Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Del Toro - Moje patyki...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1848 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4433 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 10 kwiecień 2016 - 20:23

"Co do obrotow, to musza byc dosc szybkie, ja robilem mniej wiecej miedzy 3500-4000.

Wszystko tez musi byc na sztywno, wiertarka nie zamonowana na uchwycie tego nie zrobisz, probowalem"  ;)

 

Normalka. Najpierw materiał a później palce pourywa!!!!  :o  :angry:

 

Te obroty wcale nie są takie duże. 

Grunt to stabilność podpór, uchwytu, narzędzia i materiału. A później wolny posuw, choć z korkiem nigdy do końca nie wiadomo.   :huh:


  • Del Toro lubi to

#642 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 kwiecień 2016 - 20:25

Normalka. Najpierw materiał a później palce pourywa!!!!  :o  :angry:

 

Te obroty wcale nie są takie duże. 

Grunt to stabilność podpór, uchwytu, narzędzia i materiału. A później wolny posuw, choć z korkiem nigdy do końca nie wiadomo.   :huh:

 

Dokladnie tak jak napisales, stabilnosc/sztywnosc, spore obroty i wolny posuw :)



#643 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4433 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 10 kwiecień 2016 - 20:31

Ratunkiem dla Przemka w razie braku takiego osprzętu może być tylko urządzenie typu Dremel. Nadaje się ono jednak tylko do jednostkowego ... "pieprzenia".

Ostatnio właśnie rozwiercałem korek typu burl i  ... dobrze że wpadłem na to aby wiercić wiertłem na lewych obrotach. Normalnie wszystko się rozpie*** jak terroryści z isis.   :(  :unsure:  :wacko:

 

Nooooo, może tylko paluchy i obrabiany materiał.   :P  ;)


  • Del Toro lubi to

#644 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 kwiecień 2016 - 20:46

Pawel, daj mi prosze namiar na te wiertelka, co?



#645 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 kwiecień 2016 - 20:57

Ratunkiem dla Przemka w razie braku takiego osprzętu może być tylko urządzenie typu Dremel. Nadaje się ono jednak tylko do jednostkowego ... "pieprzenia".

Ostatnio właśnie rozwiercałem korek typu burl i  ... dobrze że wpadłem na to aby wiercić wiertłem na lewych obrotach. Normalnie wszystko się rozpie*** jak terroryści z isis.   :(  :unsure:  :wacko:

 

Nooooo, może tylko paluchy i obrabiany materiał.   :P  ;)

 

Nooo, probowalem wiertaka zrobic, to mozna sobie palce poucinac :D Nie polecam ;)

 

 

Pawel, daj mi prosze namiar na te wiertelka, co?

 

Poszedl mail :)



#646 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 10 kwiecień 2016 - 21:03

proxxona już mam, uchwyt samocentrujący też dokupiłem ino tych frezów trza dokupić :) obawiam się że wiertło piórowe może za bardzo szarpać korek a te freziki całkiem ok wyglądają



#647 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 kwiecień 2016 - 21:15

proxxona już mam, uchwyt samocentrujący też dokupiłem ino tych frezów trza dokupić :) obawiam się że wiertło piórowe może za bardzo szarpać korek a te freziki całkiem ok wyglądają

 

Wiertla piorowe tez mam i na szybkich obrotach tez daja rade bez problemu, do przewiercania na wylot sa ok. Do zrobienia takiego otworu jak na focie niestety sie nie nadaja.

 

PBH_ROD_291.JPG


  • Friko i JanuszD lubią to

#648 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 10 kwiecień 2016 - 21:21

o takie właśnie jak na fotce mi się wiercenie rozchodzi.....



#649 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4433 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 10 kwiecień 2016 - 21:32

Czyli frezowanie nie wiercenie. :)
Na frezarce pionowej też zrobisz takie podtoczenie tyle że frez musisz mieć o odpowiedniej średnicy. O uchwycie nawet nie wspominam bo w łapkach nawet NIE PRÓBUJ TRZYMAĆ!!!!

#650 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 kwiecień 2016 - 21:40

Pawel, daj mi prosze namiar na te wiertelka, co?

ja też poproszę 

nie mogę dostać taki  z odpowiednio wąskim trzpieniem co by pod uchwyt proxxona pasował, wszystko za grube

...a nazywa się to sednik lub sekownik z tego co kojarzę



#651 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 kwiecień 2016 - 21:51

To i ja się podłączę z prośbą o namiar na takie frezy ;)



#652 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 10 kwiecień 2016 - 21:55

Musisz poszukać wierteł puszkowych z trzpieniem 8mm.

#653 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 kwiecień 2016 - 22:21

To i ja się podłączę z prośbą o namiar na takie frezy ;)

 

ja też poproszę 

nie mogę dostać taki  z odpowiednio wąskim trzpieniem co by pod uchwyt proxxona pasował, wszystko za grube

...a nazywa się to sednik lub sekownik z tego co kojarzę

 

Kupowalem z ebay:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/151987460556

 

Od razu napisze do wlascicieli proxxona, nie pasuja. Maja 6,8-6,9mm w proxxon wchodza 6.5mm. Ja swoje troche spilowalem pilnikiem.

Takze troche roboty bylo zeby wszystkie przystosowac, ale wyszlo ok :)


  • Friko lubi to

#654 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 kwiecień 2016 - 22:27

Dodam jeszcze ze jak potrzebujecie piorowych to bez problemu zakupilem takie z trzpieniem 6mm, wiec do proxxona pasuja bez problemu.

Ale piorowymi nie da sie zrobic wszystkiego niestety.



#655 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 11 kwiecień 2016 - 06:26

takie frezy jak te  np z allegro http://allegro.pl/ze...5823817694.html , wykorzystuje do toczenia wew uchwytu vss 16 , robiłem także w piance  pod kdps 16 , robię to na  tokarce do drewna z napędem od wiertarki  , frez przykręcam do wiertarki ,a pret 10 na którym opiera sie element do toczenia wchodzi do frezu,i  z drugiej strony do trzpienia od tokarki , pręt z z dwóch stron ma  podtoczony środek w stożek , z jednej strony wchodzi w trzpień a drugiej w środek frezu  ( frez ma na środku mały trzpień ) , gdy rozwiercam np uchwyt daję taśmę na pręt tak tylko aby uchwyt się na niej oparł i powoli przesuwam w kierunku frezu , tak samo można zrobić np z plastrem korka , potrzeba było by tylko dorobić np z walca uchwyt tak aby wchodził w niego plaster korka i przez środek był przewiercony otwór 10 , po to aby się opierał o pręt ,i wtedy można przesuwać w kierunku frezu :) 

myślę że dość jasno to opisałem :D

tak wygląda ta tokarka http://jerkbait.pl/t...17-robas-wędki/



#656 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 kwiecień 2016 - 08:43

Tu taniej http://www.ebay.de/i...FND1peH57whjH_g



#657 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 kwiecień 2016 - 08:47

takie frezy jak te  np z allegro http://allegro.pl/ze...5823817694.html , wykorzystuje do toczenia wew uchwytu vss 16 , robiłem także w piance  pod kdps 16 , robię to na  tokarce do drewna z napędem od wiertarki  , frez przykręcam do wiertarki ,a pret 10 na którym opiera sie element do toczenia wchodzi do frezu,i  z drugiej strony do trzpienia od tokarki , pręt z z dwóch stron ma  podtoczony środek w stożek , z jednej strony wchodzi w trzpień a drugiej w środek frezu  ( frez ma na środku mały trzpień ) , gdy rozwiercam np uchwyt daję taśmę na pręt tak tylko aby uchwyt się na niej oparł i powoli przesuwam w kierunku frezu , tak samo można zrobić np z plastrem korka , potrzeba było by tylko dorobić np z walca uchwyt tak aby wchodził w niego plaster korka i przez środek był przewiercony otwór 10 , po to aby się opierał o pręt ,i wtedy można przesuwać w kierunku frezu :)

myślę że dość jasno to opisałem :D

tak wygląda ta tokarka http://jerkbait.pl/t...17-robas-wędki/

Może dla ciebie jasno ,ja nie mam aż takiej wyobraźni :) może jakieś foty wstaw 



#658 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 11 kwiecień 2016 - 09:25

 

Tylko wysylka troche droga, a w tamtym linku co podalem za free ;)



#659 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 11 kwiecień 2016 - 09:30

takie frezy jak te  np z allegro http://allegro.pl/ze...5823817694.html , wykorzystuje do toczenia wew uchwytu vss 16 , robiłem także w piance  pod kdps 16 , robię to na  tokarce do drewna z napędem od wiertarki  , frez przykręcam do wiertarki ,a pret 10 na którym opiera sie element do toczenia wchodzi do frezu,i  z drugiej strony do trzpienia od tokarki , pręt z z dwóch stron ma  podtoczony środek w stożek , z jednej strony wchodzi w trzpień a drugiej w środek frezu  ( frez ma na środku mały trzpień ) , gdy rozwiercam np uchwyt daję taśmę na pręt tak tylko aby uchwyt się na niej oparł i powoli przesuwam w kierunku frezu , tak samo można zrobić np z plastrem korka , potrzeba było by tylko dorobić np z walca uchwyt tak aby wchodził w niego plaster korka i przez środek był przewiercony otwór 10 , po to aby się opierał o pręt ,i wtedy można przesuwać w kierunku frezu :)

myślę że dość jasno to opisałem :D

tak wygląda ta tokarka http://jerkbait.pl/t...17-robas-wędki/

 

Do takie wewnetrznego wycinania dluzszych elementow uzywalem piorowych, przy dluzszych elementach pewnie sa nawet lepsze 

 

IMG_0842.JPG

 

IMG_0881.JPG



#660 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 11 kwiecień 2016 - 10:56

oj to mi brakuje sprzętu jeszcze... ;)  ja mam typowo chałupnicze dzieła do toczenia







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych