Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2823 odpowiedzi w tym temacie

#1941 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 grudzień 2017 - 19:13

Ups

Użytkownik Jeffrey edytował ten post 06 grudzień 2017 - 19:15


#1942 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 grudzień 2017 - 19:14

Ja się już przymierzam :D nie wiem tylko czy brać xs czy hs. Pewnie i tak poczekam co nowego od abu się pojawi.

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   65,43 KB   14 Ilość pobrań

Użytkownik Jeffrey edytował ten post 06 grudzień 2017 - 19:16


#1943 OFFLINE   maxmaj

maxmaj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Max
  • Nazwisko:Maj

Napisano 06 grudzień 2017 - 20:02

Cześć!

 

Kompletuję zestaw - planuję łowić od (3-4)g-50g. Już wiem, że najlepszym budżetowym wyborem jest chińska tatulka  :lol: .. Wiem, że jedna mi nie wystaczy, bo nie ma ani linki, ani wędki o parametrach 3-50g - dlatego planuję zakup dwóch. Tu już zaczynają się schody. Z tego co znalazłem, są 3 kategorie tatuli - Classic, CT, oraz ta do większych przynęt, SV TS nie wrzucam, bo to inna półka cenowa, a i tak nie wiem czy warto dopłacać. Opórcz tego, są jeszcze te Type-Rki. CT100HSL to chyba teraz najbardziej klasyczny model.

 

Co zakupić? Myślałem nad CT100HSL pod zakres 3-20 (powiedzmy, mam na myśli od najmniejszych do tych średnio wymagających) z jakąś lżejszą szpulą (tu szczególnie z cienką linką do przynęt 3-10g). Czy jest sens kupowanie type-R, skoro i tak mam zamiar zmieniać szpulkę? W chinach znalazłem tylko ten model z czerwoną górą - dla mnie wygląda tandetnie i to jedyne co przemawia na nie <_< ....Na większe używałbym seryjnej szpulki. Drugi multik byłby używany do "cięższej" pracy (chyba nie jest taka ciężka  ^_^) tj. 20-50g. Tego nie chciałbym już zmieniać pod względem szpuli. Ma być po prostu pod jerki, większych nie planuję używać, a jak mi się coś zmieni to trochę minie i kupię do tego coś, co będzie bardziej odpowiedne. Pytanie tylko czy zdublować multik i kupić wersję CT/CT t-R, czy kupić starszy model, tj. 100H/100HS? 

 

Pytanie jeszcze o przełożenie - czy na dobrą sprawę ma to tak duże znaczenie?? Kupować pod jerki wersję H 6.3:1? Czy do mniejszych 7.3:1 będzie odpowiednie? Przez mniejsze rozumiem używanie wszelkiego rodzaju przynęt.

 

Rzuciłem tam troszkę modelów, możliwe że post jest trochę chaotyczny - przepraszam.  :rolleyes:

 

PS: Jeszcze jedno, muszę wam powiedzieć że czytając mnóstwo tych wszystkich wątków z forum kompletnie zgłupiałem.. Wcześniej używałem jednej wędki, jednego młynka i byłem zadowolony mniej bądź bardziej. Musiałem zestawu się pozbyć i zostałem z niczym. Przez spędzanie czasu przy komputerze i przeszukiwanie informacji na temat sprzętu doszedłem do wniosku że z jednej wędki potrzebuję trzech, z jednego młynka potrzebuję dwóch, a przynęt dokupić pięć razy tyle ile wcześniej mnożąc mój początkowy budżet razy trzy  :angry: .  Doradźcie mi co tu wybrać, bo nie chcę już szukać informacji tylko zamówić i łowić  :unsure:  :unsure:

Pozdrawiam!



#1944 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 20:33

Posiadam 3 tatule ct100hl/hsl . Jedna w kiju do 60g pod jerki i wieksze gumy, druga pod patyk do 30g, i trzecia pod kij do 20g. We wszystkich przypadkach spisuja sie badzo dobrze. Wszystkie sa na seryjnych szpulach. Jednak do "UL" do patyka do 12g juz poczepilem calkiem inny multik. Mysle ze najwiekszy problem bedziesz mial z wyborem wędek , bo multiki sa naprawde spoko. Do przedzialu tych mniejszych przynet (do 20g) mam AbuGarcia Villain do 20g . Super kij , fajnie się ładuje i pracuje pod ryba, jednak te 3g taki patyk nie obsłuży i wydaje mi się , że będzie ciężko o takie cudo . Do cięższego zestawu mam podpięty SG Black Jerk do 60 w tej cenie ciekawy kij, ale z czasem będę w jego miejsce szukał coś o pełniejszym ugięciu.

#1945 OFFLINE   maxmaj

maxmaj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Max
  • Nazwisko:Maj

Napisano 06 grudzień 2017 - 20:43

Raczej szedłem w kierunku kupna trzech wędek, do dwóch multiplikatorów - jedna tatula z dwoma szpulami (seryjna, light), czyli coś około 3-10,10-20,20-50. Problem jedynie zostanie z doborem budżetowych kii  :wacko:



#1946 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 06 grudzień 2017 - 21:16

 Zobacz na giełdzie - jest Curado i Tatula .Myślę ,że zestaw 10-50 gram oba obsłużą bezproblemowo .


  • Alexspin lubi to

#1947 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 06 grudzień 2017 - 22:35

@maxmaj Ja jestem w podobnej sytuacji. W moim postawowym lowisku (Londynskie kanaly) plywa szczupak i okon. Raz bierze szczupak raz okon, czasem bierze jedno i drugie. Tak wiec mialem takie marzenie zeby jedna wedka ogarnac oba gatunki. Moze by sie i to udalo ale chcialem do swojej kolekcji wlaczyc jerki przez co ciezar przynet przesuwa sie do 40-50g. Gdyby mial to byc jeden multik to mysle o Tatulli CT z lekka szpulka na ktorej mialbym nawinieta ciensza pletke na mniejsze przynety czytaj okonie z szupakowym przylowem oraz grubasza linke na standardowej szpulce pod wieksze przynety. 

 

Jesli chodzi o wedke czy moze raczej wedki to mam jeszcze wieksza zagwozdke poniewaz chce kupic travelka. Tak wiec moj wybor jest jeszcze bardziej ograniczony. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 06 grudzień 2017 - 22:42


#1948 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 07:12

Maxmaj a co to znaczy budżetowe kije ? tzn. ile jesteś w stanie wydać na jeden kij?



#1949 OFFLINE   maxmaj

maxmaj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Max
  • Nazwisko:Maj

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:42

Budżetowy, to znaczy o niewielkim nakładzie pieniężnym przy maksymalizacji jego parametrów - budżetowym multiplikatorem jest tatula. Ma chyba największe przełożenie cena/jakość. Rynek wędkarski jest przesycony sprzętem, niestety. Co do samego budżetu na wędki - nie wiem. Nie mam określonego budżetu, ale nie chcę też sprzedawać nerki  B) ... Uczciwa cena za wędkę to dla mnie 300zł. Po takiej cenie mogę oczekiwać tego, że mnie nie zawiedzie i zagwarantuje komfort użytkowania. Jestem zwolennikiem kupna używek i raczej tego typu wędzisk będę szukał. Masz jakieś propozycje?  :unsure:



#1950 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:00

Budżetowo w przedziale 15 - 50 to się uda. Budżetowo 3 do 10 może być ciężko i nie ciekawie,szczególnie jak chodzi o dół cw takiego kija.

#1951 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 grudzień 2017 - 07:19

Budżetowo w przedziale 15 - 50 to się uda. Budżetowo 3 do 10 może być ciężko i nie ciekawie,szczególnie jak chodzi o dół cw takiego kija.

Budżetowo w zakresie 3-10 jedyne rozwiązanie jakie znam to Teton.3-8lb,cw.2-10.Relacja ceny do jakości znakomita,zresztą wiele już o nim napisano.Miałem używałem.Chyba że kolega szuka szybkiego kija do tzw."agresywnego opadu" :D  to Teton się nie nada.W każdym innym przypadku tak.Poza tym tak mi się przypomniało,DAM ma jeszcze taniego casta w tym zakresie.

http://e-rekin.pl/ca...-baitcast-.html

Link przykładowy,sklepu nie znam.Z własnego doświadczenia polecę jednak Tetona.DAM ma tą przewagę że jak widać dostępny w polskich sklepach internetowych,nie trzeba się bawić w ściąganie z Ali.


Użytkownik drag edytował ten post 08 grudzień 2017 - 07:23


#1952 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 grudzień 2017 - 07:59

Budżetowo w przedziale 15 - 50 to się uda. Budżetowo 3 do 10 może być ciężko i nie ciekawie,szczególnie jak chodzi o dół cw takiego kija.

Budzetowo SG finezze 3-12. Mi udało się trafić nową sztukę w CW za 250zl.
Do 300zl z używana nie powinno być problemu.

Użytkownik erqgth edytował ten post 08 grudzień 2017 - 08:00


#1953 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 09:00

Potwierdzam SG Finezze do 12g ciekawy kijek. Ostatnio taki zadobyłem pod  casta. Do 30g mam AbuGarcia Veritas w jednym kawałku, bardzo fajny kij. Cena oscyluje w granicach 300zł i myślę , że w tej cenie to bardzo ciekawa opcja. 



#1954 OFFLINE   Assasyn

Assasyn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:-

Napisano 21 grudzień 2017 - 18:13

Witam, którą wersję Tatuli polecacie do gum do 80-100g? HD 200HSL?


Użytkownik Assasyn edytował ten post 21 grudzień 2017 - 18:23


#1955 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 18:22

Witam, którą wersję Tatuli polecacie do gum do 80-100g? Hs-200?


A po co? 100HSL czy CT wystarczy.

#1956 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15594 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2017 - 18:24

Hl 200 albo 150. 100 też wytrzyma ale tam wejdzie mało grubszej linki i mniej wygodna korba.

#1957 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 grudzień 2017 - 18:31

A czy warto dopłacić do wersji " custom"?

#1958 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2324 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 21 grudzień 2017 - 18:40

A czy warto dopłacić do wersji " custom"?


Moim zdaniem nie warto, ale dopłaciłem :-)
Nie pomogłem :-)


Pozdrawiam
Daniel
  • Paweł Bugajski i Luckyguliver lubią to

#1959 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 grudzień 2017 - 18:50

Jestem zdecydowany na tę właśnie wersję,podoba mnie się,poka jakieś fotki :-)

#1960 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2324 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 24 grudzień 2017 - 08:50

Jestem zdecydowany na tę właśnie wersję,podoba mnie się,poka jakieś fotki :-)


Czego fotki? Tatuli HD Custom? Pełno na necie i jedna więcej nic nie zmieni.
A jak ci nie potrzebna taka wersja, to nie dopłacaj.
Za sam wygląd to nie warto :-)


Pozdrawiam
Daniel




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych