Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

stella 98 problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 kwiecień 2013 - 13:00

<p>Witam, &nbsp;Po wielu&nbsp;latach postanowiłem&nbsp;przesmarować&nbsp;swoją nigdy nie używana i nie rozkręcaną&nbsp;STELLĘ.</p>
<p>Po rozebraniu zauważyłem&nbsp;że koło&nbsp;zębate&nbsp;delikatnie rysuje&nbsp;obudowę&nbsp;wodzika. Pierwsza&nbsp;myśl&nbsp;to skąd te rysy&nbsp;przecież&nbsp;kołowrotek&nbsp;nieużywany &nbsp;kręcony&nbsp;od&nbsp;święta&nbsp;do zabawy. Przeszły mnie ciarki co byłoby jakbym łowił.. W tym wypadku jedynym i sensownym wyjściem z mojego punktu widzenia jest podkładka na k&oacute;łko&nbsp;zębate&nbsp;po prawej stronie. Nie wiem czy&nbsp;sprawę&nbsp;bagatelizować&nbsp;i&nbsp;zostawić&nbsp;czy działać. Pozostaje zapytać&nbsp;kogoś&nbsp;kto&nbsp;się zna lepiej&nbsp;,</p>
<p>co radzicie ?</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Dzięki z g&oacute;ry.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Dodam, &nbsp;że&nbsp;kiedyś&nbsp;rozkręcałem&nbsp;Techniuma i miał taką samą dolegliwość z tym że ten zaczął&nbsp;latać&nbsp;po wodziku dopiero po mojej ingerencji, wcześniej&nbsp;tego nie było. Wychodzi na to, że&nbsp;poszczeg&oacute;lne&nbsp;elementy kołowrotka wsp&oacute;łgrają ze&nbsp;sobą&nbsp;i&nbsp;połączone&nbsp;są&nbsp;ze w spos&oacute;b bardzo precyzyjny- może&nbsp;się&nbsp;okazać&nbsp;że milimetr to przepaść..</p>

Użytkownik thibar edytował ten post 12 kwiecień 2013 - 13:34


#2 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 kwiecień 2013 - 13:44

To ja może przetłumaczę na polski ;) twojego posta :)

 

 

Witam,   Po wielu  latach postanowiłem  przesmarować  swoją nigdy nie używana i nie rozkręcaną  STELLĘ. Po rozebraniu zauważyłem  że koło  zębate  delikatnie rysuje  obudowę  wodzika. Pierwsza  myśl  to skąd te rysy  przecież  kołowrotek  nieużywany   kręcony  od  święta  do zabawy. Przeszły mnie ciarki co byłoby jakbym łowił. W tym wypadku jedynym i sensownym wyjściem z mojego punktu widzenia jest podkładka na kółko  zębate  po prawej stronie. Nie wiem czy  sprawę  bagatelizować  i  zostawić  czy działać. Pozostaje zapytać  kogoś  kto  się zna lepiej  co radzicie ?

Dzięki z góry.

Dodam,   że  kiedyś  rozkręcałem  Techniuma i miał taką samą dolegliwość z tym że ten zaczął  latać  po wodziku dopiero po mojej ingerencji, wcześniej  tego nie było. Wychodzi na to, że  poszczególne  elementy kołowrotka współgrają ze  sobą  i  połączone  są  ze w sposób bardzo precyzyjny- może  się  okazać  że milimetr to przepaść.



#3 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 kwiecień 2013 - 13:46

z japońskiego na polski dzięki :)



#4 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 12 kwiecień 2013 - 21:15

 Przeszły mnie ciarki co byłoby jakbym łowił. W tym wypadku jedynym i sensownym wyjściem z mojego punktu widzenia jest podkładka na kółko  zębate  po prawej stronie.

 

WITAM.

Po prawej stronie koła zębatego nie wolno dawać żadnych podkładek,wypaczy Pan właściwe ustawienie przekładni oraz luz międzyzębny przekładni. Nie jest to rozwiązanie problemu o ile takowy istnieje.

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak



#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2013 - 23:17

 Przeszły mnie ciarki co byłoby jakbym łowił. W tym wypadku jedynym i sensownym wyjściem z mojego punktu widzenia jest podkładka na kółko  zębate  po prawej stronie.

 

WITAM.

Po prawej stronie koła zębatego nie wolno dawać żadnych podkładek,wypaczy Pan właściwe ustawienie przekładni oraz luz międzyzębny przekładni. Nie jest to rozwiązanie problemu o ile takowy istnieje.

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak

Fakt. Odsuniemy koło od piniona w ten sposób. Ktos na forum juz miał ten problem i podpiłowywał, z tego co pamiętam. A dlaczego tak jest w nowym młynku to tylko Pan Józef może wiedzieć.

U mnie też Stella 98 jest w użyciu. Aż mnie korci , żeby sprawdzić czy koło też szlifuje obudowę wodzika... 



#6 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 13 kwiecień 2013 - 07:57

http://jerkbait.pl/t...nie-ciasnego/   :ph34r: :ph34r: :ph34r:



#7 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 kwiecień 2013 - 11:02

Fakt. Odsuniemy koło od piniona w ten sposób. Ktos na forum juz miał ten problem i podpiłowywał, z tego co pamiętam. A dlaczego tak jest w nowym młynku to tylko Pan Józef może wiedzieć.

U mnie też Stella 98 jest w użyciu. Aż mnie korci , żeby sprawdzić czy koło też szlifuje obudowę wodzika... 

szlifowanie odpada nie zrobię tego... Sprawdzę kołowrotek po rybkach i zobaczę co dalej .....  godski - odradzam Ci rozkręcanie sprzętu tylko po to żeby sprawdzić czy wszystko ok. Nie rób tego !! Bo ja miałem taki fajny sprzęt Amerykański ;) ze mucha nie siadała , po zabiegu już nie taki fajny... 

 

Pozdrawiam



#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2013 - 13:11

szlifowanie odpada nie zrobię tego... Sprawdzę kołowrotek po rybkach i zobaczę co dalej .....  godski - odradzam Ci rozkręcanie sprzętu tylko po to żeby sprawdzić czy wszystko ok. Nie rób tego !! Bo ja miałem taki fajny sprzęt Amerykański ;) ze mucha nie siadała , po zabiegu już nie taki fajny... 

 

Pozdrawiam

Nie odradzaj. Ja już tego typu sprzętów kilkadziesiąt sztuk rozkręciłem i wprawę mam. Ale na początku problemy były.



#9 OFFLINE   M.Red

M.Red

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaRyjewo
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Reducha

Napisano 13 kwiecień 2013 - 13:15

Witam

Moim skromnym zdaniem, po rozebraniu w prawie każdym młynku koło zębate ociera obudowę wodzika i spowodowane jest to zapewne tym iż koło zębate nie jest wtedy w prawidłowej pozycji tak jak w złożonej obudowie. Dla mnie jest to coś normalnego, najważniejsze żeby w prawidłowo złożonej obudowie tego nie robił.



#10 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 13 kwiecień 2013 - 21:07

Witam

Moim skromnym zdaniem, po rozebraniu w prawie każdym młynku koło zębate ociera obudowę wodzika i spowodowane jest to zapewne tym iż koło zębate nie jest wtedy w prawidłowej pozycji tak jak w złożonej obudowie. Dla mnie jest to coś normalnego, najważniejsze żeby w prawidłowo złożonej obudowie tego nie robił.

Witam.

 

I tu jest pies pogrzebany.

 

Praktycznie nie ma takiej możliwości aby po prawidłowym zmontowaniu coś takiego występowało.

Fakt - po zdemontowaniu pokrywki i kręceniu mechanizmem może to wystąpić,ale wtedy koło zębate jest swobodne i może ocierać o obudowę (suport)

wodzika i nie należy się tym przejmować.

Po zamontowaniu pokrywki z łożyskiem na pewno taki problem nie występuje.

Wśród wielu serwisowanych kołowrotków miewałem przeróżne zagadki zarówno w nowych jak i już długo używanych.

Zatem nie twierdzę tak do końca że wspomniany przypadek nie może mieć miejsca..

Nie wiem jaki jest ogólny stan młynka,bo najgorsze przypadłości zazwyczaj dotyczą tych już zajechanych i zaniedbanych.

Stella 98 to nie prawdopodobne dla tego młynka,na pewno były tam rysy Panie Mariuszu?

( jeśli tak,to układały by się w charakterystyczny sposób ).

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak



#11 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 kwiecień 2013 - 21:58

Rysy to już Pan dopisał, ja napisałem że koło zębate delikatnie rysuje obudowę wodzika, Nie ma rys jakich by Pan chciał.  Proszę niczego nie insynuować.



#12 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2013 - 22:08

Kolega z potężnym doswiadczeniem chciał pomóc a Ty piszesz, że insynuuje. I bądź tu pomocny.

Efektem rysowania są rysy i zarysowania, czyż nie????


Użytkownik godski edytował ten post 13 kwiecień 2013 - 22:09


#13 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 kwiecień 2013 - 22:21

Złóż kołowrotek do kupy i zobacz jak pracuje, jak coś bedzie rysowało, to maślanej pracy nie będzie. Wtedy będziesz myślał co jest przyczyną.



#14 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 kwiecień 2013 - 22:40

Dzięki Kolego tak własnie zrobiłem.

Dzisiaj trochę siedziałem nad tym, wydaje się być wszystko ok. Sam jestem trochę zdziwiony bo nic nie ociera w tej chwili, a ryski zauważyłem jak wykąpałem obudowę w benzynie ekst.



#15 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 kwiecień 2013 - 22:46

Pokręć kołowrotkiem z 20 minut. Smar sie porozchodzi i powinien kręcić elegancko. Zaraz po złożeniu nie ma co się sugerować, nieraz jak kołowrotek jest dobrze spasowany to słychac dziwne odgłosy póki smar się nie rozejdzie.


Użytkownik sol321 edytował ten post 13 kwiecień 2013 - 22:46


#16 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2013 - 22:54

I po smarowaniu kręci ciężej niż jak jest suchy. Ale za to maślanie.



#17 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 kwiecień 2013 - 22:55

Kolega z potężnym doswiadczeniem chciał pomóc a Ty piszesz, że insynuuje. I bądź tu pomocny.

Efektem rysowania są rysy i zarysowania, czyż nie????

Cieszę się bardzo że Pan Józef podjął temat  bo równie dobrze mógł tego nie zrobić..

Dzięki :)



#18 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 kwiecień 2013 - 23:01

I po smarowaniu kręci ciężej niż jak jest suchy. Ale za to maślanie.

 

Ja to lubię jak mi mlynek chodzi maslanie i lekko, ale nie wszystkie maja takie predyspozycje :)



#19 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 kwiecień 2013 - 23:11

kiedyś przesmarowałem stradica gtm przed smarowaniem sam się kręcił, po smarowaniu nie było tak fajnie.



#20 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 kwiecień 2013 - 23:21

kiedyś przesmarowałem stradica gtm przed smarowaniem sam się kręcił, po smarowaniu nie było tak fajnie.

z którego roku ? gtm, x gtm, czy późniejszą konstrkcję ?