Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Uchwyt / mocowanie przetwornika echosondy


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1290 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 post贸w
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 kwiecie艅 2013 - 11:28

Witam,

 

Panowie , jak montujecie przetwornik echosondy na dwup艂aszczowych 艂odziach  z grubymi burtami ?

Widzia艂em jakie艣 uchwyty na przyssawce ,ale boje si臋 ,偶e zgubie przetwornik przy szybszym p艂ywaniu :huh:

 

pozdro.

M.


  • DP Fishing lubi to

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 kwiecie艅 2013 - 12:15

przyssawke standardow膮 sobie odpusc. najprostsza droga i najpewniejsza to zakup uchwytu do noszenia szyb - posiada dwie ssawki - tniesz na pol + pol godziny na przystosowanie i masz z glowy

 

UWAGA: trzyma na gladkiej powierzchni!!!!!! 


  • piter731 lubi to

#3 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 post贸w
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 kwiecie艅 2013 - 12:24

To jeden patent ju偶 mamy, dzi臋ki @mifek :)

 

Kto艣 ma jeszcze jakie艣 pomys艂y?



#4 OFFLINE   pi_ter

pi_ter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 post贸w
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imi臋:Piotr

Napisano 18 kwiecie艅 2013 - 12:34

PL-AES220 (jest te偶 jego d艂u偶sza wersja)  nie wiem dok艂adnie ile obejmie, ale my艣l臋 ze te kilkana艣cie na pewno (nie wiem czy to dla Ciebie nie za ma艂o). Mog臋 wieczorem poda膰 w cm


U偶ytkownik pi_ter edytowa艂 ten post 18 kwiecie艅 2013 - 12:35


#5 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 post贸w
  • Lokalizacjaziemia
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 18 kwiecie艅 2013 - 12:52

Czyta艂em gdzie艣 o smarowaniu przyssawki kremem Corega do protez. Po aplikacji tego kremu/kleju przyssawka jest pono膰 nie do oderwania i trzyma si臋 tez na mniej g艂adkich powierzchniach. Sam tego nie testowa艂em.



#6 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 post贸w
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 kwiecie艅 2013 - 12:56

Opr贸cz tego ,偶e burta ma te kilkana艣cie cm to jeszcze od wewn膮trz jest du偶y skos ,wi臋c zwyk艂e uchwyty raczej odpadaj膮, ale dzi臋ki :)

PL-AES220 (jest te偶 jego d艂u偶sza wersja)  nie wiem dok艂adnie ile obejmie, ale my艣l臋 ze te kilkana艣cie na pewno (nie wiem czy to dla Ciebie nie za ma艂o). Mog臋 wieczorem poda膰 w cm


  • Sandre lubi to

#7 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 post贸w
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 18 kwiecie艅 2013 - 13:34

PL-AES220 (jest te偶 jego d艂u偶sza wersja)  nie wiem dok艂adnie ile obejmie, ale my艣l臋 ze te kilkana艣cie na pewno (nie wiem czy to dla Ciebie nie za ma艂o). Mog臋 wieczorem poda膰 w cm

mam ten uchwyt i mocowanie wy艂膮cznie do paw臋偶y. Jakby艣 chcia艂 zamocowa膰 na burcie to przetwornik b臋dzie prostopadle do 艂odzi. Mocowanie do burty odpada.



#8 OFFLINE   pi_ter

pi_ter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 post贸w
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imi臋:Piotr

Napisano 18 kwiecie艅 2013 - 14:11

mam ten uchwyt i mocowanie wy艂膮cznie do paw臋偶y. Jakby艣 chcia艂 zamocowa膰 na burcie to przetwornik b臋dzie prostopadle do 艂odzi. Mocowanie do burty odpada.

 

te偶 mam ten uchwyt, a poniewa偶 kilka dni temu rozebra艂em go na czynniki pierwsze wydaje mi si臋 偶e da si臋. W zasadzie to po rozebraniu go zauwa偶y艂em, 偶e przek艂adaj膮c doln膮 cz臋艣膰 w jedn膮 lub w drug膮 stron臋 uzyskuje si臋 uchwyt do burty (bo tak go chyba opisuje producent). Swoj膮 drog膮 to robi膮c przymiarki odnios艂em wra偶enie 偶e ten uchwyt mocowany do paw臋zy jest jakby odwrotnie (ten element do monta偶u przetwornika) - wg mnie gdyby by艂 odwrotnie by艂oby to bardziej naturalnie. Wr臋cz zaryzykowa艂bym stwierdzenie, 偶e on bardziej pasuje na burty i dzi贸b ni偶 na ruf臋 - ale mo偶e si臋 nie znam.

Generalnie je艣li o mnie chodzi, to troch臋 go skr贸ci艂em, troch臋 podklei艂em i przetwornik na pontonie trzyma艂 przetwornik tak jak ksi膮偶ka pisze, przy monta偶u na sta艂e do 艂贸dki ;-)


  • Ostlander lubi to

#9 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 post贸w
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 18 kwiecie艅 2013 - 14:22

te偶 mam ten uchwyt, a poniewa偶 kilka dni temu rozebra艂em go na czynniki pierwsze wydaje mi si臋 偶e da si臋. W zasadzie to po rozebraniu go zauwa偶y艂em, 偶e przek艂adaj膮c doln膮 cz臋艣膰 w jedn膮 lub w drug膮 stron臋 uzyskuje si臋 uchwyt do burty (bo tak go chyba opisuje producent). Swoj膮 drog膮 to robi膮c przymiarki odnios艂em wra偶enie 偶e ten uchwyt mocowany do paw臋zy jest jakby odwrotnie (ten element do monta偶u przetwornika) - wg mnie gdyby by艂 odwrotnie by艂oby to bardziej naturalnie. Wr臋cz zaryzykowa艂bym stwierdzenie, 偶e on bardziej pasuje na burty i dzi贸b ni偶 na ruf臋 - ale mo偶e si臋 nie znam.

Generalnie je艣li o mnie chodzi, to troch臋 go skr贸ci艂em, troch臋 podklei艂em i przetwornik na pontonie trzyma艂 przetwornik tak jak ksi膮偶ka pisze, przy monta偶u na sta艂e do 艂贸dki ;-)

 

Fakt nie pr贸bowa艂em przek艂ada膰 tej dolnej cz臋艣ci a偶 sprawdz臋 w domu czy to da si臋 :) Fabrycznie zrobiony by艂 pod monta偶 do paw臋偶y.



#10 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Marcin

Napisano 18 kwiecie艅 2013 - 20:24

Ja p艂ywa艂em w zesz艂ym sezonie z przyssawk膮 i na palcach jednej r臋ki policzy艂bym ilo艣膰 razy kiedy mi odpad艂a. Zamocowanie na sznureczku sprawia, 偶e wskakuje do 艂贸dki ;). Dodam, 偶e trzyma przy pr臋dko艣ci 35km/h, a nie jakim艣 pyrkaniu.
Kupi艂em orygina艂 Lowrance i nie ma problem贸w.

#11 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 post贸w

Napisano 20 kwiecie艅 2013 - 11:34

je偶eli masz skos na paw臋偶y od wewn膮trz, przy dokr臋caniu 艣ruby przy tym uchwycie b臋dzie ci zje偶d偶a艂 , zastosowa艂em prosty patent- w miejscu gdzie  styka si臋 艣ruba dociskowa uchwytu z paw臋偶膮 przykr臋ci艂em nakr臋tk臋 od pepsi. To bardzo wa偶ne 偶eby by艂a od pepsi ;)



#12 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 post贸w
  • Lokalizacjama艂opolskie\艂贸dzkie

Napisano 07 luty 2014 - 10:06

przyssawke standardow膮 sobie odpusc. najprostsza droga i najpewniejsza to zakup uchwytu do noszenia szyb - posiada dwie ssawki - tniesz na pol + pol godziny na przystosowanie i masz z glowy

 

UWAGA: trzyma na gladkiej powierzchni!!!!!! 

 

Cze艣膰 mifek,

Czy m贸g艂by艣 wrzuci膰 fotki z uchwytem jaki opisa艂e艣? Ewentualnie napisa膰 jak zaimprowizowa艂e艣 sam uchwyt na transcuder w swojej konstrukcji? Zamierzam zrobi膰 co艣 podobnego i chcia艂bym zobaczy膰 jak to u Ciebie wygl膮da.

 

Pozdrawiam.



#13 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk

Napisano 07 luty 2014 - 11:23

A ja to przerabia艂em ponad 12lat temu z uchwytem do szyb i jest kicha . Jak masz now膮 艂贸d藕 z pi臋knym l艣ni膮cym 偶elkotem jest ok a jak trafisz na malowan膮 albo stara jest kicha i nie trzyma a przy odpadaniu bardzo 艂atwo uszkodzi膰 kwarc w 艣rodku i pozamiatane z takim patentem. Misiek ma pi臋kny 偶elkot i si臋 nie martwi skorupami retro jakich 90% jest na przystaniach .



#14 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 post贸w
  • Lokalizacjama艂opolskie\艂贸dzkie

Napisano 07 luty 2014 - 12:18

A ja to przerabia艂em ponad 12lat temu z uchwytem do szyb i jest kicha . Jak masz now膮 艂贸d藕 z pi臋knym l艣ni膮cym 偶elkotem jest ok a jak trafisz na malowan膮 albo stara jest kicha i nie trzyma a przy odpadaniu bardzo 艂atwo uszkodzi膰 kwarc w 艣rodku i pozamiatane z takim patentem. Misiek ma pi臋kny 偶elkot i si臋 nie martwi skorupami retro jakich 90% jest na przystaniach .

Przystaniowe skorupy te偶 mnie nie martwi膮 ;) Moja 艂贸dka jest z g艂adkiego laminatu dlatego my艣l臋, 偶e powinno si臋 trzyma膰 i b臋d臋 wdzi臋czny za instrukcje jak zaadoptowa膰 taki uchwyt do szyb ;)



#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2014 - 19:01

Wedlug moich dotychczasowych spostrzezen.....jakby nie patrzyl biorac pod uwage rozliczne sytuacje zwiazane z wedkowaniem, jak bumerang powraca pomysl przykrecanego imadlem do pawezy/burty wysiegnika.

Ze wszystkimi jego zaletami i minusami...jezeli sie nie da przykrecic normalnie imadlem w poprzek burty, co daje ta przewage, ze mozna go 1 ruchem podniesc (jest caly szereg syt., ze z przetwornikiem nie da sie plywac szybko wzglednie nie bardzo jest po co)...to zawsze mozna go zlapac pionowo, zaczepiajac za wystajacy kolnierz burty (raczej odpada wowczas numer z podnoszeniem i trzeba go (k.. mac) caly czas odkrecac (w tym m-cu podziekowania dla konstrukcji z tak "szerokimi" burtami/ pawezami, ze nie lapie go imadlo))

Jest 1 warunek - uchwyt przetwornika musi byc wykonany z dobrych materialow....a najczesciej widuje sie jeden model - z plastikowymi elementami zaciskajacymi rurke - jak dla mnie 1 razowy...

 

Tutaj jest metalowy (znaczy co potrza jest metalowe ;) ):http://sklep.thymall...rnika_echosondy

 

Gumo



#16 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Seba

Napisano 12 luty 2014 - 20:50

Posiadam i chwale sobie ten uchwyt.Mocny,dobra jako艣膰 i mo偶liwo艣膰 podnoszenia o 90o

bf92c4b660c33c94med.jpg



#17 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 luty 2014 - 21:13

Z nieba mi spadliscie :D Zamawiam ! Nie mialem przekonania do tych plastykowych imadelek, a uchwyt jakis do wiosny kupic musze.



#18 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 post贸w
  • Lokalizacjama艂opolskie\艂贸dzkie

Napisano 12 luty 2014 - 22:01

Dzi臋kuj臋 za odpowiedzi, chyba te偶 p贸jd臋 jednak w stron臋 tego uchwytu. Korzystaj膮c z okazji - zamierzam dokupi膰 te偶 akumulator i torb臋 ze skrzynk膮 pod aku do echa Lowrance Mark 5x Pro. Czy standardowy zestaw tego typu b臋dzie okej?
http://allegro.pl/ze...3933423361.html



#19 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 post贸w

Napisano 12 luty 2014 - 22:17

Raczej tak, cho膰 nie wiadomo dlaczego kto艣 wymy艣li艂 takie otwieranie covera, by klapa po otwarciu by艂a skierowana do do艂u a nie do g贸ry... 


U偶ytkownik n15 edytowa艂 ten post 12 luty 2014 - 22:17


#20 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 post贸w
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imi臋:Bartosz

Napisano 12 luty 2014 - 22:42

Dzi臋kuj臋 za odpowiedzi, chyba te偶 p贸jd臋 jednak w stron臋 tego uchwytu. Korzystaj膮c z okazji - zamierzam dokupi膰 te偶 akumulator i torb臋 ze skrzynk膮 pod aku do echa Lowrance Mark 5x Pro. Czy standardowy zestaw tego typu b臋dzie okej?
http://allegro.pl/ze...3933423361.html

Pomy艣l o tej :

http://www.sklepsumo...dor-p-1805.html

Jest o niej troch臋 na forum.

http://jerkbait.pl/t...-torba-na-echo/


U偶ytkownik makamba edytowa艂 ten post 12 luty 2014 - 22:43

  • Darek eszczupak lubi to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych


    Google (1)