Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zaproszenie na zawody. Kill Them All.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 16 maj 2013 - 14:55

Okręg PZW Wrocław, burmistrz Ścinawy i inni "wielcy" zapraszają na zawody w łowieniu suma. Zgodnie z regulaminem utworzonym przez PZW Wrocław każda ryba ma zostać zabita i przetrzymana do momentu ważenia. Co to za kraj się pytam :( ?? Jak łowić :( ??

 

http://www.pzw.org.p...gow_odrzanskich



#2 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 16 maj 2013 - 15:54

Co to za kraj się pytam :( ?? Jak łowić :( ??

 

POLSKA panie kolego , a jak łowić  :D  najlepiej skutecznie ;) .

To teraz poważnie  <_< są dwie opcje :

Opcja A ( OLAĆ )

Opcja  B  ( Umówić się jak największą grupą zapisać się i wziąć udział w zawodach . A każdą złowioną rybę obfotografować obcałować i puścić wolno , potem zasiąść przy ognisku z pamiątkowych ramek i dyplomów uczestnictwa i śmiać się z wyścigu szczurów  ;) . Czyli BOJKOT :D  )


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 16 maj 2013 - 15:58

  • Dienekes i robert 7791 lubią to

#3 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1854 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 maj 2013 - 16:22

"

Cel:

- edukacyjny – integracja środowiska wędkarskiego Krainy Łęgów Odrzańskich w szczególności Kół wędkarskich PZW celem zwrócenia uwagi na walory rzeki Odry

-sportowy - towarzyskie współzawodnictwo w połowie suma metodą spiningową

- badawczy - na podstawie zebranego materiału zbadanie diety suma w Odrze oraz jego tempa wzrostu"

 

Ale jaki szczytny cel przyświeca organizacji zawodów :angry:



#4 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2013 - 16:33

- badawczy - na podstawie zebranego materiału zbadanie diety suma w Odrze oraz jego tempa wzrostu"

 

Ciekaw jestem czy jakiś ichtiolog faktycznie pochyli się nad zebranym materiałem i wypełni cel badawczy, czy też chodzi o standardowe badanie tempa wzrostu i prezesi będą zwyczajnie, liczyć słoje w dzwonkach z suma. :(



#5 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 16 maj 2013 - 16:38

POLSKA panie kolego , a jak łowić  :D  najlepiej skutecznie ;) .

To teraz poważnie  <_< są dwie opcje :

Opcja A ( OLAĆ )

Opcja  B  ( Umówić się jak największą grupą zapisać się i wziąć udział w zawodach . A każdą złowioną rybę obfotografować obcałować i puścić wolno , potem zasiąść przy ognisku z pamiątkowych ramek i dyplomów uczestnictwa i śmiać się z wyścigu szczurów  ;) . Czyli BOJKOT :D  )

Opcja A mi nie podchodzi bo inaczej bym nawet tego nie wrzucił.

Opcja B - ilość uczestników ograniczona, to na bank.

 

Obdzwoniłem co się dało i co z tego wynika?? Podobno wszystko to decyzja naczelnych ichtiologów którzy twierdzą, że suma jest za dużo. Ciekawe to, że jak jest tak dużo to dlaczego nie mogą sobie go złapać?? Angażowanie kilerów do odłowienia i zabicia populacji suma na zawodach doprowadzi do tragedii tego i innych łowisk.



#6 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2013 - 16:49

Ja durny nie wiedziałem, że nad takimi rybnymi wodami przyszło mi mieszkać, bolenia już chwastem ogłoszono, teraz suma mamy za dużo, zaraz zaczną się nam namnażać szczupaki, sandacze a za rok, dwa, nie opędzimy się od kilowych okoni, tylko czemu cholera hamulec w kołowrotku uparcie milczy przy każdej wyprawie?

 

Jeśli jest „odgórnie” to obawiam się, nic nie zrobisz, pozostaje jedynie publicznie piętnować, szydzić z pomysłu, bo edukować się już nie da, za późno, mają przecież własny „Cel Edukacyjny”. :angry:


  • minecjusz lubi to

#7 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 maj 2013 - 18:23

Zawsze jest nadzieja że nic nie złowią :) choć ja jak się wybieram na Odre do Brzegu albo w okolice Ścinawy na sandały to zwykle wracam z aparatem fotek kródkich tak max metrowych wąsal zamiast metnookich . :)

#8 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 maj 2013 - 18:45

Zawsze jest nadzieja że nic nie złowią :) choć ja jak się wybieram na Odre do Brzegu albo w okolice Ścinawy na sandały to zwykle wracam z aparatem fotek kródkich tak max metrowych wąsal zamiast metnookich . :)

Właśnie, najlepiej by było, aby tego dnia ryby nie brały, a jeszcze lepiej, aby nikt w ogóle nic nie złowił i wówczas cel badawczy o kant d...y rozbić. :D



#9 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 maj 2013 - 20:24

A nie można by zorganizować grupy kilkudziesięciu wędkarzy , który w tym akurat dniu zasiedli by sobie przed tymi zawodami na tym dokładnie łowisku i zarzucili gruntówki ? :rolleyes:

Tak ,żeby już żaden zawodnik się tam nie mógł zmieścić czy już wodę tam sobie zarezerwowali na te zawody?



#10 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 maj 2013 - 20:52

A ja już mam plan uknutyw swojej główce. ;)

Jako że do Scinawy z miejsca swojego wodowania mam 1 godzine płynięcia pontonikiem to sobie tak wymyśliłem że:

Bede Naparzał pontonem 6 godzin po tym odcinku w te i nazat aż mięsiarzom pseudo spiningistą znudzi sie łowienie w fontannach wody :P

Serdecznie zapraszam innych kolegów posiadających środki pływające w celu   :P wiadomo jakim :lol:  :lol:  :lol:

 

Co za chory kraj. :(

Jak u chinoli.

Wybili wróble a potem klęska głodu. :o

Panią Iwonke tz.p.Ichtiolog z PZW Legnica powinni wystrzelić w kosmos.

Dwa lata walki o zamknięcie tarlisk na zatokach w celu ochrony populacji sandacza a ta małpa w tym roku po pismach od lobby spławikowego zniosła zakaz wedkowania z wyłączonego odcinka.Kur..... Masakra jakaś :angry:


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 16 maj 2013 - 20:56

  • deichkind, godski i robert 7791 lubią to

#11 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 maj 2013 - 20:55

Zaproście jakieś roznegliżowane laski na narty wodne na tym odcinku wody. :lol:



#12 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6257 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 maj 2013 - 21:06

A może by tak przypomnieć Panom Organizatorom regulamin zawodów uchwalony przez znienawidzony przez wszystkich Zarząd Główny PZW? Polecam lekturę - http://www.pzw.org.p...wodow_2013.pdf  szczególnie punkty 4.2 i 4.3

 

Bartek



#13 ONLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 16 maj 2013 - 21:29

Karol jeśli tak zrobisz to masz u mnie b ciekawego TIPa!!

 

Powodzonka!!



#14 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 16 maj 2013 - 21:41

Szacowni Koledzy.

Komuna popsuła prawo. 

"Dajcie mi człowieka, a ja znajdę paragraf", "zaoczne" wyroki z wyrokiem śmierci włącznie...

Gdy nastały "Nowe Czasy", przez chwilę zostało to zatrzymane, ale mentalność? wygodnictwo? cwaniactwo? - coś wzięło górę i obecnie istniejący porządek prawny zezwala na wydawanie wyroków bez wysłuchania oskarżonego. Jakie to rodzi patologie wie każdy, kto nie jest ślepy i głuchy, a ciekawość świata jest większa niż tylko zaspokojenie wysokoprocentowego pragnienia.

Stare Rzymskie Prawo, liczące sobie dwa tysiące lat, że nie wolno wydawać wyroków po wysłuchaniu tylko jednej strony, służy obecnie do podcierania sobie czterech liter.

Tak, my wszyscy mamy to prawo głęboko gdzieś, bo jesteśmy znacznie mądrzejsi. Mamy własne racje, które są oczywiście najważniejsze i najświętsze na świecie, a każdy, kto narusza nasz sposób widzenia świata to ignorant i cymbał, że tak delikatnego epitetu użyję.

A jeśli nie?

Koledzy, nie chcę bronić decyzji okręgu, którego wody są mi obce, więc nieznane. Nie chcę bronić stanowiska zajętego przez okręgowego ichtiologa (Ichtiologów?). Bo nie znam ich argumentów. A chcę wierzyć, że są to ludzie, którzy choć trochę znają się na swojej robocie i jeśli podjęli taki desperacki krok, to nie z własnej fanaberii, lecz jakiś istotnych powodów.

Więc może warto na chwilę powstrzymać swe sądy i umożliwić wypowiedź "drugiej stronie"? W myśl poszanowania prawa istniejącego od 2 tysięcy lat...

Czy któryś z szanownych Kolegów mógłby zwrócić się z pytaniem do władz zarządu okręgu PZW Wrocław z pisemnym zapytaniem o powody takiego zalecenia - zabicia wszystkich sumów złowionych na w/w zawodach? A odpowiedź oczywiście zamieścić w niniejszym wątku.

Z poważaniem.

J. 


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 16 maj 2013 - 21:43


#15 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 16 maj 2013 - 21:44

Karolu! to może odwrotny skutek przynieść niestety. Ja mam tylko taką nadzieję, że nikt z tego forum nie wystąpi na tej "zabawie" w roli zawodnika. Niestety nie jestem członkiem innych zacnych forów więc nie mogę tego nagłośnić. Myślę, że koledzy nie będą mieli problemu, żeby wrzucić gdzie indziej. 


Użytkownik saalar edytował ten post 16 maj 2013 - 21:49


#16 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 maj 2013 - 21:46

Jutro z rana bede monitował sprawe w ZO Legnica bo to moj macierzysty związek :angry:

O pracy naszej pani ichtiolog nie bede się wypowiadał bo żal mi że tak nie kompetentne osoby pracują w związku :(

Już organizuje ekipe kolegów ,ktorzy pływają i łowią sumy w mysł zasady C&R i nie mogą pogodzić sie z tak chorym przedsięwzięciem :rolleyes:

Nie mam zamiaru biernie przyglądać sie jak żarzyna sie tak wspaniałe ryby :huh:



#17 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 16 maj 2013 - 21:48

Szacowni Koledzy.

Komuna popsuła prawo. 

"Dajcie mi człowieka, a ja znajdę paragraf", "zaoczne" wyroki z wyrokiem śmierci włącznie...

Gdy nastały "Nowe Czasy", przez chwilę zostało to zatrzymane, ale mentalność? wygodnictwo? cwaniactwo? - coś wzięło górę i obecnie istniejący porządek prawny zezwala na wydawanie wyroków bez wysłuchania oskarżonego. Jakie to rodzi patologie wie każdy, kto nie jest ślepy i głuchy, a ciekawość świata jest większa niż tylko zaspokojenie wysokoprocentowego pragnienia.

Stare Rzymskie Prawo, liczące sobie dwa tysiące lat, że nie wolno wydawać wyroków po wysłuchaniu tylko jednej strony, służy obecnie do podcierania sobie czterech liter.

Tak, my wszyscy mamy to prawo głęboko gdzieś, bo jesteśmy znacznie mądrzejsi. Mamy własne racje, które są oczywiście najważniejsze i najświętsze na świecie, a każdy, kto narusza nasz sposób widzenia świata to ignorant i cymbał, że tak delikatnego epitetu użyję.

A jeśli nie?

Koledzy, nie chcę bronić decyzji okręgu, którego wody są mi obce, więc nieznane. Nie chcę bronić stanowiska zajętego przez okręgowego ichtiologa (Ichtiologów?). Bo nie znam ich argumentów. A chcę wierzyć, że są to ludzie, którzy choć trochę znają się na swojej robocie i jeśli podjęli taki desperacki krok, to nie z własnej fanaberii, lecz jakiś istotnych powodów.

Więc może warto na chwilę powstrzymać swe sądy i umożliwić wypowiedź "drugiej stronie"? W myśl poszanowania prawa istniejącego od 2 tysięcy lat...

Czy któryś z szanownych Kolegów mógłby zwrócić się z pytaniem do władz zarządu okręgu PZW Wrocław z pisemnym zapytaniem o powody takiego zalecenia - zabicia wszystkich sumów złowionych na w/w zawodach? A odpowiedź oczywiście zamieścić w niniejszym wątku.

Z poważaniem.

J. 

 

Przyjmując że owi naukowcy mają szczytny cel to i tak nie ogarniam tego po co angażować w to wędkarzy i nagłaśniać sprawę? Skoro suma jest aż tak dużo to dlaczego sobie po prostu go nie złowią (czyt. złapią w siatkę)??



#18 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 16 maj 2013 - 21:51

Przyjmując że owi naukowcy mają szczytny cel to i tak nie ogarniam tego po co angażować w to wędkarzy i nagłaśniać sprawę? Skoro suma jest aż tak dużo to dlaczego sobie po prostu go nie złowią (czyt. złapią w siatkę)??

Nie wiem.

Może warto o to ICH zapytać?

Bo ja nie wiem.



#19 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 maj 2013 - 21:59

Janusz u nas w rejonie jest bardzo mocne i pręzne lobby spławikowe i to ono właśnie pisze ciągle do ZO Wrocław i Legnica że jest duża populacja suma i to własnie ten że sum jest odpowiedzialny za brak innych gatunków ryb.

Dla mnie to całe przedsiewzięcie jest jakieś chore.

Skoro ZO chce zbadać daną populacje ryb na danym łowisku to normalnie w świecie robi się odłów kontrolny i tyle w temacie.

A nie robi się rzeżi nad wodą za pomocą wedkarzy.



#20 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 maj 2013 - 22:01

Po drugie jako organizator co ma do tego stowarzyszenie 

 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”

 

Co to za instytucja , czy ja może czegoś nie rozumie???