Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bieganie jako forma aktywności fizycznej :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 26 maj 2013 - 21:32

Tak jak wcześniej pisałem, nie mam nadwagi. Rower jest lepszy, od nic nie robienia, ale mi osobiście jazda na rowerze nie przynosi takiej satysfakcji, jak bieganie, czy skakanie na skakance, wtedy czuje, ze jestem solidnie zmęczony. Biegałem po drodze asfaltowej, muszę się przenieść na drogę żwirową. Dziękuje za porady i fajnie, ze też lubicie aktywnie spędzać wolny czas. Czołem !.

 

O nadwadze pisałem ogólnie bez skonkretyzowanego adresata.

Pomysł z zejściem z asfaltu na pewno dobry, każda twarda nawierzchnia nie sprzyja stawom.

 

Ludzie biegają z różnych powodów, ale jeśli się tego nie lubi i biega się np. w celu poprawienia kondycji, to lepiej wybrać mniej urazowy sport. Ale jeśli się lubi... ;)



#22 OFFLINE   maciec131

maciec131

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 27 maj 2013 - 08:10

W takim razie mozliwe ze naciagnales Kuba mięsień  w łydce zrob sobie krotka przerwe powinno pomoc ;]



#23 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2013 - 05:42

Ul. Meissnera 1/3 (róg Fieldorfa) maja bieżnie, sprawdzą Ci jak biegasz, na palcach czy stopowo i  dobniorą buty.

 

#24 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 maj 2013 - 06:45

Tomek lakiery to jest nic, cyjanoakryl to jest to, tak wali po nosie że aż łzy lecą :D

....i kasuje skutecznie śluzówki.Ja coś tam biegam ale to nie takie dystanse i raczej z konieczności-taka zaprawka przed pewnym postanowieniem.



#25 OFFLINE   piterek

piterek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 29 maj 2013 - 00:01

Hej Biosteron ,pamietaj od biegania po asfalcie gorszy jest tylko beton.Zmieniaj brachu rodzaj nawierzchni bo rozwalisz kolanka.Dobre buty to podstawa i nie zaluj kasy,nastepnie dobra rozgrzewka -nie tylko samych nóg !Staraj sie biegać po lasach ,parkach ,podstawa to sama gleba :) i jak najrowniejsza powieszchnia.Mi na bóle kolan pomogły przysiady ze sztangą ,polecam.Wiatru we włosach i kondychy zyczę.



#26 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 maj 2013 - 12:20

O! Chciałem powiedzieć, że mój temat, ale uświadomiłem sobie, że staję się starym ramolem i będzie mi bardzo trudno wrócić do kondycji, którą kiedyś wypracowałem, czyli jakieś 25kg temu :). Kiedyś, kiedy mieszkałem w Jeleniej Górze, często biegałem długie dystansy, a że to kotlina to zawsze miałem pod górę, a jak wracałem to z góry. Nie biegałem po żadnych asfaltach, żeby mnie auto nie rozjechało. W ten weekend byłem na sportowej, firmowej imprezie. Grałem w siatkę i wybiłem palec, grałem w ringo i zwichnąłem kostkę. Po tym wszystkim bolały mnie jeszcze mięśnie i ścięgna o których dawno zapomniałem, że takie mam :) ... później się napiłem i ból ustąpił :). Od lutego chodzę regularnie na basen i myślałem, że to wystarczy :)... nie wystarczyło. Czekam aż trochę przeschnie i wsiadam na rower - doskonała alternatywa kiedy podczas biegania coś sobie uszkodzimy.

Ktoś wyżej wspomniał Decathlon. Jeżeli wiesz jakich butów szukasz to oni mają również dobry wybór i niezłe ceny.



#27 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 31 maj 2013 - 09:03

@biosteron- zmiana podłoża z twardego na twarde, raczej wiele nie pomoże... Buty to jedno, ale dobra rozgrzewka i ćwiczenia rozciągające po to podstawa efektywnego treningu. Przy dużych przeciążeniach warto pamiętać o uzupełnianiu diety o składniki wspomagające nasze stawy itd.

 

Jak ktoś zaczyna bieganie warto zacząć od marszobiegów, truchtów itd. 

Jak ktoś biega, coby nieco zrzucić ciałka, to wg mnie obowiązkowo pulsometr(albo umiejętność sprawnego pomiaru pulsu organoleptycznie podczas biegu ;) ), żeby nie przesadzić z intensywnością wysiłku i operować cały czas w sferach wysiłku tlenowego...

 

Po jakimś czasie treningów można zrobić sobie test Cooper'a i sprawdzić w tabeli wynik zgodnie z płcią i przedziałem wiekowym :)

 

 

Pozdrówka

Kamil



#28 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:30

Ja niedawno wróciłem do biegania i zadziwiające jest to ile osób z mojego otoczenia ma problemy z kolanami od tej właśnie aktywności. Mam to szczęście że znam kilka osób podchodzących do biegania bardzo profesjonalnie i hamują mnie w ambicjach. Z ich wiedzy i doświadczeń wynika że zaczynając przygodę z bieganiem trzeba to robić powoli od małych dystansów aby przyzwyczajać stopniowo mięśnie i stawy do większych obciążeń.

Zdecydowana większość wybiegań powinna być spokojna, po jakimś czasie można dołożyć raz w tygodniu w zależności od wyników, krótkie interwały albo jeśli ktoś potrafi biegać już całkiem szybko, jedno szybsze wybieganie tygodniowo.

Dla przykładu:

Mój rekord na dychę w tym momencie to 42:37, czyli biegłem w czasie ok 4:20/km i z tabelek wychodzi mi że najwięcej powinienem biegać w tempie ok 5:30/km
Moja dziewczyna ma rekord w okolicach 50min na 10km i na co dzień biega z tempem 6:20/km
Generalnie, aby móc czasem biegać szybko, na co dzień trzeba biegać wolno.
 

Teraz chodzę na warsztaty biegowe i gość który je prowadzi opowiadał że też miał problemy z kolanami i nie mógł sie ich pozbyć, ani lekarze nie potrafili tego wyeliminować. Przeszło jak zaczął je wzmacniać na siłowni i wraca jak odstawi treningi siłowe.



#29 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:41

..................

Mój rekord na dychę w tym momencie to 42:37, czyli biegłem w czasie ok 4:20/km i z tabelek wychodzi mi że najwięcej powinienem biegać w tempie ok 5:30/km
Moja dziewczyna ma rekord w okolicach 50min na 10km i na co dzień biega z tempem 6:20/km
Generalnie,...........................

Ech. Generalnie najważniejsze, nadążyć za dziewczyną  :lol: 



#30 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 czerwiec 2013 - 20:23

Dobre buty butami panowie, ale warto zwrócić uwagę również na technikę biegu oraz jak koledzy wyżej pisali, rozciąganie i wzmacnianie mięśni poprzez przeróżne ćwiczenia i gimnastykę siłową.



#31 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2013 - 10:52

Moim zdaniem "dobre" buty są tak samo ważne jak ładne woblery, na brzydkie też ryby biorą, tylko trzeba uwierzyć że nie wygląd jest najważniejszy ;)

Ja na razie biegam w butach za 70zł z Decatchlonu, które nawet nie są butami do biegania... 
O lepszych butach pomyślę jak uda mi się złamać kilka czasów, ale to też bardziej po to żeby połechtać swoje ego niż dlatego że w obecnych źle mi się biega.
Biegania po asfalcie też bym nie demonizował, jak się biega z głową to nie powinno się nic dziać.



#32 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 czerwiec 2013 - 14:04

Biegania po asfalcie też bym nie demonizował, jak się biega z głową to nie powinno się nic dziać.

Regularnie trenującemu raczej nie(że już nie wspomnę o tych, co stosują dodatkowe treningi siłowe), ale jak ktoś mooooocno się zasiedział, to od normalnego(może nieco intensywniejszego) ruchu bolą stawy...Wszystko zależy od tego, na jakim kto jest etapie. Generalnie twarda nawierzchnia mocno oddziałuje na stawu, zwłaszcza, jak ktoś ma "ciężki krok".

 

 

Pozdrówka

Kamil






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych