Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda - pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 18:49

Witam,

 

mam w planach zakup echosondy

Może to głupie pytanie ale  zastanawiam sie co oprocz wskazania głebokosci powinna mi pokazywać ?

 

Do tej pory pływałem ze znajomymi ( mają różne modele) i na nic oprócz głebokosci nie zwracałem uwagi.Ryby znaleźliśmy ;)

 

Bardzo pomocna rzeczą byłoby rozróznienie dna ( twardośc itd) .

 

Czy moglibyście polecic jakies podstawowe sprawdzone echosondy ? Powiedzmy do 500 zł


Użytkownik Jeziorm 1 edytował ten post 28 marzec 2013 - 18:49


#2 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 28 marzec 2013 - 19:59

do 500 to tylko używka i to też nie za ciekawe

lepiej poczekać i dołożyć na np Lowrance Mark5pro, X125, X135 bądź ich odpowiednik pod nazwą Eagle. to są już przyzwoite echa na których się nie zawiedziesz a myślę że używkę za ok 800 pln kupisz jeśli poszukasz.



#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 marzec 2013 - 20:53

do 500 to tylko używka i to też nie za ciekawe

 

?

A powiedzmy garmin echo 100? nowka w irlandii kosztuje kolo 100-110 euro to chyba ponizej 500.

co do wskazan wszystkie jakie mialem pokazuja glebokosc i temperature oraz twardosc dna (przy czym cuda 128/300 raczej kiepsko - echa 100 nie mialem, ale mam zamir kupic). na wiecej wskazan bym ni eliczyl.



#4 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 29 marzec 2013 - 07:13

?

A powiedzmy garmin echo 100? nowka w irlandii kosztuje kolo 100-110 euro to chyba ponizej 500.

co do wskazan wszystkie jakie mialem pokazuja glebokosc i temperature oraz twardosc dna (przy czym cuda 128/300 raczej kiepsko - echa 100 nie mialem, ale mam zamir kupic). na wiecej wskazan bym ni eliczyl.

 

Wiesz co mój błąd że nie sprawdziłem cen na rynku USA, w Chinach i na wyspach  bo może w Chinach by się nawet Mark5 w cenie 500pln znalazł albo w Australii.

Pamiętajcie że samo echo to prawdopodobnie nie jedyny wydatek bo trzeba jeszcze jakoś zasilić i zamocować przetwornik a i cover również by się przydał co daje ok 300 dodatkowo(w Polsce, nie wiem ile to kosztuje w Irlandii).

PS. Jeśli masz możliwość to ściągnij sobie Mark5pro z USA jest tańszy a nie ma żadnych blokad i ma menu pl i miary w systemie metrycznym



#5 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 29 marzec 2013 - 07:43

Na twoim miejscu celowałbym w coś sprawdzonego Eagle Fish Mark 480 , Lowrance X-125 lub tak jak koledzy doradzają z nowej serii Lowrance Mark 5X , 5X Pro. Do takiej klasy sonaru wystarczy bateria żelowa 7 ah.Ja do transportu używam pudełka solidnego po kosmetykach, wyścielonego na spodzie folia bąbelkową ,a całe echo jest zawinięte w pokrowiec. Tak przechowywane echo jest bez rys, otarć i służy nam latami.

Załączone pliki

  • Załączony plik  50.jpg   184,41 KB   51 Ilość pobrań
  • Załączony plik  box.jpg   196,04 KB   52 Ilość pobrań


#6 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 09:18

Co myślicie o Lowrance X4 Pro ? Używa ktoś?



#7 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 29 marzec 2013 - 09:35

X4 Pro mniejszy ekran, mniejsza rozdzielczość (mniej dokładna) , przetwornik 60 i 120.Osobiście wolałbym to co wyżej Ci napisałem. Kupisz słabsze echo po paru wyjazdach będziesz chciał zmienić. Spotkałem kiedyś na wodzie kolegę i mówił "Gdybym wiedział przy zakupie  wybrałbym lepsze echo"


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 29 marzec 2013 - 09:43


#8 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 10:32

No i wszystko jasne, no cóż, trzeba bedzie sie spiąć i uzbierac więcej...



#9 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 marzec 2013 - 12:39

Wiesz co mój błąd że nie sprawdziłem cen na rynku USA, w Chinach i na wyspach  bo może w Chinach by się nawet Mark5 w cenie 500pln znalazł albo w Australii.

 

A w polsce szukales zanim o Chiny i Australie zaczepiles?

http://centrumkierow...768d7e358286182

masz w pl za ponizej 500pln? a mysle, ze to nie jedyny sklep gdzie ja mozna za tyle znalezc.

 

 

Pamiętajcie że samo echo to prawdopodobnie nie jedyny wydatek bo trzeba jeszcze jakoś zasilić i zamocować przetwornik a i cover również by się przydał co daje ok 300 dodatkowo(w Polsce, nie wiem ile to kosztuje w Irlandii).

 

No to na tej zasadzie trzeba jeszcze lodke by na niej plywac (i przyczepe i samochod by ja nad wode zaciagnac...). Mialem 3 echosondy i w zyciu nie mialem covera (wystarczy np dac metalowa plytke od dolu podstawki echa  - polozyc ja na przykrywce plastikowego pudelka (np z przynetami) a od spodu wsadzic kilka magnesow neodymowych (ja mam swoje z dyskow twardych) - jak wykorzystac pudelko wystarczajacej wielkosci to do srodka akurat bateria wejdzie - to samo sie tyczy uchwytow przetwornika, te ogolnie dostepne na rynku (z plastikowym przegubem i okryta pianka raczka) to szajs, ktory powinien gora 10pln kosztowac... ja zawsze robie sobie uchwyt (na ogol uzywam plaskownikow metalowych) - a kolega zrobil fajny patent - dospawal do uchwytu do trola 2 prety - jeden w dol (do niego zamocowany jest przetwornik) drugi w bok (ten zakonczony jest plytka metalowa a na niej jest zamocowane echo) - szybko latwo tanio i nie zajmuje duzo miejsca na pontonie...

 

Co do wyboru samej jednostki ja faktycznie kierowalbym sie przedewszystkim w strone modeli z lepsza rozdzielczoscia ekranu i lepiej dzialajaca opcja gray line (odwzorowujaca twardosc dna). Tutaj wlasnie chyba lowerance prymuja. Osobiscie mam echosonde z 4 stozkami (2DI 2 "normalne") i prawie wogole z nich nie korzystam i Mz nie ma co sie spinac na jakies mega wydatki

 

Porownywalem 2 modele cuda (mialem 300 i mam 128) do tego garmina echo 100 (co prawda na targach wedkarskich w trybie demo), ale spodobal mi sie strasznie - wyswietlac wyglada dobrze a do tego cala jednostka nie zabiera duzo miejsca.

 

PS. Jeśli masz możliwość to ściągnij sobie Mark5pro z USA jest tańszy a nie ma żadnych blokad i ma menu pl i miary w systemie metrycznym

A jednak sprawdzales ceny na innych rynkach... ;)


Użytkownik gooral edytował ten post 29 marzec 2013 - 12:40

  • marianosum lubi to

#10 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 29 marzec 2013 - 14:01

@gooral mój błąd, ale tak szczerze to nie zaprzątał bym sobie głowy sondami klasą gorszymi od marka5 może stąd brak dokładnej orientacji w cenach tanich modeli



#11 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 29 marzec 2013 - 19:08

w dziale sprzedam masz za 5stów eagle cuda 250 z gps.warto spojrzeć.



#12 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 20:02

Busz231 orientujesz sie czy ten gps obsługuje mapy, mozna go do kompa podłaczyć?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych