Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1761 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 06 czerwiec 2015 - 11:15

Wodowskaz

Załączone pliki



#862 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 07 czerwiec 2015 - 06:41

Zaczyna się przez tą susze i brak opadów robić bardzo nieciekawie z poziomem wody w rzekach.



#863 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 08 czerwiec 2015 - 14:28

u mnie weekend to 2 dni wędkowania i tylko klenik 38. Bolenie chyba też wyjechały na długo weekend, bo żaden się nie pokazał. Za to rewelacyjny okazał się indywidualny spływ kajakiem z Lisowic do Załęcza, który odbyłem wraz z synem. Im dalej od Sieradza i Jeziorska, tym rzeka coraz atrakcyjniejsza



#864 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 czerwiec 2015 - 18:13

Kurcze, a ja złowiłem (Osjaków - Konopnica) w kilka godzin 12 sztuk. Największy miał jakieś 40cm. Najmniejszy coś koło 20. Stoją już jak przy typowych niżówkach letnich. Woda wygląda na taką bez tlenu.


  • Maciek Rożniata lubi to

#865 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 09 czerwiec 2015 - 20:31

bolki czy klenie?



#866 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 czerwiec 2015 - 21:44

W Koninie szczupak to gatunek na wyginięciu. To taka moja refleksja ostatnich dni licząc od początku maja - na pięć wypadów dwa potwierdzone brania szczupaka. Marna zima i brak wysokiej wody na wiosnę spowodował chyba eksterminację tego gatunku w tych okolicach - Sławsk, Osiecza aż po okolice Zagórowa to moje rejony. Stwierdzam tak patrząc przez pryzmat własnych wypraw z spiningiem i spostrzeżeń podczas wielu spacerów z psiakiem.
 



#867 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 czerwiec 2015 - 21:54

bolki czy klenie?

Bolenie.


  • Maciek Rożniata lubi to

#868 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 10 czerwiec 2015 - 07:57

W Koninie szczupak to gatunek na wyginięciu. To taka moja refleksja ostatnich dni licząc od początku maja - na pięć wypadów dwa potwierdzone brania szczupaka. Marna zima i brak wysokiej wody na wiosnę spowodował chyba eksterminację tego gatunku w tych okolicach - Sławsk, Osiecza aż po okolice Zagórowa to moje rejony. Stwierdzam tak patrząc przez pryzmat własnych wypraw z spiningiem i spostrzeżeń podczas wielu spacerów z psiakiem.
 

To właściwie dotyczy całej rzeki, no niestety ale  w takich czasach przyszło nam żyć. Powiem szczerze, że już nawet narzekać mi się znudziło. Dlatego już pozbyłem się złudzeń i idąc na rybki wiem, że co najwyżej mogę liczyć na 10% tego co kiedyś. I tak wypada, że trzeba się cieszyć tym co zostało, bo inaczej depresja albo żegnać się z hobby



#869 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 10 czerwiec 2015 - 08:00

Bolenie.

kurczę chciałbym, żebyś był ze mną wtedy jak ja trzepałem wodę bez skutku. Może wtedy bym się przekonał, że jednak bolki brały tylko ze mnie taki rybok ;)



#870 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 czerwiec 2015 - 12:17

kurczę chciałbym, żebyś był ze mną wtedy jak ja trzepałem wodę bez skutku. Może wtedy bym się przekonał, że jednak bolki brały tylko ze mnie taki rybok ;)

Łowi się je (ja, jako laik tak mam) wtedy gdy biorą. W weekend byłem dwa razy po 3 godziny. Branią sia wyłącznie pomiędzy 4 a 6 rano przez jakąś godzinę. Późnie da się coś skusić, ale to już terzeba wymachać swoje. Ryby już stoją w bystrzach, za jazami, progami.



#871 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 10 czerwiec 2015 - 14:43

a to ty poranny ptaszek jesteś:) to nie na moją słabą wolę:) Ja trzepałem wodę w ten największy upał, dobrze wiedziałem, że zaprzeczam wszelkiim regułom, ale po18 kiedy to zbliżała się pora ewentualnej szansy na sukces, to ja już musiałem już wracać na chatę odbębnić rekreacyjne zobowiązania wobec familii:)



#872 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 11 czerwiec 2015 - 06:41

Wczoraj na Warcie 5 szczupłych (od 30 do 50 cm, wszystkie woda, zdjęć nie robiłem bo maluchy) i dwa garbusy na stojącej wodzie, wszystkie ryby na łamańca od Tomka1988 z Basonii dozbrojonego chwostem od KogutFishing. Fotki garbusów wrzucę jak zgram na kompa ale to może jutro bo dziś brak czasu.


Użytkownik CarIvan edytował ten post 11 czerwiec 2015 - 06:42

  • Maciek Rożniata i Tomek1988 lubią to

#873 OFFLINE   Adrian3023

Adrian3023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Adrian

Napisano 05 lipiec 2015 - 08:50

Co tu taka cisza Panowie?



#874 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 05 lipiec 2015 - 10:43

Bo wody w Warcie tyle co kot napłakał i w taki upał wędkowanie to męczarnia. W najbliższe dni będzie niestety tylko gorzej. :( Wieczorami niby jest ciut lepiej, ale wtedy robactwo wychodzi na żer i z łowcy staje się "karmnikiem" pomimo użycia tuby Ultrathon'u.

#875 OFFLINE   Adrian3023

Adrian3023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Adrian

Napisano 05 lipiec 2015 - 13:35

Domyslałem sie że może cos byc z wodą. Ja byłem na Warcie ponizej zapory jakieś 3 tyg. temu. Zero kontaktu z rybą. Tylko z odległosci ryby widziane gołym okiem



#876 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 06 lipiec 2015 - 06:29

Jeziorsko zielone, woda zakwitła, syf taki że strach wchodzić.



#877 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 06 lipiec 2015 - 08:53

A za tama woda krysztal.
  • Maciek Rożniata lubi to

#878 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 975 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 06 lipiec 2015 - 08:55

Powyżej Jeziorska (okolice Kamionu i Toporowa) wody tyle że kaczka ma do pasa. W niektórych głębszych miejscach widać jakieś rybki do 20cm i drobnice przy krzakach. Pod progiem (tam gdzie nie wolno łowić) w jednym z dołków widziałem większą rybę ale tylko przez sekundę i nie wiem czy to był boleń, jaź czy leszcz... Byłem bez wędki, tylko się ochłodziłem bo termometr wskazywał 40 stopni w cieniu. W sobotę przy ustawianiu przynęt zawiesił się jeden okonek. Ale ryby ogólnie nie widać.



#879 OFFLINE   sebcio78

sebcio78

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjasieradz
  • Imię:sebastian

Napisano 25 lipiec 2015 - 07:06

witam i co tam słychać nad woda ja dziś chcę sie gdzieś wybrac ale nie wiem gdzie tu jechać woda pewnie wszędzie niska a ryb pewnie i tak nie ma ;-)



#880 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Napisano 26 lipiec 2015 - 16:34

Witam

 

Jadę na tydzień do pracy do Uniejowa. Mieszkam w Tomaszowie maz,więc okręg piotrkowski. Ma ktoś z kolegów może jakis namiar na dane kontaktowe do jakiegokolwiek koła w Uniejowie? W sieci znalazłem szczątkowe informacje na ten temat. 

Teraz proszę jeszcze o info dot.samej Warty. Czy aktualny poziom wody jest stanem niskim i ostatnie pytanie,czy jest tam jakiekolwiek życie w wodzie.

 

Z góry dziękuję

 

Robert






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych