Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

dylemat - curado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 04 październik 2007 - 12:32

Witam i pozdrawiam.
Posiadam shimano curado 201 D. Okazało sie że rzuty przynętami o masie poniżej 10g tym multikiem nie są zbyt komfortowe. Zamierzam nabyć multik również shimano ale curado 101 D, a 201 przeznaczyć do średniego castingu - kij 30-70 g i przynęty z tego zakresu czyli równiez slidery 10S a także większe woblery typu perch 12 czy skiner 15. Czy curado 201 D nie będzie z słaby do tych przynęt, czy może lepiej spisze się np. shimano cardiff 201.
Curado 101d zamierzam podczepić pod (na) kijek St. Croix Premier 3/8-1.
Proszę o podpowiedzi na powyższy temat. Kijka St. Croix nie zamierzam wymieniać.
Do średniego casta mam kij firmy dragon z seri Team Dragon 30-70 g.
Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 04 październik 2007 - 12:37

Sam posiadam Curado 201D i właśnie jest on przeznaczony do jerkowania i łowienia na przynęty które wymieniłeś.
Spokojnie daje radę.

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 październik 2007 - 12:48

Spokojnie da radę

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 04 październik 2007 - 15:38

cześć shogun
kijek premier do 1 oz wydaje się za mocny na curado 101D. To multik zdecydowanie do lżejszego kija. Jeśli przyczepisz go do kija uncjowego to pewnie łatwiej będzie nim rzucić 10g niż z 201D ale niewiele, bo kij będzie zbyt mocny. Sensownym maximum dla małego curado to kijek 17 lbs o akcji moderate albo mod/fast. W przypadku takiego zestawu i powiedzmy dodatkowo plecionki 10 lb będziesz mógł komfortowo łowić wabikami od 5 do 20g co w castingu jest już sporo.
Curado 201D to poteżny multik z przekłanią HEG. Ja nie bałbym sie śmigac nim nawet fatso 14.. :D
pozd JW :D

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 październik 2007 - 20:10

Cześć,
Mogę się podpisać pod wszystkim co napisał Jerzy. Curado 101D delikatniejszy kijek. Curado 201 może być do cięższych :D

Pozdrawiam
remek

#6 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 05 październik 2007 - 07:26

witam.
Dzięki za podpowiedzi.
Wychodzi na to że jednak będę musiał wymienić kijek na lżejszy, a obecnego premierka chyba wystawię na sprzedaż.
Pozdrawiam.

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 październik 2007 - 07:46

Cześć,
Ten premierek jest bardzo dobry tylko musisz się przyzwyczaić do tego, że rzucanie 5g przynęty z takiego kija jest trudniejsze i mało komfortowe. Oczywiście da się ale ... to nie to.

Pozdrawiam
Remek

#8 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 05 październik 2007 - 08:26

Jeszcze raz dzięki Remek.
Ten lekki zestawik z curado 101D chcę przeznaczyć pod przynęty od mniej więcej 5g, tj. od horneta 3-4 poprzez bulhead 4-6 po hornet 6 S i perch 8 i na slider 7 F,S kończąc. Oczywiście po drodze jakaś blaszka wielkości 2-4, no i guma na główce do 8g max. To że premier którego posiadam to fajny kijek nie musisz mnie przekonywać - macham nim i wiem, dlatego pisałem że nie chcę się go pozbywać, ale chyba będę musiał. Zastanawiam się też nad przemierkiem PC 60MLF2 - cw 3,5-14,2g linka 2-5 kg, lub PC 66MF2 o c.w 7-21.3g, linka 5-8,5kg. Osobiście to chyba ten mocniejszy, ale nic jeszcze nie jest przesądzone.

#9 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 05 październik 2007 - 08:37

Witaj
Jeśli chcesz łowić nim przynętami od 5 gr to myślę ze 21gr będzie zdecydowanie za mocny, z nim dobrze współpracują wg mnie przynęty powyżej 15 gr , co nie znaczy że lżejszymi się nie da- pewnie się da ale wrócisz do sytuacji początkowej... Jeśli chcesz Premierka do takiego łowienia ze 101 to zdecydowanie stawiam na model 14 gr.

Pozdrawiam

#10 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 październik 2007 - 08:39

W castingu dopiero raczkuję, jednak osobiscie radziłbym dobór kijka, o lżejszej gramaturze.
Piszesz, że masz Premiera do 1 oz. a teraz skłaniasz się do PC do 21g. Zamienił stryjek siekierkę......?
Róznica 7g to żadna różnica. Nie poprawi to zbytnio komfortu łowienia lekkimi przynętami a do cięższych już przecież masz.
A może się mylę?
Ja bym optował za PC 60MLF2 - cw 3,5-14,2g+ curado 101

#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 październik 2007 - 11:18

@Shogun
Jeśli szukasz takiego kija to ja mam lekkiego premiera - 2 części, do 10lb, pod casting. Kij był dziwnie złamany - przewrócił się na niego kolega na łodzi i kij strzelił zaraz pod łączeniem - na męskiej częsci - ja go lekko zeszlifowałem i działa - jest 5cm krótszy, ale po za tym robi. Moja propozycja jest taka - jadąc do Polski moga go wziąć dla Ciebie (i tak będę wióżł kij pstrągowy dla forumowego kolegi). Miałbyś za fri wędkę - ile jej poużywasz twoje, jak by się okazało że nie robi zawsze można dokupić dolnik - jęsli kij ogólnie będzie pasować, ale nie powinno być problemu. Ja go i tak nie będę używać, więc co mi tam, jak może się komuś przydać??


A i jak by kto chciał to mam jeszcze do oddania spin na rzekę - jaxon prestige 3m/30g i wklejankę mikado feeling 2,7m do chyba 14g. Mogę je zabrac lecąc do Polski i wysłąć na miejscu....

#12 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 05 październik 2007 - 12:48

Standerus masz wiadomość na priv i wielkie piwko u mnie.
Pozdrawiam.

#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 05 październik 2007 - 20:04

shogun

PC66MF2 czy jego wersja jednoczęśćiowa to wcale nie jest tak naprawdę kij do 5g wabików, nawet z lekkim curado 101D. Niewiem co ma Standerus bo nie widzę jego postu wyżej :huh: ale poszukaj kijka o oznaczeniu PC60MLF2. To bardzo dobry 10 funtowy kijek. Pozwoli ci śmigać 5g woblerkie bez większych problemów..
pozd JW :D :D

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 październik 2007 - 21:24

Właśnie taki kij ma dostać shogun PC60MLF2 :mellow:
Ja ze skorpionem bez większych problemów bullheada 4cm śmigałem na pstrągach - waży chyba coś ok 3g




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych