Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak daleko rzucacie castem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 25 kwiecień 2013 - 10:37

sorry ale nie mogę się powstrzymać od kolejnego pytania...

 

Zawsze wierzysz w to co piszą marketingowcy :D


  • Alexspin lubi to

#42 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 25 kwiecień 2013 - 10:45

Nie, to już był żart :) Właściwie nigdy im nie wierzę :)
O tym Sliderze jak raz przeczytałem tutaj, zanim się pogniewaliśmy i rozstaliśmy - zdaje się, że Remek go bardzo chwalił, jako dobry kij jerkowy. W logice kierowanie się w tym przypadku zdaniem innych nazywa się "zasadą racji dostatecznej" - jest jedną z czterech podstawowych :)
Podobnie było z tym Tenryu - no jest jigowy, to widać, bo ma wszystkie widoczne cechy, a co do wiary, że będzie - no miałem nie wierzyć Kawalcowi?
Szło by zwariować tak żyjąc :)



#43 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 25 kwiecień 2013 - 10:48

wierz przede wszystkim... SOBIE :)

 

ale dość tej filozofiii :P

 

daj znac jak pojda ci testy i nauka... :)


  • Wilk_ lubi to

#44 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 25 kwiecień 2013 - 11:05

No, już nie mogę się doczekać. Curado kupiłem tutaj kilka dni temu, dałem do znanego w Łodzi fachowca, by przesmarował, chodzi tak, że aż sam sobie zazdroszczę, a od zeszłego roku naprawdę pokochałem ten casting i nawet tam, gdzie lepiej sprawdzałby się spinning (choćby dlatego, że spinninguję wiele lat) raczej łowiłem tą metodą. I normalnie już taki mistrz jestem, że przez cały sezon nie wiem czy cztery Slidery odstrzeliłem! No, może pięć.... :P

Żart: ani jednego :)


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 25 kwiecień 2013 - 13:12


#45 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 kwiecień 2013 - 06:22

Wciąż uważam , że rzuca się tyle , ile potrzeba .. Oczywiście rodzaj kołowrotka ma znaczenie , ale bardziej jest to zespół indywidualnych zdolności i nawyków oraz tak nieczęsto jeszcze spotykanej zdolności do właściwego zestrojenia zestawu z własnymi zamiarami . Wątpiącym tudzież innym nieukom należy przypomnieć , że rekordy odległości to właśnie multiplikator :) Podobnie precyzja , elegancja i ergonomia , co apodyktycznie i jak zawsze zaczepnie , twierdzę ..

Multiplikator jest niestety bardziej wymagający od stałoszpulowca , co nie wszystkim przywykłym do tandety i łatwizny , odpowiada :)

p.s.

Używam tylko prostych , seryjnych multiplikatorów , co w niczym mnie nie ogranicza , a rzuty czyni prawdziwą przyjemnością , nie trącąc przy tym tak powszechnym , uniwersalnym prymitywizmem , nic ale to nic :)


  • Alexspin lubi to

#46 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 26 kwiecień 2013 - 06:49

Wciąż uważam , że rzuca się tyle , ile potrzeba .. 

Też tak uważam. Powiem więc tak: mnie byłoby potrzebne rzucać Sliderem 10 i innymi jerkami o zbliżonych rozmiarach około 70 metrów, może nawet więcej. Jest to możliwe przy użyciu sprzętu, który opisałem? Można się tego nauczyć?



#47 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 kwiecień 2013 - 09:02

Panowie po co liczyc krokami badz metrowka.Kazdy mlynek nawija x-cm za jednym obrotem korbki.A zatem rzut liczenie ile razy obrocicie korba x to co zabiera mlynek.O ile komus to potrzebne.Fakt kazdy kto sie zabiera za casting, zaraz chce zobaczyc czy wszytsko ok wiec zaczyna od dlugosci rzutu, czyniac z tego najwiekszy problem.Ja z castingiem zylem okolo 2 miesiecy super przygoda, od razu rzucalem bardzo daleko, nic nie platalem, chyba ze robilem proby na ile moge sobie pozwolic.Casting to metoda jak kazda inna, trzeba isc nad wode i lowic z czasem wszytsko wyjdzie w praniu, bo to czego sie dowiemy od innych nie zawsze pojdzie w parze z naszym doswiadczeniem.Wedki, mlynki sa tylko narzedziem do lowienia ryb.



#48 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 26 kwiecień 2013 - 09:22

Grunwald1980, gdyby nie Ty to dalej łaziłbym po wodzie i mierzył długość rzutu krokami. Że też ja na to nie wpadłem, by liczyć za pomocą obrotów korbką - tylko zelówki poniszczyłem o wodorosty :)

:P



#49 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 kwiecień 2013 - 09:27

Też tak uważam. Powiem więc tak: mnie byłoby potrzebne rzucać Sliderem 10 i innymi jerkami o zbliżonych rozmiarach około 70 metrów, może nawet więcej. Jest to możliwe przy użyciu sprzętu, który opisałem? Można się tego nauczyć?

Ucz sie a sie dowiesz :P


  • Wilk_ lubi to

#50 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 kwiecień 2013 - 10:06

Nie widziałem na oczy Slidera , ani w ręku nie miałem tego Curadziaka , to i nie wiem , ale są też inne dobrze latające hardbait,y które połączone z trafnie dobranym kijem pewnie by sprostały tej odległości . A co ten zestaw może w twoich rękach , to pewnie nikt nie będzie wiedział ^_^

Do Żyda zaniosłeś ? :D


  • Wilk_ i Alexspin lubią to

#51 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 26 kwiecień 2013 - 10:47

A ja na oczy nie widziałem spinningu ani suma i nie nosiłem kapelusza - ale mniejsza o to :)
No właśnie o taką odpowiedź mi chodziło - że da się. 


  • Negra lubi to

#52 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 26 kwiecień 2013 - 14:11

Da się to za dużo powiedziane :) slider 10s lata najlepiej z popularnych jerków ale osiąganie swobodne 70, 80 metra celem łowienia kijem do łowienia a nie rzutowym będzie skrajnie trudne. 50-60m to będzie max przy jako takiej powtarzalności przy umiarkowanym wietrze. Jeśli ktoś mówi, że żadnym wyczynem nie jest osiągnięcie 80m obojętnie jakim jerk'iem salmo to ewidentnie żartuje :D

 

Dla Sławka..;)

salmo-slider-most-often-coppied-lure-on-


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Wilk_ i Alexspin lubią to

#53 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 14:31

Witam,

 

Ja tak wedle wyliczen to rzucam ze 120-140 metrow sliderem, poluje nimi na renifery po drugiej stronie szwedzkiej rzeki, no i stodole Staska przerzucilem kilka  razy a wysoka franca bo Stasiek ma 15 krow i 3 kunie wiec musi sie duzo siana zmiescic co by w zimie nie pozdychaly z glodu, konie i krowy, nie Stasiek oczywiscie. 

 

A sprzet japonski, JDM jak to sie mowi :) 


  • Kuba Standera, @slider@ i Alexspin lubią to

#54 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 kwiecień 2013 - 15:20

A miałbyś phenixa w spirali i koniecznie na tytanach, to byś pizgnięcia po min150m oddawał, ba nawet i 300 by się ci zdarzało, łatwo niczym siuśki po 5 browarach :D

Niestety przy tych odległościach jerk salmo przechodzi barierę dźwięku i niestety, ale efekt gromu i powstający obłok Prandtla powodują pękanie lakieru, przez co niesłusznie firma jest oskarżana o to, ze ryby gryzą lakier i odpada. Przypuszczalnie również wtedy fala uderzeniowa powoduje rozhartowanie się kotwic, stąd się rozginają. Ownery, o dziwo, będąc bardziej aerodynamiczne, nie doświadczają tej przypadłości aż w takim stopniu :D

Kolejną sprawą, jest chłodzenie łożysk przy takich prędkościach obrotowych szpuli, ale to inny temat. Stjuningowane i nawiercone ruską wiertarką japońskie szpule na łożyskach z Kraśnika jako jedyne daję radę podołać temu zadaniu. Jedyny problem, ze te szpule są zwykle dość płytkie i wchodzi na nie max 40m plecionki 8lb, co oczywiście prawdziwym zawodowcom, zaginającym czasoprzestrzeń używając jigów o wadze 0,0015g aż tak nie przeszkadza.

Ale, to lata praktyki w osiągnięciu takich umiejętności i niejeden prom kosmiczny jeszcze się rozleci podczas misji zanim technologie umożliwiające takie cuda trafią pod strzechy i do zwykłych ludków :D


  • mifek, Friko i Alexspin lubią to

#55 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 15:31

Mysle Batsona przerobic w spirale wtedy bedzie kilka metrow ekstra i nie potrzebna bedzie strzelba na losie  a moze i jaki niedzwiedz sie trafi :) :) :) Siodemki sa ciut za duze, za bardzo rozrywaja zadek uciekajacemu reniferowi i szynka sie kiepsko wedzi ( nierownomiernie) :) 

 

Predkosci tez za duze nie moga byc bo poroze mozna zniszczyc, ot taki lajf i nigdy nie mozna byc zadowolonym :( 



#56 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 26 kwiecień 2013 - 20:33

Pisać umiom - nie wiedząc, że sztuka pisania polega głównie na umiejętności skreślania, a tam przydałoby się skreślić z połowę - ale czytać to już nie ;)  :P  :lol:



#57 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2013 - 22:46

Panowie po co liczyc krokami badz metrowka.Kazdy mlynek nawija x-cm za jednym obrotem korbki.A zatem rzut liczenie ile razy obrocicie korba x to co zabiera mlynek.O ile komus to potrzebne.Fakt kazdy kto sie zabiera za casting, zaraz chce zobaczyc czy wszytsko ok wiec zaczyna od dlugosci rzutu, czyniac z tego najwiekszy problem.Ja z castingiem zylem okolo 2 miesiecy super przygoda, od razu rzucalem bardzo daleko, nic nie platalem, chyba ze robilem proby na ile moge sobie pozwolic.Casting to metoda jak kazda inna, trzeba isc nad wode i lowic z czasem wszytsko wyjdzie w praniu, bo to czego sie dowiemy od innych nie zawsze pojdzie w parze z naszym doswiadczeniem.Wedki, mlynki sa tylko narzedziem do lowienia ryb.

Ta metoda jest obarczona większym błędem niż kroki. Tak mi się wydaje. Nawój na obrót jest podawany prawdopodobnie przy pełnej szpulce. A jak wyrzucisz już 30 metrów plecionki 20 czy 30 lb to szpulka już jest "puściejsza

" i nawój się zdecydowanie zmniejsza. Dobrze kombinuję?



#58 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 27 kwiecień 2013 - 04:20

No bez przesady, dwa metry w tę czy w tę stronę....



#59 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 15 maj 2013 - 13:15

"Jak daleko rzucacie?" - ok, w warunkach wędkarskich to już wiemy ile się rzuca. Z artykułu Janusza wiemy, że setkę można przekroczyć 18g ciężarkiem. Moje pytanie będzie dotyczyło rekordów - ile faktycznie da się pierdyknąć najdalej :)? Jest jakaś tabela światowych rekordów? Co wpisać w google, zeby mi to odszukało? Chyba, że znacie odpowiedź, to poproszę. Chodzi mi o rekordy odległości w multikach i staych szpulach - chyba, ze podczas zawodów nie ma takiego rozróżnienia. Jak również rekordy osiągane przy różnej wadze ciężarków, które się podwiesza na końcu zestawu.



#60 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 15 maj 2013 - 13:36

Tak daleko że ciężarka nie widać :D 

 

http://www.longcasti.../100Atomiko.pdf

 

http://www.longcasti.../125Atomiko.pdf

 

http://www.longcasti.../images/150.pdf

 

http://www.longcasti...likiAtomiki.pdf






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych