Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Futerał do transportu wędek Frabill Pack-A-Pole Model 7000 - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 listopad 2005 - 17:06

Witam,
Mam przyjemność ogłosić, że na jerkbait.pl ojawił się kolejny artykuł http://jerkbait.pl/?p=47. Tym razem Pitt radzi w jaki sposób transportować sprzęt używając futerału do transportu wędek Frabill Pack-A-Pole Model 7000. Zapraszam do lektury.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2005 - 21:03

Fajny zasobnik...tylko tak mi sie nasowa refleksja,ze rzadko na dluzszym wyjezdzie wystarczaja dwie wedki (przynajmniej mnie).
Tutaj, co prawda jest mozliwosc spakowania ich z kolowrotkami oraz...przynetami.
Nam sprawdzila sie ostatnio duza Bazooka, do ktorej moze wejsc z 10szt. sredniej mocy wedek lub ok. 6szt. duzej mocy, z duzymi przelotkami (pod stala szpule).
Trzeba tez wziac pod uwage, wybierajac sie na dalekie lowy, czy czasem nasze linie lotnicze nie ograniczyly max. dlugosci bagazu.
W Lot bodajze ta dlugoscia jest 180cm..
Gumo

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 listopad 2005 - 08:29

Witam,
Mnie to Pitt narobił wielkiego smaka nie tylko tym jabłecznikiem ale tym futerałem również. Czy widzieliście gdzieś takie tuby w Polsce? Jaki jest tego koszt. Szczerze, bardzo mi się spodobało takie rozwiązanie.

Gumo, gdzie ty jeździsz? Do Szwecji biorę 2 (słownie: 2) kije. Jeden standardowy jerkowy (mocny), drugi troszkę deliktaniejszy do 60g. Mam wszystko czego potrzebuję. Oczywiście mówię o wyjazdy w szkiery, bo gdybym jechał na wodę gdzie można trollować to sytuacja troszkę by się zmieniła :D

Pozdrawiam
Remek


#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2005 - 08:37

delikatniejszy czyli do 60 gram - ha ha, taki tekst mogl pasc tylko na jerkbaicie :mellow: :mellow: :mellow:

no, w sumie na jakiejs karpiowej stronie tez mialby racje bytu :unsure:

pozdruffka

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 listopad 2005 - 08:44

Friko, racja :D :mellow: ... Moim zdaniem jednak na szkiery nie opłaca się brać niczego delikatniejszego.

Pozdrawiam
Remek


#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 listopad 2005 - 09:49

wedlug mnie rozwiazanie jest dobre i wygodne, a ilosce wedek wchodzacych do srodka mi w zupelnosci wystarcza B)

#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2005 - 09:52

Ja na przyklad poza woblerowymi palkami wzialbym cos o miekszej szczytowce na spore gumy.
Jesli dochodzi troling to spokojnie dwa takie futeraly dla mnie malo. Mam tez zwyczaj zabrac jakis kijek zapasowy...
Ale jak powiedzialem, bardzo fajna taka rzecz, podobna tuba, jezeli jedzie sie w zasadzie pojerkowac 2szt. wystarcza.
Ale...cos mi sie zdaje, ze Pitt pisal kiedys, ze jest jeszcze model na wieksza ilosc wedek.
Oczywiscie w Polsce dobrze jest, jak jakiekolwiek tuby sa dostepne. Najczesciej spotykane sa proste rurki z roznych mat., gdzie wchodzi 1 - 2 wedki.
Z zasobnikow z prawdziwego zdarzenia wystepuje wspomniana Bazooka w roznych wielkosciach i srednicach. Pamietam, ze koszt takiej duzej, gdzies ze 12cm srednicy wewnatrz to ok. 300pln(dwiesciekilkadziesiat)
To zdaje sie ten model.
Gumo

#8 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 29 styczeń 2008 - 11:13

Cześć Panowie

ze źródeł zbliżonych do dobrze poinformowanych wiem, że ten produkt powinien być niedługo dostępny w sklepach wędkarskich w Polsce.. Jak tylko będę wiedział coś więcj dam znać. Ja osobiście również używam tej tuby i mogę o niej pisać tylko w superlatywach.

Pozdrawiam,

#9 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 12:31

Witam,
Mnie to Pitt narobił wielkiego smaka nie tylko tym jabłecznikiem ale tym futerałem również. Czy widzieliście gdzieś takie tuby w Polsce? Jaki jest tego koszt. Szczerze, bardzo mi się spodobało takie rozwiązanie.

Gumo, gdzie ty jeździsz? Do Szwecji biorę 2 (słownie: 2) kije. Jeden standardowy jerkowy (mocny), drugi troszkę deliktaniejszy do 60g. Mam wszystko czego potrzebuję. Oczywiście mówię o wyjazdy w szkiery, bo gdybym jechał na wodę gdzie można trollować to sytuacja troszkę by się zmieniła :D

Pozdrawiam
Remek


Nie Remku, nie ma dystrybutora w Polsce i w Europie. Korespondowałem z firmą (w grudniu 2007) i taką informację uzyskałem. Jakkolwiek, w każdej chwili może to się zmienić. Najtańsza oferta ze Stanów (w grudniu) to 87$, częściej można je kupić w przedziale od 97$ do 117$. Ja zakup swoich, biorę dwa, odkładam do wizyty w Stanach i większych zakupów. A przewozem zajmie się przewoźnik drogą morską, pocztowa przesyłka to kosmiczna kwota pomiedzy 500 a 600$.


#10 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:00

Witam,
Mam przyjemność ogłosić, że na jerkbait.pl ojawił się kolejny artykuł http://jerkbait.pl/?p=47. Tym razem Pitt radzi w jaki sposób transportować sprzęt używając futerału do transportu wędek Frabill Pack-A-Pole Model 7000. Zapraszam do lektury.

Pozdrawiam
Remek


Remku, a gdzię ten artykuł? Bo jak klikne na Twój link to jest ale jak sie wchodzi na portal to go nie ma.

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:14

a w zakładce sprzęt sprawdzałeś ?



#12 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:15

Spójrz na datę publikacji :D

#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:22

[quote]
Witam,
Mnie to Pitt narobił wielkiego smaka nie tylko tym jabłecznikiem ale tym futerałem również. Czy widzieliście gdzieś takie tuby w Polsce? Jaki jest tego koszt. Szczerze, bardzo mi się spodobało takie rozwiązanie.

Gumo, gdzie ty jeździsz? Do Szwecji biorę 2 (słownie: 2) kije. Jeden standardowy jerkowy (mocny), drugi troszkę deliktaniejszy do 60g. Mam wszystko czego potrzebuję. Oczywiście mówię o wyjazdy w szkiery, bo gdybym jechał na wodę gdzie można trollować to sytuacja troszkę by się zmieniła :D

Pozdrawiam
Remek

[/quote]

Nie Remku, nie ma dystrybutora w Polsce i w Europie. Korespondowałem z firmą (w grudniu 2007) i taką informację uzyskałem. Jakkolwiek, w każdej chwili może to się zmienić. Najtańsza oferta ze Stanów (w grudniu) to 87$, częściej można je kupić w przedziale od 97$ do 117$. Ja zakup swoich, biorę dwa, odkładam do wizyty w Stanach i większych zakupów. A przewozem zajmie się przewoźnik drogą morską, pocztowa przesyłka to kosmiczna kwota pomiedzy 500 a 600$.

[/quote]
nie zgadza sie, te tuby, tylko pod inna nazwa mozna kupic w niemczech, np. w www.jerkbait.com


#14 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:24

O kurczaczki, a ja myślałem że to nowy :huh: :mellow:

#15 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:34

Nie tak dawno jak wczoraj dyskutowaliśmy z Kubą @standerus na temat przewozu wędek w jednym kawałku jako że i mnie to dotyczy wpadłem na pomysł że wykonam matrycę do produkcji paru takich futerałów na bazie włukien szklannych, i węglowych dla większego bajeru w żelkocie klar.i wychodzi na to że największym problemem będzie sama gąbka jakaś bajerandzka na wykończenie.Okucia mam zamiar pobrać z twardych walizek z Castoramy bo to najproszczy sposób na ich pozyskanie i cena nie powala.Ja myślę że cztery uzbrojone wędziska w multiki to już wystarczy a po zdjęciu ich to miejsca na następne będzie dość.W moich planach jest komora w futerale na większą iloś wabków i potrzebnych bajerów do 3 cm wysokości.Napewno kosztem będzie model i matryca ale zakładam że dla mnie to tylko robocizna a materiały to już nie problem przy moim przerobie. tornado

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:41

Tornado, szczęka już opada - czekam na efekty ale znając Ciebie :D ...

#17 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:52

Remek nie tak prędko wasza wiedza jest potrzebna, wymiary standartowe zachcianki jakie byście widzieli aby knota nie zrobić pięknego mało przydatnego.

#18 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 14:14

Napisałem: Korespondowałem z firmą (w grudniu 2007) i taką informację uzyskałem.

Pitt napisał: nie zgadza sie, te tuby, tylko pod inna nazwa mozna kupic w niemczech, np. w www.jerkbait.com


@ Pitt,

Tak, jak napisałem, informacje uzyskałem z firmy, może mieli na myśli produkt sprzedawany pod ich nazwą, tego nie wiem. Na zdjęciach wyglądają na identyczne a i cena jest przyjazna. Dzięki za info.

#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 18:01

z cala pewnoscia tak bylo, ale firma frabill sprzedaje bardzo duzo sprzetu w holandii, tam tez moga byc te pudla, te ktore podalem, to niestety odpowiednik oryginalu

#20 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 18:56

@tornado

Zajrzyj na PW :D

Pozdrawiam
Slider