Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vision Keeper - spiochy i buty

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 21 czerwiec 2013 - 14:57

oOd stycznia tego roku dość regularnie dostają w kość, na razie brak oznak zużycia. W te upały też da radę w nich śmigać bez gotowania jajek :)



#42 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 19:42

Generalnie mam zamiar brodzić tylko przy mocno plusowej temperaturze, gdyż w gumowych spodniobutach idzie wyzionąć ducha już po godzinie wędkowania. Także żadnych dodatkowych skarpet raczej nie będę potrzebował :) Czyli proponujesz abym wziął 44? Ma ktoś jeszcze doświadczenie z rozmiarówką Visiona? 

Bierz 43 jeśli brodzić będziesz latem.



#43 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 08 grudzień 2013 - 09:25

Odswieze temat. Sezon juz mija wiec uzytkownicy tych spiochow powinni juz cos wiecej skrobnac na ich temat :-).
Chce kupic jakies spiochy na przyszly sezon. Mysle nad tymi lub nad Caperlanami 4C i 3C.

#44 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 07 styczeń 2014 - 10:54

To ja może odświeże temat. Jak wygląda sytuacja z keeperami po dłuższym chodzeniu? Czy lepiej w caperlany 4c zainwestować.



#45 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 07 styczeń 2014 - 14:49

Zanim kupiłem swoje "gacie" to sporo szukałem po necie opinie. Zarówno keepery jak i caperlany zbieraja dobre opinie. Ostatecznie kupiłem Scierry do pasa. Właściwie sięgają sporo powyżej pasa i dla mnie są wystarczające. Jeśli potrzebowałbym długich to ze względu na serwis brałbym Visiony. Chyba, że trafiłbym 5c w dobrej cenie...

Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 07 styczeń 2014 - 14:51


#46 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 07 styczeń 2014 - 15:43

Z tym, że serwis gwarancyjny w Decathlonie też stoi na bardzo wysokim poziomie. Przynosisz uszkodzony towar i dostajesz nowy. W tym momencie można jeszcze wyrwać C4 za 500zł. Od czerwca użytkuję buty keeper z gumową podeszwą. Jak na sam początek przygody z brodzeniem, mogą być. Do tej pory łowiłem w nich ok 30 razy i w jednym miejscu delikatnie materiał odkleił się od gumy. Jednak jest totalnie nieistotne i się tym nie przejmuję. Jeżeli ktoś planuje brodzić po śliskim dnie, to obowiązkowo proponuję dokupić kolce, bo idzie się zabić. Kupując je, nie brałem pod uwagę łowienia na Sanie, ale się pozmieniało i ślizgam się aż miło :)



#47 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 07 styczeń 2014 - 16:22

Ja się skusiłem na C4 od Caperlana :)
W tej chwili stoją po 499 zł a C3 399 zł.
Popytalem p9 znajomych i twierdzą że naprawdę zacne śpioszki, więc sprawdzimy to ;)

#48 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 08 styczeń 2014 - 21:33

Ja się skusiłem na C4 od Caperlana :)
W tej chwili stoją po 499 zł a C3 399 zł.
Popytalem p9 znajomych i twierdzą że naprawdę zacne śpioszki, więc sprawdzimy to ;)

co to ma wspólnego z tematem bo się pogubiłem?:):)



#49 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 08 styczeń 2014 - 21:52

Z tym, że serwis gwarancyjny w Decathlonie też stoi na bardzo wysokim poziomie. Przynosisz uszkodzony towar i dostajesz nowy. W tym momencie można jeszcze wyrwać C4 za 500zł. Od czerwca użytkuję buty keeper z gumową podeszwą. Jak na sam początek przygody z brodzeniem, mogą być. Do tej pory łowiłem w nich ok 30 razy i w jednym miejscu delikatnie materiał odkleił się od gumy. Jednak jest totalnie nieistotne i się tym nie przejmuję. Jeżeli ktoś planuje brodzić po śliskim dnie, to obowiązkowo proponuję dokupić kolce, bo idzie się zabić. Kupując je, nie brałem pod uwagę łowienia na Sanie, ale się pozmieniało i ślizgam się aż miło :)

 

Zanim kupiłem swoje "gacie" to sporo szukałem po necie opinie. Zarówno keepery jak i caperlany zbieraja dobre opinie. Ostatecznie kupiłem Scierry do pasa. Właściwie sięgają sporo powyżej pasa i dla mnie są wystarczające. Jeśli potrzebowałbym długich to ze względu na serwis brałbym Visiony. Chyba, że trafiłbym 5c w dobrej cenie...

Co do tego i tego :)

Nad visionami również myślałem, bo też dobre opinie mają, ale jak okazja to okazja ;)



#50 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2166 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 05 marzec 2014 - 00:13

Ja planuję zasuwać głównie po żwirze oraz piaszczystym dnie, żadnych wielkich głazów. Lepiej filcową czy gumową podeszwę sobie zafundować?

 

No i jeszcze standardowe pytanie o rozmiar...mam 188 i 90kg, numer buta 46 wkładka 30cm. Brać XL i 47 ??



#51 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 05 marzec 2014 - 19:32

ostatnio kupowalem buty keepery co do rozmiaru - nosze 45 na codzien - kupilem 46 - w samej skarpecie z spiochow jest dosyc spory luz - jak w zimie dojdzie 2 para skarpet neoprenowych powinno byc ok.

Jak nie zamierzasz lowic w zime i nie bedziesz nakldac dodatkowych skarpet z neoprenu to mozesz brac w tym samym rozmiarze.

#52 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 marzec 2014 - 17:40

Noszę się z zamiarem kupna butów.Koledzy podzielcie się swoimi wrażeniami z użytkowania Keeperów.Jakie mają plusy a jakie minusy?Będę wdzięczny za wszystkie opinie.



#53 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 16 marzec 2014 - 08:42

Śmiało Panowie:)



#54 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 17 marzec 2014 - 12:20

Moje zaczynają puszczać na szwach, gumowa podeszwa szybko się zużywa. Mają ciężki życie od ponad roku. Ciężko opisać plusy bo innych nie miałem i nie ma do czego porównywać.



#55 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 20 grudzień 2014 - 14:23

Panowie odgrzeję kotleta.

 

Mam zamiar kupić Visiony Ikon, do tego jakies buciki, ale pojawia się problem.

 

197cm 135kg budowa regularna bez badziocha piwnego. 

Wcisnę się w XXL ??

 

 

I drugi problem buty, noszę 47-47,5 czyli dlugosc stopy 31cm, raczej marne szanse żebym się wcisną w coś z oferty Visiona ??



#56 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 21 grudzień 2014 - 13:39

 

 

I drugi problem buty, noszę 47-47,5 czyli dlugosc stopy 31cm, raczej marne szanse żebym się wcisną w coś z oferty Visiona ??

Ja noszę 31.5 cm. Kupiłem największe Visiony jakie były dostępne i ... zniszczyłem skarpetę w śpiochach. Pan Sikora w serwisie patrząc na stan skarpety od razu stwierdził, że buty nie te... Więc pytałem (nawet w tym wątku), szukałem i znalazłem Korkersy - oczywiście największe  :D (no prawie). Teraz na oryginalne skarpety zakładam jeszcze jedne skarpety zabezpieczające i z podwójną warstwą neoprenu bujam się po Odrze ;)  Tyle, że koszt 500zł. Za pierwszym razem chciałem zaoszczędzić, więc oczywiście na tym straciłem. 
 


  • piotrrd lubi to

#57 OFFLINE   razor73

razor73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 grudzień 2014 - 20:26

Generalnie mam zamiar brodzić tylko przy mocno plusowej temperaturze, gdyż w gumowych spodniobutach idzie wyzionąć ducha już po godzinie wędkowania. Także żadnych dodatkowych skarpet raczej nie będę potrzebował :) Czyli proponujesz abym wziął 44? Ma ktoś jeszcze doświadczenie z rozmiarówką Visiona? 

ja kupowałem loikka w sklepie hurch.pl i typ midobrze wszystko wytlumaczyl i doradzil (bez sciemy i naciągania jak w.....innym sklepie)



#58 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 21 grudzień 2014 - 23:36

 

Ja noszę 31.5 cm. Kupiłem największe Visiony jakie były dostępne i ... zniszczyłem skarpetę w śpiochach. Pan Sikora w serwisie patrząc na stan skarpety od razu stwierdził, że buty nie te... Więc pytałem (nawet w tym wątku), szukałem i znalazłem Korkersy - oczywiście największe  :D (no prawie). Teraz na oryginalne skarpety zakładam jeszcze jedne skarpety zabezpieczające i z podwójną warstwą neoprenu bujam się po Odrze ;)  Tyle, że koszt 500zł. Za pierwszym razem chciałem zaoszczędzić, więc oczywiście na tym straciłem. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przydatne info dzięki ;)

 

Powiedz mi jeszcze jaki model masz Korkersów ?? 

I co tam masz za spiochy ;) ??



#59 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 22 grudzień 2014 - 09:46

http://www.korkers.c...g/buckskin.html

To ten model. Trudno go już teraz gdzieś w Polsce dostać. Ja czekałem parę miesięcy. Jak będziesz chciał to i rozmiar Ci powiem - teraz nie pamiętam czy to 14? czy 15 czy 14,5? 

Śpiochy Visiona - Keeper. Gdy przetarłem skarpetę sprzedałem je znajomemu - bo myślałem, że długo nie kupię dobrych butów. Życie pokazało, że jednak kupiłem Korkersy i kupiłem znowu Visiony (te same). Kumpel nie ma żony, więc miał czas solidnie je przetestować :D Z butów po połowie sezonu (tych oryginalnych Visiona) nie zostało prawie nic. A śpiochy zaczęły się mocno rozklejać. Szczególnie na skarpecie oraz na szwach - tam jest taka taśma naklejona, która zaczęła przepuszczać. Nie chcę mówić, że po pół roku śpiochy się rozleciały - bo po prawdzie zaliczały w w odzie 50 godzin tygodniowo. Buty Korkers wydają się solidne, a śpiochy są na prawdę dobre. Z pewnością następne kupię te same (mowa o śpiochach) - szczególnie dlatego też, że pan Sikora prezentuje kapitalny serwis i świetny kontakt. Gdy wysłałem je do naprawy - On wysłał mi rezerwowe śpiochy, bo naprawa miała trwać 3 tygodnie. Nie chciał, żebym tracił sezon. To było mistrzostwo świata! 

 

Edit. I pamiętaj, żeby zawsze mieć miejsce na dodatkową skarpetę. Inaczej zawsze piasek będzie drążył miejsce sklejenia neoprenu skarpety. Powoli, powoli aż zaczniesz to super glue sam podklejać. 


Użytkownik SPIDERLING84 edytował ten post 22 grudzień 2014 - 09:56

  • piotrrd lubi to

#60 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 22 grudzień 2014 - 10:28

Zbyszek wielkie dzięki, bardzo mi się te info przyda.

 

 

Buty wyglądają na max profi i chyba zainwestuję żeby później się nie denerwować. Tylko może ktoś wie czy jest szansa dostać je gdzies PL ??







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery