Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

daiwa TD-Z 100ML


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   robertos

robertos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 październik 2007 - 21:23

Czy któryś z kolegów wie coś więcej na temat tego kołowrotka??? z góry dzięki za odp. ;)

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 październik 2007 - 18:37

Cześć,
A co chcesz wiedzieć?

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   robertos

robertos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 październik 2007 - 18:52

czy lepszy będzie ten czy np. zillion? wiem, że ten jest lżejszy... kijek 10-42g.

#4 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 14 październik 2007 - 21:57

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 22:45


#5 OFFLINE   robertos

robertos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 październik 2007 - 23:15

dlaczego? :unsure:

#6 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 16 październik 2007 - 05:37

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 22:44


#7 OFFLINE   robertos

robertos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 październik 2007 - 16:20

dzięki za odp. z tego co wiem to wielkościowo są takie same tyle, że TD-Z waży 180 gram a zillion jest cięższy... TD-Z ma też więcej łożysk chyba 10 z tego co pamiętam choć to w sumie nie robi dla mne wielkiej różnicy... obecnie używam okumy VS 200 ale to d cięższego kijka. dlatego muszę coś kupić.

#8 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 28 październik 2007 - 22:07

Czy któryś z kolegów wie coś więcej na temat tego kołowrotka??? z góry dzięki za odp. ;)



TD-Z jest lżejszy od ZILLION-a i troszkę węższy co oznacza wygodę w dłoni


różnicy w rzutach wielkiej nie ma, generalnie podobnie się zachowują

moc hamulca również podobna czyli młynki do mocnych zadań

TD-Z używam do zadań pomiędzy 25-50 g.




Załączone pliki

  • Załączony plik  td-z.JPG   28,9 KB   132 Ilość pobrań

  • Marioo lubi to

#9 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 17 marzec 2014 - 13:11

Witam Panowie,

 

Odgrzebuję wątek, choć minęło trochę czasu od Waszych ostatnich wpisów  :)  Nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile waży szpulka GIGAS w kołowrotku TD-Z 100ML? Od jakiej masy przynęt da się rzucać tym młynkiem? Jak spisywał/spisuje Wam się ten multiplikator? Albo źle szukam albo jest bardzo mało informacji w sieci o tej leciwej już konstrukcji,

Pozdrawiam.



#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 10:05

Moge sie mylic, ale Gigas do TD-Z100ML miala okolo 16-18g. Szpule powinny pasowac od modelu Zillion. Ten ostatni to niejako emanacja legendarnej TD-Z tyle, ze nie zrobionego nie z magnezu co pozwala uzywac Zilliona w srodowisku slonowodnym. Rzutowo zasadniczo TD-Z 100ML powinna byc uzyteczna od 6-7g, i na odpowiednim kiju bedzie operowac podobnie jak nowy Zillion ze szpula HLC. Oryginalna szpula standardowego Zilliona jest dosc ciezka.

 

Lepsza wersja na warunki polskie byla TD-Z 103ML z plytsza szpula, a nawet 105ML, ktorej klips sprzegla byl zamontowany po lewej stronie. Jak wszystkie topowe multiplikatory, Daiwa TD-Z jest ponadczasowa i spokojnie wytrzymuje konkurencje z wspolczesnymi konstrukcjami w ktorych mam wrazenie design odgrywa wieksza role niz walory uzytkowe :rolleyes:    


Użytkownik jerzy edytował ten post 18 marzec 2014 - 10:09


#11 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 18 marzec 2014 - 10:51

Bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź Jerzy. Trochę mnie uspokoiłeś - przyznam szczerze, że drążę ten temat bo będąc jeszcze nie w pełni władz umysłowych (czytaj na kacu) w niedzielny wczesny poranek obudziło mnie powiadomienie ebay o kończącej się aukcji. Niewiele myśląc zalicytowałem i ... ku mojemu zaskoczeniu wygrałem multiplikator TD-Z 100ML. Teraz staram się dowiedzieć do jakich zastosowań przeznaczona jest ta maszynka i czy to dobry sprzęt. Tak, tak - trochę odwrotna kolejność niż powinna być ale stało się i już.
Ogólnie mam niemały ból głowy o rzeczywisty stan kołowrotka jaki do mnie leci, dodatkowe opłaty i reakcję żony jak się dowie ile kosztował :wacko: W oczekiwaniu na nieuniknione chcę zdobyć jak najwięcej informacji o tej konstrukcji. Daiwa leci z Japonii - domyślam się więc że mogła być stosowana do połowów w słonej wodzie. Czym to może grozić konstukcji z AIRMETALU (to to samo co magnez)? Łatwiej koroduje? Jeśli się nie mylę głęboka szpula sugeruje, że to młynek do cięższych przynęt? Może wiesz jaka jest górna granica wagi przynęty którą można nim rzucać bez większych obaw o jego zajechanie?



#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 13:47

Generalnie jak przyczepisz TD-Z 100 do kija 17 lb wzwyz bedzie OK. Nie forsowalbym tylko prob lowienia na (bardzo) lekko tym sprzetem. Nie do tego zostal zrobiony. Jak nie bedziesz katowal przekladni wielkimi obrotowkami czy agresywnym sciaganiem SDR'ow to nic mu sie nie stanie. Gdybym posiadal taki multiplikator to zaczepilbym go na kij 20-25 lbs i lowil nim szczupaki czy sandacze typowymi wabikami z jerkami typu Slider wlacznie.


Użytkownik jerzy edytował ten post 18 marzec 2014 - 13:47


#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 13:51

akurat te modele, ze wzgledu na spora moc, byly kiedys wlasnie do sdr'ow i spinnerbaitow predysponowane ... oczywiscie mowie tutaj o lowieniu bassow



#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 13:59

Do tego byla TDZ 100 BBS ( big bait special)  z jeszcze pojemniejsza szpula :)



#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 14:05

bbs tez, z tym ze kilka lat pozniej :)



#16 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 14:28

 Daiwa leci z Japonii - domyślam się więc że mogła być stosowana do połowów w słonej wodzie. Czym to może grozić konstukcji z AIRMETALU (to to samo co magnez)? Łatwiej koroduje? 

 

Nie wiem, co to airmetal, za to kilka używek z JP już brałem i ślady korozji są częste. Mocne, lub mniejsze, do ledwo zauważalnych.  Zależy jak kto dbał o maszynkę, bo wbrew pozorom można poprzez higienę sprzętu korozję skrajnie ograniczyć. Tak naprawdę jedyna rzecz która może być do wymiany to łożyska, reszta oprócz śladów (wżerów) typowych dla morskiej korozji jest drugorzędna .  Czasem jeszcze trzpienie, bolce, powierzchnie napędu dociskające hamulec wymagają przepolerowania, jeśli woda dostawała się do niezabezpieczonego  środka. Gumowa uszczelka pod pokrętłem docisku bywa uszkodzona, zależy. Ogólnie temat do ogarnięcia. Zawsze bardziej obawiam się typowych oznak zużycia od przeciążeń niż śladów korozji morskiej jako takiej. 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 18 marzec 2014 - 14:29


#17 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 18 marzec 2014 - 14:57

Sprzedawca stan mechaniczny multika ocenił jako "excellent mechanical condition" ale zdjęcia nie pokazują niestety mechanizmu... Pozostaje mi zacisnąć kciuki żeby wszystko było okej i oczekiwać listonosza za jakiś miesiąc.
Tutaj fotki z aukcji:
 

Załączone pliki



#18 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 24 marzec 2014 - 09:14

Panowie chciałbym jeszcze raz wykorzystać Wasze doświadczenie. Może poradzicie mi w kwestii dobrania kijka pod TD-Z 100ml? Nie mam na razie sprzętu do cięższego jerkowania a skoro ten multik jest wytrzymały to może być dobry moment by taki sprzęt skompletować. Jaka wędka sprawdziła by się do niego przy założeniu, że chciałbym nim łowić na przynęty typu Salmo Fatso 10S (52g), Slider 12S (70g), gumy takie jak SG Real Eel Slug 25cm (50g), Real Eel Ready to Fish 30 cm (80g), obrotówki numer 5, cięższe wahadła? Cena powiedzmy nie więcej (najlepiej mniej ;) ) niż 500 zł - koniecznie dwuskład. Czy Dragon Fatso Jerk Cast 25-60 g podoła takiemu zadaniu? Zamierzam też kupić Okumę Black Rock cast 10-35 z przeznaczeniem do średniego łowienia, pod currado 201e7 - niby kijek ma spory zapas mocy ale powyższym przynętom chyba nie da rady?
 



#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 09:47

z dwuskladow pod jerki, woblery i swimbaity moge doradzic ogledziny wedek rozemeijer lub obecnie ITT ewtl. st.croix trumph albo premier, ja niestety nie potrafie jedna wedka opedzic obrotowek, jerkow i gum, wiec konkretnego modelu do tego celu nie doradze, zreszta nie lubie doradzac konkretnych wedek ... natomiast moge poradzic pojsc do sklepu i pomacac, kazdy ma wlasne predyspozycje i dlatego wybor wedki jest bardzo subiektywny



#20 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 24 marzec 2014 - 19:49

Dziś ku mojemu zdumieniu zapukał listonosz (po tygodniu od zamówienia, szybką pocztę ma ta Japonia :huh:) Obyło się bez dodatkowych opłat :D Pierwsze wrażenia.. nie mam pytań :D Ten kręcioł nic nie waży :D Trzymając go w jednej ręce a w drugiej excelera ma się wrażenie, że trzyma się odpowiednio piórko i granat :D Jestem ciekawy jak wygląda mechanizm ale jako, że nie mam zastrzeżeń do płynności działania i widzę, że jest przesmarowany (smar widoczny na wormie), zaczekam z jego rozkręcaniem. Zapach smaru podobny do broni (jeśli ktoś kiedyś trzymał przesmarowaną broń choćby wiatrówkę na pewno kojarzy specyficzny zapach). Sayaka okazał się godny zaufania choć jest mały minus - nie doleciała do mnie skarpeta na kołowrotek widoczna na pierwszym zdjęciu z aukcji. W sumie nie było dokładnie napisane, że wchodzi ona w skład zestawu. No nic, mała strata biorąc po uwagę brak cła i vatu ;) Podsumowując po pierwszych chwilach jestem mega zadowolony i pewny, że powystawowy exceler pójdzie na sprzedaż zanim zobaczy wodę ^_^

Dobra, idę kręcić dalej :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych