Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ostatnie dzikie ryby-artykuł Marka Szymańskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 03 kwiecień 2013 - 07:44

Jak ma się ktoś obazic,usuwam.wstawie za 70 lat :-D

Użytkownik wildriver edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 19:47


#22 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 11:42

Kolego @wildriver, weź ten skan/foto usuń. Zachęcam do lektury ustawy o prawach autorskich zanim Cię ktoś oskarży.



#23 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 03 kwiecień 2013 - 15:27

Kto ma go oskarzyc??Przeciez on nie podaje sie za autora, tymbardziej jesli gazete kupil za swoja kase



#24 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 19:40

Ignorantia iuris nocet.

Tak życiowo - autor artykułu i wydawca gazety żyja z tego, że wydają coś za co ktoś płaci i ktoś to czyta. Bez ich zgody masz gazetę tylko dla siebie. Chyba że minęło 70 lat od publikacji... wtedy można. ;)


Użytkownik elmo edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 19:40


#25 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 03 kwiecień 2013 - 19:44

Ok,lepiej nie kusic losu,chetnym wyśle na mail. ;-)

#26 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:04

Obrazić mógłby się WŚ i właściciel jb.pl. Jak dla mnie, to możesz robić co chcesz. Twoje ciało, Twój wybór.



#27 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 03 kwiecień 2013 - 21:18

Rownie dobrze wszelkie linki do aukcji allegro, sklepow wedkarskich itp. mozna uznac jako lamanie praw autorskich.Ktos tworzyl te strony a one wedruja po calym necie.Ktos zrobi fote jakiejs kurtalki badz fajnych portek a tu jeb fota na forum 'ja mam takie' i juz lamanie praw autorskich chyba ze kazdy bedzie robil zdjecia swoim portkom o ile to tez nie zabronione, bo mozna je tylko kupic, wysrac sie w nie i odlac bo dobrze oddychaja.Nie znam sie na prawie i byc moze taki zapis zabrania rozpowszechniania, ale wydaje mi sie ze raczej w celach komercyjnych, zarobkowych.Wklejajac ten tekst kolega @wildriwer mial na celu 'kontynuacje' zamyslu autora tekstu, czyli poglebienia wiedzy na temat dojrzalego wedkarstwa.Chyba ze kolega uwaza ze pan Szymanski napisal taki tekst w celu przytulenia jakiejs gotowki a wszytsko co w nim jest zawarte ma wplywac na wieksza popularnosc czasopisma i co za tym idzie podniesc sprzedaz.Nie wydaje mi sie aczkolwiek moje widzimisie moze kolidowac z pewnymi ustawami, aby taka postawa na tym forum, byla przyczyna oburzenia wladz tego forum jak i wydawnictwa WS.



#28 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 21:59

Kolego, nie rozmawiamy o bezpłatnym piśmie, a o gazecie z której ktoś ma chleb. Po to ona ma cenę, reklamodawców umieszczających reklamy, żeby ktoś na gazecie zarobił. Kopiując czyjąś pracę zabierasz komuś źródło dochodu. Jakby wydawca chciał udostępniać całą zawartość archiwalną, to by to zrobił na swojej stronie www.


  • Kuba Standera lubi to

#29 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 03 kwiecień 2013 - 22:43

Wlasnie i tu powstaje pytanie.Czy ktos forum wstawil tekst aby zabierac komus chleb, czy wykorzystal tekst by poruszyc problem opisany w tekscie.Czy wysylanie komus droga email to juz nie uchodzi za lamanie praw autorskich??Sciaganie muzyki, badz filmow??Nie kwestionuje tego, ze prawo moglo byc zlamane.Ale wobec tego ktos moglby droga sadowa dobiegac swoich praw, a w zaistnialej sytuacji nie wydaje mi sie aby ktos skorzystal z takiego przywileju.Wedlug Ciebie tak raczej by sie stala stad zaseugerowales koledze aby usunal tekst, bo inaczej co mialbys na celu?Wydaje mi sie ze tak powazne pismo, przedstawiajace tak wielkie problemy, otwarcie mowiace o nieudolnosci PZW, nie szukaloby sposobnosci do tego aby powolywac na droge sadowo wlasnego czytelnika, promujacego to czasopismo jako droge do poprawy sytuacji w "naszych" wodach.To tylko moje osobiste zdanie, niekoniecznie zgodne z prawem, ktorym jest zdanie innego czlowieka.



#30 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 kwiecień 2013 - 06:25

A któż to "poważnie" lansował łowienie tarłowych ryb , albo zniesienie wymiaru takiego nędznego okonia na potrzeby tłumów usportowionych , albo szerzył koszmarny zaścianek sprzetowy itd itp ? Bo już nie pamiętam .. :rolleyes: :rolleyes:


  • Kuba lubi to

#31 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:17

Slawek napewno znasz lepiej osobe pana Szymanskiego, ja sie jedynie oparlem na tym artykule, Pzdr wszytskich



#32 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:25

Grunwald

Od siebie - 

Gdybym dalej działał w SzŁ i wrzuciłbyś na forum skan z numeru, to dosć szybko byś miał serdecznego priva zarówno Ty jak i właściciel portalu, niestety podpadający odpowiedzialnością za wybryki forumowiczów. Gdyby wprowadzono w pełnej formie ACTA to wystarczyć by mogło do zamknięcia portalu.

Jest to czyjaś własność, są to prawa autorskie i... koniec gadki. Masz jak byk, że przedruki tylko i wyłącznie za uzyskaniem zgody redakcji.



#33 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:28

Kuba wyluzuj to forum wedkarskie a nie prawnicze.Poprostu jestemy innymi ludzmi i inaczej podchodzimy do tematu.Jakbym pracowal w drogowce i jechalby dziadek zdezelowanym zukiem bez swiatla, to nie wrabalbym mu mandatu tylko pomogl zmienic swiatlo.Ot tyle odemnie w tym temacie.Pzdr



#34 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:32

Grunwald, ja jestem luźny jak mało kto

Niczym Max Kolonko "Mówię jak jest" i tyla.

wędkarze, nie wędkarze, na publikację, przedruk itd potrzebujesz zgody autora/wydawcy

Mi chodzi tylko o to - po cholerę się wystawiac na strzał?



#35 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:38

.


Użytkownik spy edytował ten post 31 maj 2015 - 20:31


#36 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:39

Wiem Kuba jak juz pisalem we wczesniejszych postach, zdaje sobie sprawe ze moje podejscie do tematu moze byc nie zgodne z prawem.Taki juz jestem, ja interpretuje prawo wedlug wlasnegop sumienia i czasem ostro po dupie dostaje, ale to wlasnie ja :) Pzdr



#37 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 04 kwiecień 2013 - 16:49

W Polsce mamy na różne rzeczy eufemizmy - w szkole to ściąganie a nie oszustwo - jak na całym świecie (ang: cheat), w internecie publikowanie/rozpowszechnianie cudzych własności to "udostępnianie" a nie kradzież itd. Szkoda gadać. Nie da się tego niczym przykryć ;)



#38 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 05 kwiecień 2013 - 12:58

Hmmmmm...

Ale tak w sumie, to skoro ostatnie dzikie ryby były pięć lat temu, to pewnie dziś nie ma już co czytać... :rolleyes:  Albo się oswoiły albo usmażyły...



#39 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 kwiecień 2013 - 15:16

A może zanim wyjechały ( w reklamówkach) zdążyły jakieś dzikie potomstwo spłodzić  ;) czego Wam drodzy Wiślacy bardzo życzę !!!!!