Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wredna zima a okresy ochronne.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 28 marzec 2013 - 22:04

Z tego co ja np: słyszałem to "larwy" sandacza po wykluciu wolą pochmurną pogodę niż słońce bo nadmierne naświetlenie prowadzi do ich uśmiercenia :huh:

co do niektórych ichtiologów działających w ramach spółek rybackich to spodziewam się w temacie przedłużania się zimy "że wyjdą na przeciw biednym rybom z odłowami kontrolnymi w celu umożliwienia tarła sztucznego by przedłużyć gatunek" :angry:  już nie raz spotkałem się z taką bzdurą wciskaną na żywca podczas przestawiania tarlisk kilometrami sieci. Efekt pełno szczupaków lejących ikrą i mleczem wrzucanych w beczki w celu niby wytarcia w hodowli :wacko:



#22 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2133 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 28 marzec 2013 - 23:36

Panowie natura sobie poradzi,nie zaprzątał bym sobie tym głowy.Problem polega na tym żeby ludzie nadto nie wykorzystali "spóźniającego" się tarła wszelkich gatunków w celu pozyskania mięsa.Ryby nie mają kalendarza i dla nich 1 maj czy 1 czerwiec nie istnieje,dla nich liczy się odpowiednia termika wody .A wszelkie daty zawarte w RAPR potraktowałbym umownie i nie brał do serca...........bo generalnie kiedy w takiej Pyrlandii jest już wiosna ,to na Podlasiu ledwie odwilż się zbliża............


  • Booseib lubi to

#23 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 29 marzec 2013 - 12:00

Z tego co ja np: słyszałem to "larwy" sandacza po wykluciu wolą pochmurną pogodę niż słońce bo nadmierne naświetlenie prowadzi do ich uśmiercenia :huh:

co do niektórych ichtiologów działających w ramach spółek rybackich to spodziewam się w temacie przedłużania się zimy "że wyjdą na przeciw biednym rybom z odłowami kontrolnymi w celu umożliwienia tarła sztucznego by przedłużyć gatunek" :angry:  już nie raz spotkałem się z taką bzdurą wciskaną na żywca podczas przestawiania tarlisk kilometrami sieci. Efekt pełno szczupaków lejących ikrą i mleczem wrzucanych w beczki w celu niby wytarcia w hodowli :wacko:

Jak mogłeś! :D . płotka, ukleja,leszcz...rozumiem :angry: ale, sandacz! Larwa?! :lol: .

Jak Tofik napisał, niech zostawią rybom święty spokój, niech nie przeszkadzają, a my (wędkarze) zadbajmy o zaśmiecone brzegi zamiast, nękać je w ich jedynym szczęśliwym momencie życia :) .



#24 OFFLINE   pioo

pioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2013 - 14:44

Z tego co ja np: słyszałem to "larwy" sandacza po wykluciu wolą pochmurną pogodę niż słońce bo nadmierne naświetlenie prowadzi do ich uśmiercenia :huh:

Larwy po wykluciu zdecydowanie wolą zacienioną wodę, wszystkie napotkane przeze mnie gniazda były w cieniach drzew. Natomiast wyższa temperatura wody sprzyja szybszemu wylęganiu się larw i przyspiesza wzrost.



#25 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 30 marzec 2013 - 10:50

Użyłem terminologi jaką podawał jakiś tam pan doktor w książce :P nie jestem ichtiologiem :( a tarło np; szczupaków to dla mnie okres do robienia jedynie zdjęć z ukrycia, uwielbiam oglądać ten spektakl ciesząc się w duchu że kolejne pokolenie pięknych ryb przyjdzie na świat :D dodatkowo jest to pretekst do przypilnowania gumofilców by nie przeszkadzali :angry: a jak jakiś się trafi to kończy w niebieskim autku :D


Użytkownik arielos24 edytował ten post 30 marzec 2013 - 10:53

  • robert67 lubi to