Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1821 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 22 sierpień 2007 - 17:05

Ja to napisałem, a boleń na tle meblościanki lub glazury, to już norma. Totalnie wyparł szczupaka. Po boleniu będą sobie robić fotki z kobito i dzieckamy :lol:

#1002 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 sierpień 2007 - 17:27

Też mam u siebie jednego wędkarza co to wszystkie bolenie wali w łeb i daje biednym ludziom. Niestety przy tym jest skuteczny. No moje sugestie że za niedługo nie będziemy mieli co łowić powiedział że wędkarze nie wyłowią boleni. Trochę z nim porozmawiałem, a że to spokojny człowiek miałem wrażenie że coś tam do niego dotarło i powiedział że weźmie sobie do serca co mówiłem. Zobaczymy? Niestety tego dnia miał juz 2 zabite bolenie :(


#1003 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:19

Też mam u siebie jednego wędkarza co to wszystkie bolenie wali w łeb i daje biednym ludziom. Niestety przy tym jest skuteczny. No moje sugestie że za niedługo nie będziemy mieli co łowić powiedział że wędkarze nie wyłowią boleni. Trochę z nim porozmawiałem, a że to spokojny człowiek miałem wrażenie że coś tam do niego dotarło i powiedział że weźmie sobie do serca co mówiłem. Zobaczymy? Niestety tego dnia miał juz 2 zabite bolenie :(



Janek,
Pilnuj swoich miejscówek :D Dzisiaj chodziły ale już wszystkie znają Twoje wobki. Jednego udało mi się upolować, pewnie ślepy albo nowicusz ale .... Owner mi pękł (jeden hak) no i spadł!!!

Pozdrawiam
Remek

#1004 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:27

Fak,
Ty to masz Remek pecha z tym zbrojeniem, albo prowokujesz jakieś gigantyczne bolki :o
Słyszałem ,ze Ownery potrafią pęknąć....widać zdarza się :wacko:

#1005 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:45

Witam Wszystkich Serdecznie!

Jest to mój pierwszy post na Tym forum i nieprzypadkowo wybrałem własnie ten temat... Otóż przeczytałem go całego i dzięki zaczerpniętej w nim wiedzy niedawno złowiłem mojego pierwszego Bolenia!

Boleń miał/ma 60cm [Ryby ZAWSZE uwalniam] Został złowiony na Narwi, czyli rzece na której łowię zdecydowanie najczęściej.

Fotkę oczywiście wstawię jak tylko sie tego nauczę ;)

http://img207.imageshack.us/img207/3388/rapaqu9.jpg


#1006 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:50

no ok fajnie! a co późnie sie stało z tym boleniem?? Jakoś krajobraz nie kojarzy mi się z naturalnym środowiskiem Bolenia

pozd JW

#1007 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:56

no ok fajnie! a co późnie sie stało z tym boleniem?? Jakoś krajobraz nie kojarzy mi się z naturalnym środowiskiem Bolenia

pozd JW



Nie czepiaj się!


Piękny boleń! Gratulacje! Witaj na naszym forum i zapraszam do częstego odwiedzania. Cieszę się, że mogliśmy pomóc.

pozdrawiam
Remek

#1008 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:57

Witam Wszystkich Serdecznie!

Boleń miał/ma 60cm [Ryby ZAWSZE uwalniam] Został złowiony na Narwi, czyli rzece na której łowię zdecydowanie najczęściej.





Witaj @Rutt, gratuluje no i ciesze sie że Nasze wiadomości po wnikliwym przeanalizowaniu pozwalają na poznanie i złowienie tej wspaniałej ryby. Narwiańskie bolenie to cięzki kawałek chleba. Wiele razy zszedłem pokonany,ale i kilka aspiusów dało sie nabrać.

p.s miejsce bardzo mi znajome, trudne aczkolwiek kryjące nie jedną rybę.

#1009 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:58

Fak,
Ty to masz Remek pecha z tym zbrojeniem, albo prowokujesz jakieś gigantyczne bolki :o
Słyszałem ,ze Ownery potrafią pęknąć....widać zdarza się :wacko:


Nie był duży ten boleń. Więc nie ma co robić z tego historii. Po prostu pękła. Bolek był na wujkowego :D Jutro cd. chociaż jutro jadę bardziej na plotkowanie :D

Pozdrawiam
Remek

#1010 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:58

[quote]
Też mam u siebie jednego wędkarza co to wszystkie bolenie wali w łeb i daje biednym ludziom. Niestety przy tym jest skuteczny. No moje sugestie że za niedługo nie będziemy mieli co łowić powiedział że wędkarze nie wyłowią boleni. Trochę z nim porozmawiałem, a że to spokojny człowiek miałem wrażenie że coś tam do niego dotarło i powiedział że weźmie sobie do serca co mówiłem. Zobaczymy? Niestety tego dnia miał juz 2 zabite bolenie :(

[/quote]


Janek,
Pilnuj swoich miejscówek :D Dzisiaj chodziły ale już wszystkie znają Twoje wobki. Jednego udało mi się upolować, pewnie ślepy albo nowicusz ale .... Owner mi pękł (jeden hak) no i spadł!!!

Pozdrawiam
Remek
[/quote]

Ja dzisiaj miałem bardzo konkretną rybę, zaciąłem ją na 9cm wobler zwarach i nie chciała z nich wyjść. W końcu po 10sek się spiął. Najlepsze że przed braniem się wogóle nie pokazał.


#1011 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:58

zdjęcie na tle narwi nie wyszło - z powodu adrenaliny związanej ze złowioną rybą ale udało się drugie foto na tle łąk, przy rzece, a domki w oddali to działki na których widać domki [narew w okolicach różana] - wiem że sprawia to dziwne wrażenie ale ryba naprawdę wróciła do wody.

Próbowaliśmy nawet zrobic fotkę z tego zdarzenia ale nie wyszła [nie widac ryby] zwykle kręcimy folmiki z wypuszczania ale teraz chciałem zrobic foto własnie dlatego że można je łatwo umieścić na forum - niestety nie udało się. Ryba za szybko odpłynęła a aparat ma słaby czas reakcji

http://img406.imageshack.us/img406/3240/91302060ew3.jpg


#1012 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:59

[quote]
Też mam u siebie jednego wędkarza co to wszystkie bolenie wali w łeb i daje biednym ludziom. Niestety przy tym jest skuteczny. No moje sugestie że za niedługo nie będziemy mieli co łowić powiedział że wędkarze nie wyłowią boleni. Trochę z nim porozmawiałem, a że to spokojny człowiek miałem wrażenie że coś tam do niego dotarło i powiedział że weźmie sobie do serca co mówiłem. Zobaczymy? Niestety tego dnia miał juz 2 zabite bolenie :(

[/quote]


Janek,
Pilnuj swoich miejscówek :D Dzisiaj chodziły ale już wszystkie znają Twoje wobki. Jednego udało mi się upolować, pewnie ślepy albo nowicusz ale .... Owner mi pękł (jeden hak) no i spadł!!!

Pozdrawiam
Remek
[/quote]

O ... 9 cm wobler. To mi się podoba :D Takie lubię.

Pozdrawiam
Remek

Ja dzisiaj miałem bardzo konkretną rybę, zaciąłem ją na 9cm wobler zwarach i nie chciała z nich wyjść. W końcu po 10sek się spiął. Najlepsze że się wogóle nie pokazał.

[/quote]


#1013 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 sierpień 2007 - 22:02

zdjęcie na tle narwi nie wyszło - z powodu adrenaliny związanej ze złowioną rybą ale udało się drugie foto na tle łąk, przy rzece, a domki w oddali to działki na których widać domki [narew w okolicach różana] - wiem że sprawia to dziwne wrażenie ale ryba naprawdę wróciła do wody.

Próbowaliśmy nawet zrobic fotkę z tego zdarzenia ale nie wyszła [nie widac ryby] zwykle kręcimy folmiki z wypuszczania ale teraz chciałem zrobic foto własnie dlatego że można je łatwo umieścić na forum - niestety nie udało się. Ryba za szybko odpłynęła a aparat ma słaby czas reakcji



No to witaj i gratulacje!! Napisz cs wiecej o okolicznościach złowienia tej ryby.. :mellow: :D

ja takiego bolka ostatni raz widziałem w czerwcu.. :D
pozd JW :D




#1014 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 22 sierpień 2007 - 22:13

Ryba nie była złowiona na typowo boleniową przynętę [jakoś mi się nie udaje łowienie na takie] wzięła przy krzaku [obok mnie] do której wrzuciłem robaka [Salmo Tiny CC] spokojnie podpłynęła do niego i capsnęła a potem już tylko hol... nie był on spokojny bo wędkarz bardzo niedoświadczony ;) zestaw delikatny i brak osoby która zawsze mi pomagała [Taty - on tym razem zaczaił się na lina w starorzeczu oddalonym o jakieś 300-400 metrów] po złowieniu tej ryby wzięłem ją pod pachę i szybko pobiegłem [dosłownie] do Taty. Krzyczałem do niego z daleka a kiedy zobaczył mnie przestraszonego i bladego z taką rybą nie wiedział co powiedziec.

Krzyknęłem tylko: Dawaj aparat. Zrobiliśmy pamiątkowe 2 fotki i ryba wróciła do wody [była zmęczona - ale odzyskała energię, jednak zrozumcie mnie - musiałem pokazac tacię tą rybę i zrobic sobie z nią foto (tata też nigdy nie złowił bolenia)].

Napatoczyło się również 2 Wedkarzy którzy przekonywali mnie że bolen to bardzo smaczna ryba i żeby ją brac [jak ja nienawidze mięsiarzy :angry: ] Powiedziałem tylko: Ale ja ją wypuszczam po czym ryba wróciła do wody i mam nadzieję że dalej zjada narwiańskie ukleje :D

PS dzięki za powitanie! również te chłodne mnie to cieszy bo widzę że zależy Ci na C&R - tak samo jak mi. :D

#1015 OFFLINE   casso

casso

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 22 sierpień 2007 - 22:20

no ok fajnie! a co późnie sie stało z tym boleniem?? Jakoś krajobraz nie kojarzy mi się z naturalnym środowiskiem Bolenia



też o tym pomyślałem, ale Narew może przecież płynać niedaleko zabudowań, chyba że się mylę :unsure:

gratuluję ryby, oby jak najwięcej takich młodych, świadomych wędkarzy

a tak przy okazji pierwszy w życiu 70-tak, co prawda nie z Odry, gdzie najczęściej łowię, ale z moich okolicznych rewirów, gdzie boleni jest sporo, co nie znaczy, że latwo je złowić, a tym bardziej tych rozmiarów :D



dzięki Patryk za pomoc

Załączone pliki



#1016 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 22 sierpień 2007 - 22:26

jeszcze raz piszę, że boleń ten tak samo jak wszystkie ryby łowione przezemnie i mojego tatę wrócił do wody! Mam sporo filmików z uwalniania ryb [nie są to okazy ale są wymiarowe] moge je Wam zaprezentować - wtedy może uwierzycie że naprawdę jestem jednym z tych nielicznych wędkarzy dla których wędkarstwo jest sportem.

Dam jeszcze to foto na tle narwi którego unikałem, ponieważ wyglądam na nim delikatnie mówiąc źle i nie chciałem takiego foto dawac na początek żebyście mnie nie kojarzyli z takim wyglądem... :mellow: teraz widzicie że miałem aparat nad wodą i foto było robione nad rzeką po czym ryba NAPRAWDĘ została uwolniona!

http://img204.imageshack.us/img204/4554/44870731uo8.jpg


#1017 OFFLINE   casso

casso

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 22 sierpień 2007 - 22:29

jeszcze raz piszę, że boleń ten tak samo jak wszystkie ryby łowione przezemnie i mojego tatę wrócił do wody! Mam sporo filmików z uwalniania ryb [nie są to okazy ale są wymiarowe] moge je Wam zaprezentować - wtedy może uwierzycie że naprawdę jestem jednym z tych nielicznych wędkarzy dla których wędkarstwo jest sportem.

Dam jeszcze to foto na tle narwi którego unikałem, ponieważ wyglądam na nim delikatnie mówiąc źle i nie chciałem takiego foto dawac na początek żebyście mnie nie kojarzyli z takim wyglądem... :mellow: teraz widzicie że miałem aparat nad wodą i foto było robione nad rzeką po czym ryba NAPRAWDĘ została uwolniona!


spoko spoko Rutt, myślę, że możesz liczyć na naszą wyrozumiałość, bynajmniej ja nie mam wątpliwości, mimo, że z natury jestem nieufny


#1018 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 sierpień 2007 - 22:34

Jerzy źle zareagował :D

Rutt, wierzymy, wierzymy. Piękna ta Twoja rzeka. Lubię właśnie takie. Łowienie jednak w nich bolków jest troszkę trudniejsze niż na Wiśle czy Odrze.

Pozdrawiam
Remek

#1019 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 22 sierpień 2007 - 22:37

dzięki remek za wsparcie...

W sumie to naprawdę sie ciesze że C&R jest dla Was tak ważne i pilnujecie tego. Właśnie DLATEGO zarejestrowałem się u Was.

tylko troszke szkoda że o Waszej nieufności przekonuje się na własnej skórze... no cóż początki są trudne. Myślę że za jakiś czas będziecie mieli do mnie zaufanie bo mam zamiar w miarę możliwości udzielać się tutaj :D

#1020 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 sierpień 2007 - 22:45

Rutt,
Po prostu przesadzili a to dlatego, że na Ogólnym wałkuje się już temat C&R od dłuższego czasu. Był poziom materii. Teraz jest już poziom cząsteczek. Jestem ciekawy kiedy będzie poziom jądra atomowego. Chyba napięcie się udziela :D Czas chyba zamknąć tamte wątki.

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych