Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kistler Helium Lighter Than Air He70MC - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2005 - 10:17

@kuzyn

Świetny opis - dzięki niemu wiem, jak dużo jeszcze przede mną w kwestii łowienia castingowego.

Myślę, że taki typ kija (casting, moc 8-14 lb) będzie kolejną moją inwestycją z tych poważnych. Z jednej strony pasująca mi moc kija (zarówno okonie i szczupaki [oczywiście te mniejsze :mellow: ] na wodzie stojącej, jak i klenie czy bolenie w rzece - oczywiście w nieco ograniczonym zakresie, jeśli chodzi o miejscówki); z drugiej strony łowienie castingowe, do którego mnie ciągnie, choć może niekoniecznie od razu w ciężkim (mam na myśli przynęty w okolicach 80-100g) jego wydaniu.

Na początek jednak chyba mimo wszystko będę szukał czegoś tańszego, tym bardziej, że do kompletu będę musiał również zainwestować w multik.

Przy okazji pytanie: czy lekkie kije castingowe występują w długościach powyżej 210cm - choćby 240cm, nie mówiąc o dłuższych, i czy są to udane użytkowo konstrukcje? Pytam, jak się łatwo domyślić, z punktu widzenia łowienia na rzece.

#22 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 listopad 2005 - 10:40

Ten kij jest do 14Lb (amerykańskich) - jest b. mocny patrz Smaczek prezentujący głębokie ugięcie...
Mam teraz konstrukcję japońską do 14Lb... i to jest już delikatny kijek...
Długie kije castingowe które spotkasz w Stanach to tzw flipping stick... nie nadają się chyba do takiego rzucania o jakim myślisz... Służą do delikatnego podania przynęty z ręki bądź z dołu pod krzak i do brutalnego odciągnięcia bassa od zawady.
Mam kij ABU Morrum dwuskład 2,75 (klasyk!!! :lol: ) ale ma typowo skandynawski dolnik... myślę, że wymagałby przeróbki - sam kij wspaniale wykonany...
Proponuję Ci poczekać do Zlotu... tam możesz poćwiczyć różne rozwiązania...

#23 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2005 - 10:48

@Kuzyn,

bardzo fajna recenzja i dobre zdjęcia, szczególnie te z bolkami... :D
Widzę też, że Smaczek jest dobrym obiektem do fotografowania :mellow: :mellow:

A propos tej nowo usypaniej, czy na nowo poprawionej opaski. Takie miejsca zazwyczaj są jednorocznym, boleniowym eldorado więc nie odpuszczaj! Wyniki gwarantowane, trzeba tylko wyłowić te największe sztuki. :D
Kiedyś, parę lat temu udało mi się znaleźć nowo usypaną opaskę. Ten sezon był moim najlepszym w życiu sezonem na rapy. Złowienie kilku dziennie to był standard, a najczęściej trafiały się takie 60-70cm. Było też parę większych ale te mniejsze były jakby szybsze... :D


@All,
forma recenzji w opisach tego typu sprzętu będzie dużo bardziej wiarygodna niż test. Testy napisane przez różne osoby prowadzą do sprzecznych opinii na temat tego samego sprzętu.
Recenzja jest formą podzielania się swoimi odczuciami z użytkowania sprzętu, jego właściwości, zalet i wad.
Zbudowanie poprawnego testu musi byś oparte na dość długim używaniu testowanego sprzętu oraz na porównaniu go do bardzo podobnego sprzętu innych firm. Więc dlatego forma recenzji jest bardziej trafiona. :D


#24 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2005 - 10:50

@kuzyn

Ok, dzięki za info - faktycznie poczekam do zlotu. A ten Morrum to odnośnie czego :D ??? Bo rozumiem, że to nie kij castingowy, tylko do kołowrotka ze szpulą stałą? Czy podałeś go jako potencjalny do przeróbki na casting ...-14lb?


#25 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 listopad 2005 - 11:29

To kij jak najbardziej castingowy... blank identyczny jak Suveran'a - zaprojektowany i wykonany przez Fenwick'a.
Pan Andrzej Turski podobno łowi takim... ale nie wiem czy na Wiśle!?
Nie pamiętam mocy ale ciężar rzutowy 15-40g

#26 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2005 - 11:58

Macalem w sklepie Suverana. Nie podawali oni mocy tych wedek, co jest zastanawiajace w wedce za ponad 500zl( nie pamietam dokladnie ile ale duzo)
Z drugiej strony Abu wypuscilo cala mase wedek (chocby seria Baltic), ktore byly bardzo dobre mimo, ze mocy tez nie bylo wyszczegolnionej na blanku.
Pozniej Fenwick/Abu zaczal produkowac w Azji i stracilem zainteresowanie tymi produktami, zwlaszcza ze ich nigdzie uswiadczyc nie mozna bylo.
Ten Suveran to typowo szwedzki kij - sztywny, mocny, z dwukrotnie dluzszym dolnikiem niz trzeba. Tlumaczono potrzebe takiego dolnika, wieksza dzwignia podczas holu duzych ryb.

Moge stwierdzic, ze gdyby tak nie przeszkadzal to bylby uzyteczny w holu ryb...ponad 100kg :lol:
Gumo

#27 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 listopad 2005 - 12:09

@Gumo

Nie pamiętam czy jest tam moc!? Sprawdzę!!! Dolnik... no tak ŁOSOSIOWY B)
Słyszałem, że na kultowych kijach Garbolino nie ma masy wyrzutowej... i można ciepnąć wszystkim :lol:
Tak to jest ze sprzętem różne szkoły różne upodobania: Stany, Japonia, Francja, Szwecja... można chyba nawet mówić o Polskich kijach...


Piękne jest to, że rzucając palenie mogę sobie co roku pozwolić na Ultra-high-end... (wspaniałe hobby)
Biedny Remek nie palił... :lol:

#28 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 24 listopad 2005 - 12:15

Już jakoś ok 3tyg jak nie pale, ale nie stać mnie jeszcze na Megabassa, widać za mało paliłem... :lol:
@Kuzyn, ile Trey policzył za wysyłkę?
Myślisz, że przez odjęcie 6 z długości spowoduje znacznie ograniczenie dystansu?
Kiedy HE2 LTX? <_<
Pzdr
B)

#29 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 listopad 2005 - 12:17

Kuzyn!

Dobre z tym paleniem! To moznaby opatentowac jako motywacyjna metode rzucania palenia :D

W koncu tyle ludzi i lowi i pali... :unsure:

Guzu

#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2005 - 12:30

Ja nie pale i na szczescie nie przycisnelo mnie (moze to przede mna? :huh: ) tak bardzo, zebym ciagnal kije z Japonii...inaczej musialbym lowic w wannie i zajac sie struganiem przynet bo nie mialbym czego do tych pieknych cacek zaczepic.. :D
Zwlaszcza, ze i w krecioly tez wypadaloby wejsc.I w...., oraz w....,....
Gumo


#31 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 listopad 2005 - 12:30

@Buri

Wysyłka była kombinowana... z wiadomych względów...
LTX wygląda świetnie... ale Japonia mnie już wciągnęła, tu jest link (znalazł Remek) oprócz czerwonych kaloszy w roli głównej chyba EverGreen... tak się gną Japońce: http://www.imakatsu....cret/index.html
Nie pal jeszcze trochę :lol:

@Guzu

Ja zrobiłem zakup i powiedziałem, że już nie palę... trzy lata temu... trochę się uzbierało

#32 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 listopad 2005 - 12:34

@Gumo

Ja mimo całego narzekania i rzeczywistego braku ryb w kraju... wiem, że te największe ciągle na mnie czekają... no może nie w wannie :lol:
Co roku mam na kiju rybę której nie mogę wyjąć... więc problem jest w moim przygotowaniu

#33 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 24 listopad 2005 - 12:38

Filmiki znam. Panowie najczęściej łowia na Evergreeny z serii Temujin sparowane z Abu ZPI AE74. Fascynuje mnie to z jaką oni lekkością rzucają, jak podają pięknie przynęty. Przeraża mnie sposób w jaki zacinają te biedne bassy, co najmniej jakby cieli wielkie sandacze :huh:
Mi do Japonii jeszcze daleko. Nie dorosłem jeszcze do tego etapu, wole sobie powoli sprawdzac co bliższe rynki mają do zaoferowania i może kiedyś...wtedy pewnie docenie ich zaawansowanie technologiczne. Pewnie gdybym teraz kupił zrobiłyby wrażenie, ale nie do końca pewnie wiedziałbym za co zapłaciłem.
Pzdr

#34 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 24 listopad 2005 - 12:44

Naśladownictwo pierwsza klasa.

#35 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 listopad 2005 - 12:49

@Michumm

Możesz rozwinąć...
Strasznie tajemniczych teraz robią studentów

#36 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 24 listopad 2005 - 12:51

nie robia tylka mają , chodzi mi o tę przynęte duze czarne a zapieprza jak rybka, z tego filmiku co podałeś strone.

#37 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 listopad 2005 - 12:54

Racja... mają!
Teraz wyraziłeś się precyzyjnie :lol:

#38 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2005 - 13:19

Co roku mam na kiju rybę której nie mogę wyjąć... więc problem jest w moim przygotowaniu

No..i to jest odpowiednia droga. Czasami mam wrazenie, ze z tym sprzetem, troche zbaczamy z tej drogi... :unsure:

Ja swoj slaby punkt wyeliminowalem, Penn Slammer, najwiekszy model, jest juz w kraju. B)
Gumo
p.s.Kuzyn, Tobie tez proponuje, obok super technologii, poglowkowac tez z moca sprzetu..ot, moze dobrze by bylo po prostu dolozyc kilka funtow do zestawu (kotwica, linka, kolowrotek,kij)


#39 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 24 listopad 2005 - 13:30

Ja nie łowię delikatnie... ale łowię z brzegu... nie mogę wrzucić kilku kijów... nie mogę popływać za sumem...

Druga (pierwsza) sprawa... ja muszę to lubić...
Nie czekam na branie... cieszę się samym łowieniem... tym, że potrafię ożywić wobka, że trafiam tam gdzie chcę, ... że mniej mi się plącze :lol: (Może to przypominać stary kawał z onanizowaniem się młotkiem... gdzie przyjemność występuje jak się nie trafi)
Ja tak mam... ciężko pracuję a łowienie uwielbiam i jeszcze wszystko przede mną, a kombinowanie to moja praca... i natura!!! W wędkarstwie kombinowanie... z podpatrywaniem strasznie mnie rajcuje... i nie chciałbym poczuć, że to już koniec dla inwencji...

#40 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2005 - 16:29

@Kuzyn,

może kolejną inwencją będzie po prostu zakup łodzi z silnikiem... :mellow:
Biorąc pod uwagę sprzęt, którym łowisz już dawno dopłynąłbyś do Świnoujścia... :D :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych