Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja i przyczepka ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kubik7

kubik7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2013 - 14:34

Witam,

Zwracam się do osób, które miały okazje jechać do Szwecji z przyczepką bagażową. Otóż nie jestem pewny czy jest wymagana przyczepka wyposażona w hamulec najazdowy na terenie Skandynawii, jakieś regulacje odnośnie masy całkowitej pojazdu lub przyczepki? Od osób wypożyczających przyczepy usłyszałem sprzecznych informacji (dlatego nie wiem po której stronie leży prawda). Czy ktoś  miał okazje dowiadywać się czegoś na ten temat? 

Wyjazd już niedługo, a obawa jest. Będę wdzięczny za rady.

 

Pozdrawiam

Kubik



#2 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 24 kwiecień 2013 - 17:08

Nie wiem jak w Szwecji ale w norge jest tak samo jak w Pl

Myślę że w Szwecji jest tak samo jak w Norge i nie ma żadnych udziwnień co do przepisów.


Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 24 kwiecień 2013 - 19:54

  • kubik7 lubi to

#3 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 25 kwiecień 2013 - 19:14

Mam nadzieję że przyczepka nie na mięcho. Przepraszam za złośliwość ale kiedy raz zapytałem klienta, podczas jednego z wyjazdów: na co mu ta beczka na przyczepie?

Na co on, spokojnie odpowiedział mi -  "Jak to na co, na ryby przecież". Ręce mi opadły i nie tylko.

Sorki za, takie troszkę nie w temacie skojarzenie :)



#4 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 kwiecień 2013 - 21:12

Nie wiem czy to jakaś różnica, ale jak ciągnąłem do Szwecji przyczepkę z łódką i nie miałem hamulca (kółka) najazdowego to nikt mi słowa nie powiedział, a miałem również kontrolę drogową na terenie Szwecji. Myślę, że nikt Ci nawet nie zajrzy w dowody rejestracyjne. Ja bym jechał bez stresu.



#5 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 25 kwiecień 2013 - 22:46

Cześć, 19 stycznia tego roku szwedzkie przepisy dotyczące ciągnionych przyczep dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B zmieniły się i wyglądają obecnie następująco:

- zniesiono przepis mówiący że masa całkowita przyczepy nie może przekroczyć masy całkowitej pojazdu ciągnącego (dopuszczalnej)

- dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulca max 750kg

- dodano możliwość ciągnięcia przyczepy powyżej 750kg, jednak wówczas dopuszczalna masa całkowita całego zestawu (przyczepa+samochód) nie może przekroczyć 3500kg

- każda przyczepa powyżej dmc 750kg musi być obowiązkowo wyposażona w hamulec najazdowy

- jadąc pojazdem o dmc 3500kg można ciągnąć przyczepkę max 750kg dmc, ponieważ maksymalna dmc (dla zestawu, oddzielnie dla samego samochodu nadal 3500kg) dla posiadaczy prawa jazdy B wynosi 4250kg

To tak na szybko, uznałem, że masz prawko B, gdybyś miał jakieś pytania jeszcze, to wal na priv, pozdro i przyjemnego pobytu w Szwecji


Użytkownik Jose edytował ten post 25 kwiecień 2013 - 22:49


#6 OFFLINE   kubik7

kubik7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2013 - 23:52

Super Panowie. Dzięki za odpowiedzi. W takim razie jedziemy bez stresu.

@stoner w odpowiedzi na Twoje pytanie: jedziemy w 5 chłopa na 8 dni: torby wędkarskie, sprzęt, piwko, gorzałka, żarcie a Vito w posiadaniu nie ma :)

Ryby zostają w wodzie tam gdzie ich miejsce!

Pozdrawiam

Kuba 



#7 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 18 grudzień 2023 - 11:21

Panowie, odświeżę temat. A co z przyczepami powyżej 750 kg i w sytuacji w której dmą zestawu przekracza 3,5 t? Czy przepisy dotyczące kat B+e są takie same?



#8 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2023 - 17:42

Panowie, odświeżę temat. A co z przyczepami powyżej 750 kg i w sytuacji w której dmą zestawu przekracza 3,5 t? Czy przepisy dotyczące kat B+e są takie same?

Tak






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych