Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zaskroniec czy żmija?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 październik 2007 - 08:36

Unikać unikaj człowieka przy robieniu fotek też sa spokojne ale przy braniu na reke nie są przynajmniej niektóre spokojne bo to kwestja charakteru ale nich ktoś weżmie w reke jednego któremu sie to nie spodoba i wystarczy ze ugryzie i chyba wiesz jeśli jesteś terrarysta jaki plotki chodzą o różnych zwierzkach:) które pisze jedna gazetka:)


Kilka lat temu, ten ze zdjęcia, okazał się być całkiem agresywnym.
Z początkowo usiłował uciec. Gdy mu się nie udało przyjał pozycję obronną i z zaskakującą szybkością atakował dłoń i obiektyw aparatu.
Ciekawostka: nie miał więcej jak 60 cm długości

Załączone pliki



#22 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 11 październik 2007 - 13:52

W tym roku większość wizyt nad Wisłą owocowała spotkaniem zaskrońca. Ten na zdjęciach to mieszkaniec warszawskiego odcinka koło Spójni. Wyspę pod mostem W Górze Kalwarii zamieszkuje okaz około 80-90 cm, tak więc uczestnicy zlotu mają szanse go zobaczyć :D

Załączone pliki



#23 OFFLINE   piotr zamiara

piotr zamiara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2007 - 11:28

Jak byłem w Wietnamie, to tam się piło wódkę żmijówkę z jakimś ogonem w środku.

U nas może być to zaskrońcówka...



#24 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2007 - 21:54

[...]wszystkie gady a zwłaszcz węże sa agresywne i nie należy ich nie pokoic(chyba każdy wie ze wszystkie polskie gady i plazy sa pod ochrona)

Przestań. Większość węży w ogóle nie jest agresywna. Przez takie wypowiedzi ludzie później są wrogo nastawieni do tych stworzeń.

#25 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 listopad 2007 - 23:29

[quote]
[...]wszystkie gady a zwłaszcz węże sa agresywne i nie należy ich nie pokoic(chyba każdy wie ze wszystkie polskie gady i plazy sa pod ochrona)
[/quote]
Przestań. Większość węży w ogóle nie jest agresywna. Przez takie wypowiedzi ludzie później są wrogo nastawieni do tych stworzeń.
[/quote]
Dokładnie :D Większośc węży jest bardzo spokojna(nie to co psy i koty... :lol: )

#26 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 10 listopad 2007 - 00:20

Wąż staje się agresywny dopiero wtedy kiedy uzna że musi walczyć o życie, np. gdy żmija zostanie nadeptnięta.
Sam miałem kilka razy doczynienia z Zaskrońcami. Jeden chciał mi do łódki wskoczyć na środku jeziora :mellow: Ale nie wziąłem go na pokład, jak wypłynął na środek to i wróci <_<

#27 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 10 listopad 2007 - 00:34

Wąż staje się agresywny dopiero wtedy kiedy uzna że musi walczyć o życie, np. gdy żmija zostanie nadeptnięta.
Sam miałem kilka razy doczynienia z Zaskrońcami. Jeden chciał mi do łódki wskoczyć na środku jeziora :mellow: Ale nie wziąłem go na pokład, jak wypłynął na środek to i wróci <_<


Gdyby mi wskoczył do łódki jakiś zaskroniec czy inna żmija to ja bym był zmuszony wyskoczyć,z tą różnicą,że wąż by dopłynął do brzegu,ja pewnie nie. :mellow: Brzydze się tych stworzeń jak nie wiem co.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych