Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kto zna tego jerka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 21 kwiecień 2013 - 21:24

Najchętniej umieściłbym link do Allegro, ale nie wolno. 

http://dobrywedkarz....a 2011_3_tn.jpg

Nie wiem jakiej firmy, bo facet, który wystawia je na allegro na tej samej stronie pisze, że Phoenix a niżej, że Phenix lub odwrotnie. Pisze z błędami ortograficznymi, więc gdy raz podaje, że on ma 10.5cm i waży 45g - pisząc, że nazywa się SLIDER - a w innym miejscu, że 11cm i 50g - podając nazwę HUMPER -  to nie wiem, czy to błąd, czy są dwie wersje. Zna ktoś tę przynętę, może coś o niej powiedzieć, o jej pracy, doświadczeniach z nią? Jest niedroga, trochę ponad 20zł + PP

Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi.


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 21 kwiecień 2013 - 21:30


#2 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 21:40

Linków z allegro nie wolno umieszczać w dziale giełda. Tutaj zapewne można więc śmiało możesz taki link wrzucić:)



#3 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 21 kwiecień 2013 - 21:50

OK. 
http://allegro.pl/wo...3177930416.html
 

http://allegro.pl/wo...3191489969.html
 


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 21 kwiecień 2013 - 21:50


#4 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 22:04

Mam duże wątpliwości co do ręcznego wykonywania tych sliderów, z drewna na dodatek. Jutro zapytam w moim zaprzyjaźnionym sklepie co te przynęty są warte.



#5 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 21 kwiecień 2013 - 22:23

W ogóle to tak można nazywać "Slider"? Może chcieli napisać "glider", bo skoro raz piszą Phoenix a raz Phenix to już nic nie wiadomo. I raz Slider, raz Humper. Nie wiadomo czy rzeczywiście ktoś nie struga sobie i raz mu wychodzi 10.5 cm a raz 11 - wówczas z kolei każdy może pracować inaczej, zero powtarzalności wyrobu... Ładnie to wygląda, ale wypisują pierdy, że "gwarantowane brania", to nie chcę nabijać nikomu kabzy zanim się czegoś nie dowiem prawdziwego.



#6 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 22:30

Na pudełku jest jeszcze inaczej podane, 8 cm i przy tym 23 gr. Ja bym je odpuścił. Wydaje mi się że jest to zwykła bazarowa tandeta.



#7 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 21 kwiecień 2013 - 22:44

Tego nie zauważyłem. 8cm i 23 gramy to może już być mniejsza wersja, ale nie to z różnicami po pół centymetra... - nie wiem, co o tym myśleć. Siedzi ktoś i struga sobie na oko a potem mierzy i waży? To jeden może pracować dobrze, drugi w ogóle :)



#8 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 21 kwiecień 2013 - 22:51

Chciałbym wierzyć, że jest to ręczna praca. Kto chce się dowiedzieć się z jakiego materiału zrobione są te slidery - niech go zakupi i przetnie, to się przekona, cena taka atrakcyjna!

Ja np. wiem, że co niektórzy sprowadzają ze Stanów surówki wytłoczek woblerów i sliderów z wtryskarki, (wykonanych z żywicy) wraz z okleiną, sami je lakierują i wprowadzają je do handlu pod określoną marką jako oryginały.


  • Wilk_ lubi to

#9 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 22:55

Zgadza się, ale najczęściej sa one z poliuretanu a nie z drewna:) Tutaj pisze ewidentnie że jest to wyrób ręczny z drewna.


  • Wilk_ lubi to

#10 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 21 kwiecień 2013 - 23:17

No i nie wiadomo, czy każdy ma inną długość i wagę, czy mają taką samą, wyrób jest powtarzalny a pomylił się w opisie. Mnie tam wszystko jedno czy ma 11 cm czy 10.5, ale niech każdy ma tyle samo, bo jak sobie struga i wychodzą mu różne, to może jeden pływać do góry kołami, drugi fruwać, a trzeci jeszcze coś. Facetowi myli się Phenix z Phoenixem - no i ta głębokość schodzenia: 4 metry..... Jutro do niego napiszę, zobaczę, co mi odpowie.



#11 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 23:19

Slidery salmo też schodzą do podobnej głebokości. To akurat nie jest podejrzane ale phoenix a pheniź juz tak. Zagadaj i daj znać co odpowie.



#12 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 22 kwiecień 2013 - 04:05

Zapewne chodzi wam o te jerki.
http://www.sklep.pho...ki-c-57_58.html
Faktycznie , ja też w zeszłym roku kupiłem jerka tej firmy ( tyle że w porządnym stacjonarnym sklepie ) który miał 8cm , 23g i nazywał się Slider.
Teraz - widzę że tych jerków nie ma już w ofercie. Można podejrzewać że prawnicy Salmo poprosili o wycofanie produktu bo faktycznie woblerki były bardzo podobne do pierwowzoru.
Prawdopodobnie część ( lub całość ) stanów magazynowych tego woblera trafiła na rynek wtórny. Ot i cała sensacja.
Dodam jeszcze że ten " Slider " którego kupiłem sprawia na sucho bardzo dobre wrażenie , absolutnie nie jest to chałupnicze robota . Jak pracuje ? Nie wiem - jeszcze nie miałem okazji nim połowić.

#13 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 22 kwiecień 2013 - 07:41

O! Oczywiście, że o te. I tutaj jest napisane po ludzku, co i jak. Dzięki @samwieszkto. Wezmę z jednego lub dwa na próbę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych