Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Megabass - cud, geniusz, piękno czy może kicz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 listopad 2007 - 17:32

No ladne. Bez kitu. Ale mnie z kolei razi czarna pianka - juz tak jakos wole ten korek. Korek tez mozna przeciez pieknie wyprofilowac.

Chyba czas na ozdobienie jakas grafika moich sraxonow ;)




#42 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 listopad 2007 - 17:38

Problem jak zaczyna padać, nie wiem czy jeszcze tu jesteś ale tutaj jest to taki poważny minus - korek robi się obleśnie śliski i nieprzyjemny. Do mnie pianki na początku nie przemawiały w ogóle - kojarzyło się to mi z tanim syfem ze straganu od ruskich. Ale są ok, wyglądają ok.

#43 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 08 listopad 2007 - 18:24

RB triple seven ... super rakieta na szczupaki gumowe, cyber shootist bolki.
Pozdrawiam
Remek


Remku, oświeć mnie, bo nie łapię tego wszystkiego :D Czemu Cyber shootist na bolki akurat typujesz? Nie mogłby być na szczupaczki właśnie? Interesowałby mnie np. jakiś kijek z MB- 7' do 1 oz właśnie na szczupaka, akcja raczej w kierunku regular.
Fajnie, że Kol. Mefisto zaprezentował nam te zdjęcia, widać więcej niż na stronie MB. Np ten Cyber shootist ma przepięknie pomalowany blank. Te wędki faktycznie wygladą jak samurajskie miecze! Jeszcze jedno- Cybershotist jest kijem dzielonym. Zastanawiam się czy ta wędka składa się na pół, czy też złącze jest bliżej dolnika?

#44 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 listopad 2007 - 18:27

Z tego co widziałem na ich stronie to bliżej dolnika

#45 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 listopad 2007 - 18:38

Cześć,
Odpowiem króciutko bo muszę wybyć.

Cybershootins ma dzielenie nisko. Składa się w nierównych proporcjach - część szczytowa znacznie dłuższa. Ja widziałeś to spigot z typowo zaznaczonym punktem łączenia (kropeczki). Dlaczego na bolka? Ona mi przypomina troszkę Evergreena Sky Scypera, którym miałem okazję połowić. MB jest delikatniejszy. Sky Scraper i owszem na szczupaki się nadawał ale to 1 1/2 oz. Moim zdaniem idealnie wpasowuje się w bolki i rzekę np. na przelewy, ostrogi ... piękna rzecz. Tak więc dla mnie to ideał na bolki bo delikatniejszy kijek. Ponadto porównuję go do wędki F4 1/2 Fti. Ta druga krótsza ale idealnie mi się od dwóch sezonów sprawuje na bolenie. Mimo, że cyber jest F5 to przy większej długości różnice będą niewielkie i to mi właśnie gra na 100%.

Triple seven to kombajn! Generalnie była ona zaprojektowana na zawody dla wspomnianego Randy'ego Blaukata. Geneza jest taka, że Randy dużo łowił we flippingu ale ... by nie marnować czasu postanowiono ją tak zrobić by mógł obrzucać miejscówki innymi przynętami i innymi technikami. Jak się zapytasz o nią w Megabassie to nazwą ją właśnie Ferrari lub sportową maszyną. Jest mocniejsza od F7-711x. Oczywiście jako, że flipping to spiralnie zbrojona ale ... akurat jak ktoś ją kupił do gumowania to super sprawa. Tutaj też widać inną koncepcje spiralnego zbrojenia od Evergreena. Pierwsza przelotka jest w MB na przeciwko multika a w EG (np. Amazon Flip) pierwsza odchodzi w bok co ... jak donoszą koledzy wpływa na nieprawidłowe nawinięcie linki na multiku (może to przypadek ale ... dowiem się bo być może kolega sobie z tym poradził).

Pozdrawiam
Remek

#46 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 08 listopad 2007 - 18:42

No ladne. Bez kitu. Ale mnie z kolei razi czarna pianka - juz tak jakos wole ten korek. Korek tez mozna przeciez pieknie wyprofilowac.

Chyba czas na ozdobienie jakas grafika moich sraxonow ;)



A mi właśnie już przestaje podchodzić korek... Już jestem nim zmęczony. Dobra pianka mi pasuje i od niej odchodzić nie będę (chyba, że coś innego, lepszego wymyślą :D)

#47 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 08 listopad 2007 - 18:52

...
pierwsza odchodzi w bok co ... jak donoszą koledzy wpływa na nieprawidłowe nawinięcie linki na multiku
Pozdrawiam
Remek


Jam mam kij spiralnie zbrojony i pierwsza przelotka jest odchylona na bok, i to wyrażnie. Żadnych nieprawidłowości w nawijaniu linki na szpule niema.

pozd JW :D

#48 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 listopad 2007 - 18:59

Jurku
Bardzo krótko bo wychodzę. Dlatego pytałem Łukasza Masiaka jak zbroi pierwszą przelotkę. Być może (ja tego nie wiem) trzeba zamontować ją pod odpowiednim kątem - być może kolega już rozwiązał problem i był on przejściowy w każdym razie informował mnie o tym.

Co do spiral wrap'a i flippingu to oczywiste - flipping to założenie, że wędkarz będzie się siłował z drzewami pod wodą :D bo to mało finezyjne łowienie.

Pozdrawiam
Remek

#49 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 08 listopad 2007 - 19:05

Shuqran!! Remek

JW :D

#50 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 listopad 2007 - 19:52

dla mnie optycznie MB jest w niektórych modelach za pstrokaty,wykonanie i użyte materiały napewno I klasa,choć te połaczenia np fioletowych czy różowych pierśieni :unsure:,wiadomo na rynku Japońskim ludzie lubią kolorki, wystarczy zobaczyc jak się ubieraja.połaczenia srebrnych akcentów z czarną pianką sa juz bardziej dostojne i klasowe,wiadomo każdy ma inny gust,ale jakby wygl,adał np.AstonMartin z aluminiowimi listwami koloru fioletowego,czy lila róż :lol:niewiadomo,być może to właśnie Inność ma przyciagać


moze tak?

http://www.autoweek.nl/images/800/5/656c07fefab6c1e89b6043c35e70fcf5.jpg


#51 ONLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 08 listopad 2007 - 19:54

No ladne. Bez kitu. Ale mnie z kolei razi czarna pianka - juz tak jakos wole ten korek. Korek tez mozna przeciez pieknie wyprofilowac.

Chyba czas na ozdobienie jakas grafika moich sraxonow ;)



ze swojej strony dodam że wszystkie moje kije mają piankę zamiast korka ( oprócz muchówek bo takowych jeszcze nie widziałem ;) ) mało tego, obecnie przy wyborze kija kieruję się między innymi tym z czego jest rękojeść. nawet najlepszy kij z korkiem u mnie nie ma szans :lol: pianka jest lepsza w uchwycie i łatwiej trzymać ja w czystości.
pozdrawiam!


#52 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 listopad 2007 - 19:55

W 100 % widze to tak jak Peresada :D - temat pianki i korka :D

Mam jeszcze 2 kijki w korku, ale to rzeczne spiningi, tam tak czesto nie pada

Guzu

p.s. pianka bardziej ekologiczna B)

#53 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 listopad 2007 - 22:20

Pitt to całkiem całkiem jeszcze ta skórka wygląda,ale ja celowi napisałem o listwach przyrównując to do auta,wiesz takie drobiazgi aluminiowe wykończenie deski rozdzielczej w takim kolorze tj:nawiewy ,konsola,klamki ,logo jakby były takie fioletowe w tej bryce to już byłby to KICZOR NIEMOŻLIWY :mellow: a ta skóra jeszcze ujdzie.
ja nie jestem jakos uczulony na te kolory ale przez 5 lat miałem zajęcia z wzornictwa przemysłowego,kolorystyki i sposobów dobierania jej,granica miedzy kiczem a sztuka jest cienka :D

miałem na myśli takie dodatki,na szczęście w Astonie nie wpadaja na takie pomysły :lol: moze kolory nie te ale sens przekazu chyba zawiera :mellow:


niektóre MB naprawdę są wizualnie śliczne ale jak widzę jakiś drobiazg z innej planety <_< to...i nie mam pojęcia ci ich(Projektantów)skłoniło do uzycia rózowego pierścienia przy piance :wacko: :unsure: aha no i stosowanie jednocześnie korka i pianki hmmmmm... :unsure: rozumiem ,żeby urozmaicić serję chyba :unsure:

na konieć dodam że jest więcej żeczy które mi sie podobaja w MB niz tych które mi sie nie podobają,jak dla mnie są serie które są jako Twór sam w sobie bardzo pięknie(dla oka) zaprojektowane i użytecznie dla mnie najładniejsza to seria ORCHI :D


Załączone pliki



#54 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 06:35

to ja wam powiem, ze mnie megabass swoim designem wogole nie kreci B)

#55 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 listopad 2007 - 10:19

A mnie wlasnie kreci - ladne toto i dopieszczone. Ale korek (nie porownuje tu wartosci uzytkowych) po prostu ladniej by wygladal. Mysle, ze pianka jest lepsza nad woda... @standerus - jestem, jestem ;) ale korek ladniejszy. Bardziej taki - wedkowy!



#56 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 listopad 2007 - 10:23

Cześć,
Dla mnie zdecydowanie pianka. Od kiedy kupiłem pierwszy kij tak wykonany ubolewam nad faktem, że niektóre fajne konstrukcje które mnie kuszą mają choć gram korka (o gram za dużo). Pianka jest bardzo praktyczna, przyjemna w dotyku i taka germinowata :D

Pozdrawiam
Remek

#57 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 listopad 2007 - 10:42

eeee, ale i troche Chinskowata ;)

#58 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 listopad 2007 - 11:43

eeee, ale i troche Chinskowata ;)


To zależy od jakości pianki. Jeśli taka jak w MB :lol: to absolutnie NIE.

Pozdrawiam
Remek