Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problem z wypuszczaniem powietrza z pontonu po zimie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MaSsAcReR

MaSsAcReR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Bartek

Napisano 13 kwiecień 2013 - 14:07

Witam. Otoz mam pewien problem, a mianowicie dzis, po przerwie zimowej postanowilem przygotowac swoj ponton do nowego sezonu. Niestety gdy go rozwinalem i chcialem z niego za posrednictwem pompki spuscic reszte powietrza nie dalo sie. Co ciekawe ponton daje sie normalnie napompowac ta sama pompka jednak kiedy przeloze koncowke na opcje odsysania powietrza pompka sie zacina. Myslalem na poczatku, ze to wina pompki, jednak po kupnie nowej problem pozostal. Powietrze da sie spuscic kiedy zawory sa wcisniete jednak wowczas po odlaczeniu koncowki pompki ponton znow zasysa powietrze (co akurat jest normalne). W pozycji zaworow do pompowania/odpompowywania daje sie tylko pompowac ponton. Gumiak lezal cala zime w piwnicy i bylo w nim ciut powietrza. Ostatni raz plywalem nim w grudniu podczas mrozu. Czy mial ktos kiedys podobny problem i jak sobie z tym poradzic? Co najdziwniejsze dotyczy to wszystkich 3 zaworow i nawet kila tak wiec raczej odpada opcja ze zepsul sie ktorys zawor. Dziekuje za pomoc



#2 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 13 kwiecień 2013 - 14:42

zassaj odkurzaczem powietrze. ponton z tworzywa gumowego?

#3 OFFLINE   MaSsAcReR

MaSsAcReR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Bartek

Napisano 13 kwiecień 2013 - 14:46

ponton proscan 330 



#4 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 08 maj 2013 - 11:54

Nie chciałem zakładać podobnego wątku więc napiszę tutaj.

 

U mnie problem był troszkę inny a mianowicie gdy napompowałem powietrze do komór stwierdziłem iż powietrze uchodzi wokół zaworu.

Zdziwiło mnie to bo myślałem że zawory się rozszczelniły lub puścił klej wokół.

Po szybkim telefonie do Tokarexu miły Pan poinformował mnie iż wystarczy nabyć u nich klucz za 12 zl do skręcania zaworów gdyż składa się on z dwóch elementów wewnątrz i na zewnątrz pływaka i wystarczy tylko skręcić mocniej te dwa elementy i problem samoistnie zniknie.

Pozdrawiam gumiarzy :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych