Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Love-Bait


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4484 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 czerwiec 2014 - 17:31

No no, żeby nie było, że się opierdzielam i lenię. Nie wysyłałem nic bo na testach byłem  :P (a żeby nie być gołosłownym- w załączeniu foto mojego pudełka z woblerami- 70% surówki) Dziś skończyłem Terrora Janusza w wersji besterowej, tak jak pisałem wyżej chciałem, żeby jego akcja była połączeniem kolebania się glidera i drgań cykadowo-besterowcowych... i udało się  :D  Wobler podpięty pod pierwsze oczko na grzbiecie pracuje w poziomie zygzakowatym torem cały czas przy tym dodatkowo drgając- wygląda jak spłoszona rybka próbująca uciekać na boki. Milord Zębacz raczył docenić mój trud. PS. ostatnie foto przedstrawia ubiegłotygodniowe polowanie na nikczemne chruściki. 

Załączony plik  20140629_172207.jpg   81,94 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  20140629_170625.jpg   32,19 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  20140629_170632.jpg   33,53 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  20140629_161906.jpg   60,02 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  20140629_161913.jpg   57,14 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  20140625_183432.jpg   108,64 KB   5 Ilość pobrań


Użytkownik Piotrek Sukingaad edytował ten post 29 czerwiec 2014 - 17:31


#322 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 29 czerwiec 2014 - 19:49

Testowe pudełka, uwielbiam to!


  • @slider@ i Hesher lubią to

#323 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 19:55

Łuska wyszła super.



#324 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 czerwiec 2014 - 20:02

Dzięki. Szkoda w sumie, że nie zrobiłem filmiku ale już mi bokiem wychodzą te niepomalowane korpusy. 



#325 OFFLINE   jurkan

jurkan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 30 czerwiec 2014 - 17:35

Ooo... :blink:  ktoś tu jeszcze zagląda  :P Właśnie odlewam bezsterowce w takiej, teoretycznie, optymalnej wersji i jadę na sadzawę sprawdzić ich akcję w praktyce. Mają się kolebać jak te z ostatnich filmików i do tego pracować jak lipless'y (drobna migocząca akcja). Muszę poodlewać to co naobiecywałem i może w tym tygodniu już się uda- dla Ciebie też.

Zagląda, zagląda. Nie myśl Sobie że długo zniosę pustostan w zębaczowym pudełku. Ty twórz a my będziemy łowić i oczywiście rwać byś się nie nudził. :P  ;)  :lol:



#326 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 lipiec 2014 - 15:26

No to i zaległy ten filmik. Przez brak dodatkowej pary rąk jest jak zwykle dość poglądowy ale chyba dość dobrze widać "co piszczy". Dodam, że praca zygzakiem jest dużo pełniejsza przy normalnym prowadzeniu (a im wolniej tym szerzej) i daje się działać z jerkowaniem ale tego tematu a razie nie ruszałem zbyt długo.

 


  • @slider@ i Dagon lubią to

#327 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 16:09

Bardzo fajne :)... Tajemnicę dotyczącą obciążenia zdradzisz, czy zostawisz dla siebie? :)

 

A... Próbowałeś takich mniejszych jerków? Do 4-5 cm powiedzmy? 


Użytkownik seemoore edytował ten post 01 lipiec 2014 - 16:09

  • Melanzyk lubi to

#328 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 lipiec 2014 - 16:28

Obciążenie to żadna tajemnica,ale podejrzewam, że samo rozmieszczenie może nie wystarczyć. Kwestia do zweryfikowania na innych korpusach  :) Właśnie planuję kilka mniejszych modeli zrobić, jeden wzór już jest ale nie wiem czy będzie z niego forma- chcę parę rzeczy poprawić.

Załączony plik  20140629_215917.jpg   74,45 KB   8 Ilość pobrań


Użytkownik Piotrek Sukingaad edytował ten post 01 lipiec 2014 - 16:30

  • joker lubi to

#329 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2014 - 16:32

Mniejszych? To znaczy jak małych? Będzie coś na okonia, bo nie ukrywam, praca bardzo ciekawa Ci wyszła. :)



#330 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 lipiec 2014 - 16:36

Właśnie na okonia będę trzaskał takie ok 5 cm chociaż wydaje mi się, że Janusze zapięte za wyższe oczko też mogłyby kilka mazurskich garbów wyrwać. Zaraz wrzucę fotkę jednego nowego wzoru.



#331 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 lipiec 2014 - 16:44

No to jeszcze foteczki jednego z planowanych modeli i tego Janusza, który był dzisiaj testowany. Jest wymieszany z fosforyzującym proszkiem i świeci na zielono.

 

 

Załączony plik  20140701_173634.jpg   48,39 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  20140701_173557.jpg   34,24 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  20140701_143459.jpg   82,14 KB   7 Ilość pobrań



#332 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2014 - 16:48

Techno Janusz. :D  ;)


  • woblery z Bielska lubi to

#333 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 lipiec 2014 - 17:09

Dobry jest, nie trzeba nawet boków malować a dodałem nie za dużo tego siuwaxu,



#334 OFFLINE   jurkan

jurkan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 01 lipiec 2014 - 18:15

No to jeszcze foteczki jednego z planowanych modeli i tego Janusza, który był dzisiaj testowany. Jest wymieszany z fosforyzującym proszkiem i świeci na zielono.

 

 

attachicon.gif20140701_173634.jpgattachicon.gif20140701_173557.jpgattachicon.gif20140701_143459.jpg

Pietro,

ten bluecudak wygląda na ciekawą foremkę.



#335 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 lipiec 2014 - 18:23

Kilka maluchów muszę przed urlopem sieknąć, żeby przynajmniej za drobnicą poganiać. Miałem mieć więcej czasu na rybki w tym roku to mam mniej  :mellow:



#336 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 19:56

Obciążenie to żadna tajemnica,ale podejrzewam, że samo rozmieszczenie może nie wystarczyć. Kwestia do zweryfikowania na innych korpusach  :) Właśnie planuję kilka mniejszych modeli zrobić, jeden wzór już jest ale nie wiem czy będzie z niego forma- chcę parę rzeczy poprawić.

attachicon.gif20140629_215917.jpg

 

Bardzo fajnie :)... Cieszę się, że nie każdy wszystko "chowa dla siebie". W końcu po to jest ten dział, żeny wspierać się we wzajemnych perypetiach hand made'owych :)

 

Swoją drogą, bardzo fajnie zrobionu stelaż :)

 

Pytałem o to, bo sam też robię teraz małe jerki i cuduję z obciążeniem na różne sposoby. Jeszcze kilka korpusów wystrugam i biorę się za dalsze etapy - stelaży, dalsze kombinacje z obciążeniami itd. :)

 

Dzięki kolego raz jeszcze i powodzenia z nową konstrukcją życzę . 

 

Aha... Powiedz, dużo Cie kosztowało "finansowo" przejście na taką formę produckji woblerów? :) Pytam z ciekawości, bo dla mnie drewienko to i tak podsatwowy i cudny materiał :)...

 

Pozdrowionka. 



#337 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 lipiec 2014 - 20:25

A co mam kisić jak ludzie pytają- dobry chłopak widocznie jestem B) Ile kapuchy wrzuciłem w LB od stycznia ub roku to ciężko policzyć- ale w tysiącach złociszy.

Mogę Ci za to powiedzieć ile około będzie kosztował Cię "zestaw startowy":

1. żywica fc 52 Huntsman 0,5 l- 40 zł (z przesyłką)

2. silikon formierski 1l- 100 zł (może miej jak weźmiesz u tego samego dostawcy co żywicę)

3. lakier poli- 30-40 zł

4. oczy, drut ołów i tzw. inne pierdy 50 zł

5. farby- to zależy  :P

6. mikrobalon od 20 zł op.

 

Ogólnie 300 zł to chyba więcej niż wystarczająco, żeby zacząć coś dłubać- ja bym się za to obkupił na bogato.

Jakbyś miał pytania to wal śmiało- będę potrafił Ci odpowiedzieć to pomogę.


  • joker lubi to

#338 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 20:42

Dzięki :). Ja tylko orientacyjnie :)... Na razie dłubię w lipie :). No ale nie mówię nie... Jednak troszkę pewnie szybciej i powtarzalnie przede wszystkim można tak podziałać. 

 

Przydał by się jakiś poradnik filmowy na YT - od A do Z :)... Jak zacząć,jak robić foromy, odlewać, itd. KIedyś czytałem trochę na ten temat, ale uznałem, że raczej nie podołam :P... 

 

Co do farb, stelaży i całego osprzętu to i tak to mam, więc spoko. Mnie interesowało przede wszystkim, co trzeba mieć, żeby zacząć w pianie grzebać :). Jakie materiały, jak mieszać, itd. :)

 

Może napiszesz jakiś artykuł w swoim wątku? :) To by był hicior :)...



#339 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6314 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:01

Panie, z pianą to nie do mnie, ja od żywicy jestem. Znajdziesz w tym wątku na pewno kilka opisów, które przydadzą się w rozpoczęciu odlewania przynęt na rożnych etapach tego całego procesu, dodatkowo sprawdzonych metodą prób i błędów oraz na mojej wytrzymałości psychicznej. Dwie podstawowe zasady, którymi kieruję się przy odlewaniu z żywicy są takie:

1. jak możesz sobie trochę ułatwić to sobie nie utrudniaj (ja np. siekam formy jednoczęściowe)- na to żeby się namęczyć i nawyrywać włosów z głowy będziesz miał mnóstwo czasu na testach. 

2. Najważniejsze materiały przy odlewaniu to: rolka papieru do d., kubeczki plastikowe (Nieekologiczne!), mieszadła do żywicy  :lol:

I to byłby w sumie cały artykuł na ten temat hehehe.

 

A tak na poważnie, może coś skleję zimową porą i wstawię za pozwoleństwem adminów na jerka.


  • joker lubi to

#340 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:03

Robisz nadal hybrydy czy juz od tego odszedłs?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych