Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz brodzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 kwiecień 2013 - 09:42

Witam

W tym roku w naszym kole nastąpiła zmiana prezesa.Dziś podczas wizyty nad wodą ukazała mi się taka tablica.Z nóg zwala mnie punkt 10 !!!!!! Czy nowy prezes może zakazać brodzenia mimo iż woda jest wodą PZW ?

Załączone pliki



#2 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 kwiecień 2013 - 10:11

To już tam nie jadę, namiot może mi się nie zmiescić w pasie tylko 5m od linii brzegowej, samochód tak blisko postawić to też ryzyko.Przyczepa , no mała to jeszcze na 10 metrach od wody się zmieści. W sumie to napiszę o interpretację przepisu czy będę mógł łowić popperem. Takie mam nieprzepisowe że jak szarpnę to piętrzą wodę.

 

A tak w ogóle to w tym kole wszyscy zdrowi?


  • Pumba, haja1978 i duzers lubią to

#3 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 14 kwiecień 2013 - 10:24

Nie znam tej wody, ale z tym punktem w większości naszych wód się zgadzam. Malutkie ciurki są demolowane przez "brodzących". Ja dla zdeptanych pięknych wód mówię zdecydowanie nie, niszczy się dużo więcej niż nam się wydaje.

 

Ps. Mówię o wodach pstrągowych tylko i wyłącznie ;)



#4 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 kwiecień 2013 - 10:27

Jezeli woda należy do PZW to prezesowi i zarządowi Waszego koła nic do tego i może tą tablicę sobie wsadzić w cztery litery, natomiast gdyby zbiornik należał do koła to zarząd może ustanowić własne śmieszne przepisy. Ja przeważnie łowię na wodach PZW i przepisy ustanawia  w moim przypadku Nadnotecki Okręg PZW. Jak masz te żółte pozwolenie to tam wszystko powinno być wyszczególnione co wolno, a co nie, tak jak np. u mnie wymiar ochronny okonia już kilka lat to 18 cm. :)



#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 kwiecień 2013 - 10:37

Poczytajcie dobrze te cudowne obostrzenia.O lęgowisku ptaków to słyszałem, natomiast o legowisku raczej nie.Powinni tablicę przed wywieszeniem dać do sprawdzenia i korekty poloniście :D .

To jest totalna porażka, wynika że z PZW to jakieś matoły są w zarządzie.Mózg się lasuje jak coś takiego czytam!!!!!!


  • Dienekes i duzers lubią to

#6 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 14 kwiecień 2013 - 10:45

Jedno jest pewne,Zarzad koła 68 ma poważny problem z poprawna polszczyzna.


  • duzers lubi to

#7 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 kwiecień 2013 - 10:48

Lepiej zapytać u żródła czyli w okręgu PZW, czy wydało jakiś przepis, na podstawie którego koło 68 Łagiewniki ustawiło tą tablicę.



#8 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 14 kwiecień 2013 - 11:22

pkt. 6 jest dość zabawny  :D



#9 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 14 kwiecień 2013 - 14:57

Chodziło zapewne o to aby ograniczyć ilość spinningistów. Przeszkadzają panu prezesowi łowić na robaka z gruntu... A i są konkurencją dla "leśnych dziadków" łowiących na żywca..



#10 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 kwiecień 2013 - 15:28

Punkt 6 rewelacja : nie łowić " ryb z urządzeniami piętrzących wodę" - a nóż jeszcze ktoś zabierze takie urządzenie do domu ?? :)


  • duzers lubi to

#11 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 14 kwiecień 2013 - 16:22

..........a może nie wolno łowić jak te urządzenia łowią, bo jak inaczej nie łowić z urządzeniami??? :lol:  :lol:



#12 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 17:01

a jak z rybami na tamie? nie byłem tam z 15lat.



#13 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 kwiecień 2013 - 21:07

Witam,

 

Warto zwrócić uwagę, że jest to zbiornik zaporowy o powierzchni 12 h, gdzie blisko hektar wody jest przeznaczony wyłącznie dla ryb - tarlisko.  Pomysł wprowadzenia zakazu " spiningowania w wodzie ( brodzenia w wodzie)" jest wynikiem wszechstronnej   nieudolności osób zarządzających  tym obiektem.

 

Owa uchwała  Koła, podszywająca się pod decyzję ZO jest celwym wprowadzeniem w błąd wędkarzy za co prezes koła w Łagiewnikach odpowie. Sprawa została zgłoszona do PSR. Na ten moment już wiadomo, że zakaz został wprowadzony bez żadnego uzgodnienia z  ZO i Pan prezes zostanie uświadomiony że tego typu regulacje może wprowadać sobie w oczku na swojej posesji.

 

Ta sprawa dotyczy zbiornika w Łagiewnikach, to jednak jestem pewien że takie sytuacje mnożą się w naszym kraju. Jak nie stowarzyszenia na wodach skarbu państwa, to wprowadzanie uchwał zakrapianych alkoholem. 

 

Musimy Koledzy pilnować swoich spraw, bo jednak szlachetna działalność społecznie nie zawsze idzie w parze z kompetencjami a powstałe lewe uchwały są często wynikiem czystej złośliwości.    


Użytkownik duzers edytował ten post 15 kwiecień 2013 - 11:17

  • homax lubi to

#14 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 kwiecień 2013 - 07:52

duzers no to od 1-go maja zaczynamy brodzenie:)
  • jasny92 lubi to

#15 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 kwiecień 2013 - 11:28

Stone już skomptetowałem przynęty. 

 

Mitras pytałeś o rybostan. Jesli chodzi o drapieznika to jest na co tam polować, w każdym roku pada kilka grubych  sztuk sandacza, trafiają się także duże szczupaki i sumy. Białej ryby też jest sporo, choć ma utrudniony żywot za sprawą  rybaków mielących przez maszynkę  niemal na miejscu swoją zdobycz. No ale kotlety podobno dobre. ;)



#16 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 15 kwiecień 2013 - 12:18

Poza źle artykułowanymi stwierdzeniami oraz pkt.6 [nie mam pojęcia o co chodzi z tymi urządzeniami piętrzącymi wodę] gospodarz wody[w tym wypadku zarząd koła] ma prawo wprowadzić takie obostrzenia poprzez podjęcie stosownej uchwały.  Decyzja taka powinna być poparta takimi uwarunkowaniami jak na przykład - tarlisko, zapewnienie swobodnego dostępu do wody, zakaz brodzenia ze względu na przepuszczalność dna lub poruszenie osadów i uwolnienie związków chemicznych pogarszających właściwości fizykochemiczne wody i wiele, wiele innych powodów, dodam, że nie zawsze zgodnych z oczekiwaniami wędkarzy.  Protesty zwykle też nie wiele dają a jedyna droga do zmian, to zebrania wyborcze i aktywne w nich uczestnictwo!  Może zamiast podnoszenia larum na forum ogólnopolskim należało by zadzwonić i poinformować o popełnionych błędach i umówić się na spotkanie z zarządem celem wyjaśnienia pewnych kwestii.  Gdyby jednak okazało się to niemożliwe -zarząd nie chciałby rozmawiać albo jego argumenty były by nie do przyjęcia, to radzę o poproszenie wyjaśnienia na piśmie i dopiero na takiej podstawie interwencję w zarządzie okręgu[również pisemną].  Inne drogi w zasadzie będą ignorowane [wiem z doświadczenia].  PSR działa na podstawie ustawy i przy współpracy z SSR - ta wywodzi się z macierzystych kół i wykonuje zarządzenia zarządów i tu raczej taryfy ulgowej nie należy się spodziewać i jeśli nie mandat, to przynajmniej wniosek do sądu koleżeńskiego może się trafić.



#17 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 kwiecień 2013 - 14:10

Ruta czytaj powyżej, tablica została  postawiona nielegalnie. Nie ma nawet nr uchwały Koła czy Okręgu. PSR wypowiedziała się w tej sprawie - stosujemy się do RAPR i uchwał ZO, uchwała koła dla członków.

 

Larum się przyda, mam nadzieje że dzięki temu nie będzie takiej samowolki. cdn.



#18 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 kwiecień 2013 - 14:29

rutra zakaz brodzenia to po prostu widzimisie jednego i drugiego których brodzący kłują w oczy ...... ja nie widzę innego wytłumaczenia.My brodzący ,których na tym sporym zbiorniku jest raptem 5-ciu na krzyż , niby przeszkadzamy innym wędkującym.Nigdy ale to nigdy nikt mi nie zwrócił uwagi że stoje za blisko jego wędek.Ktoś przecież wymyślił stosowne odległości między wędkującymi o których mowa w regulaminie.Wystarczy się tylko do nich stosować i wszyscy będą zadowoleni.Jak dla mnie zmiana regulaminu łowiska powinna być poparta konkretnymi argumentami a nie jakimiś wizjami bo wypciu sfermentowanego soku z gumijagód i chęcią zagarnięcia wody tylko dla siebie.Niby jakim prawem


  • jasny92 lubi to

#19 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:27

Pomijając prawne aspekty tego tworu, warto go przenieść do działu "jerkbait się śmieje".



#20 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 16 kwiecień 2013 - 16:51

Panowie, są wody PZW gdzie niema gospodarza i tam łowimy w/g RAPR [też nie zawsze, ponieważ mogą być podniesione wymiary ochronne i wydłużone okresy oraz stosowane inne obostrzenia ale rzadko się to zdarza] , tam, gdzie woda ma gospodarza[koło,klub],tam pewne obostrzenia są stosowane i wcale nierzadko chociaż nie do końca na "widzi mi się" bo trzeba się konsultować z zarządami okręgów.  Prężny zarząd koła mający swych przedstawicieli we władzach okręgu może wprowadzać różne obostrzenia, czasami absurdalne dla szeregowych członków PZW-znam przypadki,  gdzie prężny zarząd koła wyłączał swoje wody z ogólnego dostępu[tylko dla swoich członków i za zgodą władz okręgu] oraz wprowadzał podobne zakazy, jak te na tej nieszczęsnej tablicy[błędy językowe całkowicie wypaczające znaczenia formułowań] i protesty członków innych kół z okręgu na niewiele się zdały.  To taki kraj, gdzie łatwo się wprowadza zakazy-nakazy ale uchylić to już nie ma komu[np. ochrona niektórych gatunków ssaków i ptaków nadmiernie rozmnożonych i nadal z uporem chronionych] a jedyna droga do zmian, to branie czynnego udziału w zarządzaniu-czyli kandydować i jeszcze raz kandydować a przynajmniej być widocznym i postulować swoje racje.  Najlepiej ławą panowie, wtedy siła!


  • duzers lubi to