Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W pogoni za jesienną, złotą metrówką - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 listopad 2005 - 22:06

no i co ja tu moge jeszcze dodać... no zajefajna jest no :mellow:


A tak na poważnie to niesamowicie podoba mi sie moc tego kijka. Jest niby,że do 30 lb, ale zapeniam ze nawet hol kilowego szczubelka sprawia na nim wielka frajde... Nie ma mowy o spadnieciu takiej rybki i to w niej cenie. a ze do tego ARMATA to nic tylko się cieszyc, szczególnie jesli niemal co weekend siedzi sie w lodzi na Regalicy... Fanstastyczna wędka. Krótka może nie jest, ale przy tej mocy i parametrachuwazam to za fantastyczne rozwiązanie :mellow:

huogh :D

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 listopad 2005 - 22:09

Mifek, dokładnie to samo chciałem powiedzieć. Przy holu 40cm czujesz, że wędka żyje. Przy holu 70cm to samo. Wędka po prostu rozumie Twoje potrzeby i o to chodzi! Rzeczywiście moc, praca, wywiera wielkie i niezapomniane wrażenie.

Pozdrawiam
Remek


#23 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 listopad 2005 - 22:12

...i dlatego w tym momencie możesz co najwyżej powspominać sobie jak fajnie się nią łowiło ... oczywiście nie twierdzę, że MEGABASSy będa gorsze, gdzieżbym śmiał, ale armata to armata... Ma swoją specyfike i obawiam się, że ciężko będzie znależć coś podobnego... Chociaż naturalnie mogę się mylić.

#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 listopad 2005 - 22:23

Mifku,
Nie wiem jak to będzie z mega bassem - zobaczymy. Jednak lubię eksperyment, a do takich należy sprowadzenie tych wędek.

St. croix moim zdaniem jest firmą o ogromnych tradycjach jeśli chodzi o szczupaki i muskie. Wśród tych wędek na pewno można znaleźć perłę. A do takiej na pewno należy Twoja (już :mellow:) wędka.

Pozdrawiam
Remek


#25 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 listopad 2005 - 22:25

i dlatego za kazdym razem, gdy na nia patrze, albo ja trzymam, ciesze sie jak male dziecko.... W końcu faceci to tylko duże dzieci... :mellow:

oj, rozczuliłem się Embarassed

#26 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2005 - 22:36

Skoro z wedka wiaza sie takie odczucia to musi byc to cos specjalnego.
Juz z podobnym rozwiazaniem spotkalem sie w wedkach sygnowanych podpisem Anos (siedziba w trojmiescie...koledzy z okolic, wiadomo, czy ta firma nadal funkcjonuje?)
Nie zainteresowalem sie takim przedluzaczem w ogole, poniewaz byl zrobiony z plastiku.(a miejsce to okolice pktu przylozenia sily)
Tutaj jest metalowy, z 1ej strony b. dobrze bo moze przenosic duze sily ale czy to nie parzy w lapy jak jest zimnawo?
Gumo

#27 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 listopad 2005 - 22:38

Pawle no prawde powiedziawszy to troche się tego obawiam. Cóż póki co chyba i tak nie prędko zainwestuje w cos takiego... pooglądac zawsze można, może się cżłowiek czegoś nowego nauczy :mellow:

#28 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2005 - 22:42

Nie skojarzylem, ze to ten watek...
Brawa dla ekipy za rozpracowanie lowiska i bardzo dobre wyniki.
Z tym szczupakiem, ze bral dwa razy, to bardzo mozliwe. Jezeli pierwszy kontakt nie za bardzo odczul to mogl atak powtorzyc.
Najlepszy dowod, ze drapieznik aktywnie u Was zeruje.
Gumo

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 listopad 2005 - 22:45

Ja już gratulowałem już kilka razy. Muszę jednak powiedzieć, że gdybym miał takie łowisko w zasięgu 100km, to bym siedział na okrągło. Moim zdaniem wielkie szczupaki tam przebywają cały rok. Założę się też, że złowicie tam szczupaka ponad 120 cm. Życzę Wam tego! Może już w następny weekend?

Pozdrawiam
Remek


#30 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 29 listopad 2005 - 22:55

Do tej pory nie przyznawaliśmy sie, że mamy tak bogata wodę !
Zwykle pływaliśmy w innym miejscu, i tam też były takie ryby. Pewnego dnia, Grisza złapał najmniejszego 88cm, pozostałe nawet nie wyjeliśmy z wody, balismy sie, moga nam zrobic krzywdę. To nie bajka - tak było. Nie wspominam o zerwanych zestawach.
W tym roku postanowiliśmy dopracować szczegóły i udało się. Wszystkie ryby były na pokładzie.
MOŻE JAKIŚ ZLOCIK... na wiosne ?

REMIGIUSZ ! Jak bym był na emeryturze wojskowej albo mundurowej i nie musiałbym pracowac, pewnie by tak było 24 godziny na wodzie. Wczasujesz się w Wisełce, nieopodal Międzyzdrojów, jak Ciebie zapraszałem na wspólne wędkowanie to wolałeś jakieś jeziorko w lesie ... Ponawiam zaproszene !

#31 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 listopad 2005 - 22:58

Firma Anos z tego co mi wiadomo już nie istnieje, aczkolwiek zbrojmistrzowie z Anosa nadal działają.
Pzdr

#32 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 30 listopad 2005 - 06:20

Gratuluje Jakubek , swietny opis oczami lowcy , troche zartu , adrenaliny i hororu . Urso , widze dozo pomocnych dloni w tej przygodzie , nie widze balastu . Pomyslalem o stworzeniu takiego Klubu Metrowcow z naszego Forum . A wiec zdiecie , maly opisik i kolejnosc wedlug dlugosci . Juz kilku z Was dostapilo tego zaszczytu . Co o tym myslicie ?.... :unsure:

#33 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 listopad 2005 - 08:24

@Komancz, przyjadę, przyjadę. Wiadomo jeziorko mam pod nosem więc wygodnie :D

Pozdrawiam
Remek


#34 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2005 - 10:29

@ Jakubek,

Trochę spóźnione, ale szczere gratulacje - faktycznie pięknie wybarwiony ten szczupak.

#35 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2005 - 11:19

@Jurek,
świetny pomysł. Jestem jak najbardziej za.

@Remas,
pomysł Jurka jest bardzo dobry. Myślę, że warto coś takiego stworzyć - Tabela łowców okazów. :D

#36 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 listopad 2005 - 11:20

Mifek, dzięki za info.
Szczerze mówiąc tak myślałem , ale nie ma to jak opinia użytkownika.
System z Shimano Japan Scorpion G4 też wydaje się być ciekawy.
Swego czasu z Arturem Banachowskim robiliśmy kilka wędek jednoczęściowych z blankiem wkręcanym w rękojeść. Taki śmieszny patent. Nawet się to sprawdzało , choc transmisja była niższa o około 20-25 procent.

#37 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 30 listopad 2005 - 12:10

Nie wydaje mi sie, zeby to byl ten sam szczupak. Za krótki czas minal, poprzedni byl jeszcz w szoku. Ale...to oznacza ze ich tam jest paru. Wg mnie to sa morskie ryby wchodzace na zime/wiosenne tarlo do zalewu. Tak sie dzieje np na Kavlingean, czy kolo Uznam.

Co nie umniejsza rangi wydarzenia. Ja to jak zgubie duza rybe, to mi juz tego dnia druga duza nie siadze. Masz wedkarski fartuch :mellow: