Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lamiglas G200 Salmon/Steelhead


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 listopad 2007 - 12:55

Chcialbym zakupic sobie kijek, ktory mialby mi sluzyc do polowu klenia-jazia-okonia czyli tzw. lekki. Przegladajac oferte sklepu żbik natrafilem na tego lamiglasa: http://sklep.fishing.pl/wedkarstwo/wedziska/wedziska_spinnin gowe/lamiglas_g200_salmon_steelhead (pierwszy od góry). Moja uwage przykul ze wzgledu na dobra dlugosc, ciezar wurzutu adekwatny do moich potrzeb oraz przede wszystkim swoja atrakcyjna cena i wlasnie dlatego mam pytanie czy to nie jest jakis bubel i czy bedzie na tyle miekki zebym czul brania przy polowie okonia na poprocha 3gramowego no i jeszcze czy da sie nim dosc daleko rzucic 2g wobkiem za kleniem np. Lamiglas ma bardzo drogie kije i wydaje mi sie dosc dziwna tak niska cena. Mam jednak nadzieje ze napiszecie ze to dobry kijek i poprostu cena jest atrakcyjna. Czekam na porady co mam zrobic, czy warty jest uwagi ten lamiglas, czy moze to bubel i trzeba szukac innego ? Dzieki za wszystkie info. Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 15 listopad 2007 - 12:58

Nie znam tego kija. Z opisu Salmon/Steelhead wnosze, ze jest to bron bardziej na lososia i tego drugiego salmonida.

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2007 - 13:15

To jest kij wykonany na blanku z serii International, najtańszej serii z blanków oferowanych przez lamiglasa, wytwarzanej w Chinach. Co nie znaczy że jest to bubel. Raczej pradukt o przyzwoitej jakości, oferujący dobry stosunek jakości do ceny (sam blank kosztuje $50).

Co z tego wyjdzie za wędka, przy tej długosci i mocy blanku, zależy głównie od uzbrojenia. Tutaj Lamiglas niestety nie jest moim faworytem jeśli chodzi o gotowe kije. Zdarza się ze fabryczne kije Lamiglasa zbrojone sa przyciezko albo w dziwne układy przelotek. Jak jest w tym konkretnym przypadku - trudno mi powiedziec, tego gotowca nie widziałem.

Dla mie optimum jeśli chodzi o Lamiglasa to kupic blank i dac do uzbrojenia w pracowni.

Pozdrawiam

#4 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 15 listopad 2007 - 13:37

To jest kij wykonany na blanku z serii International, najtańszej serii z blanków oferowanych przez lamiglasa, wytwarzanej w Chinach. Co nie znaczy że jest to bubel. Raczej pradukt o przyzwoitej jakości, oferujący dobry stosunek jakości do ceny (sam blank kosztuje $50).
Pozdrawiam

O to to co chciałem napisać. Blank chiński ale słyszałem o nim dobre opinie. Myślę , że w tej cenie przewyższ daiwę czy shimano z tej półki.

#5 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 listopad 2007 - 15:12

Co z tego wyjdzie za wędka, przy tej długosci i mocy blanku, zależy głównie od uzbrojenia.

Pozdrawiam



A patrząc na uzbrojenie jakie ma ten gotowiec sądzisz, że będzie dobry na klenio-jazie-okonie ?

#6 OFFLINE   markles

markles

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaKoronowo

Napisano 15 listopad 2007 - 15:33

Friko
Mógłbyś podać bliższe namiary na tego lamiglasa za 50$ :D

#7 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 listopad 2007 - 15:59

No wlasnie a gdzie mozna kupic ten blank za 50$ ? Na zbiku nie ma samego blanku.

#8 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 listopad 2007 - 16:06

Taka mala prosba jakby na ten temat wypowiedzieli sie najbardziej doswiadczeni uzytkownicy tego forum (mifek, remek, rognis_oko itp.). Bardzo mi zalezy na waszej opini/poradach.

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 listopad 2007 - 16:12

ja doświadczony?? to zależy w czym :mellow:

a tak na poważnie to ... jestem podobnego zdaniaco moim poprzednicy. o ile łamignaty mają na prawde fajne blanki, tzn miewają to zbrojenie już nie jest ich najmocniejszą stroną :mellow:

zbiku nawet jelsi czegos nie ma to moze to miec.. jesli go tylko do tego odpowiednio się zmotywuje :mellow:

#10 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 15 listopad 2007 - 16:13

obawiam sie ze żaden nie miał czegoś takiego w rekach :D

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 listopad 2007 - 16:16

moim zdaniem standardowe i na dodatek ciężkie jakby nie patrzeć uzbrojenie łamignata w połączeniu z dlugim lekkim kijkiem da... super kluche... oczywiscie moge się mylić ale... mi takie kijki nie leza... wole bardziej dynamiczne, za to odpowiednio pracujące...

#12 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 listopad 2007 - 16:22

A co bys mogl mifek polecic w ograniczeniu cenowym do 400zl ? Oczywiscie klen-jaz-okon.

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 listopad 2007 - 16:24

mowisz o gotowym kijku ??????

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2007 - 16:27

@Zulus

Jak jest w tym konkretnym przypadku - trudno mi powiedziec, tego gotowca nie widziałem.


cena blanku $50 jest ze strony Lamiglasa. Blank możesz sprowadzic przez Żbika lub indywidualnie z USA

#15 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 15 listopad 2007 - 16:28

ten lamiglas to bedzie klucha niemozliwa,a kij za 400zł :unsure:

http://www.allegro.pl/item266369590_blank_batson_rx7_ist1141 f_2_9m_2_10g_4_8lb.html

widziałem kij na czyms takim i był całkie szybki jak na swoje parametry o ile pamietam @pablom ma taki kij włąsnie pod jazia i klonka. tylko uzbrojenie :unsure: dojdzie spoto kaski bo trzeba alcinity raczej.

z gotowców to tylko w tej cenie Team dragony zostają

#16 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 listopad 2007 - 16:31

mowisz o gotowym kijku ??????


Nie koniecznie musi byc gotowy, moze byc ze kupie sam blank a potem go uzbroje w jakiejs firmie ale musze sie zmiescic w 400zl.

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2007 - 16:36

to ciezko bedzie. W 500 zł predzej. W piance zamiast korka, a jesli chodzi o przelotki w jakies kombinacji Alconite (szczytówka) + Alconite L (wzglednie Hardloy BLG) + Hardloy Y (widzialem w mudhole) kończony na #25. Uchwyt kołowrotka raczej forecast. Może któryś z rodbuilderów obecnych na forum podejmie się...

#18 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 listopad 2007 - 16:40

http://sklep.fishing.pl/wedkarstwo/blanki/st_croix/blanki_sa lmon_steelhead/st_croix_sc_iii_spinning_avid - spojrzcie na ostatni blank. Jak myslicie czy w 500zl zmiescilbym sie z uzbrojeniem fuji ?

#19 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 listopad 2007 - 16:41

Witaj Zulus
Mogę Ci polecić Power Gripa Cormorana 2-15g kijek wiekowy ale
bije na głowę wiele nowych wynalazków, szybka akcja można go
bez problemu przeciążyć nawet do 30g i nic się nie dzieje. Mam
takie trzy jeden nówka nie używany jak chcesz to masz info na
priv.
Pozdrowienia Jachu

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2007 - 16:44

Nie żartuj. Praca rodbuildera kosztuje. Komponenty równiez. Minimum co trzea doliczyc do blanku to jakies 350zł.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych