Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

łowienie obrotówką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 listopad 2007 - 08:16

Sporo już było w tematach łowienia na jerki, whadła, przynęty gumowe, o lotności woblerów i innych wynalazków, o zwartej budowie.
A jak się ma sprawa, z łowieniem na błystki obrotowe?
Pomijajac wszelkie Giant Killery, Musky Killery i inne olbrzymy. Czy ktoś tak łowi: lekki zestaw castingowy + średnia/mała obrotówka?

#2 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 08:32

Jescze nie. Mam już multik - Revo Premier, teraz zamawiam kijek (taki sam jak w watku o okoniach), więc jakakolwiek relacja, uwagi dopiero wiosną. :(

Pzdr. Kryst

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 listopad 2007 - 08:33

zdarzylo mi sie i daleki jestem od potwierdzenia mitu jakoby obrotowka sie zle rzucalo bo majta sie skrzydelko i ma zmienna aerodynamike... jakos sobie radzilem, poza tym jesli chodzi o kropki to jedna z moich ulubionych przynet... zaraz po wobkach :mellow:

#4 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 listopad 2007 - 08:36

No właśnie. Zaraz poczatek kropokowego sezonu. Może ktoś opisze doświadczenia.
Może sprzęt?
Przecież nie każdy łowi samurajskim mieczem znad Wisły :mellow:
Jakie wędziska, jakie młynki, jakie wreszcie ryby i w jakich wodach????????

Pytanie nie wzięło się znikąd. Zmieniam sukcesywnie sprzęt na castingowy a błystka obrotowa, pomimo zmian, panujących mód, rozwoju spinningu/castingu, od zawsze była moim Nr 1

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 listopad 2007 - 08:40

wędzisko - testowy rezonans. ogolnie max 6' ze wzgledu na porecznosc oraz duzą mozliwosc kombinowania przy rzutach...

multik: moj ulubiony: CC51

linka: zawsze plecionka, czasami gdy mi coś do łba strzeli dowiązuje 1,5 m zylki / fluorocarbonu

przynety: ulubione minigarbatki znane tez jako wrta. a takze aszychminki...

ryby: wszystko co sie da. ale celem polowan przy uzyciu wyzej podanego zestawu sa kropki oraz biały drapieżnik na lekko. do zadan powazniejszych - szczegolni bolenia mam zdecydowanie mocniejszy sprzet

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 listopad 2007 - 08:42

Aaaa, Mifku.
Poproszę, przy okazji, o jakiś wzór chemiczny, na dobry węzeł plecionki i fluocarbonu

#7 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3659 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 listopad 2007 - 08:42

Łowiłem wirówkami już z kilka lat temu i przyznam że łowi sie całkiem przyjemnie. Dużo lepiej wyczuwalna jest praca na multiku bo nie ma bicia kosza. I tak jak Mifek napisał potwierdzam iż latają bardzo przywoicie :D

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 listopad 2007 - 08:52

Ja łowię 14funtowym Beneyro, 6'6. wyjatkowo dwuskład, żeby w razie czego łatwo w samolocie na pstrągi skoczyć :D Do tego scorpion mg z plecionką 14lb. Bardzo czuły zestaw, umozliwia bezstresowe łowienie od ok 3,5g (tyle mają bullheady 4cm a to moja podstawowa przynęta) do +-25g.
Obrotówki - nigdy tej przynęty zbytnio nie lubiłem, uważałem że jest taka sobie. obrotówki nr 1 latają z tego bardzo przeciętnie, z nr 2 nie ma problemu. Ale wole woblery czy gumy....obrotówki rzadko zakładam.

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 listopad 2007 - 10:19

Cześć,
Ja łowię właśnie kropkowańce na lekki kijek castingowy i blaszki. Zabawa przednia! Używam kijka 8lb i błystek wahadłowych od 4-6g.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 09 listopad 2007 - 11:57

witam!
początek zeszłego sezonu łowiłem kijem 8lb i 6'. do tego conquest 51 ze szpulą avail. łowiło się nieźle ale kij był za słaby. przy okazji pstrągów miałem spotkanie z łososiem który to po kilkunastominutowej zabawie popłynął sobie w dal. nic nie mogłem zrobić, poza tym ze względu na charakterystykę wód w których łowię ( wygląda to trochę inaczej niż w polsce pas trzcin przy brzegu ect. ) kij był za krótki. zamieniłem więc kij na szklaka.
to był dobry ruch. wędka jest dużo mocniesza do 17lb 6'6'' ale ze względu na to że lepiej się ładuje ( inny materiał blanku )
bez problemu obsługuje lekkie wabiki rzędu 3g. to i tak jest minimum na jakie łowię. mój rekord pstrąg 64cm, nie miał szans. myślę że z poprzednim kijem było by trudniej.
natomiast jeżeli chodzi o obrotówki to wbrew pozorom latają bardzo dobrze, choć ja na nie nie łowie. tutejsze pstrągi wolą woblery :D
pozdrawiam!
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=getfile&id=5190&


#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 09 listopad 2007 - 12:17

Ja obrotówkami łowię głownie okonie, zdarzyło mi sie złowic na małe wiróweczki kilka klenii. Na początek zacznij od sredniej wielkości błystek. Np mepps 3 aglia lub jeszcze lepiej comet. Do wirówek kij powinien byc nieco bardziej ustępliwy. Używałem kijka shikari 10 lbs isj 601 + curado 101D z żyłką, którą uważam za dużo lepszą do mocno skręcających wabików. Widac to szczególnie podczas łowienia w wodzie płynącej...
pozd JW :D

#12 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 listopad 2007 - 12:19

Peresada,

Fantastyczna ryba.

Gratuluje :D

Guzu

#13 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 09 listopad 2007 - 17:56

Po otrzymaniu Abu Premier podkrecilem go do kija na blanku ATC c605 (opisany jako 10-55 g /25 lbs)i wyskoczylem wyprobowac. Po odstrzeleniu gumy (rzut na gwalt :lol:) zostala mi obrotowka Vibrax 4 (10 g). Latala jednak tak dobrze, ze nie mialem potrzeby wracac 50 m do auta aby uzupelnic zapas przynet. :mellow:
W przeszlosci z Abu EONpro zchodzilem do Vibrax 2, mimo to dystansy +/- 15 m byly osiagalne.
Wiec generalnie kombinacja multik + obrotowka = no problem, tym bardziej, jak sie uzywa bardziej wyrafinowanych zestawow.
Wahadlowki wydaja sie leciec jeszcze lepiej.

Pozdrawiam --Yacar--

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 listopad 2007 - 18:11

Peresada, piękna ryba. W sumie przyznać muszę, że fajny pomysł z tym szklakiem. Nigdy nie myślałem o tym w ten sposób. Na mocniejsze pstrągi kupiłem sobie inny kijek (14lb) ale jak mówisz on limituje wabiki o małej gramaturze. Fajny pomysł z tym szkłem. Czego konkretnie używasz? Jakiej wędki?

Pozdrawiam
Remek

#15 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 09 listopad 2007 - 18:20

witam!
jest to kij zrobiony przez Lukasza z Rodmas.
w zasadzie jest to kompozyt, ale z tego co wiem to niewiele w nim wegla wiec w uproszczeniu nazywam go szklakiem.
kij zrobiony jest na blancku ATC/Shikari cb 663. kij zbrojony sprialnie. bardzo fajnie nim sie lowi i bardzo ten blank polecam!
pozdrawiam!

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 listopad 2007 - 18:25

Czy możesz podać parametry tego blanku. Chodzi mi o średnicę szczytówki i dolnika. Chciałbym wyczuć czy to typowy szklaczek. Dlaczego zdecydowałeś się na spirala? Ze względu na bardzo mocne ugięcie?

Pozdrawiam
Remek

#17 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 09 listopad 2007 - 18:26

Witam

@ Peresada -ten blank to cb662 15 lb -663 to juz niezły wyrwiząb trochę zamocny na pstruchy.
Tak czy inaczej jest bardzo lekki -teraz cb-ki 662 i 702 przyszły w nowej powłoce i zyskały więcej dynamiki . B)

Pozdrawiam Łukasz

#18 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 09 listopad 2007 - 18:38

zgadza sie - literowka sorry :D
remek, jezeli chodzi o zbrojenie i parametry balnku to raczej do Luksza. bo to Jego konstrukcja. ja tylko zalozylem co bede lowil gdzie i na co :D poza tym z pracy pisze wiec nie mam kija pod reka :D
pozdrawiam!

#19 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 listopad 2007 - 13:33

@peresada
A ja Ci dziękuję, za wskazanie drogi, o której często się zapomina, w dobie dominacji grafitów czy ceramików.
Kiedyś całkiem poważnie myślałem o blankach Seekera pod pstrągi.
Pewnie teraz temat wróci, w wersji castingowej :D

#20 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 10 listopad 2007 - 13:44

i to jest dobra koncepcja :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych