Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dodatki zapachowe do gum i wobków, opinie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 23 luty 2008 - 19:25

Raz mialem doczynienia z atraktorem. Przynioslo to jednak zadziwiajace doswiadczenie. Posmarowałem paprocha paskudztwem. Lowilismy na mazowieckiej zwirowni. Mam branie na krotkim dyszlu. Zyłka 12 peka. Mysle sobie, moze szczupaczek obciał. Montuje kolejny zestaw. Nie smaruje.
Z chwile kolejne branie, siedzi.
Jest okonek, chce go odhaczyc, a z paszczy wystaje zyłka z moim twisterkiem oblepionym atraktorem.
Reszte sobie przeanalizujcie sami :D
  • Mateo1989 lubi to

#22 OFFLINE   gringo15

gringo15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2008 - 19:43

:huh: niezła historia...a czy łowiłeś może na tej żwirowni pod Warszawą jak sie jedzie na Kraków???


#23 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 23 luty 2008 - 19:50

Niema to zadnego znaczenia gdzie :mellow:
Zapraszam na priv. :D

#24 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 23 luty 2008 - 20:20

Witam

Oto skuteczny preparat na karpie, sumy, duże leszcze i wszystko inne co gustuje w rybim mięsku.
Sprawdzone... Super skuteczne na zimnej wodzie - ja testowałem w okresie jesiennym.
Original Nugget Halibut Oil - firma SBS

Stosujemy to paskudztwo od trzech sezonów.
Stale ulega modyfikacjom. Zawsze śmierdzi tak samo.
Nakłada się przez zanurzenie.
W okresie niskich temperatur ma postać galaretki.

Polecam

PS
Uwaga w samochodzie. W przypadku rozlania - będziesz jedynym użytkownikiem pojazdu :mellow: :mellow: :mellow:


#25 OFFLINE   traker

traker

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaokolice Stargardu Szcz.

Napisano 23 luty 2008 - 20:26

Przez pewien czas używałem zapachu na szczupaka w żelu - zielone, śmierdzące coś w tubce - na gumki. Nie widziałem żadnej różnicy. A skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. :mellow: :mellow: Tubka leży teraz w pudełku - może ją jeszcze zużyje.

#26 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 23 luty 2008 - 20:44

Kupiłem kiedyś maść słynnego Wąchały niby rewelacja na wielkie ryby ale na dorszach się nie sprawdziło bo ich nie było :lol: zapach ma tranu może jeszczę do tego wróce przy wolnym ściąganiu może kusić ryby a nas najbardziej jako eliksir na dobre brania.

#27 OFFLINE   gringo15

gringo15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2008 - 20:52

Witam

Oto skuteczny preparat na karpie, sumy, duże leszcze i wszystko inne co gustuje w rybim mięsku.
Sprawdzone... Super skuteczne na zimnej wodzie - ja testowałem w okresie jesiennym.
Original Nugget Halibut Oil - firma SBS

Stosujemy to paskudztwo od trzech sezonów.
Stale ulega modyfikacjom. Zawsze śmierdzi tak samo.
Nakłada się przez zanurzenie.
W okresie niskich temperatur ma postać galaretki.

Polecam

PS
Uwaga w samochodzie. W przypadku rozlania - będziesz jedynym użytkownikiem pojazdu :mellow: :mellow: :mellow:

@Lady_D , ogólny atraktor na wszytkie ryby :unsure: tak to rozumieć???

#28 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 23 luty 2008 - 21:41

100% karpie, leszcze, duże jazie - sum był przyłowem.
Były przypadki podczas holu obcięcia zestawu - nic nie sugeruję, może racicznice...
Sądzę, że gumy z naciętymi ogonkami lub podobne dobrze będą absorbować miksturę.
Jako danie główne był rybi pelet.
Pelet niedipowany brania sporadyczne, moczony w dipie - BINGO.

Cały obóz podczas kilkutygodniowej zasiadki śmierdział jak kuter rybacki nie myty od pół roku...

#29 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 24 luty 2008 - 10:48

Powiem tak osobiście mi się sprawdzają.Ale tylko w pewnych warunkach można zauważyć ich skuteczność.
Owe warunki występują wtedy gdy ryby bardzo chętnie płyną za przynętą i tylko je trącają lub odprowadzają pod same nogi wędkarza.
Urzycie wtedy środka wabiącego daje efekt w postaci ostrych brań wyczuwalnych aż w przedramieniu.
Szczególnie sprawdza mi się to przy połowie sandacza i okonia,zanikają wtedy lekkie pstryknięcia a każde branie jest pewne i wyrywające wędkę z ręki.

#30 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 25 luty 2008 - 19:58

Kiedyś miałem taki amerykański atraktor o zapachu chyba krewetkowym. Czy działał ciężko powiedzieć, smarowałem a ryby brały, w każdym razie rewelacji nie było.
Ostatnio kupiłem dla sprawdzenia ten wynalazek. (patrz zdjęcie) Śmierdzi niemiłosiernie, na mnie działa wręcz odstraszająco, bo zamknąłem go w torebce i odstawiłem do szuflady. Jak będzie działać na ryby chyba nie zaryzykuje sprawdzania :mellow:

Załączone pliki



#31 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 25 luty 2008 - 22:11

rozumiem więc że takie zapaszki ryby ciągną... ale używanie może spowodować że ryby będą mniej zainteresowane przynętą? czy albo nie będzie zmiany albo będzie na + ? :mellow:

#32 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 26 luty 2008 - 17:40

Nie wiem jak ryby ale ja mówię twardo i zdecydowanie NIE !!! Jak dla mnie za bardzo to pachnie bym mógł tego używać :mellow:

#33 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2604 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 11 styczeń 2011 - 14:47

Panowie mam pytanko:
Czy kapka szyjna koguta nada się do tuningu kotwiczek w małych obrotówkach?? Chciałbym troszkę dodać na kotwiczki-
Fotka poglądowa:)


Czy lepsze będą pióra marabuta?

Załączone pliki



#34 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2011 - 18:43

Bardzo dawno temu jak częściej łowiłem na spławik niż na spinning, eksperymentowałem z nęceniem drapieżników miksturą z posiekanych rosówek i stynek, wymieszanych z mrożoną ochotką i atraktorem dragona na okonie.
Nie wyglądało to zbyt apetycznie, ale dzięki temu miałem zauważalnie więcej brań okoni i zdarzało się przyłowić szczupaka na robaka. Być może to zbieg okoliczności ale nigdy wcześniej ani później nie miałem takich przyłowów.

#35 OFFLINE   woblerowy

woblerowy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 17:22

http://www.castawaylakes.com/images/graphics/baitmatecatfish attractant.jpg

To. Jak jeszcze bawiło mnie stresowanie okonków paprochami, uważam że dość wzmagało pasiastym ochotę do współpracy.

Pominę subiektywne odczucia w stylu lepszego wyniku niż sąsiedzi etc, ponieważ mogłoby to zależeć od szczęścia.
Natomiast na np pęczak dosmaczony powyższym brały okonie. I to nie przypadkowe sztuki.
(okoń podpływał do ziarenka na haczyku, stroszył wszystkie płetwy i zasysał - wyglądało to bardzo efektownie...)
Inne ryby miały ten preparat głęboko..w płetwach.

Pozdrawiam :D

#36 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 styczeń 2011 - 19:05

Używałem tego samego wynalazka http://www.castawaylakes.com/images/graphics/baitmatecatfish attractant.jpg próbując łowić sandacze i sumy. Sandacze miały to w okolicach jednej z płetw, sum się złapał. Tylko czy to wynik działania atraktora? Zapach ma przecudny, w miejscu wrzuc4enia przynęty do wody pojawiała się plama jak po zatonięciu tankowca.


#37 OFFLINE   b_biba

b_biba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Bartek

Napisano 09 listopad 2015 - 18:45

Aby nie zakładać nowego wątku odkopuje trochę stary :)

Jako, iż jestem z wykształceni chemikiem i mam predyspozycje do mieszanie tego i owego temat atraktorów i ich tuningowania jest mi trochę znany.

Jak większość z was zauważyła zastosowanie atraktora może nie ściąga szczupaków i sandaczy z Norwegii ale ma zasadniczo jedną dużą zaletę a mianowicie czas trzymania przynęty przez rybę. Podczas testów z moimi atraktorami testowanych na sandaczach i okoniach na pewno zauważyłem przy metodzie DS pewniejsze zasysanie przynęty oraz powtarzanie ataku. Jak znajdę trochę czasu przygotuję krótką ściągę jak wykonać swoje atraktory oraz ku rozpaczy producentów jak z 10 ml zrobić 100 ml :) 


  • Tomasz eS i Del Toro lubią to

#38 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 09 listopad 2015 - 18:48

Z niecierpliwością czekam aż znajdziesz trochę czasu ;d

#39 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8020 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 listopad 2015 - 01:08

Bede sledzil temat :)



#40 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 06:42

Dodane do ulubionych ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych