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 08 maj 2009 - 11:00

Jak na razie wiem co chciałem:) DZIĘKI WIELKIE;)