Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sklep Wędkarski jak otworzyć ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 02 maj 2013 - 20:03

Siedzę w branży od paru nastu lat :). Jestem projektantem. Dom w systemie kanadyjskim, ale z pełnym wyposażeniem (rekuperacja, instalacje, thermo-drewno na podłodze, itp:)). Może by szło trochę taniej zrobić, ale budowałem dla siebie :) (tzn pod dyktando żony:))



#22 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 maj 2013 - 22:49

..koledzy chyba zapomnieli o kosztach działki...



#23 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 03 maj 2013 - 06:42

300tys.pln to stan surowy zamknięty na działce ok 500mkw, może ciut większej jeżeli pod wchodnią granicą. W okolicy większych miast, przynajmniej Warszawa, Kraków, Wrocław to za 300 000 zł może być problem z zakupem działki, która będzie spełniała minimalne warunki pod zabudowe.
Ewentualnie Kolega planuje udział w spółdzielni i budowę segmentu, to pewnie by się wyrobił pod klucz.

#24 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 03 maj 2013 - 10:02

Mój szef kiedyś powiedział - wykończeniówka wykańcza :). (PS nie tylko finansowo - trzeba mieć zdrowe nerwy - z wykonawcami, którzy mają w pupie rysunki, i robią to co im pasuje :). Spotkałem się z tym na większości budów) 



#25 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 03 maj 2013 - 11:50

Jestem w trakcie budowy małego domku (ok. 120 m2 z garażem), myślę, że wszystko zamknie się w kwocie 250-260 tys.



#26 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 03 maj 2013 - 11:51

Jako że to teraz temat który mnie aktualnie b mocno zaczął pochłaniać (i pewnie będzie się ciągnął przez jakieś 2 lata ...oby).

300 tysięcy wystarczy spokojnie na dom w stanie surowym zamkniętym - mowa o powierzchni 120-130 m2 + garaż (a jeśli dojdzie system gospodarczy to jeszcze korzystniej) jakiś beton komórkowy a dach nawet z ceramiki (!). Niestety trzeba chyba się całkowicie poświęcić i samemu działać, jeździć, dopilnować etc a nie wszystko zostawiać do popisu dla wykonawców.

Heh a chyba najgorszym tematem to szukanie i wybór działki. Temat około Warszawy to już jest olbrzymi koszmar sam w sobie i takie np200 - 300 to może wystarczyć na 1000m2 ale za Pruszkowem, Piasecznem czy koło Nadarzyna (pisze o działkach uzbrojonych). A w dodatku ofert prywatnych jak na lekarstwo...



#27 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 maj 2013 - 19:01

Zaczęło się o otwieraniu sklepu a przeszło na stawianie domów. :lol:



#28 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 03 maj 2013 - 20:08

Hehe, bo widzisz Bartku w tym domu to będzie też sklep wędkarski. Wystąpi się o dofinansowanie na innowacyjny biznes, wpisze w program działań badania naukowe "jak ryby widzą kolory", ewentualnie opracowanie przynęty selektywnej na ryby wymiarowe, w koszty kwalifikowane wpisze się budowę domu/laboratorium i biznes się rozkręci.

#29 OFFLINE   Żywiec31

Żywiec31

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaGorzów
  • Imię:Maciej

Napisano 03 maj 2013 - 22:04

Hallo hallo nie o dom się pytałem tylko o sklep Wędkarski panowie :) już mam wystarczającą ilość informacji i dziękuje pozdrawiam wszystkich:)



#30 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 03 maj 2013 - 22:21

Przepraszam Maćku, ale to taki temat, że wielu z Forumowiczów za 20 000 zł otworzyłoby chętnie dochodowy sklep wędkarski. Jednak zdaniem większości nie da się.
Przetrzyj szlak i pokaż, że Polak potrafi - tego Ci życzę.

Użytkownik mdziam_78 edytował ten post 03 maj 2013 - 22:21


#31 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 04 maj 2013 - 06:51

Padają takie sumy że nawet nie umiałbym ich napisać.Jeżeli ma to być na zasadzie dorobienia sobie do pensji np.to może wystarczyć 20koła.Znam i widziałem sklepy wędkarskie w które są wpompowane  straszne pieniądze a guzik w nich jest.Tak jak już wcześniej ktoś napisał-hand made sobie możesz ruszyć a chłopcy co niektórzy na pewno dadzą Ci towar na termin albo i po sprzedaży.Musiałby być to sklep pod jedną metodę,specjalistyczny.Jest to trudny biznes.Najłatwiej to zainwestować w parkę dziwek i robić na nocną zmianę tu masz zysk pewny ale to takie nie eleganckie zajęcie.Moim zdaniem założenie takiego sklepiku może się udać.



#32 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 maj 2013 - 06:59

Mawiano: Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania.

Bardziej na czasie byłoby:   Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania, w tym jedno nie na temat.  ;)



#33 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 maj 2013 - 07:04

Padają takie sumy że nawet nie umiałbym ich napisać.Jeżeli ma to być na zasadzie dorobienia sobie do pensji np.to może wystarczyć 20koła.Znam i widziałem sklepy wędkarskie w które są wpompowane  straszne pieniądze a guzik w nich jest.Tak jak już wcześniej ktoś napisał-hand made sobie możesz ruszyć a chłopcy co niektórzy na pewno dadzą Ci towar na termin albo i po sprzedaży.Musiałby być to sklep pod jedną metodę,specjalistyczny..............

Dużo w tym racji. Dlatego, gdybym miał otwierać sklep w miasteczku do 50 tys. mieszkańców, wybrałbym sklep z obuwiem dziecięcym (To jesto trzecie zdanie Polaka. Nie na temat ;) )


Użytkownik popper edytował ten post 04 maj 2013 - 07:04


#34 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 maj 2013 - 07:07

Dom 90 m2 to altanka nie dom :lol:  :lol:  :lol:  :lol: podobne proporcje "majątkowe" jak przy sklepie wędkarskim z 20 tyś wkładem  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Tak powstaje polski biznes którego główne motto to kapitalizm bez kapitału...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 04 maj 2013 - 07:09


#35 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 04 maj 2013 - 10:19

Tak ale ja np.lubię małe pomieszczenia.Mniej sprzątania ma babsko i mniej nudne jest prze to.Trzeba jedynie lubić małe kobitki tzn.filigranowe.Też takie lubię bo nawet jak przywali to nie boli.Jedna z moich żon miała ok.1,9m ta jak pierdyknęła to własne buty widziałem w powietrzu.NIGDY WIĘCEJ!



#36 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 maj 2013 - 11:10

Co do kobitek to podzielam w pełni Twoje zdanie Tomek  ;)  ale co do powierzchni 90m2 będę obstawał przy swoim, bo jak od tych 90 odliczysz wszystkie powierzchnie typu: hol, schody, kible i łazienki to ile Ci zostanie nawet na małe pokoiki? Tak z grubsza max 70m2? czyli wyjdzie normalne mieszkanie w blokowisku tyle że z własnymi ścianami i dachem.... - co oczywiście też jest wartością,- na miarę ;)



#37 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 04 maj 2013 - 11:20

Dom 90 m2 to altanka nie dom :lol:  :lol:  :lol:  :lol: podobne proporcje "majątkowe" jak przy sklepie wędkarskim z 20 tyś wkładem  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Tak powstaje polski biznes którego główne motto to kapitalizm bez kapitału...

Troszkę od dupy ten komentarz. :unsure:


  • Bronek lubi to

#38 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 maj 2013 - 15:51

Troszkę od dupy ten komentarz. :unsure:

Nie każdy musi rozumieć aluzję  :wacko:



#39 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 04 maj 2013 - 16:38

W Europie nie ma kapitalizmu. Najlepszy biznes to taki, który nie potrzebuje nakładów na początku, albo niewielkie. Tak rodzą się fortuny.



#40 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 maj 2013 - 06:17

Tak, Krzychu ale są to fortuny burzliwe, burackie albo po nowemu celebryckie i ze swojej natury nie trwałe w 90% (raczej więcej niż jednego pokolenia nie przetrwają)

Racje miał Waldek, że mocno odjechaliśmy w swoich komentarzach od głównego wątku,- ale to przecież Cafe :lol:  :lol:  :lol: