Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1821 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 10 czerwiec 2007 - 20:07

Zachodził z prawej strony, a prawe oko mial wydłubane:). Gratuluje. Już dawno mówiłem, że podczas kleni wieszają mi się najwieksze bolki :D

#322 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9528 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 czerwiec 2007 - 07:15

Sobotni wypad, do Pomorska, przyniósł mi jednego bolenia. Długość ryby 71 cm. Przynęta Mepps Aglia TW nr 1, prowadzona średnim tempem, z nurtem rzeki.
Ryba wzięła na przelewie u szczytu ostrogi.



Załączone pliki

  • Załączony plik  bolek..jpg   98,28 KB   906 Ilość pobrań
  • Załączony plik  bolek.jpg   97,99 KB   911 Ilość pobrań


#323 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 11 czerwiec 2007 - 07:27

@amaru

Bolki łowię za Starą Wsią, czasem wyskocze na Małpi Gaj.

@jerzy

Bolki na wahadłówki łowię regularnie, jest to bardzo dobra przynęta :D

#324 OFFLINE   gajda696

gajda696

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 11 czerwiec 2007 - 08:35

Daniel musimy kiedys wybrac sie razem a tym czasem smigam za kiełcz:))) na bolka owcorse! B)

#325 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 11 czerwiec 2007 - 10:54

Ok :D kiedyś się zmówimy i gdzieś razem wyskoczymy.
Napisz jak coś połapiesz :D

#326 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 12:50

@popper

Ładny boluś :D


Widze ze łowileś w okolicach przeprawy promowej. :mellow: Moja maleńka rada ;) Mogleś pojsc około 1,5 km w góre rzeki w okolice mostu kolejowego, sa tam wyśmienite miejsca na bolenie.Ja w Pomorsku byłem w Niedziele i wyniki zadawalajace, choć nic powyzej 55+. Było również kilka kleni choć pozniej gdy zauwazyłem ze sie tra, to dałem im spokój.

#327 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9528 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 czerwiec 2007 - 13:16

@Dero1990
Byłem tam pierwszy raz. Taki rekonesans, nie do końca spinningowy. :D Spory tłok, jak to w sobotę. Po złowieniu tegoż, odłożyłem spin.
Przypominałem sobie łowienie na przystaweczkę ze spławikiem. Złowiłem 4 leszcze, w rozm. między 39-48 cm. To nieźle zważywszy, że:
-nie nęciłem.
-łowiłem wyłącznie na kukurydzę
-spławik poświęciłem na rzecz spina jakieś 20 lat temu :lol:

Dziękuję za wskazówki. Na pewno wykorzystam w najbliższym mozliwym terminie :mellow:

#328 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 13:22



No to ładnie :D

A na spławik łowileś w prawo czy lewo od promu?

Ja spławik porzuciłem jakieś 4 lata temu a zamieniłem na spinning :mellow: i przez najblizszy okres niechcem tego zmieniać :D :D

#329 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9528 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 czerwiec 2007 - 13:27

Stanąłem na (chyba) trzeciej poniżej promu, na lewym brzegu. Piękna, zapływ głęboki, na jakieś 3,5-3,90m. Ostatnia z możliwym dojazdem samochodem.
Liczyłem, że wieczorkiem, na napływie, z wystającą wysepką, pojawi się jakiś większy szczupaczek.
Niestety nawet jeśli był to chyba nie chciał mnie oglądać.

#330 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 13:32

Tak wiem o której mówisz.Ja osobiscie nie lubie łowić w tym rejonie poniewaz sa to głowki oblegane 7 dni w tygodniu i ryba na nich jest strasznie przekuta, co nieznaczy ze nie idzie na nich połowić.

#331 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 11 czerwiec 2007 - 18:20

Robert jak tam dziś na połowach widziałem Cię na wzdłużnej tamie za elektrownia z jak się nie myle Andrzejem. Były jakieś efekty? Bo na kanale lipa straszna 2 wyjścia tylko odprowadzone. Bolki w zasadzie nie były chętne do współpracy, ale z rana zawiesił się sandaczyk koło 2kg i widziałem kilka sztuk innych ładnie ganiających za ukleją ale się już nie dały podejść, ale to raczej przez brak cieższych główek. Karp i amur nasza myśl przewodnia zawiódł na całej linii 1 branie od 24 do 17 czyli 17 godzin z 1 braniem poprostu masakra.

#332 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 12 czerwiec 2007 - 04:09

Mnie spadły 3 bolenie. Andrzej wyjął jednego średniego. Z dna spada mi duża ryba i wyholowałem jednego sandacze. Jak na Wisłę całkiem przyzwoity. Fotka wisi w wątku z Sandaczami 2007. Jest naturalne to, że na początku czerwca kończą się dobre wiosenne brania boleni. Ukleja się trze partiami więc czasem można gdzieś trafić takie miejsce gdzie jest dogrywka. Niesyty trzeba mieć trochę fart. Bez niego trzeba ganiać za pojedynczymi bolkami i to tak do jesieni. Ja prawdopodobnie spałzuje ostro z rybami bo takie dłubanie mnie nudzi.

#333 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 czerwiec 2007 - 05:48

W tym roku bolenie wcześnie zaczęły ładnie żerować i szybciej skończyły. Dodatkowo niski stan wody nie ułatwia nam zadania. Szczególnie większe bolenie zachowują się wrednie uderzając z rzadka i często w dziwnych miejscach. Choć z drugiej strony teraz zaczyna się dobry poligon dla naszych umiejętności. Jesienią to zaprocentuje. Mi wczoraj od dłuższego czasu udało się w końcu wyrwać na ryby i miałem jednego. Wziął w piątym rzucie, a potem cisza.

Załączone pliki



#334 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 12 czerwiec 2007 - 14:16

To i tak niezły wynik patrząc pod kątem Wisły. Wzioł w południe więc musiał być bardzo głodny. No niestety o bolka trudno na naszych Wiślanych teranach jest go mało

#335 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 12 czerwiec 2007 - 17:17

To i tak niezły wynik patrząc pod kątem Wisły. Wzioł w południe więc musiał być bardzo głodny. No niestety o bolka trudno na naszych Wiślanych teranach jest go mało

Redzi a powiedz mi gdzie jest go dużo jeśli wszystkie jesienne stada zostały przetrzebione przez pseudo wędkarzy. Problem polega na tym, że boleń jak każda ryba grupuje się na jesieni w bardzo duże stada. Namierzyć je to nie trudność, złowić jeszcze prościej(nie mówię o dużych sztukach powyżej 4 kg). Jest to okres gdzie rapa atukuje często prawie każdą przynętę(robi zapasy na zimę)Niech się tylko zwiedzą tacy trzej gamonie i już pozamiatane przez jeden miesiąc. Gamoniami ich nazywam, dlatego, że w innych porach roku nawet nie mają szans na złowienie bolka. Nie potrafią, a na jesieni chwalą sie ileż to oni bolków nie wydusili Na każdym moim odcinku spotykam takich gamoni, tyle, że teraz to bardzo szybko rezygnują. Nie ma tych wielkich stad boleni co przed laty!!!!Jedyny ratunek to mądre zarybienie i pilnowanie tego jak własnego pięknego podwórka.
p.s szkoda, że mnie dziś nie ma nad wodą, przelewy sie pokazały(stan Wisły Karsy 190). Poprostu miodzio.

#336 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 12 czerwiec 2007 - 20:16

Ginel, może kiedyś spotkamy się nad jesienną przykosą to pokażę Ci mój patent. Po zastosowaniu ryby olewają inne przynęty. U mnie to działa zarąbiście :mellow:

#337 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 12 czerwiec 2007 - 21:33

Robercie przykosy to to co lubie najbardziej:) W dodatku jesienne, gdzie bolków bardzo dużo:)Nawet nie próbuje domyslać się co to za przynęta, bo ty jesteś zdolny do wszystkiego:):):D
ps. Ja teraz pracuje nad wirówką na moje zalewowe bolki.Jestem już tuż, tuż:)Korpus mam zmieniam tylko skrzydełka.

#338 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 12 czerwiec 2007 - 21:55

Ja skończyłem z wirówkami kilkanaście lat temu. Za długo na nie łowiłem :D Jeśli to nie tajemnica to napisz o jaki zalew chodzi. Byłem raz w Rożnowie i mi się spodobały miejscowe bolki, ale to jednak kawałek ode mnie. Dziś wypatrzyłem stadko bolków i z tego co zaobserwowałem powinny brać na mój patent. Ryby z tego miejsca są nieobliczalne i potrafią nauczyć pokory. Mam nadzieję, że je jutro pokonamy.

#339 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 czerwiec 2007 - 05:50

Ginel, jeszcze jedno pytanie. Czy to z Nidy tak ostatnio dowala tej wody. W Krakowie niżówka, na wszystkich monitorowanych dopływach też niżówka a tu woda nagle skacze o 50 cm. Jedyne wytłumaczenie tego to właśnie Nida która nie jest ujęta na stronie IMGW.

#340 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 czerwiec 2007 - 05:59

Wczoraj wyskoczyłem trochę porzucać. Nic się nie działo, bolenie wogóle się nie pokazywały. Po 1.5h godziny bezcelowego rzucania nagle pokazała się jedna, potem druga rapka. Trzy rzuty na jednego bolka załatwiły sprawę. Tak to z nimi jest. Niestety zdjęcia robił mi przygodnie napotkany wędkarz i pozostawiają dużo do życzenia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych