Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyroda-nieodłączny element naszego hobby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 14 październik 2007 - 19:50

Dzisiaj udało mi się wyskoczyć na moją ukochaną Wierzycę wijacą sie 300 metrów od domu. Celem były oczywiście lipionki na muchę. Przykre wnioski. Od kiedy rzeka jest dzierżawiona przez spółdzielnię Troć nie jest już woda pstrągową. Efekt- wydeptane ścieżki przez spławikowców młócących na kopaną muchę pstrągi i lipienie.Przez trzy godziny tylko ok. 30 lipionków w tym może 7-8 wymiarowych. W bankowych miejscach pojedyńcze ryby-tak przetrzebione.Więcej się działo tylko w nietypowych ,bądź trudno dostępnych z brzegu nurtach. Spotkałem jednego barbarzyńce który chciał zapakować przy mnie do torby 20-paro cm lipenia. Po mojej stanowczej interwencji słownej wypuścił go. Pewno w innych miejscach napakował takich bez ograniczeń. :( :angry:
Wątek ten otworzyłem jednak w innym celu.
Pewne żyjątko dało mi wiele radosci :mellow:
To słodkowodna gąbka. Serce sie raduję na myśl że tak poprawia się czystość naszych wód. Kiedyś Wierzyca była często i mocno truta przez umiejscowione w jej biegu mleczarnie , gorzelnie i garbarnie.Mam nadzieję że idą lepsze czasy i jeśli tylko rzeka poradzi sobie z plagą wydry na dwóch nogach, to moze jeszcze być pięknie z rybkami.
Zrobiłem dwa zdjęcia telefonem, więc jakość nie oddaje rzeczywistego piękna.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 październik 2007 - 19:59

Fajne zdjęcie a może by tak jakąś cyfróweczka to zrobić>? bo jednak telefon troszke zamazuje

#3 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 14 październik 2007 - 20:12

Na pewno spróbuję zrobić lepsze przy następnej okazji, gąbka na szczęście nie wędruje :mellow: Szkoda tylko,że nie mam filtra polaryzacyjnego, ale przez okulary też się da.

#4 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 październik 2007 - 20:24

polak to potrafi :lol:

#5 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 15 październik 2007 - 11:27

może zapakuj aparat w jakiś słoik, ustaw samowyzwalacz i włóż go do wody :mellow:
taką gąbkę widziałem kiedyś na stawach pożwirowych Brzóze koło Różana.
Niestety, trzba jeszcze w Polsce kilku pokoleń, żeby sytacja nad wodami wyglądała normalnie... :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych