Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mistrzostwa w Vasterwik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 październik 2007 - 20:23

Ale skoro zajmujesz się statystyką to zobacz też jaki był % udział Polaków w latach 2003 i 2004. Teraz to się zmieniło i Polacy są jednymi z .... przez co rywalizacja staje się bardziej obiektywna i równa. Nie zmienia to faktu, że to są zawody i trzeba się napracować na wynik. Znajomość łowiska jest tutaj nie do przecenienia. Tak więc ... planując team jerkbait.pl na takie zawody trzeba by pewnie z 2 sezony zapłacić frycowe aby później można było podjąć równorzędną rywalizację.

Pozdrawiam
Remek

#22 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 04 październik 2007 - 20:57

wtedy tamte Szczupaki nie widzialy jeszcze Fatso i Sliderów teraz to sie juz na tym znają :lol: :lol: :lol:

A co do reprezentacji to musiałyby tam pojechac osoby które łowią regularnie metrówki i maja ogromne doświadczenie z ich zachowaniami ,co na Polskie warunki jest dosc trudne poniewaz u nas nie ma metrówek :unsure:

Znalezienie tych bestii raczej by wynikało z umiejetnosci zawodnika, chodz nie powiem znajomosc miejsca tez sie przydaje, przy czym jezeli chodzi o Szkiery to raczej bedzie to wynikac z dyspozycji Szczupaka w określonym dniu.

Nie znam dokladnie jakie sa reguly treningów na Vastervik (na niektorych miedzynarodowych zawodach wody sa zamkniete przed startem)
Trzeba by pojechac tam, na miesiac badz 2 przed zawodami wynajac przewodnika ( jezeli bedzie to mozliwe ) i przez okolo tydzien lub 10 dni dokladnie oblawiac te tereny. Nastepnie wyciagnac wnioski i powtorzyc to na zawodach ;), wiem łatwo sie mówi ale i tak w 90% najwieksza role odegraja umiejetnosci wędkarzy + odrobina szczęscia które jak sie mowi w wędkarstwie sprzyja lepszym B)

Jakies wiesci o ekipie SALMO i Polakach ??

#23 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 październik 2007 - 21:02

u nas nie ma metrówek :unsure:




No z tym to ja bym się akurat kłucił... nawet baaaaaardzo...

#24 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 04 październik 2007 - 21:20

dobra mifek być to są ;) ale mi chodzilo o to ze jest duza roznica w tym czy lowisz 1-2 metrówki w roku a czy lowic 3-4 metrówki w miesiacu :unsure:

A napewno nie w takiej ilosci aby trenowac na nich jak np na Szkierach

EDIT:

Najlepsza polska ekipa to Salmo B) z Efexem na czele, 5 miejsce z wynikiem 423cm

GRATULACJE!!


http://bp2.blogger.com/_wCB0rQhRtb0/RwVHv3AYkCI/AAAAAAAAAkY/DbirbUn-nQs/s1600/salmoteam.jpg
http://bp1.blogger.com/_wCB0rQhRtb0/RwUYnnAYj8I/AAAAAAAAAjo/ey_ZJ_v2lOk/s320/all-in-pike113cm2007.jpg

#25 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 04 październik 2007 - 21:48

Najlepsza polska ekipa to Salmo B) z Efexem na czele, 5 miejsce z wynikiem 423cm

GRATULACJE!![/b]



Druga ekipa Piotr i Radek miejsce ósme z wynikiem 413 czyli 5 załóg w 10 cm. :huh: :huh:


#26 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 04 październik 2007 - 21:50

Woo Gratulacje!!! :D


Pozdrawiam
Slider

#27 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 04 październik 2007 - 22:06

Dodam, że wszytskie ryby obu ekip zostały złowione na slidery. :mellow: :mellow:

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 październik 2007 - 07:52

Dodam, że wszytskie ryby obu ekip zostały złowione na slidery. :mellow: :mellow:


No i ... Jakby łowili na gumy zajęliby lepsze miejsce :D

Dobra teraz poważnie. Żartowałem :D I proszę mi wierzyć na 100%.

Gratulacje! Piękny wynik. Nie będę jęczał, że Efex spuścił jedną rybę i pewnie wynik byłby w pierwszej trójce bo to bez sensu bo 5 miejsce to świetne osiągnięcie. Gratulacje! Jestem przekonany, że nie było łatwiej.

Pozdrawiam
Remek

#29 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 październik 2007 - 07:54

dobra mifek być to są ;) ale mi chodzilo o to ze jest duza roznica w tym czy lowisz 1-2 metrówki w roku a czy lowic 3-4 metrówki w miesiacu :unsure:

A napewno nie w takiej ilosci aby trenowac na nich jak np na Szkierach


GRATULACJE!![/b]



matas nadal będę z Tobą polemizował... fakt ze trafiam tylko kilkametróek w roku nie wynika z zasobnosc lowiska w takie wlasnie ryby a jedynie z mojego notorycznego braku czasu. ot i tyle...

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 październik 2007 - 08:07

A co do reprezentacji to musiałyby tam pojechac osoby które łowią regularnie metrówki i maja ogromne doświadczenie z ich zachowaniami ,co na Polskie warunki jest dosc trudne poniewaz u nas nie ma metrówek :unsure:


Moim zdaniem nie jest to do końca tak jak piszesz. Ważna jest zarówno znajomość łowiska jak i wiedza na temat ryby. Widziałeś kiedyś szwedzkich albo niemieckich przewodników? Widziałeś jak szukają ryb? Dla nich sukces to przede wszystkim znajomośc łowiska, później umiejętności w poławianiu tej ryby. Potwierdzenie? Już piszę:

Wyobraź sobie dwóch wędkarzy. Pierwszy - profi pike hunter. Drugi - przeczytał książkę o połowie szczupaków i umie rzucać przynętą. Obaj jadą na wodę XYZ. Pierwszy jako PROFI gościu poszukuje ryb na własną rękę. Drugi bierze przewodnika, który wyśmienicie zna łowisko. Jak myślisz kto ma większą szansę na złowienie okazu? Ja wiem bo nie raz taką sytuację widziałem.

Oczywiście wiedza jest bardzo ważna bo ona pozwala na odkrywanie i skuteczne poznawanie łowiska. Drugi gościu jeśli będzie bez przewodnika może wyjechać z zerem na koncie bo nawet nie będzie wiedział gdzie łowić. PROFI prędzej czy później znajdzie takie miejsce.

Reasumując. Nawet jeśli będziesz łowił 100 metrówek rocznie (a znam takiego gościa :D) to przybywając na nowe/inne łowisko będziesz musiał wykonać dużą pracę wejścia by swoją wiedzę przystosować do warunków zastanych. Im lepiej znasz dane łowisko tym łatwiej wykorzystać wiedzę, którą masz, tym elastyczniej i dokładniej można ją zastosować. Widząc, że ryby biorą w miejscu X a nie biorą w miejscu Y będziesz mógł szybko znaleźć podobne miejsce Z. No i tak właśnie działają przewodnicy wędkarscy, których miałem okazję poznać.

A tak przy okazji to dla mnie kunsztem wykazali się Niemcy. To co widziałem po prostu otworzyło moje oczy na temat połowu szczupaków i profesjonalnego przewodnictwa. Chłopaki rocznie łowią po 100 metrówek (ci najlepsi). Podczas poszukiwań ryby branych było mnóstwo danych. Wpływali na łowisko po prostu perfekcyjnie. Oni wiedzieli, że tam są ryby.

Wiele dobrego słyszałem też o Tomku Krysiaku. Nie widziałem go nigdy w akcji ale słyszałem, że to super profesjonalista. A z czego to wynika? Z jego obecności na łowisku.

Pozdrawiam
Remek

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 październik 2007 - 08:10

Mifku, w Polsce nie ma już metrówek i skończ ten temat :D Na Zalewie Sulejowskim widzieliśmy szkodnika, który teraz wybija okonie. Siata z marketu - czarna by lepiej się okonie wygrzewały, przekroczony limit dziennego połowu, a na dogryzkę niewymiarowy szczupak.

Pozdrawiam
Remek

#32 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 05 październik 2007 - 10:34

Remku oczywiscie w 100% sie z Tobą zgadzam, tez zawarłem w mojej wypowiedzi ze znajomosc łowiska ma duze znaczenie, sam sie o tym przekonałem, łowiąc od 5 lat na moim jeziorku moge z dokładnoscia wskazac gdzie o jakiej porze siedzą szczupaki i kiedy raaguja na gumy a kiedy na jerki, z tym ze to jest jezioro, woda zamknieta a szkiery są wodą otwartą co sprawia ze jest to troszke trudniejsze do rozgryzienia, chyba ze chodzi o ogólnie pojętą znajomość szkierów a nie o konkretne miejsca. Ale jakby nie patrząc to
G.Zarębski oraz R.Litwinski wygrali tam 2x (co nie jest przypadkiem) pozniej zajeli 5 i 7 pozycje, a oni nie łowią na codzien na Szkierach.

Wystarczy skompletować odpowiednich ludzi (kiedy pisałem o doświadczeniu w metrówkach chodziło mi nie tyle o ich znalezienie ale o umiejetnosc holu takiej ryby, ktos kto rzadko ma kontakt z 90-100 moze wiele ryb stracic) i poprzedzic to dobrym treningiem i rozpoznaniem wody.

Co tu wiecej mozna powiedziec, chyba tylko to ze szczescie jest potrzebne

#33 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 październik 2007 - 10:35

remas jak dobrze pojdzie nastepny zlot - ktory jesli mi tylko czas pozwoli - zorganizuje ja i to na lowisku na ktorym metrowka czy okon ponad kilogram niejest sensacja... I dla utrudnienia dodam ze niejest to TO łowisko o którym myślisz... poki co trzymaj kciuki za powodzenie akcji zalatwiania bazy lodek... bo jak sie okazalo poki co to największy problem...

#34 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2007 - 11:05

@Efex, @Sworek,

gratuluję zajęcia 5 miejsca w zawodach. Dobra robota! :D



@Matas,

moim zdaniem, najważniejszą sprawą w łowieniu jakichkolwiek ryb jest BARDZO DOBRA znajomość łowiska. Dopiero później liczą się umiejętności, technia, szczęście, itp.
Co oczywiście nie zawsze się sprawdza. Bo jak ktoś ma więcej szczęścia od innych, to może osiągnąć wspaniały wynik nawet na zupełnie nieznanej wodzie. :D



#35 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 październik 2007 - 11:34

remas jak dobrze pojdzie nastepny zlot - ktory jesli mi tylko czas pozwoli - zorganizuje ja i to na lowisku na ktorym metrowka czy okon ponad kilogram niejest sensacja.....



Daj znać wcześniej kiedy, chętnie booknę samolot :mellow:

Moje ryby doprowadzają mnie do desperacji i załamy - 3-4 dni pływania i najwieksza 90....ogólnie takiej kichy jeszcze nie spotkałem nad wodą jak była w zeszłym tygodniu. Jak znam życie w weekend przyjedzie Peresada i będą mu brały <_<

Co trzeba zrobić/mieć/opłacić żeby móc w takich zawodach wystartować??

#36 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2007 - 11:55

Co trzeba zrobić/mieć/opłacić żeby móc w takich zawodach wystartować??


Nic nie trzeba mieć, poza chęciami, pieniędzmi i drugim zawodnikiem...
Wystarczy się zgłosić i zapisać na listę startujących.
Zawody są otwarte dla wszystkich chętnych. Nie ma żadnych ograniczeń.



#37 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 05 październik 2007 - 11:55

Moje ryby doprowadzają mnie do desperacji i załamy - 3-4 dni pływania i najwieksza 90....ogólnie takiej kichy jeszcze nie spotkałem nad wodą


no to rzeczewiscie kicha :lol:


#38 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 październik 2007 - 12:18

A pytanie następne - mniej więcej ile kosztuje start??

#39 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2007 - 12:37

A pytanie następne - mniej więcej ile kosztuje start??


Szczegóły możesz dowiedzieć się tutaj:
http://www.skargards...stervikcamp.htm

Koszt team'u dwuosobowego (startowe w zawodach, zakwaterowanie, tygodniowy pobyt na miejscu-trening-zawody-rekreacja, łódź z silnikiem) to około 6500 zł + wyżywienie + dojazd.



#40 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 05 październik 2007 - 13:03

Mifku, w Polsce nie ma już metrówek i skończ ten temat :D Na Zalewie Sulejowskim widzieliśmy szkodnika, który teraz wybija okonie. Siata z marketu - czarna by lepiej się okonie wygrzewały, przekroczony limit dziennego połowu, a na dogryzkę niewymiarowy szczupak.

Pozdrawiam
Remek


I jeszcze toto żyje.??





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych