Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Terkotanie w kołowrtoku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 kwiecień 2013 - 07:36

Stosując Twoje medyczne porównanie powiem tak,-gorączka może być objawem wielu chorób.

Diagnoza jest prosta leczyć lub jak się nie opłaca to zakopać żywcem, przed pochówkiem wyciągnąć wszelkie podkładki ze środka,- reszta ma wartość miski ryżu ;) ewentualne szpule zapasowe,- kierunek giełda,- na ewentualne koszty pochówku :)

:lol:  :lol: :lol:  :lol:  



#22 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 10 kwiecień 2013 - 20:06

Catana to fajny młynek ale nie ma po jednej stronie łożyska i poprzedni właściciel przeczytał na jerbajcie :D , że trzeba takowe zamontować a będzie to super maszyna.  Kupił takowe jak tu napisali, rozkręcił, zamontował, skręcił młynek ale nie był z niego zadowolony i sprzedał autorowi wątku.

No i byłoby fajno gdyby nie machnął się z montażem przekładni. O ząbek abo dwa. Pinion też się lekko odgiął w okolicach łączenia ze ślimaczkiem.

Na sucho kręcił ok ale pod obciążeniem już te drobiazgi powodowały terkotanie niedopasowanej przekładni i cykliczne opory przy kręceniu.

 

Tak se myślę ;)



#23 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 11 kwiecień 2013 - 00:41

Catana to fajny młynek ale nie ma po jednej stronie łożyska i poprzedni właściciel przeczytał na jerbajcie :D , że trzeba takowe zamontować a będzie to super maszyna.  Kupił takowe jak tu napisali, rozkręcił, zamontował, skręcił młynek ale nie był z niego zadowolony i sprzedał autorowi wątku.

No i byłoby fajno gdyby nie machnął się z montażem przekładni. O ząbek abo dwa. Pinion też się lekko odgiął w okolicach łączenia ze ślimaczkiem.

Na sucho kręcił ok ale pod obciążeniem już te drobiazgi powodowały terkotanie niedopasowanej przekładni i cykliczne opory przy kręceniu.

 

Tak se myślę ;)

Zgadzam się z kolegą w 100%. Sam ostatnio rozbierałem swoją catane (czerwona) i po złożeniu podobne objawy .Temat wałkowałem przez kilka dobrych godzin i w końcu udało zmęczyłem .Według schematu ustawiłem zębatki ok lecz w rzeczywistości o dwa ząbki nietak jak powinno być ( niestety przy używanym kręciole  zębatki się wyrabiają i stąd te tarapaty przy składniu).Dodam jeszcze że u mnie przyczyną szumienia przy oporze był wypracowany smar więc dałem nowy i młynek chodzi aż cieszy.A odnośnie opini (negatywnej) kolegów powyżej o tym kręciole niestety muszę powiedzieć że się mylą. Mam trzy catanki ( 2xspin + feeder) i naprawdę jestem z nich w 100% zadowolony i złego niepowiem.Spina męcze trzy sezony i oprócz nasmarowania co jest rzeczą naturalną usterek nie odnotowano  a przypomnę , że mowa o kręciole za ponad 100-wkę (oczywiście Jaxon lepszy :o ) Więc ja z praktyki polecam catankę ( czerwoną ).

 

Na miejscu kolegi rozebrał bym kręcioła i sprawdził w czym problem podpowiedz już masz przyczyna oczywiście może być inna ,ale i tak trzeba działać niema nic do stracenia .Jeśli nie naprawisz to się rozleci z czasem więc bierz pudełko do ręki masz na nim schemat i rozbieraj.Jeśli nie będziesz umiał z czymś sobie poradzić służe pomocą :rolleyes:



#24 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 kwiecień 2013 - 06:40

Koledzy,- Radek i Fido,- my nie szydzimy z kołowrotka,- bo to nieeleganckie,- tylko z metody poszukiwania rozwiązania - bez rozbierania....

Myślę, że szydercy nie posiadają takiej maszyny,- no może poza Józkiem, który lubi i ceni Shimano. Pan Tomasz jest uznanym autorytetem w sprawach kołowrotków, a ja nigdy nie brałem i nie będę brał udziału w "wojnie" Daiwa vs Shimano mimo iż używam tylko i wyłącznie Daiwy

 

Bardzo fajnie, że wypowiedzieliście się w sprawie i to z konkretami!



#25 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 09:44

No i to prawda co piszesz. Nie da się tak jak @rafaelo1996 chciał, internetowo. Ja podszedłem do tego tradycyjnie i rozebrałem bohatera wątku. wyczyściłem, naprawiłem, nasmarowałem i dlatego się mogę mądrzyć :D

 

I niech młodemu służy...


  • rafaelo1996 lubi to

#26 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 kwiecień 2013 - 16:30

Dziekuje Fido jeszcze raz;] W takim razie temat do zamkniencia i wszystkim dziekuje za pomoc ;]