Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1294 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 15 październik 2013 - 18:48

No, no.., Paweł nie odpuszcza. :) Brawo!


  • carloss83 lubi to

#1182 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 15 październik 2013 - 22:16

Znów poszedł na ryby i połowił. Do roboty się weź !!!! a nie tylko ryby, ryby i ryby  :)

 

Gratuluję !



#1183 OFFLINE   Jaco78

Jaco78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaZpl
  • Imię:JACEK
  • Nazwisko:Karczmarczyk

Napisano 17 październik 2013 - 08:03

Bolo manolo. Pozdrawiam serdecznie

Załączone pliki

  • Załączony plik  bol.jpg   44,75 KB   5 Ilość pobrań


#1184 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 październik 2013 - 10:52

Eh Jaco, Jaco ;)

...

 

Dawaj wiecej fotek i nie tylko boleni :)



#1185 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 22 październik 2013 - 17:47

Jaco, czekałem aż coś wrzucisz konkretnego :)

wchodzę dziś na forum, szukam wątku... szukam, a tu lipa .... spadek w rankingu na 2 stronę

dziś jedna sztuka na forumowe min.

pogoda piękna, woda szła  w górę, ryba wzięła...hmm, właściwie to myślałem, że coś za kaptur najechałem na środku klatki, żyłka już styrana, bo miesiąc nie wymieniałem, hamulec delikatnie, ryba odjazd w nurt i staje, bałem się, że strace podhaczoną rybę, wydawała się spora, zazwyczaj wiem z jakim rozmiarem mam do czynienia, trochę siłowo go sprowadziłem bliżej głowki i zaczep okazał się normalnie zapiętym bolkiem, brania teraz są bardzo delikatne. Trochę za dużo tego słońca, jesienią bardziej lubię 2 godzinne prześwity, wtedy łatwiej trafić :)

DSC_0043.JPG


  • Artech, wildriver i Kamil Z. lubią to

#1186 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 październik 2013 - 20:21

ko99.jpgUploaded with ImageShack.com

Paweł dajemy radę :)Jeden z kilku dzisiejszych,bolki biorą tylko szkoda że tak mało czasu na ryby nawet nie ma kiedy do fryzjera iść a już wyglądam jak bezdomny :D...
Brania mocne z kolei u mnie stały w klatce ale też na rafach z mocnym uciągiem...

#1187 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 22 październik 2013 - 22:22

Gratulacje dla Wrocławiaków  :) Piękne ryby na świetnych fotkach.Michał jak zwykle z rańca :rolleyes:



#1188 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 październik 2013 - 10:53

Fakt. Trzeba się nachodzić, ale coś tam czasem zaryzie ;) Słońce słońcem, ale wieje momentami zdecydowanie za mocno. Foto sprzed kilku dni ;)

 

 

Załączony plik  bolenik.jpg   71,62 KB   2 Ilość pobrań

 

Żyłka 0,22m, Composite Development 3,05m, młynek 3000 i Spirit 9cm na agrafce.

 

Pozdrówka

Kamil


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 23 październik 2013 - 23:30


#1189 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 październik 2013 - 16:20

Na ciezki spirit bierom cholery;)
Graty za ladne bolki, takie cieplaki jesienne.

#1190 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 październik 2013 - 22:04

Coraz ładniejsze zdjęcia wrocławiaki robią - fajnie.



#1191 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 październik 2013 - 23:14

Gratuluje. Ja byłem wczoraj, lampa pełna, wiatr i tony liści. Łowienie ciężkie i nic do foty nie wyskoczyło.
Ziom, Oleix, Kamil - ciekawi mnie w jakim tempie padły trzy powyższe rybki, bo woda "podobna", czas zbliżony i w dwóch przypadkach ten sam wabik. Była reguła, czy zależnie od miejsca i wabika inaczej? U mnie kilka trąceń w klatkach przy zatrzymaniach, ale bardzo delikatne, jakby nie były głodne, tylko z nudów tak.. :rolleyes:
P.S. Zmniejszenie przynęty nie dawało efektu i wyszły tych kilka razy tylko do większych woblerów, Spirit 9 był najmniejszym z nich. ^_^

Pozdrawiam
Grzesiek


Użytkownik Maynard edytował ten post 23 październik 2013 - 23:18


#1192 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 październik 2013 - 23:29

Ryba sprzed półtora tygodnia, ale warunki ciągle są podobne.. Jeśli o mnie chodzi, to wobler prowadzony zmiennym tempem, raz szybciej, raz wolniej, mniej więcej(staram się ;) ), jak Andrzej łowi np. tu: https://www.youtube....h?v=JnMYtjDqenM
 
 
A brania właśnie takie delikatne się teraz zdarzają- agresywnych strzałów już niewiele, w porównaniu do wiosenno-letnich połowów. W ogóle ryb na powierzchni nie było widać- takie tropienie niewidzialnego... Przez za słabe zacięcie po takim właśnie niemrawym puknięciu spadła mi przedwczoraj ryba :( Na szczęście to nie była jedyna szansa tego dnia dana mi od rzeki ;)
 
Pozdrówka
Kamil



#1193 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 październik 2013 - 00:01

Fajny filmik, dzięki. Ciekawe co powiedzą Koledzy, czy mieli podobnie.
Takie łowienie jak na filmiku u mnie nie działało, tylko dłuższe pauzy i głębiej, nic pod wierzchem, nie wychodziły do góry nawet w płytszych miejscach. Ani szybko, ani średnio szybko, ani zmiennie, ani nawet wolno. Jerkowanie i pauzy dawały kontakty, ale i tak im nie dogodziłem... :ph34r:
Dzięki za info, pozdrawiam!



#1194 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 październik 2013 - 00:17

To chyba też kwestia wielkości klatki, jej głębokości i oczywiście siły uciągu. Przedwczoraj brania miałem tylko w warkoczu, a na filmikach jak widać ryby nawet ze środka klatek. Rozproszone są. Na głębsze i wolniejsze miejsca Andrzej chyba wybiera Fantoma.

 

 

Pozdrówka

Kamil



#1195 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 październik 2013 - 09:30

U mnie tempo raczej srednie z przyspieszeniami   na speed bleak'a ryb szukałem glównie w jak najwiekszych klatkach,głębokich ale nurt w rynnie musial być naprawde mocny stały głównie w spokojnej wodzie  1-1,5 pod powierzchnią czasami do przynęty wychodziły dwa bolki na raz a po braniu drugi spierdzielał od kolegi aż na powieszchni było widać

stan wody ok kilku tygodni podobny a  w zasadzie wacha sie miejwiecej ciągle w okolicy metra w tą czy drugą strone ale zazwyczaj w ciągu dnia jest taki sam stan



#1196 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 24 październik 2013 - 10:14

Fajny, rzeczowy opis Oleix, to się docenia :)



#1197 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 24 październik 2013 - 13:11

siemka, ja trochę inaczej prowadziłem, bo łowię teraz wolno, ale jednostajnie, czasem podkręce mocniej, ale o tym decyduje miejsce w jakim łowię. Wszystkie bolenie z klatek, na połączeniu nurtu lub wstecznego nurtu, albo tam gdzie woda kręci, coś jak jaśków szukam na wiosnę. Moim zdaniem trochę za dużo słońca jest i ciężko się wstrzelić w fishe. Teraz jest dobry świt, mgła - początek dnia, później przerwa i ok 12 znowu coś, przerwa i pod koniec słoneczka coś można jescze złapać. Na pewno bolenie poszły śladem drobnicy i  już się ustawiają na jesiennych miejscach. 

Przynety jak największe są teraz  na topie, mnie to nie dotyczy bo i tak łowię cały sezon ta samą :).



#1198 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 październik 2013 - 17:51

co do przynęt próbowałem na mini bleaka- zdecydowanie za mały,próbowałem na fire bleaka-zdecydowanie za mocna praca jak na teraz,probowałem na monster bleaka-efekt taki że jeszcze zdecydowanie za ciepło i nie chcą reagować jeszcze na tak dużą przynęte, a jak próbowałem na speed bleaka było ok drobna praca na spokojnej wodzie idealna wielkość i dobry zasięg żeby machnąć zakamuflowany pod drugi brzeg w sporej klatce co miało spore znaczenie bo akurat ojciec miał lżejszego woblerka i niestety nie miał efektów



#1199 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 październik 2013 - 13:48

Dzięki za odpowiedzi. Reguła taka jak widzę, że bolenie to cholerniki patentowne i tyle, czyli żadna nowość ^_^ 

Mi nie udało się zgrać tych wszystkich czynników ostatnio i nie wiem, co nie zagrało. Najłatwiej sobie powiedzieć, że brakowało właściwej przynęty, ale pewności co do tego brak i to raczej nie tak. Chociaż akurat żadnego bleaka nie posiadam, więc może to jednak to? :D Jednostajnym zwijaniem w obojętnie jakim, czy też zmiennym tempie w ogóle się nie interesowały, więc raczej stawiam, że to nie kwestia samej pracy. Wielkość też interesowała je niewdzięczna do zacięcia takich delikatnych trąceń. Trzeba próbować. Następnym razem wezmę je z zaskocznia i zacznę od Soft4P 9cm i więcej czasu poświęcę na shad'y. A potem znowu kombinowanie z woblerami i kłucie się każdą kotwicą, bo "przecież to niemożliwe, że nie chcą się zapiąć" :P  Połamania!

Pozdrawiam
Grzesiek


  • mifek lubi to

#1200 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 29 październik 2013 - 17:48

Dzisiaj na rybach.Polował,polował aż go Tomy upolował.ZZ'Rapka9 w akcji.Po podaniu przynęty w okolice żerującej niemrawo ryby po 2-3 podbiciach za zygzakującym wobkiem podniosła się woda.Jeden strzał chybiony i zaraz po nim skuteczna poprawka.Ten już spełniał moje minimum i nadawał się do fotki :) .Młodziki muszą podrosnąć do sesji.

 

Załączony plik  P1140355.JPG   48,91 KB   11 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 29 październik 2013 - 17:53

  • Artech, Piotrek Milupa, pieczywko i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych