Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wszystko o jeziorze Żarnowieckim...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 19 grudzień 2013 - 17:03

Myslisz sie. Zarnowiec to idealny zbiornik dla wedkarzy. Gmina dostala dotacje i wybudowala min.: trzy fajne przystanie, zainwestowali w lodzie, jest gdzie spac, morze blisko, woda rybna, szczupak w herbie Nadola, czego chciec wiecej. Nie wiem czy maja suma w operacie czy nie maja ale juz wielu gosci wpuscilo na mniejszych zbiornikach suma i potem spadla populacja szczupaka. Tutaj to zarybienie w stosunku do pojemnosci zbiornika jest niewielkie ale po co zarybiac gatunkiem ktory stanowi potencjalne zagrozenie dla szczupaka a na ktorego i tak nikt nie bedzie na Zarnowiec jezdzil?



#22 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 19 grudzień 2013 - 21:55

Nie zrozumielismy sie. Nie dla wedkarzy w znaczeniu, ze nie w tym kierunku ktos planuje rozwoj i probuje trzymac dwie sroki za ogon - kasa z licencji + gospodarka rybacka. Rybacy z leszczy i ploci nie wyzyja, ale sandacz...sieja...szczupak...Hmm...Po cholere sandacz w jeziorze ktore ma takie warunki dla szczupaka? O tych sumach lepiej zapomniec od razu... 800 tys sandaczy...Kupa kasy...Ale sie zwroci - i nie z licencji na wedkowanie. Nie moja kasa , nie moja sprawa. Zwracam tylku uwage na to bredzenie o turystyce wedkarskiej i jednoczesne dzialania w zupelnie innym kierunku...Na tym jeziorze mozna zarobic kupe kasy wylacznie na wedkarstwie, ale trzeba sie zdecydowac co sie chce robic i podejsc do tego profesjonalnie. Na dzis gmina gubi sie w tym co robi - moje wnioski po zapoznaniu sie z materialami na ich stronie www. Jestem po rybactwie i przez solidarnosc zawodowa nie powinienem takich rzeczy pisac, ale albo stawiamy na wedkarstwo (drapiezniki), albo na rybactwo ukierunkowane na te same ryby - bo ze smieci typu leszcz, ploc, okon rybak nie wyzyje...

Pozdro



#23 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 22:32

Marcin, szczupaka nie 100 tys., ale blisko milion. Suma raptem niewiele ponad tysiąc sztuk. Nie dyskutuję czy to ma sens, bo o tym decyduje ichtiolog, który zna zbiornik. Sum jest kontrowersyjny, ale znam dużo bardziej kontrowersyjnych działań w naszych wodach, że o popieraniu szczupaka w wodach z pstrągiem nie wspomnę. Odpuśćmy.



#24 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 22 grudzień 2013 - 00:02

Marcin, szczupaka nie 100 tys., ale blisko milion. Suma raptem niewiele ponad tysiąc sztuk. Nie dyskutuję czy to ma sens, bo o tym decyduje ichtiolog, który zna zbiornik. Sum jest kontrowersyjny, ale znam dużo bardziej kontrowersyjnych działań w naszych wodach, że o popieraniu szczupaka w wodach z pstrągiem nie wspomnę. Odpuśćmy.

 

Jestem calkowicie odpuszczony- nie moja woda, raczej nigdy tam lowil nie bede, wiec moga wpuscic nawet piranie jak maja kaprys i kase. Zwrocilem tylko uwage na sprawe, ktora moim zdaniem wyglada delikatnie mowiac ,, dziwnie'' - niby idziemy w wedkarstwo, a naprawde idziemy w rybactwo. W komunikacie jest 100 tys szczupaka- przekopiowalem zywcem wszystko ze strony gminy. Ale moze byc nawet 100 milionow - tylko po co, jesli ma to byc woda dla wedkarzy? Dla wedkarzy wystarczy zabronic zabijac szczupaki, wysiedlic rybakow i mozna zaoszczedzic kupe kasy na zarybieniach...Ale niech sobie robia co chca, tylko nie wszyscy musza wierzyc w te ich dobre zamiary...

Glupi przyklad- w Irlandii nikt dla wedkarzy wod szczupakami nie zarybia, a jest ich w pyte wszedzie...Bo nie wolno ich mordowac, a rybactwo srodladowe zasadniczo nie istnieje...

Pozdro



#25 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 11:29

@bigos ale to nie chodzi o to , żeby było wszystkim dobrze. Chodzi o to żeby było dobrze tym, którzy żyją z zarybień i odłowów.

A to oni rządzą wodami w naszym kraju.



#26 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 22:36

Daniel, przecież to takie proste. Wystarczy stanąć do konkursu, wygrać go, a potem realizować swoje piękne plany. Nie wiem ile już razy powtórzyłem ten lub analogiczny tekst. Z wielkim umiłowaniem powtarzam go redaktorowi Jackowi. Prosto w oczy też mu to powiedziałem.

Konkursy cały czas są ogłaszane, oczywiście niecodziennie na Żarnowiec.



#27 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 00:01

@Mari nie do końca rozumiem co chciałeś powiedzieć...

Może jak ktoś chce dołączyć do tej całej "układanki" to może i jest to proste. Odpowiednie układy oraz znajomości i można deklarować bajki w przetargu, a później je realizować na papierze (i tylko na papierze). Pieniądze płyną, a w jakim kierunku ... czy to ważne? Tabelki się zgadzają.

To chciałeś powiedzieć?



#28 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 24 grudzień 2013 - 13:43

Dokładnie,przetarg wygrywa ten kto więcej zarybi (tak to jest u nas poukładane),a jak ktoś zarybi to musi odłowić....

 

Wody dla wędkarzy (normalnych) nie trzeba zarybiać ,wystarczy wprowadzić widełki 40-70cm i 10szt.w sezonie,a kasę przeznaczyć na ochronę i odbudowę tarlisk.Później już tylko pilnować,pilnować,pil.....



#29 OFFLINE   Konrad-Northrods

Konrad-Northrods

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 28 grudzień 2013 - 11:51

Z tego co wiem to próby zarybienia sandaczem już były i nic z tego nie wyszło.

Z resztą ,dla sandacza to tam warunków chyba za bardzo nie ma.



#30 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 28 grudzień 2013 - 12:28

Z tego co wiem to próby zarybienia sandaczem już były i nic z tego nie wyszło.

Z resztą ,dla sandacza to tam warunków chyba za bardzo nie ma.

Warunki są zawsze w takich zbiornikach...kwestia tylko czy będą sie rozmnażały bo urosną na pewno..pływałem troche w tym roku to sie zastanawiałem gdzie mogą być bo wiem ,ze są ;)

pozdrawiam



#31 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 02 styczeń 2014 - 00:18

Warunki są zawsze w takich zbiornikach...kwestia tylko czy będą sie rozmnażały bo urosną na pewno..pływałem troche w tym roku to sie zastanawiałem gdzie mogą być bo wiem ,ze są ;)

pozdrawiam

 

Podobno ktoś przy okoniach w zeszłym roku złowił już sandacza (taki około 35cm). Sumowie ataki i śluz na lince też był.

Oby tylko mniej plotek było, bo to, ze woda się obroni to jestem pewien. O odłowach nie decyduje Gmina, wystarczy spojrzeć kto jest

dzierżawca wody (łatwo znaleźć na zezwoleniu). O opłatach pisałem już gdzieś informowałem, na 2014r pozostają bez zmian.



#32 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:31

Pomimo ujemnych temperatur -10C, brak warunków do łowienia spod lodu.

Koło Lubkowa (dom starców) lód ma 3-5cm

 

Załączony plik  1 strona jeziora.jpg   44,78 KB   11 Ilość pobrań

 

a koło elektrowni nie ma nic.

 

Załączony plik  2 strona jeziora.jpg   38,62 KB   7 Ilość pobrań


Użytkownik @Wojti edytował ten post 25 styczeń 2014 - 18:32

  • slawito i EMMS lubią to

#33 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 26 styczeń 2014 - 10:48

Fajne fotki, ale widać że jezioro oparło się syberyjskim mrozom... Myślę, że na ten 3-5cm lód znalazłoby się kilku chętnych, tylko nie wiem czy później nie płynęliby niezamarzniętą częścią jeziora :D



#34 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 26 styczeń 2014 - 11:43

Łowisko nie zamarzło jeszcze głowie z powodu silnego wiatru, który cały czas wieje wzdłuż jeziora. Kolejnym powodem jest elektrownia pompowo-szczytowa, która intensywnie pracuje i przepompowuje wodę co powoduje zmianę poziomu no i zwiększa jej ruch. Obawiam sie, ze nie ma takiego "kozaka", który ośmielił by sie teraz wejść tam na lód. Fotki wykonałem w odstępach zaledwie kilku godzinnych a odległość miedzy miejscami wynosiła około 4km. Wiadomo, ze przy elektrowni nikt zimą nie łowi na lodzie ale dla potencjalnego wędkarza informacja o stanie zalodzenie tego miejsca jest wyznacznikiem czego można spodziewać sie na środku łowiska. Ja nie wybieram sie prędzej na lód jak nie ma koło Lubkowa 15cm lodu, kolejna zasada: nie łowie nigdy sam na lodzie.

 

Załączony plik  molo.jpg   38,94 KB   6 Ilość pobrań

 

tak teraz wygląda slip i molo


Użytkownik @Wojti edytował ten post 26 styczeń 2014 - 12:29