Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uniwersalny multiik


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 16:26

Chyba ci chodzi o Daiwe Viento :D

Pozdrawiam
Slider


#62 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 12 listopad 2007 - 17:55

Ajj.. Embarassed .. no pokręciło mi sie ;)

#63 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 12 listopad 2007 - 20:52

W tym watku poruszone zostalo kilka ciekawych tematow na raz...
@Jerzy: Nie moge sie oprzec temu wrazeniu, ze tak jest, jak piszesz... laty wstecz kupilem Daiwe (korbe), Made in Japan. Rok po tym, nastepce tego modelu Made in Korea, praktycznie tylko po zabiegach kosmetycznych, ok. 60% ceny japonczyka... ale juz nie to. Japonczyk ma w miedzyczasie 20 lat i nadal lezy w 100% uzyteczny piwnicy, po koreanczyku slad zapadl bez wiesci...
Podobna analogia w tym roku: ABU Record 41, Made in Sweden - 100% zadowolenia z wykonania i funkcji(choc konstrukcja owszem przestarzala :D ), nastepnie PREMIER (Korea): Plastyk, plastyk, plastyk... wg. mnie przynajmniej dwa bledy lub zaniedbania konstrukcyjne. Choc jestem wiernym fanem ABU (posiadam przynajmniej 10 roznych, w tym topowe modele tej firmy - 0 Shimano - na razie), po raz pierwszy poczulem rozczarowanie... co do wykonania.
Natomiast pod wzgledem odleglosci rzutow PREMIER jest wg. mnie najlepszym mlynkiem ABU.

Może i Made in Japan jest lepsze o 5% a dlaczego droższe o 100%?

@explorator73: :mellow: zawsze tak jest :mellow: :mellow: Przyrost ceny w zaleznosci od przyrostu jakosci jest funkca wykladnicza... :mellow: i jest do pewnego stopnia uzasadnione... a potem odwoluje do basni Andersena Nowe szaty cesarza :mellow: :mellow:

Pozdrawiam --Yacaré--

#64 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 12 listopad 2007 - 21:38

Czyli jak chce wytrwały solidny młynek to odradzasz produkty z korejii... jeśli już to chiny, japonia albo szwecja?? :unsure:

#65 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 21:51

Chiny :lol: :( to już nie lepiej pojechać na stadion dziesięciolecia przynajmniej za przesyłkę nie zapłacisz :unsure:


Pozdrawiam
Slider

#66 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 12 listopad 2007 - 21:56

Slider zapomniałeś że już KORONY na stadionie nie ma :lol:

#67 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 21:59

Wytrwali sÄ… jeszcze :lol: :lol:


Pozdrawiam
Slider

#68 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 12 listopad 2007 - 22:17

Acha to faajnie :huh:

#69 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2007 - 21:04

Dysponuje ktoś zdjęciem przedstawiającym Revo i Curado 201 leżące obok siebie? Nt. Curado można przeczytać w samych superlatywach, ale wszyscy zwracają uwagę na jego spore gabaryty...



#70 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 19 listopad 2007 - 21:09

pogadaj z peresadą, On chyba puścił taką fotkę w dziele handlowo/usługowym.. :mellow:

201DPV jest dłuższy i szerszy od revo ale do AC66MHF pasował by swietnie.. :unsure: :mellow:

#71 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2007 - 22:00

Czy to będzie Curado okaże się np. po wrażeniach z użytkowania jego mniejszego brata- 101D.
Z tego co można przeczytać na forum za Curado 201 przemawia fakt, że bez zająknięcia radzi sobie z klockami do 60g i jerkowaniem, no i oczywiście obsłuży moje sandaczowe wabie 15g+ dużo lepiej niż SX. Czekam cierpliwie na opinie po dłuższym użytkowaniu Revo Premiera (szczególnie z jerkami), czy będzie równie wytrzymały i wtedy podejmę decyzję.
Czy multik będzie przykręcony akurat do tego Avida- czas pokaże. Pieron wie jaką okazję kliknie się w międzyczasie na ebay'u Właściwie, to jeśli podobną postawę przyjmę przy multikach, to powyższe dylematy znikają... I tak wypróbuję obydwa :D Niecierpliwość i chęć poznawania typowa dla nowicjusza...
Ale fotkę porównawczą chętnie zobaczę.



#72 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 listopad 2007 - 22:05

że bez zająknięcia radzi sobie z klockami do 60g i jerkowaniem, no i oczywiście obsłuży moje sandaczowe wabie 15g+ dużo lepiej niż SX.

Revo da radę!!!! mój SX robi w zakresie 50-120 :mellow:

#73 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • ImiÄ™:Robert

Napisano 19 listopad 2007 - 22:06

Witam.
Czy miał ktoś z Was w użytkowaniu Scorpiona 1501 (Curado) i może mi o nim coś więcej opowiedzieć ?


#74 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2007 - 22:39

Revo da radę!!!! mój SX robi w zakresie 50-120 :mellow:

Tak, SX przedstawialiście na forum jako świetnego 'jerkowca', dlatego go kupiłem :D Premiera też będziesz poddawał podobnym próbom (wystarczy zakres 40-60g i jego kondycja po kilku miesiącach takiej szarpaniny)? :mellow:



#75 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 listopad 2007 - 22:48

do 40-50g łowię już jakoś ponad miesiąc. Więcej nie zamierzam raczej bo po co??zobaczymy wiosn ą w jakim będzie stanie po zimie i deszczach.

#76 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 20 listopad 2007 - 08:13

Witam.
Czy miał ktoś z Was w użytkowaniu Scorpiona 1501 (Curado) i może mi o nim coś więcej opowiedzieć ?

pzdr,
Robert


miałem krótko ten multik, kupiłem z drugiej ręki, bardo mocny. scorpion 1501 to japońska wersja curado 201 bsf. Jak chcesz go uzywać to do wabików 12-60 jak znalazł. Jest też wersja scorpion quickfire lub amerykański castaic to jest ten sam (more or less) multiplikator.. walor użytkowy tego multi. jest sporo większy niż jego cena..
pozd JW :D



#77 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • ImiÄ™:Robert

Napisano 20 listopad 2007 - 16:50

Dziękuje za info. Na bazie tego multika chce stworzyć dla siebie pierwszą jerkówke :D (Slider 10, Fatso 10)
Dopiero wchodze w świat castingu i będą to dla mnie zupełnie nowe doświadczenia <_<

#78 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 20 listopad 2007 - 17:02

Dopiero wchodze w świat castingu i będą to dla mnie zupełnie nowe doświadczenia <_<


już z tego świata się nie wydostaniesz,wpadłeś na dobre <_< a doświadczenia?będą niezapomniane <_<


#79 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • ImiÄ™:Robert

Napisano 20 listopad 2007 - 19:50

Nie będe się opierał, ale jak mi się nie powiedzie to Scorpion będzie na sprzedaż :mellow:

#80 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 24 listopad 2007 - 22:19

W zwiąsku z tym że dostałem od Standerusa spinna do 30 to już nie potrzebuje multika do lekkich przynęt bo mam teraz 2 spinnny do 20 i do 30gr. Więc zmienie sobie plany średniego casta na mocniejszą jerkówke (na moje łowiska myśle że wystarczy do 60 gr.) ;) Więc mam pytanko który z tych multików będzie to tego zakresu lepszy ABU C3 4601 czy OKUMA Sen Juan 25??

P.S --> Wiem że marudze :blush:ale wle zsięgnąć rady specjalistów... <_<