Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1294 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   andego

andego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 22:00

mała rybka nie jest :D



#602 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 26 czerwiec 2013 - 06:13

@Maximus

Dlatego już zbroimy się na tegoroczne. Co by odświeżyć wątek oby i w tym roku chciały zniszczyć mi ze dwa młynki :P



#603 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 czerwiec 2013 - 07:50

Gratki, gratki, piękny bolek.



#604 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 08:16

FRS piekna ryba, gratuluję, wrzuć może jeszcze jakieś fotki potworów ze Swojego rewiru, żeby nikt nie pomyślał, że przypadkowo go złapałeś  ;) .



#605 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 26 czerwiec 2013 - 08:28

:blink:  :blink:  :blink:

 

Graty!!!!



#606 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 26 czerwiec 2013 - 08:52

Jeśli dobrze rozpracujemy łowisko i rybki które tam sobie żyją to mozna połowić i takie, ten jest z zeszłego roku w tym jeszcze nie podchodzę do tematu bo woda nie taka jak by się chciało ale uciąg w tym miejscu sprawia ze jeszcze nie miałem takich haków których ryby w podobnej wielkości mi nie poprostowały. nie mierzony bo szybko wrócił do wody waga 8kg bez kilku gramów. w tym roku bede chciał pobić ten prywatny rekordzik.

można wiedzieć jaki sprzęt "to" wyholował ?

 

Oczywiście gratulacje.



#607 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 26 czerwiec 2013 - 12:13

To jest ryba z Nysy czy z Bobru ???



#608 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 26 czerwiec 2013 - 16:00

FRS ale prosiak gratki !!!

U nas na zaporówce słabizna bolki się pochowały pod rowerami i łódkami. 

Zaczęły smakować tegoroczny narybek i trzeba się rozdrobnić

ale łatwiej je złowić w dzień. Takie początki jak parę lat temu na wypatrzonego.

 

Załączone pliki


  • Wojtek B. lubi to

#609 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 26 czerwiec 2013 - 22:04

Przyznaj się że paproszkowo "zaliczałeś osiemnastki:lol:  i się przypaproszył :D

Graty za rybę i za wygraną.

 

Przy okazji GRATY dla wszystkich łowców. Ta "locha" robi wrażenie ;)


Użytkownik PGr1 edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 22:39


#610 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 27 czerwiec 2013 - 05:47

FRS 1985 gratulacje prosiaka.

Proponuję, żeby Ci co nie chcą iść na łatwiznę nie łowili bolków w typowych dla nich miejscach bo co to za sztuka.

Najlepiej żeby łowili tam gdzie bolków nie ma albo nikt ich nie widział. Złowienie w takim miejscu to dopiero wyczyn.

 

Moje osobiste stanowisko jest jednak takie, że ryby się łowi tam gdzie są. I osobiście nie widzę różnicy między bolkiem z dzikiej burty a takim złowionym 50m od progu.Nie każdy mieszka nad dużą rzeką z pięknymi główkami przykosami i burtami. To ryba i to ryba. Choć oczywiście wrażenia estetyczne zdecydowanie lepsze w pierwszym przypadku.

Ale dyskredytować kogoś bo złowił rybę przy progu czy moście? Już się Wam chyba nudzi. Ja w tym roku na jeziorze złowiłem kilka ryb koło pracującej piaskarki. Mogłem zamiast tego popłynąć gdzie indziej i rzucać nawijając kilometry bez efektu.


  • Marcel, wobler129, krystiano1981r i 1 inna osoba lubią to

#611 OFFLINE   gorzala

gorzala

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjawampierzow
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 czerwiec 2013 - 10:52

Jak pan Lipińaskli tak mówi to ja już zacieram ręce bo właśnie budują most na Wiśle do nas. Połowie sobie głupich bolków do oporu :D  Mam nadzieję, że brak filarów w rzece temu nie przeszkodzi?



#612 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 czerwiec 2013 - 13:18

Chyba Lipiński :ph34r:


  • mazur.t lubi to

#613 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15990 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 13:31

Jak pan Lipińaskli tak mówi to ja już zacieram ręce bo właśnie budują most na Wiśle do nas. Połowie sobie głupich bolków do oporu :D  Mam nadzieję, że brak filarów w rzece temu nie przeszkodzi?

To ja też wpadnę na te głuptaki.Tylko daj znać jak już ten most zawieszą.


Użytkownik Tomy edytował ten post 27 czerwiec 2013 - 13:31


#614 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 czerwiec 2013 - 13:40

Chyba ktoś jest po gorzale :lol:



#615 OFFLINE   gorzala

gorzala

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • Lokalizacjawampierzow
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 czerwiec 2013 - 14:18

Ten kto twierdzi, że tzw. tresowane bolki to głupie ryby proste do złowienia, ma coś poważniejszego z głową niż upojenie alkoholowe :lol:


  • Zabol lubi to

#616 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 27 czerwiec 2013 - 14:32

co z tego,że tam gromadzą się bolenie skoro i jego naturalny pokarm przebywa tam w takiej ilości,że ma w czym wybierać i przebierać...


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 27 czerwiec 2013 - 15:09


#617 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5053 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 czerwiec 2013 - 19:14

Dostępność i mnogość pokarmu (uklei) nie mają wpływu na to, że drapieżniki są mniej lub bardziej podatne na złowienie. Zgrupowanie pokarmu przyciąga drapieżniki jednak zupełnie inne cechy poszczególnych osobników lub ich rozmieszczenie wpływa na to, że drapieżniki decydują się atakować konkretne sztuki. 

 

Filary mostów powodują zawirowania wody i działają podobnie jak szczyty główek, w każdym przypadku tworzą się warkocze te z kolei jak wiemy charakteryzują się tym, że kiedy wpłynie tam mała rybka to przez pewien czas staje się niewolnikiem nurtu, który ją dezorientuje i potrafi obrócić, drapieżniki mają wtedy "swoją chwilę" stąd nikogo nie dziwi fakt, że bolenie wpatrują się w warkocz i chętnie w nim polują.

 

Biorąc powyższe pod uwagę, wykonujemy woblery "lusterkujące w opadzie", które mają za zadanie imitować rybkę obezwładnioną przez zawirowania nurtu lub woblery z migotliwą pracą, która imituje uciekającą rybkę poddającą się uderzeniom prądów wodnych.

 

Zdaję sobie sprawę, że piszę oczywistą oczywistość ale polemika właśnie takiej oczywistości dotyczy, bolenie reagują na specyficzny bodziec, który wywołuje w nich agresję (opcji jest nieskończenie wiele), wywrotki w warkoczu są najbardziej znane i popularne stąd nie dziwi fakt, że znakomita większość tych ryb łowiona jest właśnie w takim miejscu. Osobiście wierzę w to, że istnieją bodźce uniwersalne ale jeszcze nie jestem w stanie tego udowodnić ani takich bodźców generować. 


  • Guzu, popper i krzychun lubią to

#618 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 27 czerwiec 2013 - 19:29

Takim bodźcem uniwersalnym może być niespodziewane i gwałtowne pojawienie się przynęty w polu rażenia ryby połączone z jeszcze szybszym oddalaniem się :) .



#619 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 27 czerwiec 2013 - 20:00

A co do "tresowanych" ryb, to może kwestia tego, że w miejscach bliskich ludziom i terenów przez nich zmienionych(okolice mostów, dróg, torów kolejowych itd), gdzie regularnie występuje hałas, to ryby się nieco do niego może nie tyle przyzwyczajają, lub uodparniają na niego, po prostu jakby nie zwracały na to aż takiej uwagi. Piszę to patrząc np. na podstawie łowienia w centrum Wrocławia, gdzie tramwaj za tramwajem, auto za autem itd. A jakoś bolkom(i nie tylko) to nie przeszkadzało. Wiadomo, że w każdym miejscu ryby są ostrożne i nie ma co popadać ze skrajności w skrajność, jednak w miejscu, gdzie np. rzeka zbliżała się do jakiegoś deptaku, czy innego bulwaru, nawet nie trzeba było się zbytnio skradać do ryb. Zresztą, niby gdzie- pod płytki chodnikowe? Co nie oznacza, że "urban-fishing" to taka prościzna ;)

 

Odra jest dość "ruchliwą" rzeką- czasem przepłynie kilka barek dziennie. Zupełnie to rybek nie "rusza". Chyba, że prędzej rozrusza... ;)

 

 

Pozdrówka

Kamil



#620 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 27 czerwiec 2013 - 20:52

Inazxuma Flash Zander up 30g 240cm okuma lumina 30 pletka maxima 0.16 nie przypadek nie je

den :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych