Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery i gumy Janusza Widła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3065 odpowiedzi w tym temacie

#2881 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 16 luty 2020 - 12:47

Kiedyś wrzuciłem trochę fotek najstarszych modeli które posiadam w temacie " Najstarsze woblery w Polsce "  :)



#2882 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 16 luty 2020 - 19:07

Ta widelnica ma około 37 lat  :D Aż dziw że się to uchowało  :)  Kosa na pstrągi i klenie na Popradzie w kwietniu i maju.Mam taką jedną w swoim muzeum .

To ja jestem lepszy Januszku bo mam dwie. Druga poniżej. A w sprawie tego muzeum to ciekawe kto będzie miał więcej unikalnych eksponatów - ja czy Ty? :D

Załączone pliki



#2883 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 17 luty 2020 - 11:54

Jesteś lepszy. :(  Ja takiej nie mam ,a robiłem ich kiedyś sporo .Wszystko na to żarło.Z aktualnie wykonywanych ten kształt ma stary pstrągowy.


  • Siasiu lubi to

#2884 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 17 luty 2020 - 19:33

No super że tak uważasz, ale ja jeszcze nie skończyłem. Nawet wątku " Janusz Wideł - rzeźbiarz". Ten poniżej najbardziej mi się podoba. Trochę musiałeś przy nim się napracować, żeby taki kształt piękny wyszedł. Wygląda na bardzo leciwego. Napiszesz coś o nim. Masz coś takiego czy znowu wygrywam w gromadzeniu eksponatów do tego muzeum?

Załączone pliki


  • wujek i Janusz Wideł lubią to

#2885 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 luty 2020 - 19:46

Stasiek gdzie to TY trzymałeś takie rodzynki, że sam Mistrz tego nie ma w zbiorach :)  :)  ;) .



#2886 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 17 luty 2020 - 20:18

Józiu to świeży nabytek z ostatniego roku. Jak te wcześniejsze prezentowałem w poprzednich postach to ich jeszcze nie miałem. Koledzy wiedzą że takie zbieram i też wymieniają ze mną. Te co prezentuje to najstarsze ze starych, mam też trochę leciwych Janusza ale nie tak jak te z 3 z przodu, ale 20 parę lat na pewno mają.

Z jednym to nawet litra Jasia Wędrowniczka przegrałem bo nie chciał się zamienić, więc zaproponowałem mu zakład. Jak wyciągnę dziś głowatkę to mi dajesz wobka staruszka Janusza a jak nie to dostajesz dobrą flaszkę. No i przegrałem i wobka dalej nie mam, ale i tak będzie kiedyś mój.

Jak bym chciał od samego Janusza kupić to bym musiał to robić jak miałem 4, 5 lat :D



#2887 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 17 luty 2020 - 21:38

Masakra jakaś  :wacko:  Ja to nawet już zapomniałem że  robiłem kiedyś te koniki polne . :) Nie robiłem tego dużo .Zrobienie  jednego takiego konika to ładnych kilka godzin. Oczywiście nie tylko miał wyglądać ale tak jak we wszystkich moich woblerach przede wszystkim łowić.


  • szczupak1 i Siasiu lubią to

#2888 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 17 luty 2020 - 21:54

Czyli mam rozumieć że ma sporo latek?



#2889 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 18 luty 2020 - 08:58

Około 30 lat  :)


  • pawelHERP lubi to

#2890 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 luty 2020 - 12:47

Janusz , czy z doświadczenia  możesz powiedzieć , że imitowanie  woblerami  większych owadów wodnych  : widelnica , ważka jest  warte świeczki  ?  :) 

Co wabi w nich ryby:  kształt , kolor  bo praca chyba musi być oszczędna ?

Jest taki moment gdy wylatują  te kąski   i wobler ( rybka ) jest mniej łowny  .. i stąd moje pytania.



#2891 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 19 luty 2020 - 13:37

Przez lata dłubaniny  wszystkiego co lata i skacze po kwiatach doszedłem do wniosku że najważniejsza jest akcja i sposób podania przynęty ,kolorystyka ma mniejsze znaczenie .Tak jak piszesz są momenty rojenia owadów i na klasycznie podanego woblera rybkę przestają reagować. Tak samo nie będą reagować na imitację ważki czy widelnicy podaną w nieodpowiedni sposób. Tak samo często łowię na muchę jak i na spining stąd wiem kiedy ryby reagują a kiedy nie reagują na żle poprowadzoną przynętę.Mając na muchówce idealną imitację płynącego po powierzchni owada wydawało by się że złowisz każdego wychodzącego do muchy pstrąga.Nic bardziej mylnego.Jak nie wiesz jak to zrobić dobrze albo w przypadku ryb często kłutych bardzo dobrze nie będziesz miał brania.Ktoś kto wie jak odpowiednio podać przynętę może założyć muchę bardzo odbiegającą wyglądem od tego co płynie po powierzchni a i tak rybę złowi.To samo tyczy się spiningu.Jak jest dostatek pokarmu ,ryby nie gonią za przynętą tylko stoją w jednym miejscu podnosząc się powoli do spływających kąsków.Nawet jeśli przynęta przepływa im nad głową ale nie zachowuje się odpowiednio naturalnie do nurtu całkowicie ją ignorują.Każde podanie np.woblera z bocznym dryfem jest ignorowane przez ryby.Wyjściem jest ustawienie powyżej ryby jak pozwolą na to warunki i łowienie na trzymanego z lekkim popuszczaniem. Wobler nie koniecznie musi imitować owada .Ja stosuję igiełki 3,5 cm. płytkie lub głębokie w zależności od warunków.Najczęściej  wystarczają srebrne bądz złote klasyki choć zawsze na takie okazje mam jakiegoś brudasa ,nieoklejany szary z brązem na bardzo czystą ,prześwietloną wodę.



#2892 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 luty 2020 - 15:45

Oj tak  , nieraz płakałem na lipieniami  i pstrągami które stały na płani  i żarły ... tylko nie to co podawałem.

 

I czasem się udało dojść do ich przechytrzenia.

 

Tak teraz sobie przypominam ostanie sezony  i jest w tym sens o czym napisałeś o podaniu igiełki..


  • Janusz Wideł lubi to

#2893 OFFLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 19 luty 2020 - 15:54

Wobler z bocznym dryfem? Chodzi Ci o tzw. Wachlarz?

Użytkownik zator edytował ten post 19 luty 2020 - 15:54


#2894 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 19 luty 2020 - 16:10

Tak .Idąca przynęta po tzw.wachlarzu kompletnie nie kręci rybek zbierających muchy.



#2895 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 06 marzec 2020 - 21:03

A teraz wracając do staroci to trochę odmienię temat wykopalisk. Ten "rósł" na drzewie nad brzegiem Dunajca. Dostałem go od Kolegi na imienimy ponad rok temu, ale tak dobrze go schowałem na tych imieninach, że dopiero niedawno znowu się znalazł jak zmieniałem plecak na ryby i wszystkie kieszonki opróżniałem.

Ale Januszku najlepsze jeszcze przed Tobą. Daj znać jak będziesz "troszkę" znieczulony, bo to co zobaczysz to już nie będzie tylko "masakra" ale zawału serca możesz dostać. :D :D :D :D :D :o

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  wid 8.jpg   36,71 KB   32 Ilość pobrań


#2896 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 14 marzec 2020 - 13:52

To co Januszku mogę już czy dopiero wieczór? :D



#2897 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 14 marzec 2020 - 16:50

Pochwal się  :D



#2898 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 14 marzec 2020 - 18:04

A oto i on. Chyba najstarszy w mojej kolekcji. Nawet bym nie wiedział, że to Twój, ale znalazłem identycznego w Twoim poście w wątku "Najstarsze woblery w Polsce".

Link w załączeniu:

http://jerkbait.pl/t...woblery polsce

Tylko Twój taki brzydki, ciemny a mój taki ładny - kolorowy.

Mam nadzieję, że jak to Twój jeden z pierwszych to ma już z 40 latek, bo takie 30+ to już standard w mojej kolekcji. :D

Podziwiaj, wspominaj i napisz nam krótki opis "przeżyć wewnętrznych" - czyli coś więcej o nim.

Załączone pliki



#2899 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 14 marzec 2020 - 18:28

Oczywiście moja "Ćma" :D  Super połowiłem na nią kleni koło Wielopolanki ,teraz pod oczyszczalnią.Bardzo łowny smużak aż dziwże się uchował  :)


  • szczupak1 lubi to

#2900 OFFLINE   Janusz Wideł

Janusz Wideł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Wideł

Napisano 14 marzec 2020 - 18:31

Jakieś 35-38 lat ma Twoja ćiemka. :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych