Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Tournament Z2500iT stary ale jary. Fotorelacja i uwagi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 listopad 2015 - 21:06

Dla mnie osobiście obydwa kanciaki jakie posiadam tzn 2500 i 3000 to idealne kołowrotki na późną jesień, zimę i wczesną wiosnę.

Dlaczego? Bo nie są demonami ilości nawijanej linki za jednym obrotem co idealnie pasuje do zwolnionego w tym okresie rytmu rzeki i jej mieszkańców a do tego po gwałtownym braniu nie ma opcji, że korba przywali po zgrabiałych paluchach  ;) co zdarza się niestety w innych konstrukcjach nawet z najwyższej półki zarówno "D" jak i "S" nie posiadających tego mechanicznie banalnie prostego patentu...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 20 listopad 2015 - 21:13

  • Guzu lubi to

#42 OFFLINE   tymof

tymof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bogdan

Napisano 21 listopad 2015 - 06:28

Dzięki Panowie, też posiadam kanciaki z2500it stąd pytanie które narodziło się po przemyśleniach związanych z rozbiorem tych maszyn.U mnie te młynki stanowią podstawową broń podczas wędkarskich wypadów

Bogdan

#43 OFFLINE   tymof

tymof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bogdan

Napisano 21 listopad 2015 - 08:18

A jeszcze mam pytanie jakie ma przełożenie kanciak z2500it ?

pozdrawiam

Bogdan

Użytkownik tymof edytował ten post 21 listopad 2015 - 08:19


#44 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 listopad 2015 - 11:31

5,1:1 tak samo jak 3000 iT dopiero 4000iT ma 4,6:1  :)

PS

Bogdan dostałeś już swojego?



#45 OFFLINE   tymof

tymof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bogdan

Napisano 21 listopad 2015 - 12:02

Dzięki Arku  

 

jeżeli chodzi o mnie  , to czekam tylko na kabłąk  , ale nie ma też jakiegoś problemu .Mam dwa kanciaki sprawne  oraz jednego w częściach więc magazynek jest . Nie mniej wydawałoby się że kol ZORRO jak odkręcił kurek  i wszyscy się napijemy , a tu  cyt .  słowa kol ZORRO  " fiku miku " :)

 

pozdrawiam  

Bogdan 



#46 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 21 listopad 2015 - 20:35

Dla mnie osobiście obydwa kanciaki jakie posiadam tzn 2500 i 3000 to idealne kołowrotki na późną jesień, zimę i wczesną wiosnę.

Dlaczego? Bo nie są demonami ilości nawijanej linki za jednym obrotem co idealnie pasuje do zwolnionego w tym okresie rytmu rzeki i jej mieszkańców a do tego po gwałtownym braniu nie ma opcji, że korba przywali po zgrabiałych paluchach  ;) co zdarza się niestety w innych konstrukcjach nawet z najwyższej półki zarówno "D" jak i "S" nie posiadających tego mechanicznie banalnie prostego patentu...

Dodatkowy mechanizm blokady jest banalnie prosty i skuteczny nie tylko w/w wymienionych kołowrotkach,ale też w Daiwa Force i Saltiga Game. Zębatki dwie,skobelek blokujący ze sprężynką i mały prowadnik na osi koła zębatego. W sumie nie wiele i nie wiele waży. I aż dziw bierze że z tego rozwiązania zrezygnowano  ;) . Tu należy się pokłon do starszych konstrukcji firmy Daiwa. Osobiście uwielbiam takie rozwiązanie,jest absolutnie niezawodne. Mróz nie mróz i nic nie zawodzi.  Shimano tego rozwiązania nie stosowało,a szkoda.Dzisiaj jest w produkcji to co jest,jak nawali oporowe to się męczymy i przeklinamy producenta.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 21 listopad 2015 - 20:40

  • Jozi, godski i Kajtelek2 lubią to

#47 OFFLINE   mormyszka

mormyszka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Lokalizacjaglogów
  • Imię:jarosław
  • Nazwisko:szatkowski

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:18

Witam

Lowie kanciakami mam ich kilka sztuk najstarszy z 96r. x 2500it i nigdy mnie nie zawiodly te kolowrotki sa poprostu niezawodne.