Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2834 odpowiedzi w tym temacie

#901 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 19:39

To zwykła szpula np z Tatuli 103XHL. Gadałem z tym gościem z OLX, podobno kupiona od Mefiego.

#902 OFFLINE   kolo807

kolo807

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 22:12

Mam ową szpule jedno co się może nie zgadzać to fakt że mam nawinientą 0.17 -110 metrów i musiałem dawać jeszcze podkład tak więc trochę dziwne ze jemu weszło 100 metrów ,16.

#903 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 13 styczeń 2016 - 00:07

Dla wszystkich nadal niezdecydowanych - warto!
Moja "standardowa" 100hsl doszła co prawda dopiero w zeszłym tygodniu do mojej "kolekcji", ale korzystając z fazy dobrej pogody została przetestowania na trzech wypadach "na serce i nerki".
Jak dla mnie bardzo dobra relacja walory użytkowe - cena (139 €). Premiery i STXy dostały poważną konkurencję. Na szpule weszło mi 170 m "0,16" firmy Spro, podczepiona zostala do 6' kijka na budżetowym blanku Expert Graphite własnego wykonania. System TW funkcjonuje! Wyniki rzutów dla mnie satysfakcjonujące: Dystans brzeg- plywajaca platforma kąpielowa, 50 m (mierzone laserowym odległościomierzem ;-)) lotny GTbio (17g) na końcu zestawu pokonywał regularnie i znacznie. 4 gramowa, nielotna obrotówka przelatywała oddaloną o 18 m boję o jakieś 5 m... To tyle na ten temat...
Trochę rozczarowany byłem plastikową gwiazdą hamulca, przyciskiem szpuli oraz plastikową osłoną napędu wodźika, ale côz, wygląda na to, że czasy pancernych, metalowych multików minęły... Tak, że zostaje pewien niedosyt, ale pewnie tak ma być.. Bo jak by wyszedł ABU STX z systemem TW, to bym pewnie przestał gonić króliczka...;-)
Podsumowując: Nie znalazłem dla mnie aktualnie ciekawszej (innowacyjnej) opcji na rynku za tak niewielkie pieniądze... Zdecydowanie warto.

Użytkownik yacaré edytował ten post 13 styczeń 2016 - 00:09

  • Little Wing lubi to

#904 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2016 - 01:08

Mądrego to i dobrze posłuchać.

Tak przy okazji, jeszcze raz dziękuję za tą moja pierwszą jerkówkę wykonaną na blanku PacBay 785 wykonaną przez Ciebie kilka lat temu. Do tej pory to mój podstawowy oręż. I prawie każdy kto ją weźmie w ręce chciałby ją mieć.

 

W tej chwili w takiej cenie brak konkurencji.



#905 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 13 styczeń 2016 - 23:29

Dzięki za miłe słowa, Mr. Godski, jeśli miałes mnie na myśli ;-)
Z ust tak wybrednego konesera sprzetu jak Ty to dopiero komplement... aby służył!

A na temat: Zszedłem z hamulcem na "4", przy "6" prawie nie potrzeba ingerencji kciuka.
Po raz pierwszy miałem tu styczność z hamulcem "3D", ale nasuwa mi się pytanie, co to daje, oprócz dodatkowej masy i większego stopnia komplikacji - konwencjonalny magnetyk jaki ma zastosowanie np. w ABUsach nie pozostawia przecież nic do życzenia?
  • godski lubi to

#906 OFFLINE   marcin_krych

marcin_krych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 styczeń 2016 - 00:07

Hamulec 3D w tatuli?



#907 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 14 styczeń 2016 - 17:09

Tak to przynajmniej ja interpretuje... Ten "beben" przymocowany z boku szpuli jest ruchomy rownolegle do osi i ma, teoretycznie, mozliwosc, wejsc glebiej w prawy panel a za tym dalej w pole magnetyczne magnesow stalych... Jesli byl bym marketingowcem, nazwal bym to "3D" ;-) Ale moze po prostu sie nie znam i oceniam sprzet po walorach uzytkowych, nie wchodzac zbytnio w liste wyposazenia drukowana w kolorowych katalogach ;-)



#908 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 14 styczeń 2016 - 17:11

Tak to przynajmniej ja interpretuje... Ten "beben" przymocowany z boku szpuli jest ruchomy rownolegle do osi i ma, teoretycznie, mozliwosc, wejsc glebiej w prawy panel a za tym dalej w pole magnetyczne magnesow stalych... Jesli byl bym marketingowcem, nazwal bym to "3D" ;-) Ale moze po prostu sie nie znam i oceniam sprzet po walorach uzytkowych, nie wchodzac zbytnio w liste wyposazenia drukowana w kolorowych katalogach ;-)

Ta nazwa już została wykorzystana przez matketingowców Daiwy przy konstrukcji T3, magforce 3D. Ale to kompletnie inna bajka.

#909 OFFLINE   marcin_krych

marcin_krych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 styczeń 2016 - 17:38

Dokładnie.@Yacare-sprawdź sobie magforce 3d,tam dopiero jest sporo możliwości ustawień  B)



#910 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 15 styczeń 2016 - 00:20

Dzięki za oświecenie
Sprawdzać nie mam raczej gdzie, a hamulec nie ma dla mnie tak fundamentalnego znaczenia, by sie tym nadmiernie interesować - operuję młynkami zarówno o najprostszej konstrukcji hamulca odśrodkowego, magnetykami i konstrukcjami kombinowanymi, bez większej różnicy...

#911 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 30 styczeń 2016 - 17:41

Czołem, Szanowni Koledzy,

 

Oczekuję sezonu łososiowego, który przyjdzie wraz z zamknięciem sezonu na ryby niewędrowne, pauza od rzecznego okoniowania - właściwie okoniowania w ogóle, bowiem uganianie się za pasiastym w jeziorach bez możliwości korzystania z łódki uważam za grafomanię - potrwa 3 miesiące. Jest to najlepsza sposobność, by rozpocząć wykrzesywanie z siebie umiejętności i łowić okazałe łososie, trocie, potem szczupaki, brzany... Znalazłem wędkę, która pogodzi wyżej wspomniane gatunki, a przy tym pozostanę w orbicie finezyjnego czarowania rybek. Po konsultacjach z Panem Krzyśkiem z FA wybór padł na Vegtera Borona w 2,4m i o mocy 7-20lb. Długość ma pozwolić na jak najdalsze miotanie przynętą, jeśli przyjdzie mi ochota na seabassy. Natomiast wyrzut (7-33g), cóż, tęsknoty nie oszukam, jeśli kiedyś uznałbym, że czas wracać do Polski, chciałbym, by chrust służył za sandaczówkę.

 

Pytanie o multiplikator. Wstępny wybór padł na Tatulę, pytanie tylko którą? Stoję przed dylematem czy wziąć Tatulę 100HL typu R, czy może zaszaleć i klepnąć coś w rodzaju odmiany jdm HLC 7,3:

http://www.mefistofi...015-p-1337.html
 

Co polecacie może coś jeszcze innego? Jakie wybrać przełożenie?

Dziękówka 
Dawido

PS. Kij castingowy trzymałem może pół minuty i tyle moich dotychczasowych przygód z castingiem. :))


Użytkownik Dawido edytował ten post 30 styczeń 2016 - 17:45


#912 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2016 - 18:59

Czy Tatula ma założone fabrycznie tarcze z Carbontexu? Szykuję się do wymiany ale naszły mnie wątpliwości.



#913 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 06 luty 2016 - 19:33

Na foto wygląda jak carbon.

 

img64109055.jpg.


Użytkownik Sebalos edytował ten post 06 luty 2016 - 19:59


#914 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 luty 2016 - 07:58

Czy Tatula ma założone fabrycznie tarcze z Carbontexu? Szykuję się do wymiany ale naszły mnie wątpliwości.


Będziesz zamawiał nowe? Czy już masz?

#915 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 07 luty 2016 - 08:03

Tak, Tarantule maja juz carbon. Ja zamierzam wymienić oryginalne podkładki na wieksze (z mniejszym otworem wewnętrznym), przez co bedzie większa powierzchnia tarcia i większa siła hamowania.

#916 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2016 - 14:19

Będziesz zamawiał nowe? Czy już masz?

Carbontex już mam. Poszedł do Alphasa.



#917 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 luty 2016 - 17:51

Czyli sam docinasz? Czy kupiłeś gotowe krążki?

Carbontex już mam. Poszedł do Alphasa.



#918 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2016 - 18:33

Docinam. Miałem z tym perypetie opisane w temacie "carbontex".


  • coma lubi to

#919 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 15 luty 2016 - 12:37

Witam. Przymierzam się do kupna Tatula (będzie to mój pierwszy multik) Który będzie najlepszy? Przynęty 10-50g wobki gumy i też jerki

#920 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 luty 2016 - 13:48

..."Który będzie najlepszy?"...

Wymieniasz tylko Tatulę ... a inne?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych